Hazıra Dağ Dayanır mı 😼

bebeğe eşiniz mi bakacak peki bu süre zarfında
yoksa bakıcı da olacak mı aynı zamanda evde

eğer 2. seçenek ise kolay kolay hiçbir kadın gelmiyor haberiniz olsun
eşiniz bebeğe bakacaksa bilemedim ki şimdi.. çok da rahat olur babasının bakımıyla aslında
bu arada sakın erkek beceremez demeyin... öğrenir
Eşim ve bakıcıyi aynı evde akşama kadar bırakmayı ben de istemem açıkçası, eşimin böyle bir karakteri yok kendisi de çok rahatsız olur :) Haklısınız eşimin kendi bakmasi bu durumda çok daha mantıklı geliyor bana da.

Tek maaş ve çocukta olacak imiş geçim neredeyse imkansız zaten ha deyince iş bulunmuyor ki bir şehre taşınırken ev tutma taşınma masrafları akabinde doğum masrafı bezi maması vs.. bir ton masrafınız olacak, iş bulamaz da evde kalır o zamanı da kendini geliştirmeye harcar bunu anlarım ama keyfi çalışmamak olmaz.
Size gelince ayarlayıp rapor falan alabilirsen iz belki en azından 6 aylık olana kadar çalışmayabilirsiniz ama ben bakacağım derseniz ortalama 2 sene çalışmamanız lazım bu süreçte de birkaç ay doğum izni belki rapor alsanız da gerisi ücretsiz izin almak zorundasınız yani sizlnde geliriniz olmayacak ve eşiniz iş bulacak mı heleki bu dönemde muallakta, hazıra dağ zaten dayanmaz.
Umarım siz atanırsınız ama güvenlik soruşturması vs işe başlamanız birkaç ayı bulur, sonrası zaten birkaç aydan sonra doğum zamanı gelir. Eşiniz sizin iş olacak imiş gibi iş arasın şimdiden evde oturayım fikrini de silip atsın kafadan çalışırken de kendini geliştirebilir.
Doğru söylüyorsunuz geçim mukakkak zorlasacaktir. Planladığımız gibi gitmeyeceğini düşünüyorum açıkçası ben de. Ama çalışırken istediği seviyeye gelebilmesi gerçekten uzun zaman alacaktır, çocuk da bir yandan büyüyeceği için açıkçası isten gelip sürekli ders çalışmasi bir süre sonra beni de rahatsız eder düşünsenize. Ben çocuk bakacağım, o sürekli bilgisayar başında :) yani bilemiyorum inanın, galiba yaşayıp göreceğiz.

sayfalar geçmiş sadece konuyu okuyup ona yazıyorum

önce bir sonuç gelsin atamanız olsun

covid bu hızla devam ederse belki doğum izniniz erken başlayacağı için daha göreve başlamadan izne ayrılırsınız ya da kısa süreli geçici bir şekilde o şehirde kalırsınız otel, misafirhane vs

gelir evinizde doğumu beklersiniz, doğum olur duruma bakar, ücretsiz izin alırsınız vs vs

eşiniz de o süreçte hem çalışır hem de geliştirecekse kendini geliştirir

bu arada çocuk 2 yaşını geçer kreş çağı gelir atandığınız şehre taşınırsınız

siz işe çocuk kreşe döner eşiniz de ne iş yapacaksa o aşamada kendi bilir

daha atanmanın tarihi belli değil hemen tası tarağı toplamamalısınız bence
Evet bu ihtimali ben de düşünüyorum, belki de burdaki evi kapatmamak daha doğru bir karar olacaktır eğer atamam uzarsa. Sanırım zamanla göreceğiz. Allah nasip ederse bebek iki yaşını aldıktan sonra daha kolay olacaktır ama o dönem gelene kadar neler yaşayacağız bilemiyorum :)

Evet bu ihtimali ben de düşünüyorum, belki de burdaki evi kapatmamak daha doğru bir karar olacaktır eğer atamam uzarsa. Sanırım zamanla göreceğiz. Allah nasip ederse bebek iki yaşını aldıktan sonra daha kolay olacaktır ama o dönem gelene kadar neler yaşayacağız bilemiyorum :)

İzne 6 hafta kalmış

Zaten risk var virüs kaynaklı

Taşınmak vs zor stresli süreçler

Ben olsam evi taşımam

Evi taşıma maliyetine gider en iyi otelde kalırsınız gerekirse o bir iki hafta

O şehre taşınıp hiç bilmediğiniz ortamda Doğum da gerer hastaneniz doktorunuz değişecek

Diyelim ki korona tebliği kalktı izin 32. haftada bugün atansanız 4 ay

Yine evi eşimi götürmezdim apart eşyalı ev hatta birilerinin yanına geçici ev arkadaşı olma imkanımı araştırırdım

Doğumu yapar iznimi bitirir ortama bakardık bekli eşiniz orada da cazip iş bulur vs

Naçizane tavsiyem acele etmeyin atama tarihine göre ayarlarsınız.

