Her görüşmemde beni ağlatan üzen ailem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
22 23 25 yasındaki insanlar neden calısmayıp baskalarından para bekliyor anlamadım, ben olsam cok da vermezdim yani

Aynen sorsanız eşlerinizle iyi olun der ama kendisi sıkıntıdayken herkes onla sıkıntıya girsin istiyor

Bugün asker olan kardeşime gitmek için yola çıktı eşin gelio beni alsın benle oğlumun olduğu ilçeye kadar gelsin dedi.
Bilmediği bir yer o yüzden eşim de tamam giderim dedi..
Ama yarı öbür gün olacak olanı biliyorum “kocan benle geldi ama kardeşinin eline bişey vermedi ya da sen ona bi çanta hazırlamadın” der
Hep dahası hep dahası..
Nasıl kurtulurum bilsem ya da kurtulmayı biliyorum ama vicdanım beni rahat bırakmaz..
Siz akıllanmazsınız ki. Bahaneniz hazır. Bilmediği yer diye eşim gitti diyeceğinize evde yok işi var deyip kapatsaydınız. Yorumlamanızı okuyunca artık kızıyorum size. Sanki biraz yaranma çabanız var gibi. Yani ne derlerse yaparak kendinizi onların gözünde iyi bir konuma mi getirmek amacınız. Tatlı istedi diye arabaya binip tatlı götürmek falan. Sizin evlatlarınız bu kadarını yaptırmaz size. Ama siz de değişmezsiniz. Dün buraya bundan sonra yok falan yazıp yine eşinizi yollamışsınız. Ne diyelim. Böyle devam

Annenize el harçlığı dışında bir şey vermeyin. Kardeşlerinize gönderdiğiniz parayla da, çocuklarınız ve eşinizle huzurunuz için öfke kontrolü terapisi alın.
O yaşlara gelen insanlara kardeşinizde olsa parazit gibi hayatınıza yapışmalarına izin vermeyin.
Babanızla iletişimi kesin.
Başka türlü huzur bulamazsınız.

Su çocuklarınızın ceyregini goturmenize kadar zor dayandim. Ama su noktada diyebilirim ki bunca zaman defalarca dur demeniz gereken yerde bu sacmaliga dur dememis diyememissiniz. Ve diyemeyecek gibi de bir profil ciziyorsunuz. Benim ayri bir yuvam var ailem var cocuklarim var benden beklentiniz olmasin deyip kestirmeniz bu konuyu neşter gibi kesmeniz gerekirdi. Cunku yapilan nankorluk zorundasin mecbursun tavri (ki kazik kadar kardeslerine anan baban bile bakmak zorunda değil bi tabii calisabilecek ve kendi sorumluluklarini alabilecek yastalar) yenilir yutulur cinsten değil.
Vicdan yapın ama cocuklariniz icin yapin. Onlarin gelecegine onlara yapabileceğiniz birikimi böyle car cur ettiginiz icin vicdan yapin.

Evet çok hassasım
Neler yaptılar bana ona rağmen yuttum

Yazın yazlıklarına gitti orda erkek kardeşimi her markete gönderdiğimde benden para talep ediyordu,yani karşılığı olmadan asla bana birler yapmazdı,birgün üzerimde ona verecek param yoktu,kartı verdim şifremi verdim bana sormadan bi sürü abur cümbür almış sesimi etmedim sonra tuttu bana Bugün paran vardı ama bilerek parayı vermedin kartı verdin,üzerimden faydalanıyorsun dedi :KK43:
Komşu çocuğuna bile git bana markete desen gider bu kardeşimdi ve asla benden para koparmadan gitmedi hiç..

