Hcg değeri ikiye katlamayan gebelik yaşayanlar

Thistle

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2009
512
934
Üst edit: Aslında bu başlığı kendi korkularım yüzünden açmıştım ama gelinen noktaya bakınca benim gibi olanların okuyacakları hep olumsuz sonuçlanan örneklerin yanında bir tane de umut veren örnek olsun diye devam ediyorum yazmaya. İnşallah hep de böyle devam eder 😌

Merhabalar. 19 aralıkta 2 tane taze 5. gün embriyosu transferim yapıldı. Bugün 14. gündeyim. Hcg değerim artıyor ama iki katı olmuyor. Bu durumda olup yine de hamileliği devam eden oldu mu acaba? 🤔

Aynı şeyleri yaşayanların iyi veya kötü sonuçları merak ediyorum. Hem benim durumumda olanlar için de konuşabileceğimiz bir ortam olsun.

Değerlerim,
7. gün 66.91
9. gün 80.88
11. gün 133.9
13. gün 238

Yarın yeniden kan vericem bakalım.

Edit: 15. gün 511.4
İlk defa ikiye katlandı. Birkaç gündür sabahları çok hafif olan mide bulantısı bu sabah aşırı artınca tahmin etmiştim aslında değerimin güzel yükseldiğini.

İki gün sonra yeni bir testle devam..

Edit 2: 17. gün 1142
Bir önceki test günümde midemin fazlaca bulandığını söylemiştim. Dün tamamen kesildi bulantım. İçime bi korku düştü, acaba hcg değerim düşüşe mi geçti diye. Çok şükür yine katlandı 😊 demek ki bulantı her gün olacak diye bir kural yok.

İki gün sonra son bir test, ardından kese inşallah 🙏

Edit 3: Bugün 18. gün, sürpriz bi şekilde kese minnacık da olsa göründü (hem de karından) 😊 bundan sonra kan testi yok, haftaya pazartesi yeniden keseyi görmeye gidiyorum.

Edit 4: 25. gün kese içinde bebek de göründü karından. 2 embriyodan biri gitti artık bu kesinleşti, tek keseyle devam. 10 gün sonra kontrole gidiyorum, kalp atışını görürüm inşallah 🙏

Edit 5: Bugün 28. gün. Dün gece çok hafif bi kanamam oldu, ilk defa kanamam olunca korktum, bugün doktora gittim. Estrofemi kestiğimiz için olabilir dedi doktorum. Ultrasonda baktık, daha da büyümüş. Üç gün önce gördüm daha ama bu kadar kısa zamanda bu kadar çok büyüyeceğini düşünmezdim. Küçücük bi nokta da olsa kalp atışını da gördüm çok şükür 😊

Edit 6: Bugün 34. gün, yani 7+2. Bebeğim gayet sağlıklı, haftasına göre gelişmiş, kalp atışı da net belli oluyor. Ve şok, kesenin arkasına saklanmış, kendini göstermemiş ikinci bir kese daha varmış :) geç tutunmuş muhtemelen, gelişimi 6+5 dedi doktorum. Ama onun da kalp atışını çok net gördüm. Kesesi küçük ama kendisi büyük. Hala şaşkınım 😄 oldu mu olmadı mı diye kendimi yerken şimdi ikiz anası oluyorum.

Edit 7: Bugün 9+4. Haftalardır o kadar yoğun ve ilaçların bile fayda etmediği bir bulantı yaşıyorum ki.. Kusma da cabası. Eskisi kadar dakik güncelleyemiyorum o yüzden. Bazen bu bitmeyen bulantıdan sinirlerim oynasa da genel olarak mutlu ediyor eşimle beni. Hastaneye gitmeden, ultrasona girmeden ev konforunda 7/24 bebiklerin büyüdüğünden emin oluyoruz çünkü. Biraz züğürt tesellisi gibi ama napalım 😄 Neyse. 9+0'da kalp atışlarını duydum bizim sıpaların. Aralarındaki fark da kapanmış, bir gün bile yok dedi doktor. 12. hafta çağırdı tekrar, ama bu aralar 2-3 güne bir serum yediğim için sık sık görüyorum kerataları. Bir dahaki güncellemeyi cinsiyet için falan yaparım inşallah 😊

