Her erkek evlilik öncesi cinsel ilişki yaşamış mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yeduaetsev_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2012
123
29
Merhaba sevgili kk üyeleri
Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu aralar bu soru "etrafımdaki insanların söyledikleri sebebiyle" aklıma takılıyor. Şöyle ki; bu yaza doğru evlenmeyi planladığım bir nişanlım var. Ve kendisi benim ilki olacağımı söylüyor. İnanıyorum çünkü evlilik öncesi ilişkiye karşı bir insan değilim ve sevgilime de yıllardır bu düşüncemi doğru aktardığımı düşünüyorum. Evet bende yaşamadım, ilk kez evleneceğim kişiyle yaşayacağım ama bunu bir tabu haline getirmedim..
Gel gelelim ki kuzenlerimin de arasında bulunduğu bir arkadaş ortamında (özellikle evli olanlar) bu konu açıldığında; "Hayatta inanmam, bir erkek 25-30 yaşına gelecek ve hiç ilişkiye girmemiş olacak."
"Hem nerden biliyorsun, doğduğundan beri yanında mıydın? Hiç inanma o laflara"
"İmkansız. Evlenirken bakir olan erkek yoktur, varsa da yalan söylüyordur ya da sağlık sorunları vardır." ve daha neler neler...
Hatta ilk etapta bana birbirimizin ilki olacağımız fikri güzel gelmişken, yine başka bir kafadan "İlişkiye girmemiş erkek mi olur, deneyimsiz bir erkekle ilişkiye girmeyi sakın düşünme bile, ilk gecen zehir olur" vs vs bana göre saçmalık olan onlara göreyse gayet normal olan bu cümleler dahi sarfedildi.
Şimdi size soruyorum, sizce bir erkek gerçekten evlenmeden önce mutlaka cinsel ilişki yaşamış mıdır? Veya cinsel ilişki yaşamayan biriyle evlenmek onların söylediği gibi çok büyük bir dezavantaj mıdır?
Nişanlıma da tekrar tekrar soramam gerçekten hiç ilişkiye girmedin mi falan diye, çok çocukça olur . :KK12: Yaşasın veya yaşamasın umrumda değil, şu an asıl önemli olan nişanlımın bana karşı yalan söylemiş olma ihtimalini soktular kafama. :KK64:
Evlilik arefesinde yapılır mı bu insana.:KK17:

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu aralar bu soru "etrafımdaki insanların söyledikleri sebebiyle" aklıma takılıyor. Şöyle ki; bu yaza doğru evlenmeyi planladığım bir nişanlım var. Ve kendisi benim ilki olacağımı söylüyor. İnanıyorum çünkü evlilik öncesi ilişkiye karşı bir insan değilim ve sevgilime de yıllardır bu düşüncemi doğru aktardığımı düşünüyorum. Evet bende yaşamadım, ilk kez evleneceğim kişiyle yaşayacağım ama bunu bir tabu haline getirmedim..
Gel gelelim ki kuzenlerimin de arasında bulunduğu bir arkadaş ortamında (özellikle evli olanlar) bu konu açıldığında; "Hayatta inanmam, bir erkek 25-30 yaşına gelecek ve hiç ilişkiye girmemiş olacak."
"İmkansız. Evlenirken bakir olan erkek yoktur, varsa da yalan söylüyordur ya da sağlık sorunları vardır." ve daha neler neler...
Hatta ilk etapta bana birbirimizin ilki olacağımız fikri güzel gelmişken, yine başka bir kafadan "İlişkiye girmemiş erkek mi olur, deneyimsiz bir erkekle ilişkiye girmeyi sakın düşünme bile, ilk gecen zehir olur" vs vs bana göre saçmalık olan onlara göreyse gayet normal olan bu cümleler dahi sarfedildi.
Şimdi size soruyorum, sizce bir erkek gerçekten evlenmeden önce mutlaka cinsel ilişki yaşamış mıdır? Veya cinsel ilişki yaşamayan biriyle evlenmek onların söylediği gibi çok büyük bir dezavantaj mıdır?
Nişanlıma da tekrar tekrar soramam gerçekten hiç ilişkiye girmedin mi falan diye, çok çocukça olur . :KK12: Yaşasın veya yaşamasın umrumda değil, şu an asıl önemli olan nişanlımın bana karşı yalan söylemiş olma ihtimalini soktular kafama. :KK64:
bunu bilemezsin hiçbir zaman da öğrenemeyeceksin o yüzden hiç kafanı kurcalama bunlarla madem tabu değil senin için tam düğün öncesi kendi kendine fitneler verme madem:KK14:

Sen onlara ne bakıyorsun halt etmişler.
Herkes yapmak zorunda mi onlar yapmış diye.
Adam ne guzel kendini ilkine saklamış.
Çoğu şeyi birlikte kesfedeceksiniz.
Bir adamların yatak odalarına girip direktif vermedikleri kaldı yakında bu da olacak.
Bu arada sizee bir omur boyu mutluluklarrr :KK70:

erkelerde de zar denen şey olsaydı bunu öğrenmemiz mümkün olurdu ama evet girdim ya da hayır girmedim cümleleri sadece havada kalıyo bu durumda.o yüzden etrafındaki manyakça düşünceleri olan insanlara kulak asma ve beraberliğinin tadını çıkar.

