Hayattan zevk alamıyorum. Mutsuzum. Yalnızım..

isikliyoll

Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2021
78
44
31
Uzun yıllardır çalışıyorum. Aileme yardimci olayım derken arabamı alabildim geçen sene. Türkiye sartlarinda iyi bir gelirim de var. Ama gel gelelim ki çok mutsuzum. Neden yaşadığımı, hayattaki amacımin ne olduğunu bilmiyorum. Dün gece hiç uyuyamadim düşünmekten. Ağlamak isteyip aglayamadım bile. Ailemden ayrı yaşıyorum. 30uma bir ay kaldı. Evet ailem var ama sırtımı dayayacagim derdimi paylasacagim biri yok hayatımda. İlişkim yeni bitti ,zaten mutlu olamazmisiz onu anladim. Şu yastan sonra birini sevip evlenebilecegime inanmıyorum. Sanki bir kafeste sıkışmış gibiyim. Ayrıldığım kisiye harcadigim zamana yanıyorum. Bana evlilik sorulması, evlen cocgun olmaz sonra denmesi, seni artık yasi büyükler ister denmesi çok üzüyor beni. Her şey nasıp biliyorum ama bu üzüntüyü içimden atamıyorum. Annem de ölmeden evlendgini goreyim artık dediğinde iyice bunalıma giriyorum. İşyerlerindeki arkadaşlar dahi güzel kızsın nasıl biri yok diyorlar. Bilmiyorlar bir hiç uğruna zamanımı heba ettiğimi. Gerçekten insan hep en çok istediği şeyle ilgili mi sinanir. ? Yegenlerime bakınca gözlerim doluyor. Benim de olsaydı keşke diye.Instagram'da her girişimde bir arkadasim evlenmis oluyor. Bunalıma girdim çok kötü hissediyorum. Lütfen yadirgamayin. 😔

Kimi erken evleniyor mutlu,kimi evlenip ayrılıyor hayatına oh çekerek devam ediyor, ordan baska biri evliyken eşini kaybediyor ,bir başkası evliyken evladiyla sinaniyor hayati karariyor, bir diğeri herşey iyiyken hastalık geliyor maddiyatsızlıktan çöküşe geciyor? Bu böyle uzaaar gider.
Hayatın mutlu huzurlu yasanma konumu hickimse icin aynı değil.Herşey cok iyi dört dörtlük giderken can sıkıntısından bosluktan aldatıp aldatilanlar?

Toplum baskısı degil sizi toplum baskısının haklı olduguna olan inancınız yıkar.

Kim neye kahroluyor insanlar ne diyor birakin yahu.Toksik iliskiniz bitti sanirim ne diye 30 yaşta unu eleyip elegimi astim moduma giriyorsunuz ki? Tabiki seveceksiniz sevileceksiniz önceki hatalarınızdan tecrübelerinizle dogruyu bulacaksiniz.

30 yaş o kadar güzel bir yaş ki..
Merak etmeyin hiç bir şeye geç kalmadınız ve hala çok gençsiniz.
30 yaştan sonra ne güzellikler olur, neler başarılabilir bunun bir çok örneği var.
Evlilik ve çocuk o kadar zor mesuliyetler ki insana dışarıdan bakıldığında güzel ve kolay görünüyor ama gerçekten içine girildiğinde sorumluluğun ağırlığı insanı sarsabiliyor.
O yüzden doya doya yaşayın, her gününüzü değerlendirin.
Ne evlilik ne çocuk için geç değil emin olun.
33 yaşımda anne oldum 35 hatta 45 yaşında bile anne olabilirsiniz bu mümkün.
İnsanların dedikleri ve tutumları sizi yorabilir ama bence hepsi sizin rahatlığınızı kıskanıyor.
Ben şimdi evli ve çocuksuz arkadaşlarıma diyorum bir çocuk yap bu kazığı ben tek başıma yemiş olmak istemiyorum diye ( tabi bu işin şakalaşma kısmı ama doğruluk payı da yok değil)
Bekarlara da aynı şekilde takılıyorum.
O yüzden bekarlığın zor yanları ve hissiyatı olduğu gibi durum evlilik ve çocukta da aynı.
Diyeceğim o ki bekar, evli, çocuklu, çocuksuz hangi durumdaysanız o durumun güzelliklerine odaklanın ve gelecek olan diğer durumu hayatınıza güzellikle çağırın.

