Hassas uykulu bebeğinden sonra eşimle uzaklasma

Bence sizin çocuğunuz normal 1 yaşında ana kuzusu tabi sizinle uyuyacak. Önce size yapışacak ki ileride güvenle ayrılabilsin. Yanınızdan kalkarken uyanmaması için bi taktik geliştirebilirsiniz. Mesela ben ayrılırken piş piş sesi çıkarıyorum uykusu bölünmüyor. Başka bir çözüm de eşinizle gündüzleri yakınlaşmak olabilir. Melis Keşan uyanış kitabını okuyabilirsiniz. En azından uzman görüşü almış olursunuz

Bebeğinizle aynı saatte mi yatıyorsunuz? Onun daha erken uyuması gerekmez mi? Bence önce çocugun uyku problemine odaklanın. En azından daha erken yatmasını sağlayın. Sonrada başka oda kullanın ilişki için.

Sizinki nasıl uyuyordu
Benimki de hala emerek uyuyor. Ama uyuyunca bırakıyor. Emziği kendi bıraktı 10 aylık falandı. Keşke emzik verseydiniz.

Uyku eğitimi vermeyin bence. Ben doğru bulmuyorum.

Ben gidince uyanıyor diye hep yanında kalmanız doğru değil. Uyur uyumaz memeyi çekin ağzından. Ve odadan çıkın. Ağlayınca dönün önce pispislayin öpün, uyumazsa son çare meme verin. Biberon alıyorsa uyanınca su vermeyi deneyin. Uyansam da su verecek diye memeden vazgeçebilir. Ama bence hep yanında yatmak değil ağladıkça gitmek olayını kesin deneyin. Zamanla aralıklar uzar. Bir de gündüz kaç uyku yapıyor. İkiyse teke düşürün. Gece daha kesintisiz ve uzun uyur.

Arkadaşlar merhaba.12aylik bebeğim var.uykusu cok hassas,bana çok bağlı.beraber uyuyoruz,yanından kalkınca uyanıyor.en ufak sesten uyanıyor.hal böyle olunca eşimle aramiz cinsel anlamda iyice soğudu,en fazla ayda 1iliski oluyor ,olursa.ne dersiniz bu duruma
Benzer durumu bende yaşadım sonu çok iyi yerlere gitmiyor acil değiştir sistemi uyuturken ninni aç sese alışsın bir iki en azından odayı ikincisi bebek telsizi aç uyuyunca odadan çık eşimle uyu buda olmuyorsa en kötü üçünüz aynı odada yatın ama bebekuyuyunca eşinin yanına geç gerekirse odada yere yatak ser eşin için

Arkadaşlar merhaba.12aylik bebeğim var.uykusu cok hassas,bana çok bağlı.beraber uyuyoruz,yanından kalkınca uyanıyor.en ufak sesten uyanıyor.hal böyle olunca eşimle aramiz cinsel anlamda iyice soğudu,en fazla ayda 1iliski oluyor ,olursa.ne dersiniz bu duruma
Ne diyelim sizce normal mi? 12 aylik bebek neden sizin odanizda ve hatta sizinle uyuyor?

Bebegimi dogdugu gunden beri kendi odasinda, kendi yataginda yatiriyorum. Guvenli baglanma olayina ters gelen birsey yok. Gozunun onunden ayrildigim an aglar, yabancilara gitmek istemez, gun icinde birbirimize yapismis vaziyetteyiz, baskasi dokunmaya kalktigi anda cigligi basar. Herseyi neden bu kadar dramatize ediyorsunuz ki. Cocukla ilgilendiginiz surece zaten size bagli oluyor. Belki simdi tolere ediyor olabilirsiniz ilerleyen zamanlarda daha buyk sıkıntı yasayacaksiniz. Cocuk 7 8 yasina gelene kadar sizinle uyumaya devam edecek. Ne kari koca iliskisi kalacak ne mahremiyet. Guvenli baglanmadan ziyade bagimli bir cocuk olacak.