Edit 8: 20+1'den bildiriyorum, her şey yolunda çok şükür. Bugün detaylı ultrason vardı, iki bebiş de haftalarıyla uyumlu gelişiyor ve sağlıkları da yerinde. Cinsiyet birini daha önce öğrenmiştik ama diğeri göstermemişti, bugün o da kesinleşti. İki oğlan geliyor ♥️ Mide yanmalarım dışında sorunsuz bir hamilelik geçiriyorum şükürler olsun. Bir dahaki ve son güncellememi de doğurdum diye yaparım inşallah 😊 hcg katlanmadı, tuttu mu tutmadı mı derken şimdi koca göbeğimle ikiz alışverişi derdindeyim, bugünümüze şükür. İnşallah benim gibi stresle araştırıp bu başlığa gelenlere umut olur..

Son düzenleme:
23 aralikta 2 adet 5.gun embriyosu transfer edildi.
10 gun kan testi 106
Dusuk 2 gun sonra tekrar verip burdan yazarim. Seninkilerde hic dusme yokki sadece yavas ilerliyor

23 aralikta 2 adet 5.gun embriyosu transfer edildi.
10 gun kan testi 106
Dusuk 2 gun sonra tekrar verip burdan yazarim. Seninkilerde hic dusme yokki sadece yavas ilerliyor
Evet düşme yok. Ama ikiye katlamadığı için doktorum dış gebelik veya düşük ihtimali de var dedi. O yüzden merak ediyorum sürekli artan ama iki katı olmayan gebelik yaşayan var mı acaba? Ya da bi yerden sonra katlanmaya başlayacak mı? Çok aradım ben, benden sonra arayanlara da kaynak olsun bari benim yaşadıklarım.

Merhabalar. 19 aralıkta 2 tane taze 5. gün embriyosu transferim yapıldı. Bugün 14. gündeyim. Hcg değerim artıyor ama iki katı olmuyor. Bu durumda olup yine de hamileliği devam eden oldu mu acaba? 🤔

Aynı şeyleri yaşayanların iyi veya kötü sonuçları merak ediyorum. Hem benim durumumda olanlar için de konuşabileceğimiz bir ortam olsun.

Değerlerim,
7. gün 66.91
9. gün 80.88
11. gün 133.9
13. gün 238

ılk basta dusuk evet. ama 9 dan 11 e yuzde 70 11 den 13 e yuzde 80e yakın artıs olmus. bazen toparlıyo bhcg artısını. ınsallah saglıklı bısekılde dogurmayı nasıp eder rabbım. bıdaha verdıgınde yıne bu duzende olursa hıc korkma. yuzde 70 de normal bı artış:) mın yuzde 60 artmalı 2 kat değil.

ılk basta dusuk evet. ama 9 dan 11 e yuzde 70 11 den 13 e yuzde 80e yakın artıs olmus. bazen toparlıyo bhcg artısını. ınsallah saglıklı bısekılde dogurmayı nasıp eder rabbım. bıdaha verdıgınde yıne bu duzende olursa hıc korkma. yuzde 70 de normal bı artış:) mın yuzde 60 artmalı 2 kat değil.
Doktorum bugün çok iyi konuşmadı iki kat olmadığı için. Ben dedim ki biraz nazlı geliyor iki katına çıkmıyor dedim, böyle nazlı nazlı artarsa haftaya düşük veya dış gebelik ihtimalini konuşalım dedi. İlaçlara devam etmemle ilgili duraksadı, ben de değerim düşüşe geçene kadar ilaçlara devam edeyim dedim olur öyle yap dedi. Yani genel olarak çok umutlu bi konuşma değildi, canım sıkıldı yalan yok. İnşallah dediğin gibi olur, sırf moral toplamak için benim gibi olanları arıyorum.

