Hayatına Sahip Çık

Hayatina sahip cik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2017
69
55
31
Hayat size de elinizden akıp gidiyormuş gibi geliyor mu? Bunu düşününce içinizi bir pişmanlık kaplıyor mu? Peki hiç ölümü düşünüyor musunuz? Peki bunu düşününce ne hissediyorsunuz?
Tamam bence de bu kadar soru yeter😊 Ben son zamanlarda bunları çok düşünmeye başladım dostlar.. Ölüm, beni hayatımı düzgün yaşamam için motive eden çok büyük bir güç oldu. Hayattan korkmamaya , olduğum gibi olmaktan çekinmemeye, yaşamaya üşenmemeye başladım. Kaç yılsa ömrümden kalan, tamamen benim avucuma verilmiş benim seçimime bağlı bir zaman olduğunu anladım. Bunu da bu başlığı açarak elimden geldiğince verimli yaşarken sizinle günlük yaptıklarımı ve düşündüklerimi/ öğrendiklerimi paylaşmak istedim. Lütfen sizde paylaşın günlerinizi verimli kılmak için neler yaptığınızı, nelerden motivasyon bulduğunuzu. Birbirimizden hem ilham alalım hemde destek olalım. Birlikte gelişelim💕 Biz kendimize sahip çıkmazsak kimse sahip çıkmaz.
O zaman kendi hayatımıza sahip çıkmaya başlayalım mı?

Ne güzel yazmışınız. Ölümü çok düşünmemeye çalışıyorum. Ben sürekli birşeyler öğrenerek boş vakit geçirmeyerek değerlendiriyorum.
Teşekkür ederim🤗 Aslında ölümün beni motive etmesinin nedeni zamanımın sınırlı olduğunu farkedince yaşamım daha değerli geliyor. Atıyorum bir insan annesinin 1 ay sonra öleceğini bilse davranışları nasıl değişir değil mi? Kavgayla veya boş sözlerle zaman kaybetmez, ona olan sevgisini, onun hakkında ki düşüncelerini en samimi şekilde dile getirir. Olabilecek en iyi şekilde değerlendirmek ister. Bunun gibi oluyor işte.. Düşünüyorum, ömrümün sonuna geldiğimde nasıl bir hayat yaşamış olmak isterim diye , ona göre yaşamaya gayret ediyorum.Devamlı yeni şeyler öğrenmek harika birşey. Hayata karşı tutkulu olduğunuzu gösteriyor bence😊

10 Eylül 2021- cuma
  • Sabah yüzümü yıkadım✔, dişlerimi fırçaladım✔ Yüz kremi ve güneş kremi sürdüm✔
  • Yeşil elma yedim ✔(Hergün en az 1 meyve)
  • 1,5 lt su içtim✔
  • 3 vakit namaz kıldım ✖ (şimdilik hedef 4 vakit)
  • Relax &Tone masaj aletiyle 30 dk masaj yaptım✔ (üst bacak, karın , kol)
  • İngilizce 10 kelime ezber ✔(yds)
  • Ales çalışma sözelden 2 test ✔sayısaldan 1 test çözdüm✖
  • Arapça gramer çalıştım✔
  • Basketbol antrenman 20 dk✖ ( en az 1 sa) (top hakimiyeti, crossover çalıştım)
  • Arapça dersine girdim 2 sa ✔(salı ve cuma günleri zoom üzerinden ücretsiz alıyorum)
  • Kuran meal tefsir okudum✔ (Nebe' suresinin türkçesini okudum) (Mehmet Okuyanın Kuran meal tefsir kitabından Surelerin indiriliş sırasına göre okuyorum)
  • Yatmadan önce ısınma✔, 3×15 yarım şınav,✔ 3×15 Squat ✔ve esneme hareketleri✔
  • Yüz yıka ✔diş fırçala✔ , gece serumu✔ yüz kremi✔ Kaş kirpik serumu✔

