Hanımlarının kendinden yüksek olması, eşleri rahatsız eder mi?

DERin83

RUZGARİN ANNESİ:-)
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
2.761
4
arkadaşlar benim eşim bugüne kadar hep bana destek oldu, gerek iş gerek eğitimim konusunda. ben şimdi yüksek lisansa başvuracağım, bu zamana kadar bana hep destek oldu ama sanki ben başardıkça içten içe biraz rahatsızlık duyduğunu hissediyorum. eşimde ünv. mezunu beraber yüksek yapalım dedim ben bu saatten sonra yapamam unumu eledim eleğimi astım sen yap ben senin arkandayım diyordu, şimdi bu işe ne kadar baş koyduğumu görünce yapamazsan, zorlanırsın, evle zor olur ne yapıcaksın boşver demeye başladı. annem sürekli erkekler karılarının onlardan yüksek olmasını istemezler derdi. acaba annem haklımı çıktı diye düşündüm, yoksa kocama haksızlıkmı ediyorum? sizde böyle sorunlar yaşıyormusunuz ya da böyle bir durum varmı?
:enbuyukkk:

Ben okurken de etrafımdaki büyük ablalar bana hep, okuma bırak eşin lise mezunu senin üniversiteli olmanı sorun yapar evliliğiniz çatırdar diye baskı yapmışlardı.
Ama ben okudum, bunca sene eşim bunu sorun yapmadı. Bence insanların karakterleriyle çok alakalı bu tip şeyler.
İster okumuş ister cahil olsun, kıskanç ve özgüvensiz insanlar eşlerinin kendilerinden daha tahsilli olmasını istemeyebilirler.
Ancak ben eşinizin böyle olduğunu sanmıyorum, muhtemelen sizi düşündüğü için öyle diyordur. Yani sıkılmayın, üzülmeyin, yorulmayın diye böyle konuşuyor gibime geldi.

bencede iyi yönüyle bakmalı evliliklerde bu tür durumlara..
kötü bakınca ne geçecekki elinize?
ki;bana da eşinizin bu kadar fesatca düşünüyor gibi gelmedi..
biz kadınlara has bu durum..yani kötü düşünme durumu:nazar:

erkeklerde bencede var bu durum,yıllardır btün sınavlarıma eşim götürür,bir taraftanda boyunca kızın var ne yapıcan der...onlarda ele avuca sığalım istiyorlar galiba....

ben " karı " lafından öyle bir dağıldım ki ne yazdığınızı anlayamadım bile inanın.
nasıl yani ya????

karıya bağlı.. kendini çok üstün görüyor ve değişik bir havalara giriyor ima yoluyla eşini eziyorsa elbette adam da sıkılır.

ama hayatım sayende başarıyorum gibi yaklaşımda bulunursa mütevazi olursa sorun olmaz.

karıya bağlı.. kendini çok üstün görüyor ve değişik bir havalara giriyor ima yoluyla eşini eziyorsa elbette adam da sıkılır.

ama hayatım sayende başarıyorum gibi yaklaşımda bulunursa mütevazi olursa sorun olmaz.

vereliniortak

karıları kelımesını begenmedım hanımlarını olsaydı yada eslerını daya ıyı olurdu
konuya gelınce erkegıne gore degısır takıntılı olanıda var olmuyanıda ama herzman erkek daha yuksek olsun bayandan derım
cunku muhakkak bı yerde sorun oluyo erkek kaldıramıyo malesef

ben " karı " lafından öyle bir dağıldım ki ne yazdığınızı anlayamadım bile inanın.
nasıl yani ya????
evet talihsiz bir başlık kullanmışım benden sonradan pişman oldum ama o an ne yazacağımı pek düşünemedim.

bencede iyi yönüyle bakmalı evliliklerde bu tür durumlara..
kötü bakınca ne geçecekki elinize?
ki;bana da eşinizin bu kadar fesatca düşünüyor gibi gelmedi..
biz kadınlara has bu durum..yani kötü düşünme durumu:nazar:

ya aslında kötü bakmıyordum ama, bunca zaman yaparsın sen diyip birden geri vitese alması düşündürdü beni biraz ama haklısınız galiba

ya aslında kötü bakmıyordum ama, bunca zaman yaparsın sen diyip birden geri vitese alması düşündürdü beni biraz ama haklısınız galiba

yorulmanızdan endişe etmiş gibi geliyor bana..
aynı burbuk abla gibi düşünüyorum bende yani..kaydirigubbakcemile2
annenize bu konuda ilgisi olmaz gibi konuşun çokda kulak asmayın..
Allah mutluluğunuzu daim etsin..
:nazar:

yorulmanızdan endişe etmiş gibi geliyor bana..
aynı burbuk abla gibi düşünüyorum bende yani..kaydirigubbakcemile2
annenize bu konuda ilgisi olmaz gibi konuşun çokda kulak asmayın..
Allah mutluluğunuzu daim etsin..
:nazar:

teşekkür ederim, içimi rahatlattınız kaydirigubbakcemile5

Aynenvereliniortak, kişiye göre değişiklik gösteren bir durum bu.

