Hayatım cok zorlasti

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.658
Merhaba 47 gunluk bir bebegim var dsha once biksc konu acmistim logusalikta bilen bilir ..
Bebiskom cok gazli malesef ben ona bakmayi artik ogrendim şükür simdidd asiri uykusuz kalinca mahvoluyorum birde esim oruclu halsiz oluyor cok zaten yardim etmeye cok merakli degil yardimci oluyor ama oluncada psikolojim bozuldu diyip sikayet ediyor ..
Bebisko gecen sabah 6 da uyuyup 7 de geri uyandi 7den 11 e kadar yine uyumadi o ara zaten ben uykusuzluktan uyuyakalmisim aralarda bölük porcuk vs vs oyle olunca pazar oglen anneme geldim ..
Annem 30 dk ozel aracla uzak bize evi ..
Durum su ki haftanin 3 gunu annemde 4 gunu evimdeyim ..
Evimin oldugu yerde gezecek hicbiryer yok kapinin önünde yuruyecek alan yok gibi birsey annemlerin evi ole ddgil
Eve donuyorum esim ise gidiyor ben butun gun evde cok bunaliyorim zaten bebektsn 1 dakika zaman bulamiyorum kendime ayiracak icim sıkılıyo rmalum havalarda guzel olunca insan bunaliyor evde ama zaten corona var ..
Anneme gelince gece 1 ogun annem mama yada sagdigim sutten veriyo dinlenmis oluyorum gündüzde gezebiliyorum daha rahatım yemeğk onumde vs vs ama bu seferde esim yalniz kaliyor surekli buraya gelmek istemiyor çekiniyor ve trafik cok sürdüğü icin gelmek istemiyor yemek içmekten de cekiniyor burda
Eve donmeyince o ve ben surekli ayri kaliyoruz islerimde birikiyor evde ..
Birde bende bunaldim artik annemde ama asiri uykusuz kalinca dayanamıyorum bir iki gun bari dinleniyim diyorum .
Eve donuncede dedigim durumlar oluyor ..
Bebisle gezelim dedik bir kez sorun olmadi cok ama yorucu oldu zaten daha minik .
Napicam sasirdim 40 40 dediler 40 cikti gaz sancilari dahada kotulesti birgun super uyuyorken diger gun sancidan sabahliyor oglusum . O da perisan bizde ole olunca..
Hayat gerçekten cok zorlasti hala alisamadik gwcemiz gunduzuumuz düzenimiz kalmadi .
Bir yandan hayatımda hif olmadigi kadar kiloluyum 20 kilo almistim sanrm dahada aldim obeze dogru gidiyorum emzirdigim icin kendimi durduramayacak kadar zararlı ve cok yiyorum kendimi taniyamaz hale geldim hicbirseyim ustume olmuyor . Kendimi durduramıyorum cok yiyorum nasil durdurabilirim
Allahim evladima saglik versin asla sikayet etmiyorum sadece hayat cok yorucu ve zor bu efora alisamadim ne zaman alışılıyor ne yapacağım basindan gecenler bilir fikrinize ihtiyacım var

Herkes hemen hemen benzer durumulardan geçiyor merak etmeyin. Ama geçiyor işte bir şekilde . İlk iki yıl zaten çok zorlayıcı , dişiydi , çişiydi, ek gıdasıydı, aşısı vs derken çok zor . Ama zamanla daha da çok alışıyor beden .
Bence sizin en öncelikli halletmeniz gereken şey , fazla kilolardan kurtulmak olsun . Çünkü o da sizi yorar . Hem salata ve su zaten süt yapıyor . Şekerli şekerli şeyler yemeye içmeye gerek yok . Karbonhidrat hele :olamaz: Kanguru almanızı da tavsiye ediyorum ben çok kullanmıştım . Bol bol yürüyüşe çıktık çocuklarla .

Hamileliğimin son zamanlarindayim. Her gün doğum nasıl olacak bebeğe yetebilecek mıyım diye düşünürken yazınızı okudum. Tecrübem olmadığı için bir önerim yok. Çevreden 3 4 aylik olunca daha rahat oluyorsun tarzı şeyler duymuştum. Belki biraz zaman geçince daha iyi olur her şey.
Bir de uykuyu severim ben gece 7 saat uyuyup işten gelince de 1 saat uyurum genelde. Bebekle ne yapicam bakalım.

40ı çıksın rahatlarsın mı dediler?
O öyle degil aslında, onun doğrusu şu:
40 gün bebişkonuza kendiniz bakıyorsunuz, ve bir bakıyorsunuz ki alışmışsınız uykusuzluğa ve zorluğa.
o yüzden tavsiyem, böyle göçebe hayat yaşanmaz, şartlarınızı kendinize göre ayarlayın, gerekirse alışkanlıklarınıza daha uygun bir yere taşının ama evinizde kalın.

