Hayvan Sahiplendirme Sayfalarına Güvenmiyorum

blackswan9

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2021
48
21
29
Yaklaşık 10-15 kere hayvan sahiplenme niyetiyle bu sayfalarla iletişime geçmeye çalıştım. Hiçbir şekilde mesajımı okundu bile yapmıyorlar. Bir tanesinden olmadık sebeple net cevabı aldım. Yaşım ailem düzenim gelirim gayet yolunda ve kendisine açıkladım. En son şehir dışına gönderemeyiz dedi bahane olarak. Sayfalarında geziniyorum insanlara feryat figan isyan ediyorlar neden sahiplenmiyorsunuz diye, sahiplenmek isteyenin yüzüne bakmıyorlar. Ve tüm ilanlarında şehir dışına da göndeririz yeter ki yuvası olsun diyip asla oralı olmuyorlar. Bazı sahiplendirme sayfaları ilanı paylaşıp köpeğin sahibini etiketliyorlar ki onunla iletişime geçelim. Öyle sayfalardan zaten bir tane sahiplenmiştim hayvan sahibi etiketlenen sayfalarda. Bunlarda hiçbir şekilde etiket bilgi de yok, sayfanın kendisine yazıyorum bakmıyorlar bile yalvar yakar ettikleri hayvanlar için. Destek verin para gönderin diyip duruyorlar. Bazı güvenilir iyi kalpli sayfaları tenzih ediyorum. Özellikle yasaklı ırk sahiplendirenler çok suratsız. Böyle sayfalar yüzünden insanlara güvenim gitti. Yardıma muhtaç olanlar da bunlar yüzünden arada kaynıyor. Gidip para ödeyip cinsleri de alabilirdim. Özellikle yasak ırk istedim ki o garibanlara sahip çıkalım diye. Çok net söylüyorum, tamamen bahane uydurarak vermedi. Ben de gidip ücretini ödeyerek alıcam. Hayvansever adı altında asıl işkenceyi kendileri yapıyorlar o çocuklara. Şu kötü niyetlilerin olmadığı sektör yok.

Son düzenleme:
Sahiplendirme sayfasından 1 hafta önce 2 yavru kedi için iletişime geçtim anneleri doğumda sonra ölmüş aradım tam 35 dk tlf da konuştu her sorduğu soruya nazikçe cvp verdim tek tek dediğiniz gibi enson 2.500 tl istedi şok oldum sahiplendirmek değil ticaret yapıyorsunuz dedim tlf nu yüzüme kapadı üstüne engellemis ti benim numaramı

Sizden de garip bir his aldim niyeyse. Parasini verip en iyi cinsleri almak ne demek yani en iyi cinsler nedir kopek işte en iyisi mi var. Amaciniz "kurtarmak" ya ne alaka sahiplenemediniz diye parayla aliyorsunuz? Filan
Siz yanlış anladınız sahiplendirmek adı altında ticaretini yapıyorlar onu anlatmaya çalışıyor

Sahiplendirme sayfasından 1 hafta önce 2 yavru kedi için iletişime geçtim anneleri doğumda sonra ölmüş aradım tam 35 dk tlf da konuştu her sorduğu soruya nazikçe cvp verdim tek tek dediğiniz gibi enson 2.500 tl istedi şok oldum sahiplendirmek değil ticaret yapıyorsunuz dedim tlf nu yüzüme kapadı üstüne engellemis ti benim numaramı
Ne bıcımm insanlar bunlar ya, ne koparırsak kar dıye dusunuyorlar

Ne bıcımm insanlar bunlar ya, ne koparırsak kar dıye dusunuyorlar
Evett öyle yapıyorlar benim kedim var yeni doğum yaptı tek bebeği var hani sahiplenip süt anneleri de olur dedim ama maalesef o bebekleri ticaret için kullanıyorlar 😞😞 şikayet etmek istedim tekrar sayfaya giriş yapamadım

Evett öyle yapıyorlar benim kedim var yeni doğum yaptı tek bebeği var hani sahiplenip süt anneleri de olur dedim ama maalesef o bebekleri ticaret için kullanıyorlar 😞😞 şikayet etmek istedim tekrar sayfaya giriş yapamadım
Ne guzel düşünmüşsünüz, halbuki o yavrulara anne olacakmıs, ama ıste onların amacı ticaret demek kı, umurlarında mi diğer türlüsü😔
Benım de oğlum var, sahibinden sitesinden sahiplendik bız de..veren aıle ile hala gorusuyoruz, fotograf istiyorlar bizden, bızım de hosumuza gıdıyor gondermek

