Hedef: Yeni yıla hafiflemis olarak girmek

Humpty dumpty

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2016
153
173
selamlar,
Bu zamana kadar çok kez başlayıp 5 kg kadar verip bıraktığım diyetlerle geçti ömrüm... bu sefer bırakmak istemiyorum artık. Buraya yazarak kendimi motive edeceğim. Bana katılmak isteyen arkadaslar da olursa yeni yıla kadar birlikte kurtuluruz inşallah yuklerimizden

Boy: 158
Kilo: 88

Hedefler:
Fast food ❌
Paketli gida ❌
Rafine Şeker ❌
Hamur ❌
2 öğün yemek
Ekmek max 1 dilim

Min 10K adım
Min haftada 3 gün Leslie

Ilk gün menüsü:
Kahvalti
1.5 haşlanmış yumurta
Bir dl. Mozerella
Domates
Salata
Biber
havuc
Avakododan salata
1 hurma 3 ceviz

Akşam
Tavuk baget
5 kaşık bulgur pilavi
Salata

Devam etmeye çalışıyorum yavaş yavaş yeni beslenme tarzima adapte olmaya calisiyorum ama buraya yazmadım :) Yuzde yüze yakin uymaya başlayınca buraya yazmaya devam edeceğim

3 gün üst üste kaçamaksiz sağlıklı beslenme sürecime devam ettim. Yeterince adapte olduğumu düşünüyorum yeni beslenme stilime. Burdan da yazmaya devam ediyorum artık
Kahvaltı:
Bir dilim tost boyuntunda olan buğday ekmegini ucgen seklinde sandviç yaptim. İçine ufak bir salatalik, yarım domates, ince bir dilim kaşar, haşlanmış yumurta ve 5 zeytin koydum.
Öğlen:
Tarçınlı elma 2 kaşık kadar kırık ceviz
Akşam:
Bir kase kuru fasulye salata

Spor malesef hava sartlarindan dolayı yürüyüş yapamadım.

Öğlen daha fazla yemelisin bence. Kilon yüksek, aldığın kaloriler düşük, yüzdesel kesintin çok fazla kalıyor. Sürdürülmesi zor, erkenden pes ettirebilir. %30'un üstünde kalori kesmemeni umarım. Bu konuda sana yardımcı olacak, kalori ihtiyacını ve yediklerinin kalorisini hesaplayacak uygulamalar var, onlardan faydalanabilirsin.

Yeni yila 2 kilo eksik girebildim sadece 🙈 hipertansiyon hastasi olarak devam ediyorum
Doktor dash diyeti önerdi
Onu uygulamaya çalışacağım, bakalim bu sefer başarabilecek miyim 🤷‍♀️

24 ocak menu:
Kahvalti
1.5 cup yeşillik ( roka, nane, ispanak, maydanoz )
1.5 kaşık lor peynir
1 dl. Tam buğday ekmek
Yarim havuc
1 salatalık
4 ceri domates
Yarim kapya biber

Ara
2 cig köfte

Aksam
Orta boy kasede Patatesli kiymali yemek
salata

Yeşil çay

30 dk eliptik ( 15 dk sabah 15 dk aksam )

25 ocak menü:
Kahvaltı
1 cup karisik yeşillik
1 yagsiz tavada yumurta
Yarim havuc
1 ufak biber
4 ceri domate
1 salatalik
1 dl tam buğday ekmek

Ara
Yarim muz, yarim elma, 1 medine hurmasi, 1 cup yoğurt tarçın 1 tayli kaşığı hindistan ceviziyle meyve salatasi
Yesil cay

Aksam
1 tabak yesil fasulye yemeği
3 kaşık esmer pirincten pilav
1 cup yogurt

X