Hata mı yaptım? Misafir konusu...

Konuda anlamadigim yerler var.Gelecek olanlar nasıl fikir değiştirdi de başka yere gittiler,siz söyledinizmi ki kabul
edemeyeceğinizi ?

Siz bir şey demeden gittilerse neden özür dilemeniz gereksin ?

Yine siz bir şey demeden gittilerse,büyük hazırlık ta yapmış olabilirdiniz,birden başka yer anormal geldi.

Sanki eşinizin sizinle kavga edesi var gibi, gerçekte böyle bir davet olmamış olabilir mi ? Aşırı saçma çünkü baştan aşağı.
Bence işyerinde bu akşam ne yapalım mevzusu oldu, konu sahibinin eşi de bize gelin falan dedi ama konu bir şekilde öyle kaldı ve insanlar başka yere gitti. Yani en mantıklısı da bu, aksi çok saçma.

tam 2 konuda bugün kocalara sinir oldum gıcık oldummm.
Bence işyerinde bu akşam ne yapalım mevzusu oldu, konu sahibinin eşi de bize gelin falan dedi ama konu bir şekilde öyle kaldı ve insanlar başka yere gitti. Yani en mantıklısı da bu, aksi çok saçma.
vive uçağa atlıyorum 2 saate sendeyim.yemekte ne var anacığımmmm :KK45:

Çok haklısınız. O evde tek yaşamıyor ki karar alabiliyor. Aynı şeyi siz yapsanız ortalığı yıkar.

Hepsi arnavut, benim tripbe girmem de bu yüzden. Her boku inceliyorlar her yerde konusuyorlar. Dedikodu dini bir farz gibi hayatlarında. Aa bak luys a gittik böyle böyle oldu bütün şehir duyacaktı. Erkekleri de gördüğünüz şekilde ağız ishali. Kadın azarlamak, dövmek, aşağılamak çok normal, ben bunların içinde kafayı sıyırdım zaten ama Türkiye'de olsak nasıl karşılanırdı bunu duymak için yazdım. Ona da göstermek amacıyla. Büyüse konu, linki atacaktım önüne ama uzatmadı.
Arnavut adetlerini sadece gidiş geliş yaparken mi uyguluyorlar

Eşiniz çok hatalı. Size çok önceden haber vermesi gerekiyordu, bunu nasıl bilmez, nasıl düşünemez hayret ettim. Hem size sadece haber vermesi değil sizden izin de alması gerekiyordu. Sizin hiç bir hatanız yok. Çok samimi olduğunuz insanlar olsa hani biz hanımlar misafir ağırlamayı bazen gözümüzde çok büyütürüz o kadar kasmaya gerek yok derdim ama öyle de değil.

Kocana şunu yolla istersen konu sahibi:spor:

Eklentiler

• IMG_20220103_132250.jpg
    IMG_20220103_132250.jpg
    95,7 KB · Görüntüleme: 37
Merhaba arkadaşlar öncelikle belirtmek isterim ki yurtdışındayım ve geleli 1 yıl oldu. Evlilik sebebiyle geldim ve burda hiçbir tanıdığım ya da arkadaşım yok eşimin akrabaları dışında.

Dün şöyle birşey yaşandı, bize normalde hiç misafir gelmez, kapımız çalmaz. Biliyorsunuz yılbaşıydı, eşim iş yerindeki arkadaşlarına eşlerinizi alıp bize gelin demiş. Hepsi aileleriyle kaldığı için bizde rahat ederiz diye düşünmüş 3 çifti davet etmiş fakat benim hiç haberim yok. Gündüz ne yapacağımızı mesajla sormuştum bilmem demişti. Gün içinde de yazıştık hiçbirşey demedi bende dışarı çıkarız belki gösterileri izleriz dedim. Yasaksız ilk yılbaşını görecektim burada. Tamam dedi. Eve geldi yemek masasına oturduk ve misafirler gelecek dedi. Ben şok oldum. İlk kez evimize gelecekler ve hiç hazırlığım yok, evde de gerçekten hiçbir şey yoktu biliyor çünkü maddi olarak sıkışık bir dönemdeyiz. Bende bütün gün yayıldım yattım ne temizlik yaptım ne hazırlık. Bu şekilde çok utanacağımı söyledim neden bana haber vermedin dedim 'e şimdi söyledim ya' diyor. Bu yüzden tartıştık onlar başka bir çiftin evinde toplanmış ama biz bütün gece kavga ettik. Bana çok ağır laflar etti. Şerefsizsin diye bağırdı, insanları istemediğimi o yüzden sorun çıkardığımı söyledi. Evlendiğine pişman olduğuna kadar getirdi lafı. Ben burda onun peşine herşeyimi bırakıp gelmişken böyle bi kavga yaşadığım için hala berbatım.

Sizce hata mı yaptım ama nasıl olacaktı. Neresi açık, nerden ne alınır ikramlık, kafamda bir sürü soru dönerken iş kavgaya geçti. Böyle mi olması gerekiyor ben mi hatalıyım, hep hazır bi şekilde misafir mi beklemeliyim? Siz haberi olmayan birine misafir olmak ister miydiniz?

Bir de şimdi ne yapmalıyım sizce o kişilerin eşlerine yazsam mı özür filan...

Eşinizin yaptığının , söylediklerinin elle tutulur hiç bir tarafı yok . Kesinlikle sonuna kadar haksız .

Hayatta şunu tecrübe etttim ki - ne yazık ki - erkeklerin arkasını topladıkça olan bize oluyor . O yüzden toplamayacaksın .

Misafir gelecek dediğinde ,
Aa öyle mi iyi tamam diyip hemen ikramlık için bir liste yapıp eline verip alışverişe yollamak , misafirler geldiğinde de kusura bakmayın geleceğinizi öğrendiğim anla geldiğiniz an aynı oldu . Gün içerisinde kaç kez konuşup mesajlaştık sizin geleceğinizden bahsetmedi . O sebeple hazırlıksızım . Bu geceyi dışarıda gösteri izleyerek geçirmeye ne dersiniz ? Ama sizi haftaya mutlaka akşam yemeğe bekliyorum falan demek ortamı kurtarırdı . Mahçup olacaksa olması gereken siz değil eşiniz olurdu .
Ertesi gün de , sakin bir zamanda eşinize , misafir geleceği zaman en güzel şekilde ağırlayabilmem için süreye ihtiyacım var bunun için beni plan yapar yapmaz bilgilendirmelisin hatta plan yapmadan önce aslında müsait olup olmadığımı sorsan çok daha iyi olur çünkü belki de o gün için sana sürpriz hazırlamış olabilirim diyip bir göz kırpıp işveli cilveli yanından ayrılmak .. etkili ve akılda kalıcı olur diye düşünüyorum

X