Hediye almak zorunda mıyım?

KudrAlobar

Ayak feministi
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
21.880
133.486
yok kayinvalideye gore ben cici gelinim ya “ihihihi diyicim bini di sizi ildikkk” diye kirisip vermem lazim hediyeyi :KK70: ne vericem ya bi kere yurt disindan gelirken aldik onu verdim yetti valla. ortada nisan yokken adam zaten dayisina hic hediye almiyordu ki :KK70:

bu zamana kadar gomlek, ayakkabi, saat, bir de bodrumdan mandalina aldik dayiya :KK70:
Ahahah oha dayıya ayakkabı almak mı 😂😂😂 Dayı dediğine giderken tatlı götürülür en fazla vazo, karaf falan alınır 😂😂😂

Kadının pembik gelin hayalleri seninle suya düşmüş 🙄

benyeniyimgaliba

Guru
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2010
4.163
11.702
Merhaba hanımlar
Eşimin yeğeninin bir kutlama durumu var. Bunun için hediye alalım mı gerek var mı diye sordu. Bende eğer istiyorsan alabilirsin tabii ki ama hediyeyi ortak almışız gibi verme dedim. Bundan dolayı biraz atıştık. Nedenini aslında o da bende çok iyi biliyoruz. Düğünüm, nişanım doğum günüm geçti eşimin sadece anne ve babası düğünümde takı taktılar.

Ben gittiğimde hep elim dolu gitmeye çalıştım. Yanlış anlamayın alınan küçük hediyenin lafını yapmıyorum. İlk görmeye gittiğimde ev aldı evlerini görmeye gittiğimde tatile gittiğimde muhakkak bir şey alırım. Ama artık kendimi salak gibi hissediyorum. Belki adettir diye bir havlu koysa yapmaya devam ederdim. Şimdi eşim diyor ki çocukları karıştırmayalım. Çocuk dediği benden iki yaş küçük. Sürekli verici olmamı bekliyor. Kendin al ona da yok illahi bende almam gerek ki ailesine şirin gözükeyim. Ben istemeden kimseye bir şey alamam. Sorun aslında alınan küçük hediye değilde eşimin her koşulda ailesinin yaptığı şeylerde sonsuz toleransı bana gelince de beklenti içinde olması. Şimdi siz diyebilirsiniz sana hediye almak zorunda mı Papatya kesinlikle değil. Peki ben niye sürekli insanların gönlünü yapmak zorunda mıyım? Eşim sürekli eskide ola bitti sana şimdi nasıllar ona bak diyor. İyi de bende onlara aynı şekilde normalim. Geçmiş konuma bakabilirsiniz. Ben nasıl bir şey söylemeliyim?
Bence hayır. Çünkü bu ilişkide alma verme dengesi bozulmuş. Eşiniz ayrı bir birey siz ayrısınız. Çok istiyorsa kendi adına alsın, sizi karıştırmasın.

MaYa_MiLa

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
31 Ağustos 2012
5.930
18.667
26 yaşındayım alsin ya yeter ki beni salsın 😅

yani bi an 10 yaşındaki çocuk ve alınan hediye gibi oldu da
ne bileyim yeğenim yok, halamın çocuğuna da 18 yaşından sonra hediye almayı bıraktım açıkçası
bayramda harçlık falan vermiyordur umarım

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 454 gün geçti.

KIR PAPATYASII

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2021
873
3.119
yani bi an 10 yaşındaki çocuk ve alınan hediye gibi oldu da
ne bileyim yeğenim yok, halamın çocuğuna da 18 yaşından sonra hediye almayı bıraktım açıkçası
bayramda harçlık falan vermiyordur umarım
Yok vermiyor 😅 içinden gelmişse almasına bisey demedim benden beklenen ilgi beni sınır ediyor açıkçası

MissCherryBlossom

Nirvana
Pro Üye
23 Ağustos 2012
37.597
153.311
Çocuk diyince 10 yaşında çocuk sandim onun ne günahı var alın bir oyuncak sevinsin yazacaktım. Ama sizden 2 yaş küçük yetişkin biriymiş, bence size davranan birinin gönlünü eğlemeye hiç gerek yok. Ben olsam doğumgününe gitmezdim bile. Yıllardır hediye alıp yaranamadım yazmışsınız, bence boşverin bu tipleri.