Bu konuları kafana takma hayatını yaşa ne güzel evleniyorsun inşallah evlatların olucak bunları düşün gerisi hikaye salla gitsin ne kendine ne sevdiğine hayatı böyle aptal saptal şeyler için zehir etme.. Ayrıca bu konular karı koca arasındadır gidip kuzenlerinle bir daha asla böyle özel konularını konuşma yarın öbürgün kimin nasıl dedikodu yapacağı belli olmaz .. Sana mutlu güzel bir evlilik dilerim canım

Benim kuralim hic zina islememis birisiyle evlenmekti çünkü ben de islememistim cok sukur. Ve istedigim gibi birisi de karşıma çıktı, nerden biliyorsun diyenlere de adim gibi eminim derim ve güvenmek derim.
Senin o cevren ne kadar da itici konusuyor ya.

Çok önemli değil ister olmuş olsun ister olmasın. Ama bence de hiç ilişkiye girmemiş erkek biraz zor olur ama olur yani. Sonuçta ben olsam böyle bişeye takılmazdım

Benim kuralim hic zina islememis birisiyle evlenmekti çünkü ben de islememistim cok sukur. Ve istedigim gibi birisi de karşıma çıktı, nerden biliyorsun diyenlere de adim gibi eminim derim ve güvenmek derim.
Senin o cevren ne kadar da itici konusuyor ya.
hahah aynen, ben de yazacaktim, dedim simdi derler ki 'nasil eminsin?'.. gayet de emindim Allah a sukur.. ne sacma dusunceler..

Nişanlınızla aranızda kalması gereken bir mevzu neden kuzenlerinize, arkadaşlarınıza kadar gitti? Özel hayatınız bu sizin... Nişanlınız da aranızda kalacağını düşünerek sizinle bu durumu paylaşmış, tecrübesiz olduğunun dillerde dolaştığını bilse ne hisseder sizce?

Ben cinsel deneyimi olmayan erkeklerin çok olduğuna inanıyorum. Ama büyük bir kısmı bu durumdan utandığı için saklıyor. O yüzden nişanlınızın doğru söyleme ihtimali var. Hem bir erkek bu konuda neden yalan söylesin ki?

Tecrübesiz biriyle evlenmek ya da cinsellik yaşamak kişiden kişiye değişir. Kimi çok mutlu olur, sevinir, kendini özel hisseder. kimi böyle bir şey istemez. Ben tecrübesiz, daha önce cinsellik yaşamamış biriyle yaşamak istemezdim açıkçası. Ama bunlar benim düşüncelerim tabi ki kimseyi bağlamaz. Hatta çiftlerin evlenmeden cinsellik yaşamaları gerektiği taraftarıyım buna da çoğu insan katılmaz mesela.

Bir de benim moralimi asıl bozan şey bana erkek arkadaşımın mutlak yalan söylüyor imasını yapmaları. Öyle ki; yaşamamışsa bir problemi vardır diyorlar. Benim de aklımı kurcalayan, sinirlerimi bozan bu oldu özellikle:KK12:

Her erkek diye genellemek yanlis. Mutlaka ama mutlaka azinlikta olsa çoğunlukta birliktelik yasamamis erkek vardir.. "Her erkek" ile başlayan cümleler yanlis bana göre...

Bizler eslerimizin agzindan cikana özellikle bu konularda güvenmek zorundayız. Çevredeki baskılar sizi şüpheye itmesin...

Tecrübesiz biriyle olmak bir şey değiştirmez bence... ve zehir eder hic hoş olmaz vs doğru değil çünkü en önemlisi ten uyumudur... Siz birbirinizi keşfettikten sonra her şey çokta güzel olur..

hahah aynen, ben de yazacaktim, dedim simdi derler ki 'nasil eminsin?'.. gayet de emindim Allah a sukur.. ne sacma dusunceler..

nasıl eminsin,işte sordum? :KK48:

şaka bi yana da neden her erkek evlenmeden deneyim yaşasın ki ya da neden deneyim yaşamayan erkeğe ay bu işi yapamaz eline yüzüne bulaştırır gözüyle bakılsın.

ben bu milleti anlamıyorum yeminle,kadın evlenmeden önce birliktelik yaşasa vayy bilmem neye bak derler erkek yaşamasa kızzz ondan koca mı olur derler.çok değişik bi toplumuz.

bende neden herkesin bildiği noktasına takıldım neden böyle bişeyi paylaşıyorsunuzki bunlar özel şeyler.her erkekte bekarken yapıcak bişey yok.o kadar alışmışızki yapanları duymaya yapmadım diyenlere inanmama gereği duyuyorz makul olan zaten benim fikrime göre yapmamış olması.şimdi derler bide hevesini almamış evlendikten sonra sizi aldatır falan diye hiç kulak asmayın yapanda aldatıyor yapmayanda insanın gözü pis olmasın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X