Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi hem anne sütü hem mama verenler...

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

ela26

annesinin küçük meleği
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2009
1.637
0
ben sütüm yetmediği için kızıma mama vermeye başladım ama emziriyorumda mama 4 kere veriyor 3 kaşık veriyorum siz nasıl veriyosunuz

bebeğin ne kadarlık canım..doktorun nasıl tavsiye etti..bana biraz az geldi kaşıkla vermek..biberonda cc olarak hazırlasanda karnı tam doysa yavrucagın olmazmı?

canim neden biberonla vermiyorsun?
kasik mamalarindan mi aldin?
bebegin kac aylik?

sanirim 30 cc demek istedin gunde kac ögün veriyorsun?
3 ögün vermen yeterli emziriyormusun bir de ..
masallah kilosu da iyi..

yok cnm 3cc veriyorum bioronla kızım 2buçuk aylık en son 5600 dü kilosu iyi dedi doktor normal mi mama sayısı
kilosu baya iyi maşallah neden mamada veriyorsun ki ağlıyor mu çok açmı kalıyor ben de 50 günlükden başladım mamaya şimdilik o kadarı yeter ama yavaş yavaş daha çok ister zaten doydukları zaman almıyorlar dr kontrolünde ver bence gene de

cnm benim benimde oğlum 28günlükken başladık mamaya malesef... ilk 30la başladık 60cc 90 derken şuan 120cc veriyorum önümüzdeki hafta 3,ayı bitecek inş.ama sadece mamayla değil sütümle de beslemeye çalışıyorum. şuan kilosu 7,500 dr azalt yoksa çok iri bi bebek olacak diyo ama doymuyo malesef...

90cc veriyorum 4 kere
sütüm mama vemezsem öğlen tükeniyor yetmiyo

ben de gunde 4 kez 120 cc suya 4 kaşık koyuyorum mamayı ama 40 cc ye kadar içsin dedi dr.bıraksam içecek bebişim ama vermıyorum maalesef brnım sutum de az ve yağsız:KK43:

biberonla veriyorum 60 veya 90 cc ama ben önce emziriyorum sonra mama takviyesi yapıyorum

benim bebiş de 2 aylık 6 kilo.sütüm yetmediği için mama veriyorum günde 3-4 kez 120 cc

çünkü bebekler biboronla doyduklarını çok bilmiyolar

benim ikizlerim var doğduklarında beri mama takviyesi alıyorlar. 15 cc ile başladık. ben mamadan önce mutlaka emziriyorum önce 30-60 derken şimdi 90 cc içiyorlar benim kızlarım biras küçük doğmuşlardı şimdi toparlandılar... önceleri kaşıkla veriyordum ama çok tıkanıyorlardı şimdi biberonla veriyorum çok gaz yapıyor ama en azından doyuyorlar..

canim mamayi ayni sekilde vermene devam et ama elinden geldigince emzir emzirdikce sütün cogalir ..

bebeklerim 43 günlük 70-80cc anne sütü 4 öğün ,90cc mama 3öğün olarak besleniyorlar toplam 7 öğün .2200-2300 olarak dünyaya geldiler şimdi 3500-3600 gram oldular.

bende biberonla veriyorum günde 3-4 kez 60 cc kadar..bazı ögün sadece meme..bazen sadece mama bazende önce meme sonra mama...böyle idare ediyoruz..dr gelişimi güzel mama takviyende fazla değil devam edebilirsin dedi...sütümü ayrıca sağıp verdiğimde oluyo...bu ara biraz daha iyi sanki süt miktarım...inşallah daha da artar da sadece anne sütüyle besleyebilirim......

arkadaşlar bu konuda içi çok yanmış biri olarak olarak söylüyorum ki mama takviyesini azaltın
ve sonunda da bitirin ilk 4 ay sabredin mama vermeyin sonra zaten ek gıdalara baslanıyor
bebeklerinizin kilosu maşallah cok iyi
bende sizler gibi sütümün azlığından şikayet edip her seferinde emzirip doymamıştır diyerek
üstüne mama veriyordum ama bebeğim 3-4 ay sonra beni emmek istemedi benim doktorumda
ver bir şey olmaz mamadan diyordu ama mucize bi anne sütünüz varken neden mama? merak etmeyin sık sık emzirin acıkmasını beklemeyin emzirmek için gerekiyorsa 1 saat emzirin göreceksiniz ki
sütünüz nasıl artacak. bol bol sıvı tüketin, uyuyun ve bol bol emzirin emzirin emzirin.........

ben3 çocuklu tecrübeli bi anne olarak sizlere tavsiyem eğer bebeğiniz ayda 800-1000 gram arası kilo alıyorsa hiç mamaya başlamayın derim.anne sütüne devam edin taki 4. ayın sonuna kadar.4.aydan sonra yavaşyavaş kaşık mamalarına başlayabilirsiniz.sütünüz size az gelebilir önemli olan bebeğinizin aldığı kilo.yada bebeğiniz huysuz sürekli ağlıyo,gece uyumuyo.bi deneme yapabilirsiniz mama vererek.mama verdiğiniz zaman ağlaması geçiyorsa veya gece uyuyorsa açtır diyebiliriz.mama verdiğiniz halde aynı sorunlar devam ediyorsa açlıkla bi alakası yoktur.mamaya başlamayın en güzeli en ekonomiği anne sütü

X