Maşallah canım ne çok şey yapmışsın, çalışıyor musun? Öğrenci misin? Hayatımın şu son 4 yılı benim için öyle zor oldu ki, önce annem kanser oldu, ameliyattı tedaviydi derken, babam da akciğer kalp rahatdızlığı çıktı 1 yıl onun tedavisi derken haziran ayında düşme sonucu babam kalça kemiği ameliyatı 30 gün yoğun bakım ve vefat, üstüne annem kovit oldu derken çok şükür şimdi iyi ama gel bir de bana sor, ne acılar yaşadım ölümü de gördüm, ölmeden gözünün önünde gün gün annemin eridiğini de gördüm, inan çok acı , yani bundan önce yaşadım dediğim sıkıntılar bir hiçmiş, Rabnim bugünümü aratmadın, diyeceğim o ki her zaman insanın şükredeceği birleyler vardır, o yüzden ne kadar acı da çeksrm şükür diyorum mevlama, namazlarımın arkasında kuran okumayı alışkanlık haline getirmek istiyorum, çalışıyorum, işyerinde de öğle namazı sırasında fırsatım varsa yasin okumaya çalışıyorum. Rabbim kendine inanan ve güvenen kullardan eylesin bizleri.

Maşallah canım ne çok şey yapmışsın, çalışıyor musun? Öğrenci misin? Hayatımın şu son 4 yılı benim için öyle zor oldu ki, önce annem kanser oldu, ameliyattı tedaviydi derken, babam da akciğer kalp rahatdızlığı çıktı 1 yıl onun tedavisi derken haziran ayında düşme sonucu babam kalça kemiği ameliyatı 30 gün yoğun bakım ve vefat, üstüne annem kovit oldu derken çok şükür şimdi iyi ama gel bir de bana sor, ne acılar yaşadım ölümü de gördüm, ölmeden gözünün önünde gün gün annemin eridiğini de gördüm, inan çok acı , yani bundan önce yaşadım dediğim sıkıntılar bir hiçmiş, Rabnim bugünümü aratmadın, diyeceğim o ki her zaman insanın şükredeceği birleyler vardır, o yüzden ne kadar acı da çeksrm şükür diyorum mevlama, namazlarımın arkasında kuran okumayı alışkanlık haline getirmek istiyorum, çalışıyorum, işyerinde de öğle namazı sırasında fırsatım varsa yasin okumaya çalışıyorum. Rabbim kendine inanan ve güvenen kullardan eylesin bizleri.
Aamin inşallah. Yaşadıklarınız gerçekten çok zor. Ancak yaşayanın anlayabileceği cinsten. Ama herkesin sınavı farklı farklı. İnşallah siz bu sınavınızı en iyi şekilde vermişsinizdir.😊 Ve tabi inşallah sevdiklerimizle cennette buluşuruz.
Ben 29 yaşındayım.Veteriner Hekimim. Ama temmuzdan beri çalışmıyorum. Allah izin verirse doktora yapmak istiyorum. Onun için ALES ve yabancı dil sınavına hazırlanıyorum. Çalışan için çok zor günlerine ekstra birşeyler katmak iyi bilirim 😁 çalışmıyorken bu fırsatı iyi değerlendirmeye çalışıyorum.

11 Eylül 2021- cumartesi
  • Sabah Yüz yıkadım( HC care) ✔, diş fırçaladım ✔ yüz kremi(yves rocher)✔ güneş kremi(mustela)✔
  • Güneşlendim (yılın son güneşlerinden faydalanıyorum☹, yüzüm hariç vücudumun bronzlaşmasını seviyorum, çatlaklar lekeler selülitler daha az görünür oluyor)
  • Kitap okudum 8 sayfa✖(50 sayfa) (İrade Terbiyesi)
  • Dans et!✔ (insanın istediği müziği açıp utanmadan çekinmeden, çocukça bir özgürlükle dans etmesi kadar güzel birşey yok)
  • Kardeşimle halı yıkadık (hem çok zaman aldı hemde inanılmaz yordu, ama olsun kalori yaktık😁)
  • 1 nektari yedim✔(hergün en az 1 meyve)
  • 4 vakit namaz kıldım✔
  • 1,5 lt su içtim✔
  • Yemek yaptım ✔(annem , kardeşim ve ben haftanın belli günlerini bölüştük, cumartesi pazar benim günüm)
  • ALES 2 test matematik çözdüm✔
  • 30 dk basketbol✖(en az 1 sa) ( top hakimiyeti ve pas atma çalıştım)
  • Akşam yüz yıkadım✔ diş fırçaladım✔
  • Banyo✔ , vitamin serumu✔ (macka's), yüz kremi✔ kaş kirpik serumu✔(dr. Clinic) ,tüm vücut nemlendirme✔

