Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri Harika Göğüsler için....

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.069
55
Harika göğüsler için...

Muzaffer Kuşhan'la Diyet Dergisi

İşte size kısa sürede dolgun ve diri göğüslere sahip olmanızı sağlayacak basit öneriler...


Güzel ve sıkı göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar fesleğen, nar, patates ve hurma gibi besinleri yemeli.

Her kadın diri ve biçimli göğüslere sahip olmak ister. Genetik olarak 'güzel' göğüslere sahip olmayan ya da hızlı kilo alıp vermekten kaynaklanan deformasyondan şikayet eden kadınlar ise ya kozmetik sektöründe ya da estetik kliniklerinde çare arar. Şimdi ise kadınlar için yepyeni bir 'buluş' var. Artık bıçak altına yatmak istemeyen kadınlar, yüzde yüz bitkilerden yapılan tabletleri kullanarak hayallerini süsleyen göğüslere kavuşabiliyor.

Hormonlardan kaynaklanan kanserlere kaşı koruyucu özelliği bulunan, menopoz, ostropoz tedavilerinde kullanılan ve fito östrojen olarak bilinen bitkisel hormonlar, sadece bu hastalıklarla savaşmakla kalmıyor aynı zamanda göğüsleri de biçimlendiriyor. Fito östrojenlerin göğüsteki algılayıcılar tarafından algılandığını söyleyen Uzman Hekim Dr. Ahmet Günay, böylelikle göğüslerin hacminin büyümeye başladığını anlatıyor: "Vücut bu fito östrojenleri algılayarak, meme bezleri ve kanallarda sıvı tutulmasını sağlayıp memenin daha gergin ve daha büyük olmasını sağlıyor. Bu şekilde göğsü bir iki hacim kadar büyütüyor.

Amerika'da satılan Allbres, Breast Success, Newcurves ve Erdic adlı tabletlerden Allbres artık Türkiye'de de satılıyor." Aslında bu bitkisel hormonların gıdalarla alınmasını yeğlediklerini söyleyen Günay, daha diri göğüslere sahip olmak isteyenlerin tüketmeleri gereken besinleri ise şöyle sıralıyor: "Sarımsak ve fesleğen gibi lezzet vericiler; soya gibi kuru baklagiller; buğday ve pirinç gibi tahıllar; bezelye, havuç ve patates gibi sebzeler; hurma, nar, vişne ve elma gibi meyveler. İçecek olarak da kahve."

DİĞER BİR SEÇENEK ESTETİK...Degajenizi şöyle gönlünüzce açamıyorsunuz. Dolgulu sutyenler ve bikinilerden de bıktınız. O halde yapmanız gereken bir plastik cerrahın kapısını çalmak. Sadece 30 dakikanızı alacak bir operasyonla hayatınızın geri kalan bölümünü göğsünüzü gere gere yaşayabilirsiniz

Kilonuz hiç fena değil, hatta boyunuz-posunuz da yerinde. Ama yine de şöyle gönül rahatlığıyla dekolte kıyafetler seçemiyorsunuz…

Hatta o güzelim bikiniler ve mayolar da üstünüzde istediğiniz gibi durmuyor. Çünkü göğüsleriniz küçük… İşte sizin gibi göğüslerinden yana dertli olanların imdadına plastik cerrahi yetişiyor. Meme büyütme operasyonları dünyada olduğu gibi ülkemizde de en popüler üç estetik ameliyattan birini oluşturuyor.

Ancak kızgın kumlarda göğsünüzü gere gere yürüyebilmenizin de bazı koşulları var. Çünkü operasyonun beklediğiniz sonucu verebilmesi için bu tür ameliyatların hangi durumlarda yapılması gerektiğini bilmeniz gerekiyor. 30 dakikada sizi ihtiyacınız olan özgüvene kavuşturacak operasyon hakkında merak ettiklerinizi Op. Dr. Nuri Battal cevapladı.

Meme büyütme operasyonları hangi durumlarda uygulanıyor? Yani göğüslerinden çeken tüm hanımlar rahatlıkla kapınızı çalabilir mi?