Ne guzel düşünmüşsünüz, halbuki o yavrulara anne olacakmıs, ama ıste onların amacı ticaret demek kı, umurlarında mi diğer türlüsü😔
Benım de oğlum var, sahibinden sitesinden sahiplendik bız de..veren aıle ile hala gorusuyoruz, fotograf istiyorlar bizden, bızım de hosumuza gıdıyor gondermek
Aynen kızım çok uysal kabul edeceğiniden emindim ama maalesef olmadı Yaa Allah razı olsun sizden de çok iyi yapmışsınız 🙂 evet sahiplendiren aileler emin olmak için arada foto istiyorlar onlarda haklı mutlu olduğunu görünce onlarda mutlu oluyor

Hatta nişanlım da tam olarak böyle düşündü. Biraz lafı uzatıp para lafı açsaydın bak nasıl veriyor o zaman dümdüz çaktırmadan ticaretini yapıyor işte dedi. Bir de ilan açıklamalarında nasıl acıyor gibi davranıyorlar. Gerçekten kime güvenebileceğimizi bilmiyoruz.

Bulundugun yerde veterinerlere sor istersen. Tedavisi bitmiş bri hayvanı seve seve verirler.
Ben üniversitedeyken esya paylaşım sitesinde cins kedi ilanı gördüm . dünya para verip almışlar,büyüyüp sevimliligi azalınca ilan açmışlar. Oradan sahiplendim ilk kedimi. Onbir sene oldu, ama ev arkadaşımda kaldı okuldan sonra.
Şimdiki kedimi de hem haysev hem Kesmeşeker (insta) paylaşmıştı. Verilen numarayı aradım, hangi veterinerde olduğunu söylediler. Kutumla gittim aldım. Hiç de sorun yaşamadım
Kesmeşeker harika bir kadın . Bence onu ekle, onun sayfasında bulursun belki

Bulundugun yerde veterinerlere sor istersen. Tedavisi bitmiş bri hayvanı seve seve verirler.
Ben üniversitedeyken esya paylaşım sitesinde kedi ilanı gördüm:) oradan sahiplendim ilk kedimi. Onbir sene oldu, ama ev arkadaşımda kaldı okuldan sonra.
Şimdiki kedimi de hem haysev hem Kesmeşeker (insta) paylaşmıştı. Verilen numarayı aradım, hangi veterinerde olduğunu söylediler. Kutumla gittim aldım. Hiç de sorun yaşamadım
Kesmeşeker harika bir kadın . Bence onu ekle, onun sayfasında bulursun belki
Bölgemdeki veterinere gitmek hiç aklıma gelmemişti aslında çok mantıklı bu. Ayrıca bahsettiğiniz hesaba da hemen bakıyorum çok teşekkürler.

Hatta nişanlım da tam olarak böyle düşündü. Biraz lafı uzatıp para lafı açsaydın bak nasıl veriyor o zaman dümdüz çaktırmadan ticaretini yapıyor işte dedi. Bir de ilan açıklamalarında nasıl acıyor gibi davranıyorlar. Gerçekten kime güvenebileceğimizi bilmiyoruz.
Maalesef öyle 😞😞 bende çok üzülüyorum o masum canlara

