hayattan nefret ettim

younownothingjs

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2017
30
9
34
Merhaba arkadaşlar benzer tecrübesi olanlar varsa akıl almak istiyorum.

Ben 6 yıl önce bir kamu kurumunda çalışmaya başladım maaşımız fln çok güzel çok da severek yaptığım bi iş ama çok yoğun oluyor işlerimiz. Aynı kurumda çalışan bi çocukla görüşmeye başladık ama sonrasında yorum yaparken gerekebileceği için maaş durumu benim aldığım maaşın yarısına fln yakın tam net bilmiyorum da halen zaten. Personel durumu olarak bu şekilde bir yerde çalışıyoruz. Her neyse 1 yıl görüştükten sonra evledik kimi zaman çok mutlu olduk, ama, aması var işte. Evleneli 4 yıl oldu evlendikten sonra hemen 1 yıl içinde bir ev aldık neyse buraya kadar da normal yine ailesinden tek kuruş dahi destek görmediğimizi söylememe gerek yok sanırım. Evin kredisi hala öderken eşim kredi kartlarını fln ne yaptıysa yaptı ve kredi kartları elimizde patladı... Kart borçlarını ödedik sonra eşim bekarken almasına yardım ettiği bir evleri vardı annesigilin ve o evi sattılar eşimde o parayı 2. bi evin peşinatı yapıp başka yere taşınmak istedi bu arada da eşimde panik atak çıktı ve panik atak olduğunu anlayana kadar baya bi uğraştık ve para döktük. Neyse sonra annesigil eve verdikleri peşinatı geri istediler halbuki eşiminde hakkı vardı o parada. Neyse biz 6-7 ay o eve taksit ödedik tabiki ilk başta faizleri yüksekti 15 bin i gecik faiz ödedik. Neyse dedik sattık evi ve elde var "0" annesigilin bize verdiği parayı olduğu gibi geri verdik. 15küsür faiz ödediğimizle kaldık. Sonra işleri sıkı tutup ödemelerimizi fln düzene bindirdik derken eşimin kardeşinin düğün günü kardeşinin bankamatik kartlarından çok para çekilip kotayı aştığından para çekilememiş ve bizim kredi kartının limiti tutuyordu sadece kalan 8000 i kk dan çekmişler. Dedim eşime ödedi mi ödedi gönderdi dedi. Kredi kartına yatır ve kapat dedim sürekli beni oyaladı.. Kaç aydır o 8binde dahil olmak üzere tüm maaşlarını borsaya yatırmış ve 15bine yakın borsada batırmış. Sonra kredi kartını ödeyemediği için gitmiş bi bankadan 10000 çekmiş. Neyseki çekmiş yoksa ben daha çoook uyurdum. İş arkadaşlarımızdanda 3000 i gecik para almış elden borç ve kredi kartına halen 3000 borcu var. Okuyup anlayanları tebrik ederim o kadar bitap vaziyette yazıyorum ki toparlayamıyorum karışık olduysa ve yalan sürekli yalan en son kredi çektiği bankadan gelen ödemeniz gecikti mesajını gördüm bunun üzerine bile yanlışlıkla gelmiştir dedi. inanabiliyor musunuz? evet cevap basit boşanmalıyım bu adamdan ama maalesef bi çocuğumuz var onun için son bir şans vermek istiyorum ama artık akıllıca davranmam gerek. Lütfen bana akıl verin. Yalvarırım. Hayatım bitmiş hissediyorum

Yeni
Arkadaşlar o kadar üzgünüm ki eşime iste annenden dedim ve 10000 istedi sadece oda hiç bir şeye yetmiyor. Ben artık değerimi anladım. Ciddi bir karar alma aşamasındayım.

Son düzenleme:
Para hesabı bilmeyen, ev geçindiremeyen, bir ailesi bir çocuğu olduğunu unutup, evin rızkını başka yerlerde harcayan, birikim yapmayı geçtim, elindekiyle yetinmeyi bilmeyen, sorumsuz davranan insanlardan hoşlanmıyorum.

Ben olsam geliri gideri ayırırım, ev ve çocuk giderlerini ikiye böler diğer borçlara karışmazdım.

Ama şunu öğrenmek lazım, acaba eşinin kredi ya da kredi kartı borcuna haciz falan gelse eşinin adına olduğu için sana yasal bir yaptırımı olur mu bankaların, borç benim değil deyip çekip kenara oturabilir misin, bilen birisi bunu söylerse sevinirim

Para hesabı bilmeyen, ev geçindiremeyen, bir ailesi bir çocuğu olduğunu unutup, evin rızkını başka yerlerde harcayan, birikim yapmayı geçtim, elindekiyle yetinmeyi bilmeyen, sorumsuz davranan insanlardan hoşlanmıyorum.