Bu tür operasyonlar, genetik veya hormonal nedenlerle memelerinde yetersiz büyüme ve asimetrik farklar olan, hamilelikler ya da fazla kilo kayıpları sonucu memeleri küçülen herkese uygulanabiliyor.

Bu operasyonlar yaygın olarak silikon protezlerle yapılıyor. Ama biliyoruz ki, bazen hastanın kendi yağı da kullanılıyor. Hangisi daha sağlıklı?

Meme büyütme ameliyatı genellikle silikon jel veya serum fizyolojikli meme protezleri kullanılarak yapılıyor. Silikon protezlerin kanser yaptığını ispatlayacak bir çalışma olmadığı için daha fazla tercih ediliyor. Hastanın kendi yağının kullanılması birçok tıbbi sakınca içermektedir. Konulan yağ zamanla taşlaşarak, meme filminde meme kanserini taklit eden görüntülere neden olur. Bu da doktorları yanıltarak, teşhiste hata riski yaratabilir. Ayrıca konulan yağ zamanla vücut tarafından eritildiği için, memenin 6 ay gibi kısa bir zamanda tekrar eski haline dönmesi de söz konusu olabilir. Bu yöntem sakıncaları nedeniyle tercih edilmemektedir.

Son aşamada protezin cinsine ve büyüklüğüne hasta mı karar veriyor?

Genellikle serum fizyolojikli, yani tuzlu su içeren protezler kullanılmasını öneriyoruz. Sıvı silikon içeren protezler Amerika'da kullanılmamaktadır. Çünkü bunların sızdırma riski var. Ayrıca herhangi bir patlama durumunda sıvı silikonun vücuda yayılma riski de bulunuyor. Sulu protezlerde ise patlama durumunda hasta hiçbir zarar görmez.

Operasyon ne kadar sürüyor ve sonrasında hastayı neler bekliyor?

Ameliyat süresi yaklaşık 20-30 dakika kadardır. Bu operasyon, meme başındaki kahverengi ve beyaz bileşkeden girilerek ya da koltuk altından yapılan 1.5-2 cm'lik bir kesiyle yapılıyor. Biz koltuk altını tercih ediyoruz, çünkü bu sayede memede herhangi bir iz kalmıyor. Meme başından veya meme altından kesi yapıldığında iyileşme daha uzun sürer. Halbuki operasyon koltuk altından yapıldığında iyileşme daha hızlı olmaktadır.

Hasta günlük aktivitelerine ne zaman geri dönebiliyor? Örneğin şimdi ameliyat olan bir hasta, haziran ayında denize girebilir mi?

Hasta, ameliyattan sonra 2-4 hafta süreyle özel bir sutyen takar ve 1-5 gün içinde normal günlük aktivitelerine geri döner. 2-3 hafta kadar ağır spor ve egzersiz yapamaz. Rahatlıkla çocuk doğurabilir ve süt verebilir. Denize gelince, bu ay ameliyat olan bir hastanın haziran ayında denize girmemesi için hiçbir neden yok.

Yeni göğüsleriyle yeni bir hayata başlayan hasta ne tür risklerle karşılaşabilir?

En sık karşılaşılan problem kapsül oluşmasıdır. Bu, protez etrafında vücudun oluşturduğu bir kılıf ile protezi sıkıştırmasıdır.

Göğüslerini büyüten hastalara bu tür risklerle karşılaşmamaları için neler öneriyorsunuz?

Ameliyat sonrasındaki ilk iki hafta sırt üstü yatın. Kollarınızın hareketini mümkün olduğu kadar azaltın. İlk hafta içinde ise az miktarda kol hareketleri yapın. Ağır kaldırmayın. Bu süre içinde araba kullanmayın. Bandajlarınız alınıncaya kadar meme bölgenizi ıslatmayın. Verilen masajları düzenli olarak yapın ve ilaçları kullanın.

Kullanılan protezlerin ömrü ne kadar?

Bu protezler bazen çok uzun yıllar dayanıklı olabileceği gibi bazen de 15-20 yıl sonra değiştirilmeleri gerekebilir.

Bu operasyonların maliyeti ne peki?

Fiyatlar hastaneye, doktora ve kullanılan proteze bağlı olarak farklılık gösteriyor. Yine de rakam vermek gerekirse 2 bin ila 5 bin dolar arasında değişiklik gösteriyor.

