Hanimlar istanbula dönmeli miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu cümleyi kurabileceğim çok çok nadir anlar vardır. AVM ye gitmek için kullanılır mı ya :KK70:
Avm ye gitmemek nedir yaw?gidecen dokunarak alacaksin alacagini ustune giyecen.sonra cikip avm nin en ust katina guzel bi yemegini yicen.yogum calisirken avm de uzakti bende gidemiyodum yorgunluktan.ama beylikduzunun gozunu seveyim marmaraparki perlavistasi avenue mu ne acilmis bi de.mis mis🤣🤣🤣yakin olunca 1.5 saat su4mez alacaklarini almak

Ya bu 2000 kuşağı hep böyle hemşire. Ne yapsın garipler , böyle büyüdüler, alışmış kudurmustan beter işte. Anlayamayız :-)
Sen pazartesi is cikisi bi avm ye git, bi kac magazaya gir,uc bes bisi al bi yemek ye.ama tek yap bunlari.terapi gibi gelecek inan bana

Avm ye gidilip alisveris yapmamak nedir yaw?gidecen dokunarak alacaksin alacagini ustune giyecen.sonra cikip avm nin en ust katina guzel bi yemegini yicen.yogum calisirken avm de uzakti bende gidemiyodum yorgunluktan.ama beylikduzunun gozunu seveyim marmaraparki perlavistasi avenue mu ne acilmis bi de.mis mis🤣🤣🤣yakin olunca 1.5 saat su4mez alacaklarini almak
Okurken yoruldum.

Bacım Büyükçekmece yi Ortaköy e tercih eden vizyon niye Giresun'u İstanbul la değiştirsin ki? Istanbul diyince AVMler dışında tam olarak neler geliyor aklınıza? Nedir yani kafanızdaki İstanbul özleminin sebebi? Biraz anlatsaniz ?
İstanbul benim için sahil hattı.Ekstra Eminönü Sultanahmet oralar.Hakikaten Esenyurt Beylikdüzü falan bana başka bir dünya gibi geliyor .

Arkadaslar ben maslakta,ortakoyde yasadim gecen yil.trafigi eziyeti.bi bogaz havasi alayim derdiniz bi kahveye dunyanin parasini odediginiz gibi ne park yeri bulabilirsiniz ne tarfikten gideceginiz yere varabilirsiniz.ttafikte yolda arkamizdan kac defa carptiklarini jatirlamiyorum bile.istanbulum gobegi asla uasanacak yer degil.emin olun gurpinar,mimaroba,b.cekmece sahil on basar oralara.guvenlidir ve insanlari elittir.sariyerdeki insanlardan neler cektim ben bilirim.sariyer dersin cop icinde her yer sahil falan.
Tek eksik arac asil konuyu hava atmak icin degil arac alip gevinir miyim diye actim aslinda🤣ama giresunda dedigim imkanlar var.malum aari siteden site icinde ev diye aratin bakin siz de gorursunuz.
Bu konuda size asla katılamam.Emirgan sahilde bankta oturup denizi seyretmek bile yeter

Sen pazartesi is cikisi bi avm ye git, bi kac magazaya gir,uc bes bisi al bi yemek ye.ama tek yap bunlari.terapi gibi gelecek inan bana
Ya gerçekten ama gerçekten çok merak ediyorum. Terapi anlayışı avm nin baş ağrıtan havasında saatler geçirmek olan birisi kaç yaşında? Hem de pazartesi iş çıkışı? Herkesin oralara çullandığı saatte?

Ben avm düşmanı birisi değilim. İhtiyacım ölçüsünde giderim. Kışları soğuk bir memleketteyim çıkasım gelirse yine giderim. Çocuklar eğlenmek isterse de giderim. Iyy avm de neymiş demiyorum asla. Ama yani bu kadar avm aşığı olmak da ne bileyim..

Avm haftasonu,tatillerde gidilmiyor ki. Hele pandemi sonrası 2 senedir elzem olmadıkça gitmiyorum. Geçen gün birşey almam gerekiyordu gittim,park yeri aramaktan iflahım kesildi,hadi dedim oto yıkamaya bırakayım park yeri arayacağıma,bari yıkansın araba bende işimi hallederim,adam 2 saate veririm dedi ,neyse bıraktım oyalanırım dedim, 90 lira verdim ama araba yalap şalap yıkanmış resmen,adam akıllı kurulamamıs bile.
Bugün 2 çocuk eşim ben,oturduk döner yiyelim dedik,lavaşa sarıli 80 gr döner 3 porsiyon,1 patates minicik oda,3 içecek 300 küsür lira ödedik ki adam surekli müşterisiyiz diye bize yüzde 20 indirim yaptı.
İnanın adım atmak para İstanbulda.
Kuaförler kiraları pahalı olduğu için,elektrik,su pahalı oldugu icin ucmuş. Ben pandemi öncesi 200 liraya saç boyatıp kestiriyordum,eşim kuş kadar saçı ve sakalını kestirmeye veriyor şu an 200 lira. Ben gitsem sanırım 1000 lirayı gözden çıkarmaliyım. (Evde kendim boyuyorum epeydir kapalı alana girmek istemediğim için)
Dediğiniz gibi uygun bir yerse bence gelmeyin. Gerçekten ne trafik cekilecek gibi ne pahalılık.
İstanbulda yaşayip çalışan insanlar eskisi gibi tadını çıkarayım,gezeyim diyemiyor. Bir yere gitmeye niyetleniyorum açıyorum ibb haritayı trafik yoğunluğunu görünce vazgeçiyorum genelde değmez diyerek.
Sizde burada yaşamaya başlarsanız inanın bizim gibi olacaksınız,değer mi şimdi o trafige girmeye diyeceksiniz.