Sevgiler.

30 yaş o kadar güzel bir yaş ki..
Merak etmeyin hiç bir şeye geç kalmadınız ve hala çok gençsiniz.
30 yaştan sonra ne güzellikler olur, neler başarılabilir bunun bir çok örneği var.
Evlilik ve çocuk o kadar zor mesuliyetler ki insana dışarıdan bakıldığında güzel ve kolay görünüyor ama gerçekten içine girildiğinde sorumluluğun ağırlığı insanı sarsabiliyor.
O yüzden doya doya yaşayın, her gününüzü değerlendirin.
Ne evlilik ne çocuk için geç değil emin olun.
33 yaşımda anne oldum 35 hatta 45 yaşında bile anne olabilirsiniz bu mümkün.
İnsanların dedikleri ve tutumları sizi yorabilir ama bence hepsi sizin rahatlığınızı kıskanıyor.
Ben şimdi evli ve çocuksuz arkadaşlarıma diyorum bir çocuk yap bu kazığı ben tek başıma yemiş olmak istemiyorum diye ( tabi bu işin şakalaşma kısmı ama doğruluk payı da yok değil)
Bekarlara da aynı şekilde takılıyorum.
O yüzden bekarlığın zor yanları ve hissiyatı olduğu gibi durum evlilik ve çocukta da aynı.
Diyeceğim o ki bekar, evli, çocuklu, çocuksuz hangi durumdaysanız o durumun güzelliklerine odaklanın ve gelecek olan diğer durumu hayatınıza güzellikle çağırın.

Sevgiler.
Evet her insan farklı şekilde sinaniyor. Tabi evlenseydim boşanma da olabilirdi. Cocugum olsaydi onunla da sinanabilirdim. Ama şuan kendi duzenimin olmasını o kadar isterdim ki 😔

Toplumun baskısıyla gidip saçma sapan bir tiple evlenip cekicegine yalnız kal ya.
30 yaşında işinde gücünde iyi geliri olan bir kadın da nasıl bu kadar karamsar olabiliyor gerçekten anlam veremiyorum
Hayır onu yapamam. Tanıştırmak isteyen çok oluyor begenmedigimde hayır diyorum ama inanın her şeyim ters gidiyor çok nasipsiz biriyimdir

Kimi erken evleniyor mutlu,kimi evlenip ayrılıyor hayatına oh çekerek devam ediyor, ordan baska biri evliyken eşini kaybediyor ,bir başkası evliyken evladiyla sinaniyor hayati karariyor, bir diğeri herşey iyiyken hastalık geliyor maddiyatsızlıktan çöküşe geciyor? Bu böyle uzaaar gider.
Hayatın mutlu huzurlu yasanma konumu hickimse icin aynı değil.Herşey cok iyi dört dörtlük giderken can sıkıntısından bosluktan aldatıp aldatilanlar?

Toplum baskısı degil sizi toplum baskısının haklı olduguna olan inancınız yıkar.

Kim neye kahroluyor insanlar ne diyor birakin yahu.Toksik iliskiniz bitti sanirim ne diye 30 yaşta unu eleyip elegimi astim moduma giriyorsunuz ki? Tabiki seveceksiniz sevileceksiniz önceki hatalarınızdan tecrübelerinizle dogruyu bulacaksiniz.
Evet beni bitirdi resmen eksik hissettirdi değersiz sevmeye değer olmadığımi hissettirdi

inanın her şeyim ters gidiyor çok nasipsiz biriyimdir
Çekim yasasına göre düşündüğünüz her şey, her an evrene iletilmekte ve kaderinizin seyrini değiştirmekte. Yani sadece olumlu düşünceleriniz evrenle iletişim halinde değil. Tüm olumsuz düşünceleriniz, aynı şekilde evrenle iletişim haline geçmekte ve hayatınızı etkilemekte.🙄