Silikon kanser riski taşır mı?

Meme büyütme operasyonları sağlıklı koşullarda yapıldığı takdirde kanser riski taşıyor mu? Kadınlar bu türlü söylentilere kulak assınlar mı?

Amerika'da silikon protezli kadınların ünlü plastik cerrahlara ve silikon üreten firmalara dava açmasıyla, silikon maddesi mercek altına alındı. Ünlü firmalar yıllardır silikonu araştırıyor. Araştırmalardan çıkan sonuç ise hep aynı; silikon kanser yapmıyor.
 

fsuue

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2007
14
0
Merhaba yaren.Bahar ben.Allbres isimli ilacı çok uzun bi süre kullandım ama etkisini görmedim.
 

axsxxixkyengeç

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2007
59
0
kıslar ben albresin 2.kutusuna geçtim büyüme yok ama dikleşme var ayrıcaaaaa kafein kullanmak kesinlikle yasak etkisini azaltıyormuşben ilk 1 ay hep kola kahve ne varsa içtim :eek:klava: şimdi kestim ama buna rağmen dikleşti kahvesiz hayat çok zor ama küçük göğüslü olmak daha zor beee büyüyecek inanıyorum :sm_cool:
 

blackkoz

Guru
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2007
40
0
süprizzzzzsüprizzzzzsüprizzzzzsüprizzzzzsüprizzzzzalpro soya sütü için doğal östrejen içeriyoooooooooo
 

axsxxixkyengeç

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2007
59
0
kızlar harika göğüsler için allbres bir numara ben daha yeni 2.kutuya geçtim ve dikleşme var 1 ayda ama kafein kesinlikle yasak çünkü etkisini azaltıyor zaten kutusunda belirtmişler kafein kullanmayın die benden söylemesi
3.kutu bitince sonuçları yazarım :dance:
 

axsxxixkyengeç

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2007
59
0
yengem eczacı onada sordum içeriği vücuda zararlı hiçbirşey yok içinde üstelik suna dumankaya içindeki bitkileri aktardan alıp yediğimizdede aynı etkiyi yaptığını söylemiş haberiniz ola
haa bide şu k.ü.ç yiyipte sonuç alan var mı aranızda çok merak ettim?? :bbo:
 

whitesea

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2007
19
0
42
2 we ya üç kutu kullandık warsayalım.peki ya ondan sonra bıraktığımız zaman her hangi bir deformasyon oluomu CADIARZU
 
Y

Yosunn

Ziyaretçi
Benim derdim büyütmek değil de dikleştirmek arkadaşlar. Doğumdan sonra emzirmediğim halde ki emzirmeyi çok istedim ama olmadı sarkma meydana geldi.Çok değil ama can sıkıcı işte bu Allbres dediğiniz işe yararmı. Yada başka ne önerirsiniz.
 

icel

Guru
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2007
171
1
haplardan hiç birinin işe yaradığını duymadm.ben allbres kullandm ve değil beden cm bile farketmedi
 

icel

Guru
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2007
171
1
ay ne morel bozucu bişey yazmışım...bende fayda etmedi arkadaşlarımdada etkili olmadı ama bünyeden bünyeye değişir bu etki küçte olduğu gibi ben çok etki etmeyince üzülmüştüm ve bir kutusu bile hiçte ucuz değil bunun için fikrimi söyledim
 

sevgi okyanusu

tek taşımı o aldı:)
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2008
428
1
ya netten bakındımda şimdi bu hapa epey bi pahalı etki etmezse işe yarayan oldumu yani gözle görülür bir büyüme farkettinizmi......
 

swet2006

ÇOK FİKİR, TEK ÇÖZÜM
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2007
975
40
küçültmenin ve dikleştirmenin yolları nelerdir? bilenler varsa yazsın arkadaşlar. ( ameliyatsız)
 

nowember

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2008
56
0
albres tam bir fiyasko arkadaşlar boşuna paranızı vermeyin 3 kutu kullanmıştım banamısın demedi üstelik kahve kola gibi şeylerde içmem.acıyorum verdiğim paraya..
 
X