Doğuma Hazırlık Hastane çantası için gecelik mi pijama mı?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

MiniKkSserce

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2018
101
108
merhabalar, kısmetse Ocak sonu Şubat başı gibi Doğum yapacağım. Henüz kendime hastane için gecelik pijama vs almadım mağazaya gidip bakmadım da. Kafam biraz karışık şuana kadar 7 kilo aldım. Gecelik almayı düşünmüyorum hem kış olacağı için hem de ben normalde çok üşüyen bir insanım o yüzden pijama takımı alacağım. Pijama giymek mi daha rahat olur gecelik giymek mi? bir de lohusa pijamalarının kalıpları normalden daha mı geniş?

Valla ben de aralik 25de dogum yaptim gecen sene gecelik aldim cok rahat ettim hastaneler sicak oluyo zaten ben kesinlikle gecelik diyorum tabi sabahligiyla beraber

Kesinlikle gecelik daha rahat olur. Kanamaniz da olacağı için ped değişiminde pijama sizi zorlar. Ama gecelikte özellikle külot tipli hasta bezlerini değiştirmek çok kolay olur.

Ben normalde etekle rahat edemem. İlk doğumunda ozendim aldım ama sık sık yürümeye kalktikca her tarafım açıldı. Sonrakilerde pijama aldım. Emzirme pijamalari var. Bir de sanki pijama iç çamaşırı daha iyi tutuyor gibi hissediyorum. Anestezi sonrası çok terleme oluyor bir de. Yatakta üstünü değiştirirken zorlanabilirsin. Malum geceligin etek kısmının üstüne oturunca..

Ben de gecelikle rahat edebileceğimi düşünmüyorum yatarken uzanırken falan açılarak beni rahat eder gibi. Pijama daha mantıklı gibi duruyor sanki. Bir de beden olarak kendi giydiğim bedeni mi alsam yoksa biraz büyük mü alsam. Doğumdan sonra göbek iniyor mu

Ben hamileyken beli üstüne oturan bir pijama aldım .Doğum sonrası bir kaç cm ufalma oluyor zaten, o da tam oluyor. Çantana mutlaka sırtına konması için bol bol atlet bez falan al. Ben dogunlarimda inanılmaz terledim. Sırtıma havlu koyuyorlardi. O teri usutursen yandin, sırt ağrısından nefes alamaz hale geliyorsun. Belden uyusturmada zaten ilk 3 gün bir ağrı oluyor yatmaya çalışınca. Dikkat etmek lazım .

ben pıjama gıydım normal dogumdan sonra bezde baglandıgı ıcın daha rahat geldı martta dogum ypmıstım busefer hazıranda olcak nasıpse bayrama denk gelıyor hayırlısı bakaalım

X