Merhaba 47 gunluk bir bebegim var dsha once biksc konu acmistim logusalikta bilen bilir ..
Bebiskom cok gazli malesef ben ona bakmayi artik ogrendim şükür simdidd asiri uykusuz kalinca mahvoluyorum birde esim oruclu halsiz oluyor cok zaten yardim etmeye cok merakli degil yardimci oluyor ama oluncada psikolojim bozuldu diyip sikayet ediyor ..
Bebisko gecen sabah 6 da uyuyup 7 de geri uyandi 7den 11 e kadar yine uyumadi o ara zaten ben uykusuzluktan uyuyakalmisim aralarda bölük porcuk vs vs oyle olunca pazar oglen anneme geldim ..
Evimin oldugu yerde gezecek hicbiryer yok kapinin önünde yuruyecek alan yok gibi birsey annemlerin evi ole ddgil
Eve donuyorum esim ise gidiyor ben butun gun evde cok bunaliyorim zaten bebektsn 1 dakika zaman bulamiyorum kendime ayiracak icim sıkılıyo rmalum havalarda guzel olunca insan bunaliyor evde ama zaten corona var ..
Anneme gelince gece 1 ogun annem mama yada sagdigim sutten veriyo dinlenmis oluyorum gündüzde gezebiliyorum daha rahatım yemeğk onumde vs vs ama bu seferde esim yalniz kaliyor surekli buraya gelmek istemiyor çekiniyor ve trafik cok sürdüğü icin gelmek istemiyor yemek içmekten de cekiniyor burda
Birde bende bunaldim artik annemde ama asiri uykusuz kalinca dayanamıyorum bir iki gun bari dinleniyim diyorum .
Bebisle gezelim dedik bir kez sorun olmadi cok ama yorucu oldu zaten daha minik .
Napicam sasirdim 40 40 dediler 40 cikti gaz sancilari dahada kotulesti birgun super uyuyorken diger gun sancidan sabahliyor oglusum . O da perisan bizde ole olunca..
Hayat gerçekten cok zorlasti hala alisamadik gwcemiz gunduzuumuz düzenimiz kalmadi .
Bir yandan hayatımda hif olmadigi kadar kiloluyum 20 kilo almistim sanrm dahada aldim obeze dogru gidiyorum emzirdigim icin kendimi durduramayacak kadar zararlı ve cok yiyorum kendimi taniyamaz hale geldim hicbirseyim ustume olmuyor . Kendimi durduramıyorum cok yiyorum nasil durdurabilirim
Allahim evladima saglik versin asla sikayet etmiyorum sadece hayat cok yorucu ve zor bu efora alisamadim ne zaman alışılıyor ne yapacağım basindan gecenler bilir fikrinize ihtiyacım var
47 gün için ne kadar şikayet ettin ben 9 yıl için bu kadar yazamam

Ilk başta kendinize acımayı bırakmalısınız. Ben öyle berbat bir lohusalık geçirdim ki istenmeyen isim konusunda baskıcı aile nerdeyse her akşam gelen kayınvalide ve aşırı ağlak bir bebek ama şimdi 3 yaşında ve diyorum ki keşke daha çok öpüp koklasaydım her anını özleyeceksiniz çünkü. Uykusuz geceler ağlamalar bir süre sonra azalacak tamamen bitecek demiyorum anneyiz artik ömür boyu sürecek bir tempoya doğurdumuz an adım attık zaten. Bakin 3 gün annemdeyim gezebiliyorum falan diyosunuz bu çok büyük bi nimet kendinize vakit ayırıyorsunuz çünkü, eh geriside zaten gelecek çok ince detaylara takılmayın anın tadını çıkarın.. sağlıkla büyüsün miniginiz 🤲

Ilk başta kendinize acımayı bırakmalısınız. Ben öyle berbat bir lohusalık geçirdim ki istenmeyen isim konusunda baskıcı aile nerdeyse her akşam gelen kayınvalide ve aşırı ağlak bir bebek ama şimdi 3 yaşında ve diyorum ki keşke daha çok öpüp koklasaydım her anını özleyeceksiniz çünkü. Uykusuz geceler ağlamalar bir süre sonra azalacak tamamen bitecek demiyorum anneyiz artik ömür boyu sürecek bir tempoya doğurdumuz an adım attık zaten. Bakin 3 gün annemdeyim gezebiliyorum falan diyosunuz bu çok büyük bi nimet kendinize vakit ayırıyorsunuz çünkü, eh geriside zaten gelecek çok ince detaylara takılmayın anın tadını çıkarın.. sağlıkla büyüsün miniginiz 🤲
Tesekkurler

Bunların aynısını, hatta daha beterini yaşayan birçok kadın var. Annem doğum için başka şehirden yanıma gelmişti. 20. gün gitti, babam ve kardeşim yalnızdı çünkü. İş başa düşünce insan baş edebiliyor. Annenize taşınmaya gerek yok, kendi başınızın çaresine bakmayı öğrenin. Eşinize de eziyet olmasın.