Yaklaşık 10-15 kere hayvan sahiplenme niyetiyle bu sayfalarla iletişime geçmeye çalıştım. Hiçbir şekilde mesajımı okundu bile yapmıyorlar. Bir tanesinden olmadık sebeple net cevabı aldım. Yaşım ailem düzenim gelirim gayet yolunda ve kendisine açıkladım. En son şehir dışına gönderemeyiz dedi bahane olarak. Sayfalarında geziniyorum insanlara feryat figan isyan ediyorlar neden sahiplenmiyorsunuz diye, sahiplenmek isteyenin yüzüne bakmıyorlar. Ve tüm ilanlarında şehir dışına da göndeririz yeter ki yuvası olsun diyip asla oralı olmuyorlar. Bazı sahiplendirme sayfaları ilanı paylaşıp köpeğin sahibini etiketliyorlar ki onunla iletişime geçelim. Öyle sayfalardan zaten bir tane sahiplenmiştim hayvan sahibi etiketlenen sayfalarda. Bunlarda hiçbir şekilde etiket bilgi de yok, sayfanın kendisine yazıyorum bakmıyorlar bile yalvar yakar ettikleri hayvanlar için. Destek verin para gönderin diyip duruyorlar. Bazı güvenilir iyi kalpli sayfaları tenzih ediyorum. Özellikle yasaklı ırk sahiplendirenler çok suratsız. Böyle sayfalar yüzünden insanlara güvenim gitti. Yardıma muhtaç olanlar da bunlar yüzünden arada kaynıyor. Gidip para ödeyip cinsleri de alabilirdim. Özellikle yasak ırk istedim ki o garibanlara sahip çıkalım diye. Çok net söylüyorum, tamamen bahane uydurarak vermedi. Ben de gidip ücretini ödeyerek alıcam. Hayvansever adı altında asıl işkenceyi kendileri yapıyorlar o çocuklara. Şu kötü niyetlilerin olmadığı sektör yok.
Daha iki gün önce " maalesef uyutulacak diye sadece çok kısa bir video ve bir telefon numarasından ibaret bir ilan gördüm (yasaklı ırk köpek ) O kadar silik bir ilan ki kimsenin dikkatini çekmez bu yüzden sanki köpeğin hayatı bana bağlıymış gibi ortalığı ayağa kaldırdım.
kopardığım yaygara sonrası ilan yaklaşık 50 üstü sayfaya dağıtıldı ve sonunda köpek yuvalandı
Bu tip gruplar gönüllülük esasına göre ve çoğu kez amatörler tarafından yönetildiği için bazen dediğiniz gibi geri dönmekte gecikiyor , gönderecek imkanı yok ya da gözünün önünde bir yere yuvalandıracak ( sahiplendikten bir ay sonra tekrar sokağa terk edenler varmış ) , kiminin evinde 20 den fazla kedi var ama kimselere güvenip veremiyor çok ağzı yanmış kılı kırk yarıyor , istediği şartklara uygun yuva bulamıyor vs vs
Bazen de grubu kuranın facebook hesabı kapanıyor , grup üreticilerin eline geçmiş , adı ücretsiz kedi sahiplendime ama ücretsiz kedi isteyenlere bedavacı diye ad takan üreticiler doluşmuş oluyor .
En iyisi güvenilir bir çevre oluşturmak bence .Ya da kendiniz sayfa açın.

Daha iki gün önce " maalesef uyutulacak diye sadece çok kısa bir video ve bir telefon numarasından ibaret bir ilan gördüm (yasaklı ırk köpek ) O kadar silik bir ilan ki kimsenin dikkatini çekmez bu yüzden sanki köpeğin hayatı bana bağlıymış gibi ortalığı ayağa kaldırdım.
kopardığım yaygara sonrası ilan yaklaşık 50 üstü sayfaya dağıtıldı ve sonunda köpek yuvalandı
Bu tip gruplar gönüllülük esasına göre ve çoğu kez amatörler tarafından yönetildiği için bazen dediğiniz gibi geri dönmekte gecikiyor , gönderecek imkanı yok ya da gözünün önünde bir yere yuvalandıracak ( sahiplendikten bir ay sonra tekrar sokağa terk edenler varmış ) , kiminin evinde 20 den fazla kedi var ama kimselere güvenip veremiyor çok ağzı yanmış kılı kırk yarıyor , istediği şartklara uygun yuva bulamıyor vs vs
Bazen de grubu kuranın facebook hesabı kapanıyor , grup üreticilerin eline geçmiş , adı ücretsiz kedi sahiplendime ama ücretsiz kedi isteyenlere bedavacı diye ad takan üreticiler doluşmuş oluyor .
En iyisi güvenilir bir çevre oluşturmak bence .Ya da kendiniz sayfa açın.
Gönüllülük esasıyla çalışanları tenzih ettim ve gerçekten de büyük saygı duyuyorum onlara. Tabiki herhangi bir sebepten bir süre mesaja dönmemesi de çok doğal. Fakat artık sinirlendim. Kaççç tanesi birden yapar mı ya? Bu arada o sorgulamalarını sonuna kadar destekliyorum. Söz konusu olan masum bir can çünkü. Ama hani art niyeti net görmeseniz de bi sezersiniz ya, onu vurgulamak istedim. Ve tekrardan gerçekten hayvan sevgisiyle bu işi yapanları sonuna kadar destekliyorum.