Son düzenleme:
12 Eylül 2021- Pazar

Bugün bana ne oldu bilmiyorum.. Üzerimde bir atalet vardı. Arkadaşımla buluştum, sevgilisiyle evlilik planları içindelerdi. Onlar adına elbetteki çook mutlu oldum. İnşallah çok mutlu olsunlar. Sanırım onlara imrendim. Kendimi yalnız hissettim ve modum düştü, pek birşey yapasım gelmedi, yine de tamamen bırakmadım kendimi birşeyler yapmaya çalıştım.

• Güneşlendim 30 dk✔
  • Kitap okudum 11 sayfa✖ (en az 50 syf
  • Yeşil elma yedim✔ (hergün en az 1 meyve).
  • 0,7 lt su içtim ✖(hergün 1,5 lt)
  • 2 vakit namaz kıldım ✖( en az 4 vakit)
  • YDS ingilizce 1 ders videosu izledim not aldım✔ (youtube - benim hocam)
  • Saçlarımı düzleştirdim, uçlarına maşa yaptım
  • Nevresim takımımı değiştirdim✔
  • Akşam, yüz yıkadım(hc care)✔ Diş fırçaladım✔ Gece serumu (macka's)✔ kaş kirpik serumu✔( dr. Clinic)

13 Eylül- Pazartesi
  • Sabah yüz yıkadım✔ diş fırçaladım✔ yüz kremi✔( yves rocher)
  • 50 dk güneşlendim✔
  • Kitap okudum 9 sayfa ✖( en az 50 syf)
  • 1 nektari yedim✔ (hergün en az 1 meyve)
  • Banyo✔
  • Tüm vücut nemlendirme✔
  • 50 dk dans ettim💥✔ ( afro dans inanılmaz keyifli)
  • Pazar alışverişini yaptım✔( her hafta bir kişi gidiyor, annem kardeşim ben döngü şeklinde)
  • 1,5 lt su içtim✔
  • ALES 2 test matematik✔ 1 test türkçe çözdüm✔
  • 4 vakit namaz ✔
  • Akşam ısınma✔3×15 squat✔3×15 yarım şınav✔ esneme✔
  • Akşam yüz yıkadım✔ diş fırçaladım✔ vitamin serumu✔ yüz kremi✔ kaş kirpik serumu✔

14 Eylül 2021- salı

Bugün çok yakın bir arkadaşımla geçirdım tüm günümü💕. Uzun süredir böyle rahatça oturup konuşamamıştık. Çengelköyde kahvaltı yapıp Hz. Yuşa tepesine çıktık. Harika bir gündü.. Bazı günler olur ya zor zamanlarında hatırlayıp içini ısıtan , aynı öyle bir gündü😊 Çok verimli olmasa da manevi açıdan çok verimliydi😊

• Sabah güneş kremi✔
  • 1 muz yedim✔ (Hergün 1 meyve)
  • 2 Vakit namaz kıldım ✖(4 vakit)
  • 1 lt su içtim✖ (1,5 lt su)
  • Arapça dersine girdim ✔( salı ve cuma günleri zoom üzerinden ücretsiz alıyorum)
  • Kuran Meal Tefsir okudum✔ (Nâzi'ât sûresi)
  • Akşam yüz yıkadım✔ diş fırçaladım✔ gece serumu ✔ yüz kremi✔ kaş kirpik bakım yağı✔
Yarın, cuma ve pazar günü çalışacağım, büyük ihtimalle çalıştığım günlerde de verimsiz günler geçireceğim.😑 Bakalım.. elimden geleni yapıcam.