Doktorum bugün çok iyi konuşmadı iki kat olmadığı için. Ben dedim ki biraz nazlı geliyor iki katına çıkmıyor dedim, böyle nazlı nazlı artarsa haftaya düşük veya dış gebelik ihtimalini konuşalım dedi. İlaçlara devam etmemle ilgili duraksadı, ben de değerim düşüşe geçene kadar ilaçlara devam edeyim dedim olur öyle yap dedi. Yani genel olarak çok umutlu bi konuşma değildi, canım sıkıldı yalan yok. İnşallah dediğin gibi olur, sırf moral toplamak için benim gibi olanları arıyorum.
ben olsam doktor kıtlıgı yoksa sehrınde değiştiririm.umutsuz doktordan hazetmem.

ben olsam doktor kıtlıgı yoksa sehrınde değiştiririm.umutsuz doktordan hazetmem.
İlk aşılama yaptığında fazla gaza gelmiştim, belki yine çok kaptırmayayım diye frenliyor, ya da bi bildiği var. Çok iyi bir doktor çünkü normalde. Haftaya kadar üç test daha yapıp öyle gideceğim tekrar. Kıyaslayacak bol bol değeri olsun elinde.

Doktor çok umutlu konuşsa sonra daha üzücü olabilir, temkinli gitmekte fayda var. 3 kez beta takibi yaptırmak durumunda kaldım bende. Çok da araştırdım nazlı nazlı ilerleyip sağlıklı ilerleyenler de mevcut tamamen kısmet. Bi de sen erken test yaptırmışsın 11. Gün ve 13. Gün olsa sadece normal bile sayılabilir bazen çok bilmek de insanı yıpratıyor. İnşallah sağlıklı olur :)

Doktor çok umutlu konuşsa sonra daha üzücü olabilir, temkinli gitmekte fayda var. 3 kez beta takibi yaptırmak durumunda kaldım bende. Çok da araştırdım nazlı nazlı ilerleyip sağlıklı ilerleyenler de mevcut tamamen kısmet. Bi de sen erken test yaptırmışsın 11. Gün ve 13. Gün olsa sadece normal bile sayılabilir bazen çok bilmek de insanı yıpratıyor. İnşallah sağlıklı olur :)
Evet merakıma yenik düştüm erken yaptırdım. Test günüm 11di, doktorum da öncekileri değerlendirmeye almadı ama etkisinde de kaldı bence. Yarın yeni testim biraz daha fikir verir inşallah

Değerlerim,
7. gün 66.91
9. gün 80.88
11. gün 133.9
13. gün 238

Edit: 15. gün 511.4
İlk defa ikiye katlandı. Birkaç gündür sabahları çok hafif olan mide bulantısı bu sabah aşırı artınca tahmin etmiştim aslında değerimin güzel yükseldiğini.

İki gün sonra yeni bir testle devam..
10.gun 106
12.gun 182
Sevineyim mi bilmiyorum cok az ilerliyor dusuncelerinize ihtiyacim var😟😟

10.gun 106
12.gun 182
Sevineyim mi bilmiyorum cok az ilerliyor dusuncelerinize ihtiyacim var😟😟
Belki de erkendir. Teste devam et. Ben yarın bi test daha yapıcam, dünkü gibi katlarsa rahatlıycam. Benim gibi başlamışsın sen de, üzülme sabırlı ol.

Belki de erkendir. Teste devam et. Ben yarın bi test daha yapıcam, dünkü gibi katlarsa rahatlıycam. Benim gibi başlamışsın sen de, üzülme sabırlı ol.
Aynen senin gibi oldu yavas ilerliyor bakalim ne olacak pazartesi gunu de yaptiracagim. Yuce rabbim hepimize yardimci olsun.🙏🏻🙏🏻

X