Ya bu 2000 kuşağı hep böyle hemşire. Ne yapsın garipler , böyle büyüdüler, alışmış kudurmustan beter işte. Anlayamayız :-)

Avm ye gitmemek nedir yaw?gidecen dokunarak alacaksin alacagini ustune giyecen.sonra cikip avm nin en ust katina guzel bi yemegini yicen.yogum calisirken avm de uzakti bende gidemiyodum yorgunluktan.ama beylikduzunun gozunu seveyim marmaraparki perlavistasi avenue mu ne acilmis bi de.mis mis🤣🤣🤣yakin olunca 1.5 saat su4mez alacaklarini almak
Allah iyiliğinizi versin, bdvde bir avm kavgası çıkmadığı kalmıştı, o da eksik kalsın hanımlar😂
piraye yok ya ergen değil bence, de kimi gerçekten sever avm gezmeyi, mesela ben de avm avm gezmeyi sevmem ama tombilibaykus gibi alacağım bir şeyi dokunarak sağına soluna bakarak almayı severim o yüzden netten alışveriş de bana göre değildir mesela, illa mağazaya gideceğim gezdim mi de saatlerce gezerim fiyat alırım, modelleri incelerim 🤣

tombilibaykus ben sizi anladım siz kalabalığı, avmlerin yoğunluğunu vs seviyorsunuz, herkesin yaşadığı veya yaşamayı düşündüğü şehir için kriterleri farklıdır, kimi benim gibi mutlaka denizi olan sıcak iklimli kalabalık ve kaostan uzak sakin dingin yerler arar, kimi sizin gibi avmleri olsun, hareketli bir yaşamı olsun der.

Kararınız netleşmişti zaten, siz en temizi Beylikdüzü’ndeki evinize yerleşin, gün olur İstanbul’dan sıkılarsanız Ege’yi düşünürsünüz, Ege’de merkezi yerler hariç tatil beldeleri dahi kış mevsiminde sessizdir ama ona göre düşünürsünüz😉

5.5 sene istanbulda yaşadım evim de okulum da metronun dibindeydi. Metro meteobüs güzergahındaki tüm avm leri talan etmişimdir 2 forumu da avucumun içi gibi bilirim.

Arkadaşlarla okul çıkışı kahve içme keyfimiz vardı. Saat geçse eğer ancak avm nin kahve içilen yerine giderdik. Onun dışında atlardık 4 kişi taksiye ataköye floryaya bazen taksime marmarayla Üsküdar sahile karaköy Eminönüne oradan vapurla püfür püfür kadıköye .. Bunları yaparken 30umuzda değildik. İstanbul da yaşıyorduk ayol ne işimiz var baş ağrıtan avm de?

Allah iyiliğinizi versin, bdvde bir avm kavgası çıkmadığı kalmıştı, o da eksik kalsın hanımlar😂
piraye yok ya ergen değil bence, de kimi gerçekten sever avm gezmeyi, mesela ben de avm avm gezmeyi sevmem ama tombilibaykus gibi alacağım bir şeyi dokunarak sağına soluna bakarak almayı severim o yüzden netten alışveriş de bana göre değildir mesela, illa mağazaya gideceğim gezdim mi de saatlerce gezerim fiyat alırım, modelleri incelerim 🤣

tombilibaykus ben sizi anladım siz kalabalığı, avmlerin yoğunluğunu vs seviyorsunuz, herkesin yaşadığı veya yaşamayı düşündüğü şehir için kriterleri farklıdır, kimi benim gibi mutlaka denizi olan sıcak iklimli kalabalık ve kaostan uzak sakin dingin yerler arar, kimi sizin gibi avmleri olsun, hareketli bir yaşamı olsun der.

Kararınız netleşmişti zaten, siz en temizi Beylikdüzü’ndeki evinize yerleşin, gün olur İstanbul’dan sıkılarsanız Ege’yi düşünürsünüz, Ege’de merkezi yerler hariç tatil beldeleri dahi kış mevsiminde sessizdir ama ona göre düşünürsünüz😉
Aynen oyle aslinda konum amacina ulasti dilerseniz kapatabilirsiniz🥰tesekkur ederim herkese

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X