Hediye almak zorunda mıyım?

yani bi an 10 yaşındaki çocuk ve alınan hediye gibi oldu da
ne bileyim yeğenim yok, halamın çocuğuna da 18 yaşından sonra hediye almayı bıraktım açıkçası
bayramda harçlık falan vermiyordur umarım
Yok vermiyor 😅 içinden gelmişse almasına bisey demedim benden beklenen ilgi beni sınır ediyor açıkçası

Çocuk diyince 10 yaşında çocuk sandim onun ne günahı var alın bir oyuncak sevinsin yazacaktım. Ama sizden 2 yaş küçük yetişkin biriymiş, bence size davranan birinin gönlünü eğlemeye hiç gerek yok. Ben olsam doğumgününe gitmezdim bile. Yıllardır hediye alıp yaranamadım yazmışsınız, bence boşverin bu tipleri.

Valla kim nasıl biliyorsa sizi öyle bilsin, cidden karşılık beklemek değil ama salak yerine konulduğunu hissediyor insan. Hep bana hep bana deyip duran insandan uzaklaşmak en güzeli, benim de sonradan uyanmışlığım çok var böyle. Nolduma dönüyorlar elini eteğini çekince otur keyifle seyret yani

Öyle demedim aslında al canım sana hediye aldım desin. Ben her seferinde kendim düşünüp aldığım için hediyeyi de bana verdirir beni daha çok sevsinler istiyor sanırım. Derdi o zaten ben vereyim hediyeleri.
İstemiyorsanız almayın da vermeyin de. Böyle şeyler içten gelmeli. Benim abim eski eşine böyle zorla hediyeler aldırırdı kızdan iyice soğumuştum. Kendime bir iğne bile alsam abime "Ay insan bana da alır" deyip ortalığı karıştıran birine ne hediyesi almak isteyeyim ki? Siz de istemiyorsanız almayın eşinizin çok içinden geliyorsa alsın kendisi versin. Çok da düşünmeyin alınırlar mi diye. Onlarin hiç umurlarında değilmiş nasılsa sizin de olmasın boşuna dert etmeyin yani kendinize

Ya gerçekten bir şey alsınlar istemiyorum kendin al ve kendi adına ver diyorum. Niye ben yapmayınca sorun oluyor onu anlamıyorum işte.
Ayyy aynı eşimin ailesi biz hep hediye veren tarafiz.hep hesap ödeyen ve ikramda bulunan ama hep.🤣 Pantolondan tutun coraplarina kadar hep biz alırız.
Üstelik. Ulaşım biletleri de(uçak,otobüs)
Kimse teşekkür bile etmez.
Demem o ki tavrinizi net koyun. Bazıları çok değerli biz onlara göre değersiziz ya küçük beyinli insancıklar işte.

Bu doğum günü olayı çok farklı ama neticede tüm sülaleye almıyorsunuz, bireysel kişiye özel bir kutlama bu.
Niye fatura yeğenin doğum gününe kesiliyor ki? Çok haksız bir tutum bu.
Mİsilleme yapmaya çalışmanız ve bunun için eşinle atışmanız gerçekten çok gereksiz.
Bence eşinle birlikte hediye almalısınız. Boş yere ağzınızın tadını bozmayın.

Kesinlikle almazdım, sizde almayın. Çocukları karıştırmayalım deyince küçük sanmıştım ama aranızda sadece 2 yaş varmış, ne çocuğu. Düğünde nişanda bir şey takmamışlar peki ya sonrasında. Size ev görmeye, doğumgününüze vs hediye aldılar mı? Hediye alacağınız kişi sizin özel günlerinizde bir şey aldı mı, aranız nasıl? Bu soruların cevapları hayırsa almayın hiç bir şey, size nasıl davrandılarsa sizde öyle yapın Hatta eşimede aldırmazdım, ben mi çok kötüyüm 🤦

X