15 Eylül 2021- çarşamba

Bugün çalıştığım için pek birşey yapmaya vakit bulamadım😑. İşten çıktıktan sonra basketbol kursuna gittim. Toplamda 18.362 adım atmışım. Yarın da çalışacağım.
  • Sabah yüz yıkadım✔ diş fırçaladım✔ yüz kremi✔ güneş kremi✔
  • 2 lt su içtim✔
  • 3 vakit namaz kıldım ✖ (en az 4 vakit)
  • Basketbol kursuna gittim (1 sa) ( çarşamba günleri) (ses kadın sporları)

16 Eylül 2021- perşembe
Bugün işten önce, işyerinden biriyle 1 saat basketbol oynadım. Sabah 7 den 8 e kadar. Daha sonra 9 da işe başladım. Sabah sporla başlamak harika birşeymiş. Tüm gün çok enerjiktim.
  • Sabah yüz yıka ✔ diş fırçala✔ yüz kremi ✔ güneş kremi✔
  • 2 lt su içtim✔
  • 1 muz ve 1 de hint inciri yedim ✔(en az 1 meyve)
  • 2 vakit namaz kılabildim✖ (en az 4 vakit)
  • 3×10 üst bacak çalıştırma hareketi ✔ ( adını öğrenince yazacağım)
  • Akşam yüz yıka✔ diş fırçala✔ gece serumu✔ yüz kremi✔
Yarın önce psikiyatrist randevuma gideceğim. Sonra da yarım gün hastanede çalışacağım. Akşam basketbolu da biryere sıkıştırnaya çalışıcam.

17 Eylül 2021- cuma
Bugün sabah psikiyatrist randevuma gittim. Öğlen 3 gibi işe gittim , yarım gün çalıştım.
  • Sabah yüz yıkadım✔(hc care) , diş fırçaladım✔, yüz kremi ✔(yves rocher), güneş kremi✔ (mustela)
  • İlacımı içtim✔ (her sabah)
  • 1, 5 lt su içtim✔
  • Arapça dersine girdim✔ (2 sa) (Kurana dönüş topluluğundan zoom üzerinden ücretsiz alıyorum)
  • 3×15 squat✔, 3×15 yarım şınav✔3×15 üst bacak hareketi✔
  • 1 muz 1 mürdüm eriği yedim✔(hergün en az 1 meyve)
  • 2 vakit namaz kıldım✖ (en az 4 vakit)
  • Bio oil çatlak yağı✔( bacağımdaki çatlaklar için başladım 8 haftada etkisini gösteriyormuş)
  • Akşam yüz yıkadım✔ diş fırçaladım✔ gece serumu✔ yüz kremi✔

18 Eylül 2021- cumartesi
  • İlacımı içtim✔
  • Üzüm yedim ✔(Hergün en az 1 meyve)
  • 1,5 lt su içtim✔
  • 3 vakit namaz kıldım ✖ (şimdilik hedef 4 vakit)
  • Relax &Tone masaj aletiyle 20 dk masaj yaptım✔
  • Yatmadan önce ısınma✔, 3×15 yarım şınav,✔ 3×15 Squat ✔3×10 üstbacak hareketi ✔ve esneme hareketleri✔

19 Eylül 2021- Pazar

• İlacımı içtim✔
  • Mürdüm eriği yedim ✔(Hergün en az 1 meyve)
  • 0 sayfa kitap okudum ✖ ( en az 50 syf)
  • 20 dk basketbol oynadım✖( en az 1sa)
  • 1,5 lt su içtim✔
  • 2 vakit namaz kıldım ✖ (şimdilik hedef 4 vakit)

20 Eylül 2021- Pazartesi

• Sabah yüzümü yıkadım (hc care) ✔ diş fırçaladım✔ yüz kremi(yves rocher)✔ güneş kremi(mustela)✔

• 2,5 Litre su içtim✔ (Hedef en az 1,5 lt)

• İlacımı içtim✔

• Banyo yaptım✔

• 3 yeni insanla tanıştım🤗

• 0 sayfa kitap okudum✖ (günde en az 50 sayfa)

• 1,5 saat basketbol oynadım (sabah 1 saat , akşam yarım sa) ✔(En az 1 saat)