6 aydan sonra kendi yatagına gecmesi ve alısması lazım yarından sonra kendi odasından yanından uyutup kacmaniz daha cok guvensizlik saglayacaktir 1 yasına gelmis artık bir cok seyi ayırt edebilir odası olması gerek kesinlikle pedgog destegi alın gerekirse ilerde sıkıntı yasarsınız.

Bebegimi dogdugu gunden beri kendi odasinda, kendi yataginda yatiriyorum. Guvenli baglanma olayina ters gelen birsey yok. Gozunun onunden ayrildigim an aglar, yabancilara gitmek istemez, gun icinde birbirimize yapismis vaziyetteyiz, baskasi dokunmaya kalktigi anda cigligi basar.
Güvenli bağlanmayı yanlış biliyor olabilir misiniz? Bence de ayrı yatırmak güvenli bağlanmayı etkilemez. Bu bağda en önemli şey çocuğa gösterilen ilgi ve hizmetlerin aynı kişiden gelmesi ve aynı düzeyde devam etmesi. Ancak ayrı yatırdığınız için olmamış olsa da bu bahsettiğiniz özellikler güvensiz bağlanmış bir çocuğun özellikleri. Güvenli bağlanmış çocuk anneyi göremeyince başta ağlasa da sonra sakinleşir. Geri geleceğini bilir. Annesinden ayrılabilir çünkü onu bırakmayacağını bilir ona güvenir. Ayrılınca susturulamayan çocuk annesinin kendisini terkedeceğinden korkuyordur. Siz güvenli bağlanma ile bağımlı çocuğu karıştırmışsınız.

Güvenli bağlanmayı yanlış biliyor olabilir misiniz? Bence de ayrı yatırmak güvenli bağlanmayı etkilemez. Bu bağda en önemli şey çocuğa gösterilen ilgi ve hizmetlerin aynı kişiden gelmesi ve aynı düzeyde devam etmesi. Ancak ayrı yatırdığınız için olmamış olsa da bu bahsettiğiniz özellikler güvensiz bağlanmış bir çocuğun özellikleri. Güvenli bağlanmış çocuk anneyi göremeyince başta ağlasa da sonra sakinleşir. Geri geleceğini bilir. Annesinden ayrılabilir çünkü onu bırakmayacağını bilir ona güvenir. Ayrılınca susturulamayan çocuk annesinin kendisini terkedeceğinden korkuyordur. Siz güvenli bağlanma ile bağımlı çocuğu karıştırmışsınız.
Olabilir cok bilgim yok acikcasi. Bebegim henuz kaybolan seylerin geri gelecegini, esyalarin yerini bilmiyor. Anne babasini goremeyince aglamasini buna bagliyorum.

Mesaji duzenleyemedim. Benim bebegim henuz 9 aylik anne babaya yapisik yasadigi aylardayiz. Belli bir sure boyle devam edecek muhtemelen.
Bebegin tum bakimiyla esimle ben ilgileniyoruz, kotu muamele gormuyor, esimle aramizda bagiris cagiris olmuyor bunada maruz kalmiyor yani, oynuyoruz, geziyoruz. Hayati normal ilerliyor yani. Ayri yatmakla aramizdaki bagin bozulacagina inanmiyorum. Istisnalar muhakkak var. Korkulari basladiginda illa yanimiza gelmek isteyecektir. Ama su an nerede yattiginin bilincinde degil, nerede uyudugunun onemi yok bence. Bende annemle uyuyan bir cocuktum ve bu durum 8 9 yasina kadar devam etti. Gorumcemin kizida ayni sekilde hala annesiyle uyuyor. Baska orneklerde gordum. Eş ile olan iliskiyi kesinlikle olumsuz etkiliyor. Ilerleyen zamanlar anne, cocugu uyutup yanindan kalkacak, esinin yanina gidecek. Cocuk annesinin gidecegini bildigi için uykuya direnecek ya da uykusunda çiş kacirma yasayacak. Herseyin dozunda olmasi gerekiyor.

X