Hayıt otu & tarlusal

Yasiko

Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2021
4
1
42
Merhaba,
2 yıllık evliyim ve yaklaşık 8 yıldır ara ara adet düzensizliği yaşıyorum (ilk erken kanama ile başladı 10 günde bir adet oluyor ve her biri normal adetmiş gibi 6_7 gün sürüyordu. Çikolata kisti var dendi ilk teşhiste magnezyum, demir ve şu an hatırlamadığım 5 yada 6 başka ilaçlar kullandım.ilac sonrası ilk ay 15 güne sonraki birkaç ay 18 20 gün arasına çıktı adet araları. 1 sene olmadan tekrar 15 gün 13 gün aralarla ve yoğun kanamalarla regl olmaya başladım doktor ilaç.. süreç tekrarlamaya başladı ve yaklaşık 5 sene öncesine kadar böyle sürdü. Beş senedir de adet araları 31, 40, 45 güne çıkmaya başladı yıllarca tarlusal primolut kullandım durdum. Bu arada yumurtalıklarda , rahimde sorun yok deniyor; istenen tüm tahlillerim temiz çıkıyordu. 2019 başında polip var diyerek ilaç verdi doktor ve mart ayında kontrole gel dedi fakat pandemi başlayınca korkudan yaklaşık 1 yıl gidemedim. Sonra tekrar testler,tahliller, ilaçlar vs..15 mart 2021de polip aldırdım en son 27 martta adet gördüm. Bir hafta önce doktor tarlusal verdi bugün bitti. Hayıt otunu önerdiler bana, acaba hemen başlarsam ilaç etkisi azalır mı, adeti veya sonrasını mı beklemeliyim kullanmak için? Lütfen bilgisi olan varsa yazsın.
Bu kadar uzattığım için de hakkınızı helal edin, daha kısa nasıl anlatırım bilemedim.

Hayıt otunun hiçbir zararı yok canm adetlerini ve hormonlarını dengeler.bende 2ay kullandım.ilaçlar bir işe yaramıyor inan.hayıttan sonra hormonlarmda adetlerimde düzene girdi.gebelik şansınıda arttırıyor.adet zamanlarında içmiyorsun bitek.diğer zamanlar düzenli kullanırsan faydasını görürsün.

Ben bir hayıtzedeyim. Doktora sormadan asla kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. benim bütün değerlerimi alt üst etti. Tüm değerlerim tavan yaptı. kullanmayı çok istiyorsanız doktora sorun. “agnuston” sanırım hayıt hapı var. Doktor önerirse kontrollü kullanın.

Hayıt otunun hiçbir zararı yok canm adetlerini ve hormonlarını dengeler.bende 2ay kullandım.ilaçlar bir işe yaramıyor inan.hayıttan sonra hormonlarmda adetlerimde düzene girdi.gebelik şansınıda arttırıyor.adet zamanlarında içmiyorsun bitek.diğer zamanlar düzenli kullanırsan faydasını görürsün.
Teşekkür ederim 😊

Ben bir hayıtzedeyim. Doktora sormadan asla kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. benim bütün değerlerimi alt üst etti. Tüm değerlerim tavan yaptı. kullanmayı çok istiyorsanız doktora sorun. “agnuston” sanırım hayıt hapı var. Doktor önerirse kontrollü kullanın.
Teşekkür ederim,

Hayıt otunun hapının yani Agnucaston un bana hiç bir faydası olmadı ancak herkeste farklı etkileri olabilir

• Beğen
Reactions: Jou
Bana da şimdi doktor folik asit yazdı Gynositol adında bi folik asit umarım yararlı olur eşime de keci boynuzu kürü yapıyorum
Bende Hayıt otuna mi başlasam kararsız kaldım yan etkisi olur mu şu an folik asitten başka kullandigim bi şey yok
Bi de ben adetin 2.günü hormon testi yaptırdım fsh değerim 12 cıktı yüksek yani kullansam düşürür mu acaba
Hayıt otunu kullanip fsh i düşen ve hamile kalan oldu mu ?

Allah istemedikçe olmuyor sanırım hayırlısı neyse o olur inşAllah ☺️
Evett bak internetten birsürü şey görüyoruzz onu kullanırsan hamile kalırsın bunu kullanırsan anında olur fln öyle şeylere inanıyoruzkii hamile kalanlarada ben denk geldiğini düşünüyorum inanmıyorum çünkü Allah ol der ve olur başka hiçbirşey olmuyor rabbimm ne zaman vereceğini daha iyi biliyor allah uzatıyorsa güzelleştiriyodur canım unutma❤❤😊

Evett bak internetten birsürü şey görüyoruzz onu kullanırsan hamile kalırsın bunu kullanırsan anında olur fln öyle şeylere inanıyoruzkii hamile kalanlarada ben denk geldiğini düşünüyorum inanmıyorum çünkü Allah ol der ve olur başka hiçbirşey olmuyor rabbimm ne zaman vereceğini daha iyi biliyor allah uzatıyorsa güzelleştiriyodur canım unutma❤❤😊
Aynen öyle canım ☺️

• Beğen
Reactions: Jou
Hayıt otunun hapının yani Agnucaston un bana hiç bir faydası olmadı ancak herkeste farklı etkileri olabilir
Ablacım ben de 2 haftadır agnucaston kullanıyorum ama resmen depresyona girdim herseyi kafama takar oldum böyle ruh halim karman corman oldu sizlere böyle bi etki ettiği acaba yoksa bi tek ben mi yasadim

Merhaba bende adet düzensizliğim çikolata kistim ağır pko ve insülin direncim vardı. kilo vermeye çalıştım toplamda 6 kilo verdim. inositol diye bı vitamin takviyesi aldım bununla adetlerim az da olsa düzene girdi. çalıştığım için kadınlar için olan multivitamin aldım içinde hayıt otu da vardı.insülin direncine iyi geliyor diye birde OMEGA 3 kullandım. Birde hayıt suyunu 1 buçuk ay düzenli kullandım o ay hamile kaldım belki yardımcı olur.

Ablacım ben de 2 haftadır agnucaston kullanıyorum ama resmen depresyona girdim herseyi kafama takar oldum böyle ruh halim karman corman oldu sizlere böyle bi etki ettiği acaba yoksa bi tek ben mi yasadim
Bu ilaçla alakalı değil yaşadığımız dönemler cok zor anne olmak istiyoruz bir an önce olsun istiyoruz bu yüzden stres oluyoruz herşeyi kafamızda büyütüyoruz

Bu ilaçla alakalı değil yaşadığımız dönemler cok zor anne olmak istiyoruz bir an önce olsun istiyoruz bu yüzden stres oluyoruz herşeyi kafamızda büyütüyoruz
Kurtajdan 1 buçuk sene geçti doğal olarak acaba niye olmuyor diye soruyoruz yeni evlenenler hamile kaldı biz yerimizde saydık... en kotusude travmayı anlatamıyoruz.

X