Hem Hemşire Olarak Çalışmak Hem de İkinci Üniversite Olarak İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Okumak?

Gokyuzumunsiyah

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2020
32
14
34

Hemşirelik fakültesinden bu yıl mezun olacağım. Ailemin iğrenç baskısı ve çeşitli sebeplerden dolayı bir şekilde bölümü seçtim sonrasında yarıda bırakacak cesareti gösteremedim, bir şekilde devam ettim. Ancak mesleğimi sevmiyorum. Tekrardan sınava hazırlanmak, bu sefer eşit ağırlıktan hazırlanmak istiyorum. Ortalama bir puan yaparsam da iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümünü okumak istiyorum. Ancak ailem bana asla destek olmaz. Hatta kazansam göndermemek için elinden gelen her şeyi de yaparlar. Zaten hazırlanırsam gizli gizli hazırlanacağım. Sorum şu ki biliyorsunuz hemşirelik nöbet ile çalışılabilecek bir meslek. Lisans okurken bazı meslek liseli, liseden hemşire olan arkadaşlarım hem çalışıp hem okuyorlardı. Hem hemşirelik yapmam ve para kazanmam hem de çalışırken bu bölümü okumam mümküm olur mu acaba? Çok zor bir bölüm olduğunu duydum. Çalışmayıp sadece okuyanlar bile uykusuz yaşıyorlarmış, bu durum öz güvenimi kırıyor. Fikri olan paylaşırsa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

X