Hatalı mıyım

Evet biri sekiz aylık biri 4 yaşında gidemezler 4 yaşındakine babası teklif etti ama o istemedi bende yanlız yollama taraftarı değilim bir saatte olsa yanlız seyahat edemez

8 aylık olmaz zaten de 4 yaşındaki gidebilir, tabi sizin de rızanız olursa.
Ama gidip gelmeyi komple kesecek kadar büyük bir olay olmadığını düşünüyorum yine de.
Bunun karşılığı bence sizin de onları aramayı kesmenizdir, gidip gelmeyi kesmek eğer ortada bir saygısızlık yoksa fazla geliyor biraz bana.

bence gidin orda şakayla karışık ailenizin beklediğini belirtin. zart zurt her şeye aramıyor olabilirler ama gayet önemlişeyler yaşamışsınız. aramaları gerekirdi. hem kendileri aramayıp hem aranmayı beklemek çok abes.

Evet biri 8 aylık emiyor diğeri 4 yaşında ve bensiz arabada yanlız gidemez

4 yaş çocuğu normal koşullar altında siz olmadan babasıyla yolculuk yapabilir. Siz hiç alıştırmamışsınız, mesele bu. Başka bir mesajınızda da haftasonunu orda geçirecekler ben o kadar ayrı kalmaya dayanamam yazmışsınız. O kadar dediğiniz süre iki gün. Bence siz kendi ailenize bağımlı olduğunuz gibi çocuğunuzu da o şekilde yetiştiriyorsunuz.

Zaten çok sağlam bir evliliğimiz yok ayrılmak istiyordum ki bu aile soğukluğu da tuz biber oldu bakalım hayırlısı

Beni en çok şaşırtan mesajınızsa bu oldu. Bu sebep tuz biber olabildiyse evet sağlam bir evliliğiniz yokmuş gerçekten. Bence siz hala kendi aileniz olduğunu kabullenmemiş kök ailesinize saplanıp kalmışsınız. Bu koşullar altında ayrılma isteğinizi haklı buldum

Son düzenleme:
yorumları okumadım ama çok gereksiz buluyorum ben böyle şeyleri.
iki yetişkin insan anlaşıp evlendi diye niye hep birlikte kocaman bir aile oluyoruz ki. valla siz diyince oturup düşündüm de sanırım bu bayram bile birbirlerinin bayramlarını kutlamadılar iki aile de :-) onun dışında babam da kayınpederim de şeker hastası olduğunu öğrendi, birbirlerine geçmiş olsun demediler. hep birlikte bir plan yaparsak görüşüp muhabbet ediyorlar, anneler sadece arada rahatsızlık durumu olduğunda birbirlerini arayıp geçmiş olsun derler, ya da kandil vs mesajlaşırlar onun dışında onlar da bensiz 2 yılda hiçbir şey yapmadılar. kocaman aile olmaya gerek yok, herkes birbirine saygı duysun yeterli. böyle birilerinden bir şey bekleyerek hayat çok zor olmuyor mu? ona aramadı buna aramadı şunda yazmadı..annenizin bekliyor olması kayınvalidenizin aramasını gerektirmiyor. annenizin her düşündüğü doğru değildir.

İyi geceler bayramdan sonra başıma gelenleri paylaşmak istiyorum sizinle haklı mıyım haksız mı sizden öğreneyim dedim
Bayramda kapana dolayısıyla hiç bşr yere gitmedik kv ker bize 1-2 saat mesafede bir ildeler eşim bu haftasonu oraya gidelim dedi ama ben kabul etmedim sebeplerim var kendimce
Şubatta kız kardeşim nişanlandı annem ve ben kv mi aradık haberdar edip davet etmek için ama teli bozuk olduğu için ulaşamadık şöyle bir sıkıntı var gelen çağrıları alamıyor ama o başkasını arayabiliyor eşime söyledik annene ulaşamadık sen söylersin die nişanı yaptık aramadılar diğer kardeşimin şeker hastası olduğunu öğrendik tabi çok kötü olduk ailecek kardeşim üniversite öğrencisi bunu eşim benim yanımda kv söyledi ama yine arayıp sormamışlar annemleri geçmiş olsun dememişler babamın yeğeni vefat etti aramadılar Kandil geçti bayram geçti aramadılar
Şimdi eşim tutturmuş gidelim de gidelim çocukları özlemişler ben de benim ailemi bilmeyen beni de bilmiyordur benim o evde işim yok dedim gitmedim gitmeyi de çocuklarımı göndermeyi de düşünmüyorum ama anneme durumu anlattım kızım git dedi şimdi içime bir kurt düştü acaba çok mu kindarım
Ama ailemin bu kadar hiçe sayılması da göz yumulacak gibi değil yüz göz olmak istemiyorum nie aramıyorsunuz die çünkü bir defa bu uyarıda bulundum umreye gitmişlerdi geldiler yine aramadılar ben arayıp istedim üzülüyorlar die çocuk değiller yA bu saatten sonra tembihleyeyim onları
Çocukları götürün görme hakkı var sonuçta . Bundan sonra senin ailen özel günlerde özel durumlarda kaynanani aramaz olur biter

