🤗🤗 HAYATA DAİR HERŞEY🤗🤗

devit damla için sormuştum.Hatta ankaradayken diş için devlet hastanesine gittim sonra herkese doktor diş macunu ve fırçası veriyordu banada verdi üzerinde sağlık bakanlığı hediyesidir yazıyor neyse aldım eve geldim bir baktım içeriği kimyasal olan ver ucunda renkle belirtilen bir kısım var ya içeriği bitkisel olan yeşil sonra mavi kırmızı ve en kötüsü siyah olan şok oldum bunu bakanlık doktorlarına yetki verip dağıttırıyor doktorda umursamadan dağıtıyor

devit damla için sormuştum.Hatta ankaradayken diş için devlet hastanesine gittim sonra herkese doktor diş macunu ve fırçası veriyordu banada verdi üzerinde sağlık bakanlığı hediyesidir yazıyor neyse aldım eve geldim bir baktım içeriği kimyasal olan ver ucunda renkle belirtilen bir kısım var ya içeriği bitkisel olan yeşil sonra mavi kırmızı ve en kötüsü siyah olan şok oldum bunu bakanlık doktorlarına yetki verip dağıttırıyor doktorda umursamadan dağıtıyor
Ne acı ya.. Gerçekten insanın aklı almıolar şok oluyor..
Devt yerine monovit veriolar şimdi..
Neyseki içeriği temiz..özeldeki doktorumuz onu kullanmamızda sorun yok dedi ama demire kesin dille karşı çıkıyor..
Tüm bunlarn yanında aşılara onca para gidiyor..
Allah maddi durumu olmayanlarn yardımcısı olsun

Ne acı ya.. Gerçekten insanın aklı almıolar şok oluyor..
Devt yerine monovit veriolar şimdi..
Neyseki içeriği temiz..özeldeki doktorumuz onu kullanmamızda sorun yok dedi ama demire kesin dille karşı çıkıyor..
Tüm bunlarn yanında aşılara onca para gidiyor..
Allah maddi durumu olmayanlarn yardımcısı olsun
amin inşallah

Ayy bugn ben içimi dökeyim vallahi çatlayacam :KK70:
Bu ülkeden çekip gitmek istiorum artık..
Zerre insanların değeri yok.. Gebersek kimsenin umrum değil...
Şimdi kmsl hnde dışında kimse beni tanımıo tabi
Ben 32 yaşında 3.5 senelik evli bir hatunum.. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :KK70:
Neyse işte bu hatun yıllarca bebe istedi olmaeı, eşimde problem var.. Neyse tüple bir kızım oldu 3. 5 aylık ellerinizden öper..
Ee zaten tüp dünya para..
Şimdi en sinir olduğum noktaya geliorum... Aşı meselesi.. Hatta sağlık meselesi..
Devlet hastanelerinde en azndan burda dikkate alacağım bir cocuk doktoru yok malesef... Olsada iletişimleri sıfır.. İnsanlara it muamelesi yapılıo resmen ve suriyeli dolu.. İnsanın hastaneye giresi gelmio.. Ee özele gidiosn
Bir çocuk muaynesi 140 tl...
Hadi onuda geçtim... Devletin belli aylarda düzenli yaptırdığı aşılar var.. Allah razı olsun tamamda... Bir o kdarda önemli aşılar var ve malesef devlet karşılamıor..
Mesela menenjit... Mesela rota virüsü...
Bunlar allah korusun ölümcül sonuç doğuran hastalıklar..
Rota aşısı 2 veya 3 doz olarak 2 çeşidi var
Dozun tanesi 350 idi sanırım hatırlamıorm..
Menenjit 3 doz.. dozun tanesi 600 civarı...
Her bir doz bu kdar...
Cumartesi günü 2 aşı bir muayne 1100 tl para verdim... Tmamai kızıma feda olsun
Ben ve eşim çalışıoruz cok şükür
Peki ya durumu olmayanlar?
Onlarınki evlat değilmi?
Onlarda can değilmi?
Bu kdar hassas bir konunun karşılanmıyor oluşu cok acı......
Ohhh rahatladm kusura bakmayn uzun oldu :KK70:
Canım beni öne zorluklarla dünyaya getirdin yavrunu Rabbim korusun öpppp annesi missss kokulu cadımı❤️❤️❤️

Aynen canım özel aşılar çok pahalı gerçekten ben Küçüğüme rotayı yaptırdım ama menenjit yaptırmadı aslında doktor un etkisi vardı bence çok gerekli değil dedi ama şimdiki aklım olsa yaptırırdım

Tabi parası olmayan ne yapsın çok zor gerçekten

Küçük kızım bikaç ay önce amip oldu Allah tan rota aşısı vardı yoksa çok daha zor atlatırdı😥

