Çocuk Hastalıkları Hastalık sonrası çocukta titreme lütfen yardım !!!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Minify

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2018
16
5
Merhaba Kızlar
Üç gün önce dört yaşındaki kızım hasta oldu. Öksürüğü, ateşi ve mide bulantısı vardı. Kızım bundan birkaç ay önce de hasta olmuştu. Baktık ki belirtiler aynı biz de aynı tedaviyi uygulayalım dedik. Antibiyotik kullanmaya başladık ve günde dört defa buhar verdik. Bugün sabah kalktı hiç bir şeyi yoktu kızımın. Buhar verdim antibiyotik verdim. Çok geçmedi çocukta titreme başladı. Eşimi çağırdım baktık birşey yok, herhalde üşüdü dedim. Sonra çocuk uykudan kalktı. Eller, vücut titriyor yemek yerken otururken. Uykudan kalktı üşümüştür dedim geçmedi. Çok şükür azaldı ama kaç saat oldu titremesi tam anlamıyla geçmedi. İlaç yan etkilerine baktım. Yaygın yan etkisi titreme diyor ama bugün mü yan etki gösterdi?
İki gündür kullanıyoruz daha önce de kullandık. Başına böyle birşey gelen varsa lütfen yazsın rica ediyorum. Çok endişeliyim.

Ateş varsa titreme yapar

İlaç danışma hattı gibi bir şey vardı yanlış hatırlamıyorsam. Oglum antibiyotik ve ateş düşürücü bir arada verince kusmuştu. O zaman aramıştım ve doktorla görüşüp bilgi almıştım. Sizde arayın ciddi bir durum olduğunu düşünürse acile gitmenizi söyler zaten.
Çok geçmiş olsun

İlaç danışma hattı gibi bir şey vardı yanlış hatırlamıyorsam. Oglum antibiyotik ve ateş düşürücü bir arada verince kusmuştu. O zaman aramıştım ve doktorla görüşüp bilgi almıştım. Sizde arayın ciddi bir durum olduğunu düşünürse acile gitmenizi söyler zaten.
Çok geçmiş olsun
Teşekkür ederim. Aramayı deneyeceğim.

Merhaba.. antibiyotik doktora danışılmadan kullanılmamalı. Belirtiler aynı bilr olsa her seferinde hastalığın seyri değişik olabilir. Yıllar önce aynı sizin yaptığınız gibi bir hataya düşerek doktora sormadan kızıma antibiyotik vermiştik. Halsizlik sebebiyle doktora gittiğimizde gereksiz antibiyotik sebebiyle tüm kan değerlerinin sapıttığını,bağışıklığının düştüğünü öğrenmiştik. Doktora danışmadan,kan testi yaptırmadan antibiyotik kullanmayın. Titreme ciddi bir yan etkidir bence. Hastaneye götürmenizi öneririm

Doktora danışmadan çocuğa nasıl antibiyotik verebilirsiniz :KK12:

Ben olsam hemen doktora götürürdüm. Geçmiş olsun.

Kızınız ne durumda? Lütfen Doktor tavsiyesi olmadan çocuğa Antibiyotik vermeyin. Her hastalığa antibiyotik olmaz!

Hava dediğiniz şeyin içinde ventolin varsa evet titreme yapar. Bu titreme ilacın yan etkisidir bir süre sonra düzelir. Günde kaç kez verdiniz?

Merhaba Kızlar
Üç gün önce dört yaşındaki kızım hasta oldu. Öksürüğü, ateşi ve mide bulantısı vardı. Kızım bundan birkaç ay önce de hasta olmuştu. Baktık ki belirtiler aynı biz de aynı tedaviyi uygulayalım dedik. Antibiyotik kullanmaya başladık ve günde dört defa buhar verdik. Bugün sabah kalktı hiç bir şeyi yoktu kızımın. Buhar verdim antibiyotik verdim. Çok geçmedi çocukta titreme başladı. Eşimi çağırdım baktık birşey yok, herhalde üşüdü dedim. Sonra çocuk uykudan kalktı. Eller, vücut titriyor yemek yerken otururken. Uykudan kalktı üşümüştür dedim geçmedi. Çok şükür azaldı ama kaç saat oldu titremesi tam anlamıyla geçmedi. İlaç yan etkilerine baktım. Yaygın yan etkisi titreme diyor ama bugün mü yan etki gösterdi?
İki gündür kullanıyoruz daha önce de kullandık. Başına böyle birşey gelen varsa lütfen yazsın rica ediyorum. Çok endişeliyim.
Keşke hastaneye goturseydiniz

Belirtisi ayni olsa da ogluma ayni doktor ayni ay iki farkli hastaliginda farkli teshisler koyup farkli tedaviler uyguladi. Doktora danismadan antibiyotik kullanmasaydiniz keske. Ttreme icin de yine doktora goturmek yerine bekliyosunuz. Doktora neden gitmiyosunuz?

Merhaba Kızlar
Çok geçmiş olsun öncelikle üstünden biraz geçmiş ama bilginiz olsun die yazıyorum. Eğer antibiyotiği ac karnına verdiyseniz o yapmıştır kesinlikle ve ilaç etkisini en geç 24 saat sonra gösterdiği için çok normal sonra titremesi birde antibiyotik.kullanmak yerine normal hayatında sürekli antibiyotik özellikli besinler tercih edin soğan sarımsak mesela makarna yanına ev yapimi yoğurt verirseniz onu mutlaka sarmisakli yapin gibi şeyler çorbalarına bir dış sarmisak atın mesela bağışıklığı da güçlenir hem annesi hasta olsa bile çok rahat atlatır kesinlikle Rabbim hepimizin çocuklarını kazadan beladan hastaliktan kem gozlerden korusun insallah ❣🤲🙏🏻

Eğer ventolini tek başına verdiyseniz elleri titrer serum fizyolojik ile karıştırıp vermek gerekiyor

X