Hanımlar Bana Bir El Atın 😬

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
10-11 bin arası alıyorum. Ya aslında yediğime gezdiğime hiç acımam bi daha mı gelicem dünyaya o kadar çalışıyorum diye düşünüyorum. Ama ne biliyim fatura söz konusu olunca ortamı ılıtmak için dünyanın parası yüzlerce lira ödüyoruz çok zamlı diye psikolojik kendimi baskılıyorum sanırım.
ben de ayda 4 5 civarı kazanıp yakıt masrafını dert ediyorsunuz haklısınız sanıyordum.barınma ısınma beslenme temel ihtiyaçlardır bunlardan kısılmaz.bu ay 695 tl geldi ödeyeceğiz.tir tir titreyerek biriktirdiğim parayı ne yapayım?başka yerden kısarım gerekirse

şimdikk bu tavsıyelerımı yazan bacılar illaki olmustur sayfalara bakamadım ama kesinliiiikle kendine acilen alt üst kalın polar pijama takımı edin bitane. sıcak tutacak panduf, kalın çorap ve kesinlikle 1-2 tane sıcak su torbası. kapının altından vs soğuk geliyosa, kapı altı süngeri edin net fark oluyo aynı zamanda camlar içinde geçerli.
(ve en kucuk odada oturun)

-ekleme-
bacım sen ne yaptın ya o kadar maaş'a iliklerin donana kadar niye oturuyon? :KK33:
zaten tum gun işte değilmisin? aksam geldiğinde yak kombini mis gibi gece yatarkende kapatırsın kalın yorganla yat, sabah içinde kalın sabahlık al bitane mis gibi hiç üşümezsin ki

Son düzenleme:
şimdikk bu tavsıyelerımı yazan bacılar illaki olmustur sayfalara bakamadım ama kesinliiiikle kendine acilen alt üst kalın polar pijama takımı edin bitane. sıcak tutacak panduf, kalın çorap ve kesinlikle 1-2 tane sıcak su torbası. kapının altından vs soğuk geliyosa, kapı altı süngeri edin net fark oluyo aynı zamanda camlar içinde geçerli.
(ve en kucuk odada oturun)
1+1 evmiş ama neden tamamını ısıtmasın da bunlarla uğraşsın ? :işsiz:

Selamlar arkadaşlar. Benim konum biraz sorun biraz içim açılsın diye yazıya dökme.
İş sebebiyle şehir değiştirdim. İstanbuldaydım ancak şu an çok daha soğuk , yüksek kesim bi yerde evim. Eksilerde hava. Son 2-3 gündür kar yağmur fırtına seri seri gerçekleşiyo ve ben donuyorum 🥶 iliklerime kadar. Neyse eve gelelim, ev de donuyo. Sıfır ev ve içi bildiğiniz boş şu an. Esya vs henüz alınmadı/teslim tarihi gelmedi. Anamın evinde 30 da açılmış kombiyle oturmaya alışkındık he o da serindi ama burda 30 la burnum donuyo evin içinde. Ama son zamlardan sonra anneme bile gelen faturalardaki artışı duyunca elim zatürre olma seçeneğine kayıyo. Bi yandan bu fatura kaç gelicek tedirginliği yaşıyorum bi yandan kızım saçmalama mevsimi şu an akşamları aç biraz diyorum. İnternetten bakındım kalorifer arkası aluminyum paneller varmış onlardan mı alıyım? Camlara şeffaf patpatlardan yapıştırılıyomuş camdan gelen soğuğu gerçekten kesiyo diyolar, Dyson hot& cold’um da var ama onu da elektrik faturası korkusuna açamıyorum ki doğru düzgün😂

Bana bir şeyler tavsiye edin hanımlar, odanın ortasında su kaynat buharıyla oda ısınır, her akşam bi ağaç dalı yak odada öyle ısınır ya da yere şunu koy yerden ısınsın evin deyin (halı altı ısıtıcı da işe yarar mı oda ısınmasında bilemedim ki).
Bu arada dipnot hayatımda ilk kez kendi evimi yönetiyorum yani fatura kira vs her şey bende ilk defa kendimi her şeyiyle çekip çeviricem o yüzden böyle tırsıyorum faturadan vs. Zaten. Yani belki de 1 ay sonra kendimi bi görsem referansım olucak bak gecen ay böyleydi böyle oldu diye.
Kafamın içini birazcık dökmüş oldum. Okuyan herkesin gözüne sağlık.
kışın ev 30 dereceye kadar ısıtılmaz ısıtmaya kalkarsanız o fatura 2000lşranın altında kesinlikle gelmez, normali 21-24 derece arasıdır. Oda termostatı alın, kombiyi 65e çekin. Oda ideal ısıya gelince kombi devre dışı kalır. Bina boş ve yeniyse bu kışı biraz zor geçirirsiniz. Allah kolaylık versin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X