birdelimuallime

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2016
2.408
5.259
Valla kim nasıl biliyorsa sizi öyle bilsin, cidden karşılık beklemek değil ama salak yerine konulduğunu hissediyor insan. Hep bana hep bana deyip duran insandan uzaklaşmak en güzeli, benim de sonradan uyanmışlığım çok var böyle. Nolduma dönüyorlar elini eteğini çekince otur keyifle seyret yani

monicatak

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
5.482
7.641
Öyle demedim aslında al canım sana hediye aldım desin. Ben her seferinde kendim düşünüp aldığım için hediyeyi de bana verdirir beni daha çok sevsinler istiyor sanırım. Derdi o zaten ben vereyim hediyeleri.
İstemiyorsanız almayın da vermeyin de. Böyle şeyler içten gelmeli. Benim abim eski eşine böyle zorla hediyeler aldırırdı kızdan iyice soğumuştum. Kendime bir iğne bile alsam abime "Ay insan bana da alır" deyip ortalığı karıştıran birine ne hediyesi almak isteyeyim ki? Siz de istemiyorsanız almayın eşinizin çok içinden geliyorsa alsın kendisi versin. Çok da düşünmeyin alınırlar mi diye. Onlarin hiç umurlarında değilmiş nasılsa sizin de olmasın boşuna dert etmeyin yani kendinize

Mavi askkk

Bebişimm
Kayıtlı Üye
17 Mart 2019
2.860
4.092
Ya gerçekten bir şey alsınlar istemiyorum kendin al ve kendi adına ver diyorum. Niye ben yapmayınca sorun oluyor onu anlamıyorum işte.
Ayyy aynı eşimin ailesi biz hep hediye veren tarafiz.hep hesap ödeyen ve ikramda bulunan ama hep.🤣 Pantolondan tutun coraplarina kadar hep biz alırız.
Üstelik. Ulaşım biletleri de(uçak,otobüs)
Kimse teşekkür bile etmez.
Demem o ki tavrinizi net koyun. Bazıları çok değerli biz onlara göre değersiziz ya küçük beyinli insancıklar işte.

Ocimum basilicum

👶💚
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2018
2.112
3.624
Bu doğum günü olayı çok farklı ama neticede tüm sülaleye almıyorsunuz, bireysel kişiye özel bir kutlama bu.
Niye fatura yeğenin doğum gününe kesiliyor ki? Çok haksız bir tutum bu.
Mİsilleme yapmaya çalışmanız ve bunun için eşinle atışmanız gerçekten çok gereksiz.
Bence eşinle birlikte hediye almalısınız. Boş yere ağzınızın tadını bozmayın.

yldztlbe

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2021
55
47
Ben almazdım. Bana kıymet vermeyene ben hiç vermem.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 22-02-2022

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 124 gün kaldı.

Bebeğiniz önümüzdeki 4 hafta içinde önemli ağırlık kazanacaktır. Önümüzdeki hafta ve aylarda, bazı anne babalar bebeğini işitsel uyarı göndermek için (annenin karnına kulaklık dayamak, rahme doğru megafon ile konuşmak gibi) yoğun bir çaba içine gireceklerdir. Bu bebeğinize zarar vermez ama bir faydasıda olmaz. Sadece siz ara ara bebeğinizle konuşabilirsiniz. Bebeğiniz antikorları üretmeye başladı. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık olarak 20 cm civarında. Ağırlığı yarım kiloya yaklaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Biber Dolmasi

Sevgide serbestlik saygıda mecburiyet vardır
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2019
773
2.226
Kesinlikle almazdım, sizde almayın. Çocukları karıştırmayalım deyince küçük sanmıştım ama aranızda sadece 2 yaş varmış, ne çocuğu. Düğünde nişanda bir şey takmamışlar peki ya sonrasında. Size ev görmeye, doğumgününüze vs hediye aldılar mı? Hediye alacağınız kişi sizin özel günlerinizde bir şey aldı mı, aranız nasıl? Bu soruların cevapları hayırsa almayın hiç bir şey, size nasıl davrandılarsa sizde öyle yapın Hatta eşimede aldırmazdım, ben mi çok kötüyüm 🤦