yenGEnC yenGEnC dediği gibi Kesmeseker muhteşem bir insan bu kişinin ilanlarına bakabilirsiniz.
Sonra patilisinem var yine harika biri geçici yuvalık yapıyorum zaman zaman iletişim halindeyiz hatta benim baktığım bebisko Almanya'ya yuvalandi. Hatta dün gece bir ilan gördüm aklım gitti ve dua ettim birisi sahiplensin diye öyle mazlum ve zavallı durumda idi Sakarya'da ilan. Bir köpeğim var ama uzun süreli ikinci bir köpek ülke şartlarında beni zorlardi.
Sahiplenmeye dusunen olursa numara paylasabilirim özelden.

Eklentiler

• IMG_20220721_083124.jpg
    IMG_20220721_083124.jpg
    155,7 KB · Görüntüleme: 60
Uzun zaman sonra yeniden kk ya döndüm ilk giriş yaptığım bu başlık oldu. Bu ara çok fazla terk edilen kedi var ve bunlardan bir kısmı cins kedi- giderek daha fazla cins kedi terk ediliyor , 4 , 5 , 8 yaşında üç kedi terk edildi onlara yuva arıyorum.
Benim kendime ait tek kedim var , günlük ilanlardan terk edilen ve en acil durumda olan bir kaçını seçip onları KK, petlebi ,Twitter , instagram gibi platformlarda paylaşarak şanslarını artırmaya çalışıyorum ama bu sisiposun kayası gibi iş, daha yuvalandırdığım kediye sevinemeden iki üç tane daha sokağa kutusuyla terk edilmiş muhteşem güzellikte kediler geliyor. Sokakta kalmasınlar diye fedakar bir kaç kişi geçici yuva oluyor ama nereye kadar.
Siyasi parti şubeleri bir iki kedi sahiplense bu insanların üstündeki yük kalkardı. Hem de güzel PR olur.

Bu arada kedi sahiplenmek istiyorum diyen varsa günün kedileri

Aşure :Siyam -İstanbul :Hamile iken terk edilmiş, sokakta kalmış bebekleri ölü doğmuş
Şu an güçlenip kendini topluyor.Evin tek kedisi olacak özenle bakılacak sorumluluk sahibi bir kedi dostuna yuvalandırılacak.
Iletisim Nesli hanım
+90 532 517 25 88 yalniz whatsapp

306059391_680120633503428_6732903547048438241_n.jpg 308988404_5824303684266968_4218715672371931209_n.jpg 311954809_5488501984602953_2635958036662245363_n.jpg
Ankara'dan Tekir ana ve smokin bebeği için mutlu bir yuva arıyoruz
PATİ ÇETESİ 05385705444 korumasında

313334989_508136921206098_6769310576327566185_n.jpg 313109425_1239599286597863_5500746085294541772_n (2).jpg

Gufi :
Kutusuyla terk edilen tatlı oğluş mutsuz, cok uzgun.
British Shorthair olan (Gufi) erkek, tahmini 1 yasinda.
Diger kedilerle bir sorunlari yok.
Bu kez duzgun insanlar ciksin karsisına
Ankara ve Istanbul ici, sozlesme yapilarak sahiplendirecegiz. Ulasim saglayacagiz.
Iletisim Nesli hanım

gufi 1.jpg

İkizler
Erkek, 7 aylık civarı
Evinizin süsü olacak ,huzur verecek sakin yumuşacık mırıl mırıl ev kedileri
Bu iki kardeş kedi kutu içinde terk edilmişler.
Tilki kuyruklu çok görkemli ev kedilerini , mümkünse ayırmadan birlikte yuvalandırmak istiyoruz.
Yer :Küçükyalı
Iletisim Nesli hanım
ikizle2 11.jpg