İyi geceler bayramdan sonra başıma gelenleri paylaşmak istiyorum sizinle haklı mıyım haksız mı sizden öğreneyim dedim
Bayramda kapana dolayısıyla hiç bşr yere gitmedik kv ker bize 1-2 saat mesafede bir ildeler eşim bu haftasonu oraya gidelim dedi ama ben kabul etmedim sebeplerim var kendimce
Şubatta kız kardeşim nişanlandı annem ve ben kv mi aradık haberdar edip davet etmek için ama teli bozuk olduğu için ulaşamadık şöyle bir sıkıntı var gelen çağrıları alamıyor ama o başkasını arayabiliyor eşime söyledik annene ulaşamadık sen söylersin die nişanı yaptık aramadılar diğer kardeşimin şeker hastası olduğunu öğrendik tabi çok kötü olduk ailecek kardeşim üniversite öğrencisi bunu eşim benim yanımda kv söyledi ama yine arayıp sormamışlar annemleri geçmiş olsun dememişler babamın yeğeni vefat etti aramadılar Kandil geçti bayram geçti aramadılar
Şimdi eşim tutturmuş gidelim de gidelim çocukları özlemişler ben de benim ailemi bilmeyen beni de bilmiyordur benim o evde işim yok dedim gitmedim gitmeyi de çocuklarımı göndermeyi de düşünmüyorum ama anneme durumu anlattım kızım git dedi şimdi içime bir kurt düştü acaba çok mu kindarım
Ama ailemin bu kadar hiçe sayılması da göz yumulacak gibi değil yüz göz olmak istemiyorum nie aramıyorsunuz die çünkü bir defa bu uyarıda bulundum umreye gitmişlerdi geldiler yine aramadılar ben arayıp istedim üzülüyorlar die çocuk değiller yA bu saatten sonra tembihleyeyim onları
Bence gitmeniz gerekir ama siz gitmek zorundasiniz diye değil evlatları ve torunlarını görme hakları var. Evet size saygısızlık yapmışlar ama bunun bedeli evlat ve torunu gostermemek değil. Onlar size saygısız düşüncesiz davrandiysa siz de onlara öyle davranın. Aramayın sormayın dertlerine koşmayın ama eşinizin hatri için gidin. Ben öyle yapıyorum kayinvalidem hiçbir dar gunumde yanımda olmadı . Gidiyorum oğlunu torununu görüyor pek konuşmuyorum genelde telefonla oynuyorum arada bir şeyler söylüyorum. Aramam sormam dar gününe koşmam. Ama benim de evladım var kimseyi evladından etmem

Bence gitmeniz gerekir ama siz gitmek zorundasiniz diye değil evlatları ve torunlarını görme hakları var. Evet size saygısızlık yapmışlar ama bunun bedeli evlat ve torunu gostermemek değil. Onlar size saygısız düşüncesiz davrandiysa siz de onlara öyle davranın. Aramayın sormayın dertlerine koşmayın ama eşinizin hatri için gidin. Ben öyle yapıyorum kayinvalidem hiçbir dar gunumde yanımda olmadı . Gidiyorum oğlunu torununu görüyor pek konuşmuyorum genelde telefonla oynuyorum arada bir şeyler söylüyorum. Aramam sormam dar gününe koşmam. Ama benim de evladım var kimseyi evladından etmem
Ben de bunu kafamda kurguladım bir arkadaş size de aynı şeyi yaparsa çocuklarınız ne yaparsınız dediği andan beri kalbim karardı kötü oldum zaman ne getirir ne götürür bilmem ama yakından mesafeli davranmak doğru olacak gibi

X