Sizin sorununuz bebekle ilgili değil . Bebeğiniz her bebek gibi inanın buradaki anneler daha beterini gördü. Önemli olan bebeğiniz sağlıklı olsun. Gazi da geçer, uykusuluğuda . Sizin asıl sorununuz eşinizle , eşiniz tembel ve ilgisiz, sonuçta tek başınıza yapmadınız çocuğu , eğer oruç tutup sevap kazanma hevesindeyse , kendi çocuğuyla ilgilenmememesi çok büyük günah . Oruç tutmasin ozaman, tutup çocuk sahibi olup bakmayı beceremicekse. Siz önce eşinizi karşınıza alın , bazı işleri onun üzerine atın , siz her işe yetisemezsiniz. 20 kilo çok aşırı bir kilo , yediklerinize dikkat edin , abur cubur ekmek süt yapmiyor, siz içinizde ki duygusal boşluğu doldurmak için yiyorsunuz. Kendinize ve eşinize çeki düzen vermeyi kafaya koymadan bu iş olmaz.

Eşini olaya dahil etmediğin sürece hep yorgun olursunuz.
Aynısından eksiği olmayan bir bebegim var şuan 5aylik
Gazlı alerjik aglak
5aydir ayni durumdayım ağlama krizleri bitmedi
Hep bitecek dendi ama yok
Oyuzden çözüm eşinizde
Sizi dinlendirecek olan o.

Annem Kv doğuma geldiler 20 gün sonra gittiler Kv 10 günlükken gitti . Ben kimseyi istemedim açıkçası . Emen çok 37 günlükken emmez oldu neler yaşadım ya allahım düşündükçe deliresim geliyor resmen 3 kez filan depresyon geçirdim . Ek gıda ayrı sorun diş ayrı sorum emeklemedik yürümesi atakları 🙄 16 aydır kendime günde 10 ayırmıyorum düzgün . 15 gündür oruç tutuyorum kucağımda çocukla iftar açıyorum. Sahura kalkıyoruz tam o saatlerde oğlum emmek için uyanıyor sonda inadına dalamıyor sahur yapamıyoruz kalkmaktan vazgeçtik artık daraldım valla. Bana yapıştı mutfakta kapıyı kapatsam delirmiş gibi ağlıyor

Bunların aynısını, hatta daha beterini yaşayan birçok kadın var. Annem doğum için başka şehirden yanıma gelmişti. 20. gün gitti, babam ve kardeşim yalnızdı çünkü. İş başa düşünce insan baş edebiliyor. Annenize taşınmaya gerek yok, kendi başınızın çaresine bakmayı öğrenin. Eşinize de eziyet olmasın.
Elinde fırsatı varken bu kadar depresif olmak gerçekten cok saçma nerdeyse bebek 2 aylik olmuş annesine gitme fırsatı var ama hala bi cozum bulamiyo
Benim 2. Dogumum annem dogumdan sonra bi hafta kaldı sadece 5 yaşında oğlum 1 haftalık bebeğimle her şeyimi kendim yaptım yemek bulaşık camasir evdeki çocuk ilgi oyun bekliyo o yorgunlukla oyun oynat yemegini yedir benim depresyona girip çıkmamam lazım demekki

Elinde fırsatı varken bu kadar depresif olmak gerçekten cok saçma nerdeyse bebek 2 aylik olmuş annesine gitme fırsatı var ama hala bi cozum bulamiyo
Benim 2. Dogumum annem dogumdan sonra bi hafta kaldı sadece 5 yaşında oğlum 1 haftalık bebeğimle her şeyimi kendim yaptım yemek bulaşık camasir evdeki çocuk ilgi oyun bekliyo o yorgunlukla oyun oynat yemegini yedir benim depresyona girip çıkmamam lazım demekki
Allah yardımcınız olsun. İkinci çocuk fikri bu yüzden gözümü korkutuyor. 🙄

Evet evde bi çocuk olunca bebeğe bakmak biraz zor bebeğe bakmak demeyimde gece uykusuz kalmak gün içinde dinlenme firsatinin olmamasi ama ben tek cocugum bu yüzden tek kalmasını istemedim oglumun
Ben de kardeşi olsun istiyorum. Kendimi hazır hissettiğimde inşallah denerim. Bebek bakımı hiç kolay değil. Evdeki çocukla bakımı daha da zor, farkındayım. Bunları göze alıp hamile kalmak lazım. Dalin reklamlarındaki gibi olmuyor, gerçek hayat böyle değil. 😁

X