hayır bız mı cok zengın gorunuyoruz??? ınsanlar hep bı beklentı ıcınde

Korbaykus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2016
2.371
3.779
34
Selam kızlar içimi dökmek istedim size. Benim ailemin maddi durumu pek iyi değildi çiftçilik yapıyorlar bi köyde. Durumlarının iyi olmamasının nedeni biraz da kendileri! Üniversiteyi kendi ımkanlarımla okudum öğrenciyken çalıştım. Sonra evlenirken işi bıraktım tazminat aldım 8 bin tl kadar onla da evimin ufak tefek ihtiyaçlarını giderdim. Biz de yatak odası ve Mutfağın küçük eşyalarını kız tarafı alır ben yatak odasının. Bi kısmı hariç aldım hepsini. Neyse düğünüme bi 10 gun falan var babam arıyor tazminatını aldın mı??? Aldım evet harcadım. Niye harcamışım ona lazımmış o para sonra geri verecekmiş. Be adam ben neyle alıcam o zaman o kadar eşyayı??? Sen alican mi sanki?? Neyse bozuldu biraz ben sinir oldum tabi oldum olası böyleler. Öğrenciyim çalışıyorum kredi cektırmeler falan filan. O zaman okul harcımı ver bari veririz bakalım. Veririz bakalımla olmuyo işte vermen gerekiyor o tarihte. Ayy kaç yıllık olaylar tek tek aklıma geliyor sinir oluyorum. Neyse evlendim durumumuz iyiydi şükür lüks bi hayat yasamıyorduk kazandığımız yetiyordu 5000 civarı. Bu sefer eşimden borc istemeleri başladı 500-1000. Elimizde varsa verdik allah var eşim bi kere lafını etmedı tabi bu paralar hiç geri gelmedi. Biliyordum zaten gelmeyeceğini ben. Abim dükkan açacakmış 30000 istedi. Yuh bizim borcumuz yok ama paramız da yok yani öyle ahım şahım 25000tl değerinde bi arabamız bi de maasımız var sen de bana yakın kazanıyorsun yani paranın kıymetini bil. Yok diyosun e kredi cekıver sanki ben çalışıyorum ki çalışsam bile ben evimin rızkını sana niye vereyim canım? Sen çek krediyi. Banka vermiyormuş. Bankanın vermediğini ben niye vereyim. . Kv 3 tane bilezik taktı bana düğünden çok sonra içinden gelmiş kadının. Onlara göz koydular e bilezikleri bozdursan biz sana sonra alırız yine 3 ay içinde. Biliyorum almayacaklar. Kv min onlar ben takıyorum sadece veremem dedim. Sonra biz çocuk tedavisine başladık tabi oluk oluk para harcıyoruz kimsenin haberi yok. Pahalı bi özel hastanede ameliyat olmak zorunda kaldım 25 000 kadar para harcadık ki hala taksit ödüyoruz. Halamın kocası eniştem bu akşam eşimi aramış 20000 borç istemiş yılbaşında veririm demiş. Yok demiş eşim de ki gerçekten yok kendimiz zar zor idare ediyoruz bi kaç ay daha böyle gidecek. Kredi cekıver demiş tövbe yarabbim benim ekstradan 1 lira harcayacak ödeyecek durumum yok adam benden 20000 istiyor. Belki ben kendi carkımı döndürmek için cekıcem krediyi düşünüyoruz yani. Sinir oldum akşam akşam.hayır utanıyorum artık onlar istedikçe ben utanıyorum!!! Eşim de olsa verirdim diyo sorun etmiyo ama sinir oluyorum yaaa. Ortalama bi hayat yaşıyoruz yani herkes gibi. Nedir bu yaa

ay sizin adınıza cidden üzüldüm. herkes bi beklenti içine girmiş. üzmeyin kendinizi. sonuçta onlardan siz sorumlu değilsiniz. sakın kredi çekip para vermeyin.
siz de kolay gelmediniz bu günlere...
ayrıca tedavi taksitleri ödüyomuşunuz. yani sizinde kendinize göre harcamanız var.

Biliyor canım. Sonradan söyledik yani.
Buna rağmen hala istiyorlar mı? :110:
Yanlış anlamayın haddimi aşmak istemem,direkt şahsınıza söylemiyorum. Ama böyle yazıları okudukça insanı ailesinin bile kullandığını görüyorum resmen çok şaşırıyorum.
Madem öyle açın annenizi arayın açıkça konuşun. Biz de taksit ödüyoruz anne diye.
Hayır bir de eşinizi aramasınlar en azından sizinle iletişim kursunlar illa isteyeceklerse :KK12:

ay sizin adınıza cidden üzüldüm. herkes bi beklenti içine girmiş. üzmeyin kendinizi. sonuçta onlardan siz sorumlu değilsiniz. sakın kredi çekip para vermeyin.
siz de kolay gelmediniz bu günlere...
ayrıca tedavi taksitleri ödüyomuşunuz. yani sizinde kendinize göre harcamanız var.
Ben borç istemekten de kendi paramı istemekten de korkan biriyim zaten. Odeyeceklerını bilsem yardım edeyim ama yok öyle bi şey. Ki zaten şu ara.oyle bi durumumuz da yok önümüzde daha doğum var

Yani küçük miktarlar gözümüze görünmedi o zaman vardı verdik ama bunlar nedir yaa vallahi sinir oluyorum artık
Hadi annen baban neyse diyelim de halanın kocası nasıl istiyor.Hem de kredi çek belki sen çekeceksin belki ev alacaksın.

• Beğen
Reactions: KV_
Valla babana bile güvenmeyeceksin bu devirde derler ya.. Hadi borç istersin olabilir ama paran yoksa bana kredi çek demek nedir ya afedersin ama ancak bu kadar yüzsüz olunabilir. Bi de halanın kocadı dıdının dıdısı yani oha. İyi bari kimseye vermemişsiniz. Burda çok var bileziklerini verip kredi çekip ah vah edenler. Akıllı davranmışsınız kimseye vermeyin bi şey. Herkes yolacak tavuk arıyor hayret bi şey

Doğacak çocuğumun rızkı onlar, kusura bakmayın 5 kuruş veremem dersin olur biter.
Bi süre sonra küsüp darılacaklar diye bekliyorum zaten. Var da vermiyorum diye dusunuyorlardır belki. Ki olsa da vermek zorunda değilim de mi sırf ailem diye?? Hani ben her şeyi kendim yaptım diye aileme maddi yönden hiç mınnetım yok öyle düşünüyorum yanlış mıyım?

Valla babana bile güvenmeyeceksin bu devirde derler ya.. Hadi borç istersin olabilir ama paran yoksa bana kredi çek demek nedir ya afedersin ama ancak bu kadar yüzsüz olunabilir. Bi de halanın kocadı dıdının dıdısı yani oha. İyi bari kimseye vermemişsiniz. Burda çok var bileziklerini verip kredi çekip ah vah edenler. Akıllı davranmışsınız kimseye vermeyin bi şey. Herkes yolacak tavuk arıyor hayret bi şey
Halamın evine de 3 tane maaş giriyor!!! Benim kocam tek başına çalışıyor ben çalışamıyorum maalesef şimdilik

Oncelikle gecmis olsun cnm.tez zamanda bebek haberini alirsin insallh
Cok gicik bi durum ya
Valla tersleyin gitsin
Yoksa sonu gelmez istemelerinin
Hem para al hem verme
Cok dusuncesizce bi davranis
Tedavi oldugunuzu soyleyin
En azindan borcunuzun oldugunu bilirler de isteyemezler

X