hayatınızda izi olan hatta size önemli kararlar aldıran kitaplar hangileri?

simgem7137

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2012
567
5
bazı kitaplar vardır ki okuyunca insana geniş bakış açıları kazandırır..hatta hayatımızla ilgili önemli kararlar aldırır..
bir arkadaşım bir kitap okumuştu..kitabın içeriğinden çok etkilendi..hatta okumuş olduğu bölümü bırakıp tekrar sınava girdi ve kendine daha uygun bi bölümden mezun oldu..ve bu kararı aldığı için çok memnun..sizinde buna benzer deneyimleriniz oldu mu?
kitaplar yaşantımızı nasıl etkiliyor..

Nietzsche Ağladığında kitabını lise yıllarında okumuştum beni derinden etkilemişti hala unutamam

merhaba kuzgunsiyah çok memnun oldum.. kitaplar bazen sıkı bi dost olabiliyo ki bu dostluk asla zarar görmeyeceğimiz bize önemli tecrübeler kazandıran ve hayatımıza pek çok şey katan cinsten..bu konuyu açtım çünkü kitaplar konusunda herkese rehberlik edebilecek
arkadaşlarımın varlığına inanıyorum..kitap önerilerimizi paylaşalım ki hayata bakış açımız güçlensin...

KENDİ KUTUP YILDIZINI BUL

Seçtiğiniz hayat sizi mutlu ediyor mu? Yoksa başkalarının hayatını yaşamaktan, başkalarının arzularını karşılamaya çalışmaktan yorulduğunuzu mu hissediyorsunuz? Kendinizi bu ormanın içinde kaybolmuş hissediyorsanız üzülmeyin. Sizi karanlıklardan çıkaracak olan birisi var: Kendiniz! Başınızı yukarı kaldırın, bakın ve görün; kendi kutup yıldızınızı bulun, onu izleyin...

böle ara ara eline alıp okuyabileceğin bir kitap öle baştan sona okuyacağın bir kitap değil herhangi bir sayfasını açıp okuyacaksın...

KENDİ KUTUP YILDIZINI BUL

Seçtiğiniz hayat sizi mutlu ediyor mu? Yoksa başkalarının hayatını yaşamaktan, başkalarının arzularını karşılamaya çalışmaktan yorulduğunuzu mu hissediyorsunuz? Kendinizi bu ormanın içinde kaybolmuş hissediyorsanız üzülmeyin. Sizi karanlıklardan çıkaracak olan birisi var: Kendiniz! Başınızı yukarı kaldırın, bakın ve görün; kendi kutup yıldızınızı bulun, onu izleyin...

böle ara ara eline alıp okuyabileceğin bir kitap öle baştan sona okuyacağın bir kitap değil herhangi bir sayfasını açıp okuyacaksın...

hm ilgimi çekti cnm..sözleri insanı düşünmeye sevkediyor..sürükleyici sanırım..aklımda olucak ilk fırsatta okuycam:KK68:

kitap okumayı çok seviyorum...en son okuduğum kitap ahmet ümit; sis ve gece..
en çok etkilendiğim kitaplar `; şeker portakalı....şu çılgın türkler....

kitap okumayı çok seviyorum...en son okuduğum kitap ahmet ümit; sis ve gece..
en çok etkilendiğim kitaplar `; şeker portakalı....şu çılgın türkler....

slm cnm..sis ve gecenin methini duymuştum..şu çılgın türkleri bende okudum 3 sene evvel gerçekten etkileyiciydi.. kitabı çok kısa zmanda bitirmiştim..şeker portakalnı duymadım konusu neydi?

hm ilgimi çekti cnm..sözleri insanı düşünmeye sevkediyor..sürükleyici sanırım..aklımda olucak ilk fırsatta okuycam:KK68:

cnm sürükleyiciden öte canın sıkıldığında falan eline alıp okuyacağın bir kitap güzel hikayeler ve sözler var içinde hayata yön veren tarzda bence de oku :KK66:

bide ben millenium serisini çok beğendim yani eline aldın mı bırakmak istemiyorsun çok güzel bi kitap bence tavsiye ederim..
ejderha dövmeli kız
ateşle oynayan kız
arı kovanına çomak sokan kız :)

ilk kitabın filmide çıktı diğerlerininki sırada ama kitabın zevki başka :KK66:

slm cnm..sis ve gecenin methini duymuştum..şu çılgın türkleri bende okudum 3 sene evvel gerçekten etkileyiciydi.. kitabı çok kısa zmanda bitirmiştim..şeker portakalnı duymadım konusu neydi?

küçük bir çocuğun hikayesi,,, şiddetle okumanı öneririm.. çok seversin...