ben üniversite mezunuyum eşim önlisans. ilk başta sorun etmedi bunu ama çevreler sürekli sen ne mezunusun diye sorunca bana ve ben üniversite diyince eşime dönüp "ooo nasıl kandırdın, iyi evlenmeye ikna etmişin " gibi patavazsız sözler söylemeye başladılar. sanki o çok alçak bir mertebede ben yüce insan eşimde bana layık değilmişte nasıl olmuş bu iş der gibi. aklıma gelince hala sinirleniyorum ki eşim çok kültürlü ve gerçekten görgülü bir insan nerede nasıl davranacak kimle nasıl konuşması gerekir çok iyi bilir ve girdiği her ortama ayak uydurur, adama zorla kendini kötü hissettiriyorlar...eşimde sonra açıköğretimde lisans eğitimine başladı şimdi son sınıfta. şimdi eğitim seviyeleri eşitlendiya bu sefer soruyorlar kim daha fazla maaş alıyor... krizden önce o benim maaşımı ikiye üçe katlardı şimdi benimkinin neredeyse yarısı. kimse ona benim 3 katım maaş alırken bişi demiyodu ama maaşı şimdi çok düştüya paso soruyolar. bakalım bu konudada komplekse sokabilecekler mi? bu arada ben aslında maaşları söylemeyi sevmem söylemiyorumda sorulunca ama eşim bu seferde niye söylemiyorsun ben senden aşağı maaş almaktan utanmıyorum diyor. sanki o kendini kötü hissetmesin diye söylemiyormuşum gibi yapıyor... oof of ne bu çevreden çektiklerimiz.

benim eşimi rahatsız etmez.. destekler her konuda...
ama ben iş konusunda unumu elemiş, eleğimi asmışım... bundan sonra eğitim düşünmüyorum...ticaret yapıcam Allah izin verirse...
kariyeri o yapsın... benim olan bana yeter... 20 sene sonra da noter oldum mu tamamdır... o düşünsün banane...

Her iki tarafta da kompleks olmazsa böyle bir problem olmaz kanımca.:umursamaz:

Bir bayanın mesleği ve geliri eşinden fazlaysa,
bayan bunu her lafında dile getirmiyor,adamın başına kakmıyorsa
neden problem olsun ki...
evlilikte ben,sen olmamalı,sadece biz olmalı ...
bizim evde problem olmadı hiçbir zaman,
o dengeyi korumak çok önemli,biz olduğunuzu
göstermek çok önemli diye düşünüyorum...
sevgiler...

valla erkek kompleksizse sorun olmuyo ama, erkeğin ailesi benimkinin ailesi gibiyse burnunuzdan geliyo!!

Bir bayanın mesleği ve geliri eşinden fazlaysa,
bayan bunu her lafında dile getirmiyor,adamın başına kakmıyorsa
neden problem olsun ki...
evlilikte ben,sen olmamalı,sadece biz olmalı ...
bizim evde problem olmadı hiçbir zaman,
o dengeyi korumak çok önemli,biz olduğunuzu
göstermek çok önemli diye düşünüyorum...
sevgiler...

hayır , asla başına kakmam, zaten bugüne gelmemde onun katkısı çok büyük çok destek verdi bana, ama birden geri dönmesi beni düşündürmüştü sanırım beni düşündüğü için öyle söylüyor :asigim: benim param senin paran yoktur hep biz vardır, öyle bir sorun yaşamadık çok şükür

benim eşimi rahatsız etmez.. destekler her konuda...
ama ben iş konusunda unumu elemiş, eleğimi asmışım... bundan sonra eğitim düşünmüyorum...ticaret yapıcam Allah izin verirse...
kariyeri o yapsın... benim olan bana yeter... 20 sene sonra da noter oldum mu tamamdır... o düşünsün banane...

inşallah istediğin olur a.s.

X