Ayy bugn ben içimi dökeyim vallahi çatlayacam :KK70:
Bu ülkeden çekip gitmek istiorum artık..
Zerre insanların değeri yok.. Gebersek kimsenin umrum değil...
Şimdi kmsl hnde dışında kimse beni tanımıo tabi
Ben 32 yaşında 3.5 senelik evli bir hatunum.. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :KK70:
Neyse işte bu hatun yıllarca bebe istedi olmaeı, eşimde problem var.. Neyse tüple bir kızım oldu 3. 5 aylık ellerinizden öper..
Ee zaten tüp dünya para..
Şimdi en sinir olduğum noktaya geliorum... Aşı meselesi.. Hatta sağlık meselesi..
Devlet hastanelerinde en azndan burda dikkate alacağım bir cocuk doktoru yok malesef... Olsada iletişimleri sıfır.. İnsanlara it muamelesi yapılıo resmen ve suriyeli dolu.. İnsanın hastaneye giresi gelmio.. Ee özele gidiosn
Bir çocuk muaynesi 140 tl...
Hadi onuda geçtim... Devletin belli aylarda düzenli yaptırdığı aşılar var.. Allah razı olsun tamamda... Bir o kdarda önemli aşılar var ve malesef devlet karşılamıor..
Mesela menenjit... Mesela rota virüsü...
Bunlar allah korusun ölümcül sonuç doğuran hastalıklar..
Rota aşısı 2 veya 3 doz olarak 2 çeşidi var
Dozun tanesi 350 idi sanırım hatırlamıorm..
Menenjit 3 doz.. dozun tanesi 600 civarı...
Her bir doz bu kdar...
Cumartesi günü 2 aşı bir muayne 1100 tl para verdim... Tmamai kızıma feda olsun
Ben ve eşim çalışıoruz cok şükür
Peki ya durumu olmayanlar?
Onlarınki evlat değilmi?
Onlarda can değilmi?
Bu kdar hassas bir konunun karşılanmıyor oluşu cok acı......
Ohhh rahatladm kusura bakmayn uzun oldu :KK70:
Cocuk olunca akan sular duruyor tüm ailelerde olduğu gibi...
Biz çözümü tamamlayıcı sağlık sigortası ile kısmen de olsa çözüyoruz.
Muayene ve tahlil vs ilave para ödemiyoruz özel hastanelerde.
Devletin karsilamadigi, doğuştan gelen, genetik ve özel aşıları sadece cepten ödüyoruz.
Oğlum şuan 3 yaşında sadece özel aşılarını ödedim. Diğer muayene, tahliller, hastalandigindaki serum, röntgen emir hepsini sigorta kapsamında ilave ücret ödemeden hallettik. En azından kafamız rahat, içimiz rahat. Birde hastanede gelecek olan faturayı düşünmüyoruz

Canım beni öne zorluklarla dünyaya getirdin yavrunu Rabbim korusun öpppp annesi missss kokulu cadımı❤️❤️❤️

Aynen canım özel aşılar çok pahalı gerçekten ben Küçüğüme rotayı yaptırdım ama menenjit yaptırmadı aslında doktor un etkisi vardı bence çok gerekli değil dedi ama şimdiki aklım olsa yaptırırdım

Tabi parası olmayan ne yapsın çok zor gerçekten

Küçük kızım bikaç ay önce amip oldu Allah tan rota aşısı vardı yoksa çok daha zor atlatırdı😥
Oyyy bilmiodum geçmiş olsun cnm..
Menenjit gerekli kaç yaşnda bilmiorm ama belli yaşlarda yapılıomuş sor istersen cnm

Cocuk olunca akan sular duruyor tüm ailelerde olduğu gibi...
Biz çözümü tamamlayıcı sağlık sigortası ile kısmen de olsa çözüyoruz.
Muayene ve tahlil vs ilave para ödemiyoruz özel hastanelerde.
Devletin karsilamadigi, doğuştan gelen, genetik ve özel aşıları sadece cepten ödüyoruz.
Oğlum şuan 3 yaşında sadece özel aşılarını ödedim. Diğer muayene, tahliller, hastalandigindaki serum, röntgen emir hepsini sigorta kapsamında ilave ücret ödemeden hallettik. En azından kafamız rahat, içimiz rahat. Birde hastanede gelecek olan faturayı düşünmüyoruz
Oda bir seçenek tabi.. Cok iyi yapmşsnz..
Ama işte bizler bir şekilde çözümü üretebilioruz peki imkanı olmayanlar?
Çocuk konusunda fazla hassasım sanırım.. Sağlık konusunda eşitsizlik olması cok acı

Günaydın kızlar ❤️❤️❤️

Bugün yarım gün diye küçüğümü birqzdan bırakacağım kreşe öğlene alacağım🥰🥰🥰

Annem ve babamla yeni eve gideceğiz kiralık olduğunu belirteceğiz🤲🤲🤲

Öğlene belki misafirim gelir🤗🤗
Haftaya büyük kızın hergün 2 şer tane sınavı var cuma cumartesi pazar annemde olacak malüm küçük cadı izin vermiyor çalışmasına🙉🙉

Günaydın kızlar ❤️❤️❤️

Haftaya büyük kızın hergün 2 şer tane sınavı var cuma cumartesi pazar annemde olacak malüm küçük cadı izin vermiyor çalışmasına🙉🙉
boş mu ev canım yeni aldığınız

Günaydın kızlar ❤️❤️❤️

ay ben kaçırdım oraları taşınıyormusun cnm

Hadi az kalmış neyseki 👍👍
Tam Gün mü çalışıyorsun canım süt iznin var mı
Eşin nasıl atandı dimi 🤗
çok şükür eşimin ikinci senesi cnm.. seneyede ayrıyız
3. senesi bitince eş durumundan gelecek
yarım gün çalışıyorum süt iznim var çok şükür :)
zor şartlarda bebek sahibi olunca ve kötü gebelik geçirince adağım vardı... onu yapacam inşallah Allah izin verirse..
maaş oraya gidiyor :)

X