Ablalarım hakeza.
Yanlarına her gittiğimde hediyelerle giderim onlar 10 yıldan sonra olan çocuklarıma bir toka almadı bugüne kadar.
Aşırı çıkarcı ve nankörler ama en ufak sıkıntılarında ben hayatı kendime de eşime de çocuklarıma da zehir ediyorum..
Kusura bakma ama çok büyük akılsızlık ediyorsun:/ yukarda ganstawalk da yazmış, böyle olmayı evlatlarına reva görüyorsan bi dur düşün lütfen..Artık koskoca yetişkin insanlarız, onlar sana bu şekilde davranıyorlar diye eşine,çocuklarına hayatı dar etmeye hakkın yok..madem illa kopamıyorum, kendimi zorla onlara maruz bırakıp sinir olucam diyosun, git tek başına çek sıkıntısını..çok kızdım gerçekten:/ akıl var izan var! Bizim eğitimli bir komşu var, yıllar sonra bebeği oldu, şimdi bebeği tv nin karşısına bırakıp kendi aylak aylak takılıyormuş evde..doktor farkedip uyarmış..şimdi “bebeğimde gerilik mi var” diye zırlayıp yine tv önüne bırakmaya devam ediyormuş..bunun gibi bilinçdışı bir hareket sizinki de..hiçbişey yapamıyorsanız anneniz aradığında çocuklara gürültü yaptırın, telefonu onlara verin, konuşturmuyorlar deyin bari.

Siz akıllanmazsınız ki. Bahaneniz hazır. Bilmediği yer diye eşim gitti diyeceğinize evde yok işi var deyip kapatsaydınız. Yorumlamanızı okuyunca artık kızıyorum size. Sanki biraz yaranma çabanız var gibi. Yani ne derlerse yaparak kendinizi onların gözünde iyi bir konuma mi getirmek amacınız. Tatlı istedi diye arabaya binip tatlı götürmek falan. Sizin evlatlarınız bu kadarını yaptırmaz size. Ama siz de değişmezsiniz. Dün buraya bundan sonra yok falan yazıp yine eşinizi yollamışsınız. Ne diyelim. Böyle devam
Evet salağım. :KK43: yok diyemiyorum

Kusura bakma ama çok büyük akılsızlık ediyorsun:/ yukarda ganstawalk da yazmış, böyle olmayı evlatlarına reva görüyorsan bi dur düşün lütfen..Artık koskoca yetişkin insanlarız, onlar sana bu şekilde davranıyorlar diye eşine,çocuklarına hayatı dar etmeye hakkın yok..madem illa kopamıyorum, kendimi zorla onlara maruz bırakıp sinir olucam diyosun, git tek başına çek sıkıntısını..çok kızdım gerçekten:/ akıl var izan var! Bizim eğitimli bir komşu var, yıllar sonra bebeği oldu, şimdi bebeği tv nin karşısına bırakıp kendi aylak aylak takılıyormuş evde..doktor farkedip uyarmış..şimdi “bebeğimde gerilik mi var” diye zırlayıp yine tv önüne bırakmaya devam ediyormuş..bunun gibi bilinçdışı bir hareket sizinki de..hiçbişey yapamıyorsanız anneniz aradığında çocuklara gürültü yaptırın, telefonu onlara verin, konuşturmuyorlar deyin bari.
Son söylediğinizi yaparım iyi taktik sağolun cidden sonuna kadar dinliyorum daima

Aynen sorsanız eşlerinizle iyi olun der ama kendisi sıkıntıdayken herkes onla sıkıntıya girsin istiyor

Bugün asker olan kardeşime gitmek için yola çıktı eşin gelio beni alsın benle oğlumun olduğu ilçeye kadar gelsin dedi.
Bilmediği bir yer o yüzden eşim de tamam giderim dedi..
Ama yarı öbür gün olacak olanı biliyorum “kocan benle geldi ama kardeşinin eline bişey vermedi ya da sen ona bi çanta hazırlamadın” der
Hep dahası hep dahası..
Nasıl kurtulurum bilsem ya da kurtulmayı biliyorum ama vicdanım beni rahat bırakmaz..
Siz kardeşinizin ebeveyni değilsiniz böyle şeyler içten gelmeli zoraki yapılmaz. Hem evde yetişkin 3 birey varsa anneniz onlarla gitseydi oğlunu ziyarete. Ben eşinizin yerinde olsam izin günümde gitmek istemezdim çünkü karşımdaki kişi ihtiyacım olduğunda (çocuklarımın bakımı) destek olmayan biri. Eşinizin kıymetini bilin, çekirdek ailenize sahip çıkın. Emin olun o kadar zor durumda olsalar geçinmek için bir çare düşünürlerdi.

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum, burada hergün konular açılıyor ve şiddet gören aldatılan kadınlar, çocuklarının arkasına sığınarak kıymetli kocalarından vazgeçmiyorlar, sizin annenizde bu kadınlardan maalesef.