bebeşin çok tatlıymış bu arada.mşallahh:nazar:

saol canım,, Allah tüm isteyenlere versin

cnm sürükleyiciden öte canın sıkıldığında falan eline alıp okuyacağın bir kitap güzel hikayeler ve sözler var içinde hayata yön veren tarzda bence de oku :KK66:

bide ben millenium serisini çok beğendim yani eline aldın mı bırakmak istemiyorsun çok güzel bi kitap bence tavsiye ederim..
ejderha dövmeli kız
ateşle oynayan kız
arı kovanına çomak sokan kız :)

ilk kitabın filmide çıktı diğerlerininki sırada ama kitabın zevki başka :KK66:

öylemi tamam tatlım hepsi aklımda olucak..söylediğin seriyede bakıcam sıkıcı kitaplalardan hoşlanmıyoırum çünkü alsın götürsün beni..birde yalın bir dili olması önemli benim için..

Ernest Hemingway Çanlar Kimin İçin Çalıyor
Emily Bronte Uğultulu Tepeler
Irvin Yalome Nietzche Ağladığında
Jack London Beyaz Diş
Jack London Demir Ökçe
Philippa Gregory Tudor Serisinden en çok Kraliçenin Soytarısı(Serinin diğer kitaplarından daha sosyolojik geldi açıkçası bana.)
Daha bir sürü var tabi ki etkilendiğim kitap. Şu anda sadece konuyu gördüm, böyle bir konu güncellenmeli diye düşündüm ve ilk aklıma gelenleri yazdım.

Bu arada beni en kötü etkileyen kitap da Elif Şafak Siyah Süt. Gerçekten Elif Şafağın kitaplarının önünden geçmek bile istemiyorum o kitabı okumaya çalışıp yarıda bıraktıktan sonra. Resmen psikolojimi bozdu. :) Çok Başarılı yani aslında. Psikolojimi bozabildiğine göre.

Şu anda Münir Göle Yol Durumu diye bir kitaba başladım. İlginç bir kitap. Daha 3 sayfa okudum. Bitince fırsat bulursa bilgi veririm.

Bu konuyu açan arkadaşa ayrıca teşekkürler.

son 3 yıldır cok okuyamıyorum ama yıne de gundemdekı kıtapları takıp etmeye calısıyorum okudugum ve etkıleyen kıtapları yarın tek tek yazacagım ısteyım su an ve kacmam lazım :KK43:(((((

Adalet Ağaoğlu-Ölmeye Yatmak..

evet farklı bir kitap aslında bir insanın hayatında değişime sebep olacak bariz şeyler içermese de inanılmaz etkilendim..

kitap bittikten sonra baş kahraman Aysel aklımdan çıkmadı uzun zaman. Aysel'in farklı bir bakış açısı var hayata karşı, bu daha önce karşılaşmadığım bir şeydi benim için...

ve sanırım o kadar etkilenmişim ki akademisyenlik aklımda :)

Ernest Hemingway Çanlar Kimin İçin Çalıyor
Emily Bronte Uğultulu Tepeler
Irvin Yalome Nietzche Ağladığında
Jack London Beyaz Diş
Jack London Demir Ökçe
Philippa Gregory Tudor Serisinden en çok Kraliçenin Soytarısı(Serinin diğer kitaplarından daha sosyolojik geldi açıkçası bana.)
Daha bir sürü var tabi ki etkilendiğim kitap. Şu anda sadece konuyu gördüm, böyle bir konu güncellenmeli diye düşündüm ve ilk aklıma gelenleri yazdım.

Bu arada beni en kötü etkileyen kitap da Elif Şafak Siyah Süt. Gerçekten Elif Şafağın kitaplarının önünden geçmek bile istemiyorum o kitabı okumaya çalışıp yarıda bıraktıktan sonra. Resmen psikolojimi bozdu. :) Çok Başarılı yani aslında. Psikolojimi bozabildiğine göre.

Şu anda Münir Göle Yol Durumu diye bir kitaba başladım. İlginç bir kitap. Daha 3 sayfa okudum. Bitince fırsat bulursa bilgi veririm.

Bu konuyu açan arkadaşa ayrıca teşekkürler.

nietzche ağladığında ..harikasın cnmya..bir solukta okunabilecek kitaplardan...ama bence bir solukta okunmamalı altı çizilecek noktalar sindire sindie okunması gerken satırlar bir hayli fazla
''kendi alevlerinizde yanmaya hazır olmalısınız; önce yanmadan kendinizi nasıl yenileyebilirsiniz'':128:

Böyle hayatımı değiştiren bir kitap olmadı, kişisel gelişim kitaplarını da bu ümitle çok okumuşumdur. Sanırım Ben hiç bir zaman ferrarimi satan bir bilge falan olamam:) Ama çok etkileyici kitapların da olduğunu inkar etmemek lazım.

X