Sağlıkla kucağınıza alın

İzne 6 hafta kalmış

Zaten risk var virüs kaynaklı

Taşınmak vs zor stresli süreçler

Ben olsam evi taşımam

Evi taşıma maliyetine gider en iyi otelde kalırsınız gerekirse o bir iki hafta

O şehre taşınıp hiç bilmediğiniz ortamda Doğum da gerer hastaneniz doktorunuz değişecek

Diyelim ki korona tebliği kalktı izin 32. haftada bugün atansanız 4 ay

Yine evi eşimi götürmezdim apart eşyalı ev hatta birilerinin yanına geçici ev arkadaşı olma imkanımı araştırırdım

Doğumu yapar iznimi bitirir ortama bakardık bekli eşiniz orada da cazip iş bulur vs

Naçizane tavsiyem acele etmeyin atama tarihine göre ayarlarsınız.

Sağlıkla kucağınıza alın
Çok detaylı ve mantıklı bir yorum olmuş çok teşekkür ediyorum. Haklısınız, çok aceleci davranıyoruz belki de, biraz oturup sakinlemeye ihtiyacımız var :))

Evimin dagilmamis olmasi ve tekrar geldiğimde bebeğimi burda büyütme fikri çok güzel geliyor çünkü ailemle çok yakınız. Çok sagolun :)

Arayı bulabilirsiniz.
Eşiniz hayallerini biraz ertelese iyi olur, bebeğin o zamanları gerçekten önemli ve birlikte geçirme ihtimaliniz varken bundan neden vazgeçesiniz ki?
Yaşına kadar veya sizce makul süre yanında kalın bebeğinizin, içinizde kalmasın.

Eşinizin kendisini geliştirmek için seçtiği zaman korkunç.
gözünüzü korkutmak istemem bebek öyle emzir gazını çıkart ve uyusun denecek bir şey değil.
siz lohusa olacaksınız, ama bir yandan işe gideceksiniz, belki sabahlara kadar uyumayacaksınız. eşiniz de evde kendi kendine ders mi çalışacak? ben garantici insanımdır, önümü görmek isterim. sizin bahsettiğiniz durum beni ağır sinir hastası yapardı.

Eşim ve bakıcıyi aynı evde akşama kadar bırakmayı ben de istemem açıkçası, eşimin böyle bir karakteri yok kendisi de çok rahatsız olur :) Haklısınız eşimin kendi bakmasi bu durumda çok daha mantıklı geliyor bana da.
eğer eşiniz kendi bakacaksa (gerçi o sıra online derslere vs nasıl girer bilmiyorum da)
sonrasında gerçekten yayılmaya alışmayacaksa azimli iş bulayım modu bir adam olacaksa
bir müddet babasının bakması bakıcı bakmasından çok daha iyi olur
anneniz kv vs gelemez mi?

yazılım benim de dirsek temasında olduğum bir sektör.
geceleri gündüzleri olmuyor. tabii çalıştığı pozisyona göre değişir ama gece bişey oluyor mesela hemen pc başında düzeltmesi gerekiyor. yönetici konumunda olsa altındakiler yapar bunları ama sektöre yeni gireceği için çırak muamelesi görecek. her türlü angarya işi kitleyecekler. kolay bir sektör değil yani. bu işten ciddi para kazanmak da deneyime bakıyor. ne bekliyor ki, yeni başlayan tecrübesiz birine bu ülkede asgari ücret ya da bir tık üstü verilir. 5-6 binle falan başlamaz. öyle rahat iş bulurum diye de düşünmesin. küçük bir şehirse zaten maaşlar sektör ortalaması altı bile olabilir.

eşinizin isteği bana mantıksız geldi. evlenmiş, baba olacak adamın şimdiye kadar iş konusunda yapmak istediğini yapması gerekirdi. hevesler, hayaller, bu tarz önemli değişiklikler daha önce olmalıydı. burası türkiye, şu an pandemi dönemindeyiz ve milyonlarca işsiz var. çalışanlar da ellerindeki işe sahip çıkma derdindeler. iş güç konularında risk alınacak dönemde değiliz. bence yanlış. şimdiye kadar yapması gerekirdi, artık farklı sorumluluklar var hayatında.

o bebeğe de tek başına bakamaz.

bunlar benim için çok büyük kavga sebebi olurdu.

X