Hanımlar eşim bir seneye kadar çocuk istemiyor

Seviyorumonuben

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Mart 2017
195
38
26
Ben 20 eşim 23 yaşında iki buçuk aylık evliyiz. Eşim bana daha nişanlıyken bi seneye kadar çocuk istemiyorum dedi ben de istetemitordum o zmanlar. Şimdi yeni yeni çocuk istemeye başladım eşime söyledim yok olmaz diyo bi seneye kadar istemiyorum diyor. Çevremde herles ilk sene çocuk olmazsa sonra hiç olmuyor diyor. Öyle dedikleri zmaanda içimi korku kaplıyor ya çocuğum olmazsa diye sizce bi seneye kadar çocuk düşünmemelimiyiz

İlk sene olmazsa olmaz diyen olduğuna emin misiniz? Kimse böyle bir şey demez çünkü. Sizin yaşınız da küçük zaten, 22ye kadar vücut gelişiminiz devam edecek.

Ayrıca adam sizi kandırmamış, en baştan aklındakini söylemiş. Vardır bir durum, ama maddi ama manevi.

yaşlarınız çok küçük tatlım şimdilik evliliğin tadını çıkarın. birikim yapın. ilk sene olmazsa sonra zor olur hurafesine de inanma. Allah verdikten sonra her zaman olur yeter ki ol desin. acele etme sen eşini dinle.

Kusura bakmayın ama

Hayatımda boyle bir sacmalık duymadim..

Ilk sene oldu oldu, bir daha olmazmıymış.. bak seeeen :-)

Rabbim hayırlisiyla cocuk sahibi olmanizi nasip etsin diyorum

Bence cocuk icin suan erken gibi.
Evliliginizin tadini cikarin.
Tam anlamigla hazir olduktan sonra bunu tekrar gundeme getirebilirsiniz..

aynen arkadaşlara katılıyorum çocuk için çoook erken deli misin bi evliliğin otursun bakalım anlaşabilcek misin daha sen olgunlaşmadan çocuk yapmak hem evliliğini hemde seni yıpratır.Hamile kaldın sonra anlaşamadınız ne yapcaksın

Ben 20 eşim 23 yaşında iki buçuk aylık evliyiz. Eşim bana daha nişanlıyken bi seneye kadar çocuk istemiyorum dedi ben de istetemitordum o zmanlar. Şimdi yeni yeni çocuk istemeye başladım eşime söyledim yok olmaz diyo bi seneye kadar istemiyorum diyor. Çevremde herles ilk sene çocuk olmazsa sonra hiç olmuyor diyor. Öyle dedikleri zmaanda içimi korku kaplıyor ya çocuğum olmazsa diye sizce bi seneye kadar çocuk düşünmemelimiyiz

yahu ben 26 yasında ve 10. yılda evlenmiş olmama rağmen çocuk fikrinden kactım ve iyi ki diyorum. Evlenince tanırsın derler ya çook doğruymuş ben evlenince tanıdım cünkü. yaşında kücük bırak 1 yılı bence 2 sene gez toz birikim yap (maddi durumunuzu bilemem tabi de ) evliliğinizde oturmuş olur çocuk olduktan sonra çok saha farklı olacak sorumluluklar diyaloglarınız. 22 yaşda geç bir yaş degil sonuçta :KK66:

Adam basta demis kabul edip evlenmissin. Daha 2 bucuk ay olmus evleneli, yaslar kucuk ne bu acele?
Ayrica o soylenen sacmaliga inanacak kadar bu konularda cahil durumdaysan yine hazir degilsin demektir.

daha yaşınız var. insanlar önce nie evlenmiyorsun der. evlenirsin niye çocuk yapmıyorsun der. yaparsın ikinci ne zaman der. bir sorunda yaşadımı ilk onlar gıybetini yapar. o bakımdan napıyoruz? elalem dediğimiz bu çevre şeylere kulak asmıyrz. insann da ister istemez psikolojisi etkileniyor olabilir. bnce yaşınız genç. birbirinizi bulmuşsunuz. daha evliliğinizde erken. insan sevgiliyken farklı aynı evin içindeyken farklı olur daha rht gezin tozun hayatınızın tadını çıkarın. çocuk olunca ztn oluyor. bu seferde hayatınız kısıtlanıyor. olmadı birikim yapın. ev alın araba alın gezilere gidin. sonrasnda daha çok masrafnız oluyor ztn. bnde bi seneye kdr çocuk istemiyrm dedim. sonra eşimde bende bi an istedik hemende hamile kaldım. şimdi sorun yaşıyrz. hem evliliğimizde. hem hamileyim die bişey yapamıyrz. elim kolum bağlandı anlicağın. o bakımdan bebek olacaksa allahın izniyle zaten olacak. o bakımdan sen önce evliliğinin tadını çıkart.

adam en başta söylemiş size zaten bunu
hem belki evlilikte anlaşamıcaksınız boşanıcaksınız falan
önce bi evliliğinizi yaşayın
sonra çocuk olayına girin
ben olsam en az 2 yıl derdim çocuk için

X