Evinizin, çocuğunuzun rızkını koca koca eli ayağı tutan, kıymet bilmeyen insanlara yediriyorsunuz. Artık siz de bir annesiniz ve sorumluluğunuz kendi çocuklarınız. Silkelenip kendinize gelin.
Sakın çocuklarıma gelip bakım falan da demeyin bir daha. Kendileri teklif etse bile kabul etmemeniz lazım.

Annenize el harçlığı dışında bir şey vermeyin. Kardeşlerinize gönderdiğiniz parayla da, çocuklarınız ve eşinizle huzurunuz için öfke kontrolü terapisi alın.
O yaşlara gelen insanlara kardeşinizde olsa parazit gibi hayatınıza yapışmalarına izin vermeyin.
Babanızla iletişimi kesin.
Başka türlü huzur bulamazsınız.
Babamla kestim iletişimimi hatta en son bütün kinimi kusarak kestim ve öfke kontrolü için inşallah terapi alıcam Dediğiniz gibi yoksa en son depresyona girer kendime zarar veririm :KK43:

Ben olsam bir kuruş vermem.Sen izin verirsen ister annen olsun ister baban kardeşin farketmez, hepsi koparabildiği kadar koparmaya bakar senden,kullanabildiği kadar kullanırlar seni.

Borcumuz var anne bende de yok,koca insanlar oldu kardeşlerim çalışsınlar.Bunu diyeceksin bu kadar basit.Kendilerini acındırmalarına da kulak asmayacaksın

Senin iki tane ikiz kızım var onların hakkına giremezsin kardeşlerin kocaman olmuş çalışsınlar ekmek elden su gölden ne güzel hayat ben de isterim ama öyle bir dünya yok

Merhaba öncelikle Allah yardımcınız olsun. Biraz kaba olacak ama eşek kadar 3 kişi evde oturup calismazken siz bogazinizdan kısıp gönderiyorsunuz ve annenizde afiyetle yiyor öyle dimi doğru anladım? Onlara para göndermeyin güzel bir bakıcı tütün yavrulariniz için ya da kreş bakın. Sizi düşünmeyen anneye torun mu emanet edilir? Kendi keyfi için evde oturan kardeşleriniz annem nasıl olsa çocuğa bakiyo diyip evinize çöreklenir eğer bakmasını isterseniz. Çok mu acimasizca konuştum bilmiyorum ama kadınlar kulübünde böyle korkunç ailelerle daha önce karşılaşmıştık, sizinkiler de de o potansiyel var malesef. Rabbim işinizi kolaylastirsin , kendi ailenize bile muhtaç etmesin inşallah

Sizin aileniz nankör ve bencil siz de enayisiniz hanımefendi. Yaşadıklarıniz karşısında şikayet etmek ve "salagim evet biliyorum :KK43: " demek dışında bişey yapamiycaksaniz şikayet de etmeyin. Her markete gittiğinde benden para isteyen kardeşimi 2.ye markete göndermek şöyle dursun marketten aldığım şeyden bı lokma dahi vermem. Hem enayisiniz hem de sunepesiniz kusura bakmayın, ya kocanizi da illallah ettirmeden kendinize gelin ya da şikayet etmeyi bırakıp maaş kartınızı annenize verin.

Sizin aileniz nankör ve bencil siz de enayisiniz hanımefendi. Yaşadıklarıniz karşısında şikayet etmek ve "salagim evet biliyorum :KK43: " demek dışında bişey yapamiycaksaniz şikayet de etmeyin. Her markete gittiğinde benden para isteyen kardeşimi 2.ye markete göndermek şöyle dursun marketten aldığım şeyden bı lokma dahi vermem. Hem enayisiniz hem de sunepesiniz kusura bakmayın, ya kocanizi da illallah ettirmeden kendinize gelin ya da şikayet etmeyi bırakıp maaş kartınızı annenize verin.
Yavaşşşş !
Yorum yapmak serbest ama hakaret etmek değil !
Ben hallerine üzülüp her defasında salaklık edip yardım ediyorum dedim ama size bana hakaret etme Hakkı vermedim hanımefendi lütfen !

Annem olmasa asla yardım etmem ama zamanında çektiklerine üzülüp her defasında hadi bu defa da et mrs-21 diyorum :KK43:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X