30 lu yaşlar hep korkutur ama bence 20 lerden hiç farkı yoktur. En azından benim için öyle oldu. Hatta bedeninin en güzel anında beyninin de en mantıklı anı birleşmiş gibi geliyir bana. Ben de 30 yaşımın sonlarında evlendim. Hem de aile dostu tanıştırması ile. Öncesinde kötü bir ilişkim olmuştu ve eşimle tanışınca dedim ki iyi ki o olmamış ama iyi ki de onunla birlikteliğim olmuş. Çünkü o ilişkide, ilişkiden ne istediğimi tam anlamıyla anlamış oldum. Bu çok değerli bir tecrübe idi benim için. İşin varmış sağlığın da yerinde ise hiç dert etme. Seni sevecek ve seninle olmaktan keyif alacak biri geldiğinde karşına bütün bu sıkıntılar da bitecektir. Sınav olarak görüyorsan eğer ki o zaman sıkı çalış ve güzel sonuçlar almaya bak. Şundan da emin olalım ki bence herkes hayatının her döneminde sıkıntılar yaşıyor. Kimisi belli ediyor kimisi ketum oluyor. Yalnız değilsin yani bunu bil...

30 yaşında sizin olduğunuz konumda hiç evlenmemiş olmayı çok isterdim zira ben 30 yaşında iki çocukla boşanmaya çabalıyordum. Şimdi siz o eski sevgilinizle evlenseydiniz şuanda boşanmaya çalışıyor olacaktınız belki de. Hayat henüz doğru insanı karşınıza çıkarmamış. O zamana kadar kendinize odaklanın, herşey olacağına varır, hiç beklemediğiniz bir anda değişebilir herşey.

Çekim yasasına göre düşündüğünüz her şey, her an evrene iletilmekte ve kaderinizin seyrini değiştirmekte. Yani sadece olumlu düşünceleriniz evrenle iletişim halinde değil. Tüm olumsuz düşünceleriniz, aynı şekilde evrenle iletişim haline geçmekte ve hayatınızı etkilemekte.🙄
Bilemiyorum belki de haklısınız. Hep ya kötü olursa dediğim içindir belki.

30 yaşında sizin olduğunuz konumda hiç evlenmemiş olmayı çok isterdim zira ben 30 yaşında iki çocukla boşanmaya çabalıyordum. Şimdi siz o eski sevgilinizle evlenseydiniz şuanda boşanmaya çalışıyor olacaktınız belki de. Hayat henüz doğru insanı karşınıza çıkarmamış. O zamana kadar kendinize odaklanın, herşey olacağına varır, hiç beklemediğiniz bir anda değişebilir herşey.
Yaaa. Allah yardımciniz olsun. 😔 Haklısınız belki de Allah korudu beni. Allah büyük tabi. Dua etmekten başka bir şey gelmiyor icimden

30 lu yaşlar hep korkutur ama bence 20 lerden hiç farkı yoktur. En azından benim için öyle oldu. Hatta bedeninin en güzel anında beyninin de en mantıklı anı birleşmiş gibi geliyir bana. Ben de 30 yaşımın sonlarında evlendim. Hem de aile dostu tanıştırması ile. Öncesinde kötü bir ilişkim olmuştu ve eşimle tanışınca dedim ki iyi ki o olmamış ama iyi ki de onunla birlikteliğim olmuş. Çünkü o ilişkide, ilişkiden ne istediğimi tam anlamıyla anlamış oldum. Bu çok değerli bir tecrübe idi benim için. İşin varmış sağlığın da yerinde ise hiç dert etme. Seni sevecek ve seninle olmaktan keyif alacak biri geldiğinde karşına bütün bu sıkıntılar da bitecektir. Sınav olarak görüyorsan eğer ki o zaman sıkı çalış ve güzel sonuçlar almaya bak. Şundan da emin olalım ki bence herkes hayatının her döneminde sıkıntılar yaşıyor. Kimisi belli ediyor kimisi ketum oluyor. Yalnız değilsin yani bunu bil...
Ne güzel. Allah mutlu etsin. Beni de tanistirmak isteyen cok oldu bundan sevgilim var diye reddettim. Belki hayirlisi tanısmakta vardır

Sizin en azından iyi bir işiniz var ve ailenizden uzakta tek başına yaşıyorsunuz. Bense sizin şuan sahip olduğunuz şeyler için mücadele veriyorum. Yalnızlık ve mutsuzluk ile beraber...

X