• 0 meyve yedim✖ (Günde en az 1 meyve)

• 3 vakit namaz kıldım✖ ( en az 4 vakit)

• Relax& Tone aletiyle 30 dk masaj yaptım✔

• Bio oil sürdüm ✔( çatlaklara)

• Güneşlendim✔

• Yatmadan 3×10 üst bacak hareketi✔, 3×15 yarım mekik✔, 3×15 quat, esneme hareketleri✔

• Yatarken yüz yıkadım✔ Diş fırçaladım✔ yüz gece serumu✔ yüz kremi✔ Tüm vücut nemlendirme✖

21 Eylül 2021- Salı

• Sabah yüzümü yıkadım (hc care) ✔ diş fırçaladım✔ yüz kremi(yves rocher)✔ güneş kremi(mustela)✔

• 1,5 Litre su içtim✔ (Hedef en az 1,5 lt)

• İlacımı içtim✔

• Dans et!✔

• Arapça dersine girdim✔ (salı- cuma günleri 2 saat)

• 20 dk basketbol oynadım ✖(En az 1 saat)

• 0 meyve yedim✖ (Günde en az 1 meyve)

• 5 vakit namaz kıldım✔ ( en az 4 vakit)

• Relax& Tone aletiyle 15 dk masaj yaptım✔

• Bio oil sürdüm( çatlaklara)✖

• Güneşlendim✖

• Kuran Meal Tefsir okuma (surelerin iniş sırasına göre okuyorum)✖

• Yatmadan 3×10 üst bacak hareketi, 3×15 yarım mekik, 3×15 quat, esneme hareketleri✖

• Yatarken yüz yıkadım✖ Diş fırçaladım✖ yüz serumu✖ yüz kremi✖ Tüm vücut nemlendirme✖

22 Eylül 2021- Çarşamba

• Sabah yüzümü yıkadım (hc care) ✖ diş fırçaladım✖ yüz kremi(yves rocher)✖ güneş kremi(mustela)✖

• 1.5 Litre su içtim ✔(Hedef en az 1,5 lt)

• İlacımı içtim✔

• kaş bıyık hallettim✔

• Dans et! ✖

• 3 sayfa kitap okudum ✖(günde en az 50 sayfa)

• 2 saat basketbol oynadım✔ (1 saat sabah, 1 saat akşam) (En az 1 saat)

• meyve yemedim✖ (Günde en az 1 meyve)

• 3 vakit namaz kıldım✖ (en az 4 vakit)

• Bio oil sürdüm ✔( çatlaklara)

• Kuran Meal Tefsir okuma✔ (surelerin iniş sırasına göre okuyorum)

• Yatmadan 3×10 üst bacak hareketi, 3×15 yarım mekik, 3×15 quat, esneme hareketleri✖

• Yatarken yüz yıkadım✔ Diş fırçaladım✔ yüz serumu✔ yüz kremi✔

23 Eylül 2021- Perşembe

• Sabah yüzümü yıkadım (hc care) ✖ diş fırçaladım✖ yüz kremi(yves rocher)✔ güneş kremi(mustela)✔

• 1 Litre su içtim✖ (Hedef en az 1,5 lt)

• İlacımı içtim✔

•Resim yaptım ✔😊(suluboya)
• 0 sayfa kitap okudum ✖(günde en az 50 sayfa)

• 20 dk basketbol oynadım✖ (En az yarım saat)

• mürdüm eriği yedim ✔(Günde en az 1 meyve)

• 3 vakit namaz kıldım✖ (en az 4 vakit)
• Bio oil sürdüm✔( çatlaklara)

• kaş kirpik liftingi yaptım✔

• ALES 2 test Türkçe 2.test matematik çözdüm✔

• Kuran Meal Tefsir okuma✔ (surelerin iniş sırasına göre okuyorum)

• Yatmadan 3×10 üst bacak hareketi✖ 3×15 yarım mekik✖ 3×15 quat,✖ esneme hareketleri✖

• Yatarken yüz yıkadım✔ Diş fırçaladım✔ yüz serumu✔ yüz kremi✔ Tüm vücut nemlendirme✔

X