Eklentiler

• 313361098_526753562198148_7527395518595813174_n.jpg
    313361098_526753562198148_7527395518595813174_n.jpg
    101,4 KB · Görüntüleme: 61
  • gufi 3.jpg
    gufi 3.jpg
    153 KB · Görüntüleme: 44
  • ikizler 12.jpg
    ikizler 12.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 40
  • ikizle2 11.jpg
    ikizle2 11.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 37
  • ikizler 2.jpg
    ikizler 2.jpg
    78 KB · Görüntüleme: 41
  • ikizler 4.jpg
    ikizler 4.jpg
    76,9 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Uzun zaman sonra yeniden kk ya döndüm ilk giriş yaptığım bu başlık oldu. Bu ara çok fazla terk edilen kedi var ve bunlardan bir kısmı cins kedi- giderek daha fazla cins kedi terk ediliyor , 4 , 5 , 8 yaşında üç kedi terk edildi onlara yuva arıyorum.
Benim kendime ait tek kedim var , günlük ilanlardan terk edilen ve en acil durumda olan bir kaçını seçip onları KK, petlebi ,Twitter , instagram gibi platformlarda paylaşarak şanslarını artırmaya çalışıyorum ama bu sisiposun kayası gibi iş, daha yuvalandırdığı kediye sevinemeden iki üç
tane daha sokağa kutusuyla terk edilmiş muhteşem güzellikte kediler geliyor. Sokakta kalmasınlar diye fedakar bir kaç kişi geçici yuva oluyor ama nereye kadar.
Siyasi parti şubeleri bir iki kedi sahiplense bu insanların üstündeki yük kalkardı. Hem de güzel PR olur.

Bu arada kedi sahiplenmek istiyorum diyen varsa günün kedileri

Ankara'dan Tekir ana ve smokin bebeği için mutlu bir yuva arıyoruz
PATİ ÇETESİ 05385705444 korumasında

Eki Görüntüle 3155615 Eki Görüntüle 3155616 Eki Görüntüle 3155617 Eki Görüntüle 3155618 Eki Görüntüle 3155620 Eki Görüntüle 3155622
Aşure :Siyam -İstanbul :Hamile iken terk edilmiş, sokakta kalmış bebekleri ölü doğmuş şu an güçlenip kendini topluyor.Evin tek kedisi olacak özenle bakılacak sorumluluk sahibi bir kedi dostuna yuvalandırılacak.
Iletisim Nesli hanım

Gufi :
Kutusuyla terk edilen tatlı oğluş mutsuz, cok uzgun.
British Shorthair olan (Gufi) erkek, tahmini 1 yasinda.
Diger kedilerle bir sorunlari yok.
Bu kez duzgun insanlar ciksin karsisına
Ankara ve Istanbul ici, sozlesme yapilarak sahiplendirecegiz. Ulasim saglayacagiz.
Iletisim Nesli hanım

İkizler
Erkek, 7 aylık civarı
Evinizin süsü olacak ,huzur verecek sakin yumuşacık mırıl mırıl ev kedileri
Bu iki kardeş kedi kutu içinde terk edilmişler.
Tilki kuyruklu çok görkemli ev kedilerini , mümkünse ayırmadan birlikte yuvalandırmak istiyoruz.
Yer :Küçükyalı
Iletisim Nesli hanım
Umarım çok çok iyi yerlere giderler, kendi kedimi ameliyat sonrası veterinerden almıştım tedavisi bittiğinde. Aşırı saldırgan, misafirliğe gittiğimizde kendinden 1 yaş büyük erkek kediyi dövmüştü 🤭 Yoksa birine seve seve ev sahipliği yapmak isterdim. Bol şans 🙏🏿

Sağolun Bilirim benim kedim de öyle .Bir kere mecburen bahçede bir kaç gün misafir kedi baktım , Benimki ağacın üstüne çıktı somurtup oturdu inmedi .
Bahçedeyken böyle..eve alsam kimbilir neler yapacak

Eklentiler

• 20221011_201110.jpg
    20221011_201110.jpg
    90,5 KB · Görüntüleme: 47
Sağolun Bilirim benim kedim de öyle .Bir kere mecburen bahçede bir kaç gün misafir kedi baktım , Benimki ağacın üstüne çıktı somurtup oturdu inmedi .
Bahçedeyken böyle..eve alsam kimbilir neler yapacak
Bu da bizimkinin dışarıdan kedi sevip geldiğimdeki hali. Bi yandan hayal kırıklığı bi yandan nefret bi yandan "beni beni, Bihterini" bakışları.
IMG_20221018_155611.jpg

Çok şımarıklar çok .İşte bu yüzden benden köpek sahibi olmaz.
Kediyi şımartırsanız en fazla trip yapar , köpeği şımartırsanız evin altını üstüne getirir. Bu yüzden sevdiğim halde hiç köpek almayı düşünmedim.

X