Hanimlar haksiz mıyım sizce

Tamamen aile ilişkilerinize bağlı haklı olup olmamanız. Yani ben taşınırken eniştelerimden biri gelip uyusa hiç rahatsız olmam, salonda uyuyorsa gidip mutfağı toplarım mesela. Ha abim uyumuş ha eniştem, benim için dert edilecek bir konu değil.
Ama karnım burnumdayken evden atılacak olsam bile ev sahibine rica eder, olmadı anneme gider doğumdan sonra taşınırım. Çocuğun yeri iyice daralmıştır zaten, taşınmak, bunca ağır iş yapmak için çok yanlış bir zaman.
Eşinizin maddi olanağını bilmiyorum ama taşınmak zorundaysanız onun bir yardımcı tutması gerekmez miydi? Eşiniz hariç herkese kızmışsınız.
Anneniz yeğeninize bakmak zorunda, kardeş çalışıyor, enişte uyuyor, yeğen ortalıkta perişan olmuş.
Peki eşiniz olayın neresinde? Bir yardımcı tutacak parası yok mu ya da izin alamıyor mu?
Esim pazar günü evdeydi bütün gün yardım etti en az annem kadar. Biz birini tutacaktik ama annem tutma dedi ev temiz dedi gerek yok para vermeye dedi. Ki beraber temizledik evi de esim annem ben. Yeğenim perişan olmadi o oyun oynamaya çalışıyor ortalıkta eşyalarla ayrıca ben kardeşime eşine gelin yardım edin demedim aksine gerek yok dedim onlar toplanıp geldiler.kardesim pazar pzrtrsi çalışmadı. Esim hariç herkese kizmisim eşime neden kızayım ki tasindigim evi beraber topladık eşimle kimse gelip bir bardak koymadı ki istemem de zaten. Şimdiki evimi de Esim annem ben temizledik.evden atılacak olsam tasinmam demişsiniz ne yapayım çocukla annemlere mi gidip kalayım dogurduktan sonra. Bu çok saçma zaten. Siz enişteniz uyursa bisey demezsiniz ama ben 35 haftalik hamileyim

Hanımlar merhaba..35 haftalik hamileyim. 2 gün önce taşındım. Bundan önceki evimin eşyalarını eşimle ben topladık hepsini. Yeni evime de temizliğe annem yardım etti 2 -3 gün beraber temizledik. Annem kucuk kardeşimin 1.5 yaşındaki oğluna da bakıyor. Tasindigim gun kardeşim yardıma geleyim dedi geldi ama çocuğuyla geldi adam akıllı bi is yapamadık çünkü yeğenim durmuyo sürekli ev her taraf her tarafta onunla mi ilgilenilsin iş mi yapılsın o gün öylece kaldı isler. Ertesi gün kardeşimin kaynanası gelip bakacakti ailevi sorunları cikti gelemedi kardeşim, eşi ve yeğenim geldiler. Yegenim bi koltukta uyuyo damat bi koltukta uyuyakaldi biz de ses cikarmiyoruz uyanmasınlar diye.neymis damat bütün gece uyumamis aile sorunlarından.tamam olabilir ama ben çağırmadim ki gel yardım et diye bu evde şimdi uyuma zamanı mı. Karnım burnumda doğurdum doguracam surat asıyorum bizimkiler bana kızıyor haksız mıyım.bugun de damat annesini bırakmaya gitti yegenimi bıraktı sonra bi mağazaya ugricakmis sonra yeğenimi alcakti bizden. Saat 1 de gitti 5 oldu gelmedi. Artık sinirlerim tepeme çıktı anneme soylendim beni kimse anlamıyor diye resmen evde koştur koştur iş yapmaya çalışıyorum ne hastane canta hazır ne biseyim. Dogursam nolcak dedim bu kadar düşüncesizlik olur dedim hem ağladım hem is yaptım.Annem de bana kızıyor onları savunuyor.damat bu arada çalışmıyor bu ara isten cikti kendisi bile idareden çocuğa bakabilir. İşler bitsin yeğenim gelsin her türlü bakarim.ama bunca işte telasta beni düşünmeyip byle yapmaları normal mi. Acaba ben mi farklı düşünüyorum hormonlardan. Lütfen yazın. Uzun oldu kusura bakmayın.
Resmen arada derede cocugu baktırma derdindeler bence.
Cok haklısınız.

Ben en cok enistenin gelip sizde uyumasina anlam veremedim.
Cocugu bi yerlere birakmak icin viyana kapisi gibi zorluyolar mubarek

X