Ben olsam geliri gideri ayırırım, ev ve çocuk giderlerini ikiye böler diğer borçlara karışmazdım.

Ama şunu öğrenmek lazım, acaba eşinin kredi ya da kredi kartı borcuna haciz falan gelse eşinin adına olduğu için sana yasal bir yaptırımı olur mu bankaların, borç benim değil deyip çekip kenara oturabilir misin, bilen birisi bunu söylerse sevinirim
Haciz eve gelir. Evde ortak alan.

sanırım borçlarından sorumlu oluyoruz evlilik içinde. bende tam bilmiyorum ama bildiğim bir şey varsa o da artık ne kazanıyorsa bizim yuvamızda kalmasını istediğim. artık yıllardır sadece kendi maaşımla bu evliliği döndürmekten bıktım ve çok yıprandım.

sanırım borçlarından sorumlu oluyoruz evlilik içinde. bende tam bilmiyorum ama bildiğim bir şey varsa o da artık ne kazanıyorsa bizim yuvamızda kalmasını istediğim. artık yıllardır sadece kendi maaşımla bu evliliği döndürmekten bıktım ve çok yıprandım.

Kocadan gizli birikim yapmalısın belki de.

Yani söyleki bu adamın üzerinde kredi kredi kartı ve olmamalı. Çünkü bunları kullanmaya yetkin değil. Bence maaş kartını kredi kartini falan elinden alın. Siz buna harçlık verin. Kendi kredi kartınıza tanımli düşük limitli bir ek kart çıkarın ve bu borçları yavaş yavaş ödeyin.

Eşiniz de bu arada ek iş ne yapabilirim diye araştırsın

Kocadan gizli birikim yapmalısın belki de.

Tüm kartları eşinin elinden al,bazı erkekler böyle,matematikten hesaptan kitap uzak...akıl tutulması yaşıyor eşin,bir an önce maliyeyi eline al
Ha bir de gizli birikim yap,vallahi erkeklere dürüst olunmuyor,sonra böyle kuduruyorlar

Evet bunlarıda düşündüm önlem olarak tüm para bende toplanacak diye ama sanki yapamam gibi geldi çünkü para meselesi aldı verdi fatura hiç sevmem bekarken de hiç ilgilenemezdim sürekli elektrik fln kesilirdi. ama artık hesabımı bilmem gerek öğrenmem lazım

Evet bunlarıda düşündüm önlem olarak tüm para bende toplanacak diye ama sanki yapamam gibi geldi çünkü para meselesi aldı verdi fatura hiç sevmem bekarken de hiç ilgilenemezdim sürekli elektrik fln kesilirdi. ama artık hesabımı bilmem gerek öğrenmem lazım
Sevmem, ilgilenemem deme lüksünüz yok bence artık. Eşinize kendi maaşını bile emanet etmek kediye ciğer emanet etmekten farksız.
Evlilik sürsün, borç batağından çıkalım istiyorsanız aklı başında biri bütçeye sahip çıkmalı.
Atla deve değil zaten öğrenirsiniz.

Arkadaşlar o kadar çaresiz hissediyorum ki bilmiyorum ne olacak halimiz
Şu an en son yapacağınız şey duygularınızı dinlemek,hayal kırıklığınizı düşünmeyin...Makul olun bir yara var pansuman yapın...Hepimiz insaniz ve zaman zaman hatalar yaparız evliliklerde bizlere boşuna EŞ denmiyor.Siz eşi olarak yuvanızın huzuru icin bazi seyleri göğüslemeli,icinde bulundugunuz durumu acilen düzlüge cikarmalisiniz bu konuda maalesef artik sorumluluk size düşüyor çunku karsinizda ki insan bunu beceremiyor...

Bence hesap kitap işlerini elinize alın. Giden paralar sizden gidiyor unutmayın. Kredi kartlarını kapattırın. Belliki onlardan da zarar ediyorsunuz. Öncelikli olarak eşinizin maaşından harcayın. Artan paralarınızı birikim yapın. Her ay en azından çeyrek alıp ayın kenara.

Ya da geliri ayrın eşiniz ne kadar borç yaptıysa hepsini kendisi ödesin. Gerekirse ek işe gitsin. Sizde çocuğunuz ve kendiniz için harcayın parayı. Ailesinden kardeşinden fark etmez alamadığınız paranız varsa arayın isteyin.

Sadece eşinizin kendi aldığı maaş olsaydı acaba bu kadar rahat harcayabilir miydi. Resmen sizin paranızla ağalık taslamış.

Bütün bunları yaptığınız halde düzelmezse arkanıza bakmadan çekin gidin

X