Hayırlı olsun! Ben de artık bir polistik over'im :(

Zeyno Seyma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2015
95
49
35
Hep burayı sessiz sessiz okurdum, bebeğim kendiliğinden olur modunda yaşayan biriydim. Ta ki 2 güne kadar.

Gittim ve yumurta takibi yapmak için dr odasına girdim ve elimde reçete ile 'polistik over' olduğumu öğrenip o odadan çıktım. Ama sanki dünya başıma yıkılmış, nasıl bir ağrı ve içimde nasıl bir acı..

Bu acı 1 gün sürdü ve sonra kendime geldim. Telkin ettim. Sonuçta 'enerji , umut , stressizlik' direk etkilemiyor mu bu hormonları? İlaçlarımı kullanacağım ve soğan kürü yapacağım. Ve 'bebek bebek bebek' diye kafayı yemeyip yaşamanın tadını çıkaracağım. Önce eşlerimiz sağ olsun, çok üzülünce onları da üzüyoruz. Tamam önce aşırı üzülüp ağladım ama sonra durup ayağa kalktım. silkelendim. oturup ağlayan bi kadın, hayattan kendini soyutlayan kadın, saçı başı dağınık mmutsuz somurtkan bir kadın mı olmak istiyordum?
Laf olsun diye demiyorum, baska işlerle meşgul olup, daha relaks olduğumuzda acaba hamile miyim, bu ay kalamazsam diye düsünmek yerine, 'Allah vaktini bilir, ben elimden geleni yaptım' desek daha iyi olmaz mı? Hem stres yapınca direk hastalık da ilerliyor bence.. Aman dikkat..

Ve kızlar sürekli 'bebek' konusuyla meşgul olursak, o anın tadını asla çıkaramayız.. Bu konuyla sürekli meşgul olmak, bebek getirmiyor. Bunu kabul edelim..

Ve birbirimize dua edelim.. Rabbim nasip etsin ..
İnanın 2 gün önce çok kötüydüm. Eşimin desteği ve kendi okuduklarımla artık bu konuya odaklanmadan, ilaç-soğan kürü , yapmaya ve kendime şunu söz verdim.. .' ilaç kullandım diye hemen o ay umutlanmak yok, bu bir süreç. her ay hayal kırıklığı yaşamamak için rahat olacağım ve düşünmeyeceğim, söz'..

X