Her Gün Aç Karna Sarımsak Yediğimizde Vücudumuzda Bakın Neler Oluyor

Nevreste

Everest
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
260.045
529.034
41
img649618jpgitokaytu31co-728x728.jpg

Sarımsağın tedavi edici özellikleri artık herkes tarafından biliniyor ve sarımsak doğal ilaç olarak binlerce yıldır kullanılıyor. En önemli özelliği enfeksiyonlarla ve hastalıklarla savaşan güçlü bir antibiyotik ve aynı zamanda antioksidan olması. Bunun etkisini en iyi şekilde görebilmek ve sarımsaktaki tüm faydalı besinlerin vücuda girebilmesi için tüketilmesi gereken en iyi zaman sabah kalktığınızda boş mideye.
Güçlü bir antibiyotik ve antioksidan olmasının yanı sıra sarımsak mideyi de enfeksiyonlardan ve hastalıklardan koruyor. Boş mideye yemeniz gerekiyor ki, sarımsak midedeki diğer maddelerle etkileşime geçip besin değerini kaybetmesin.

4-sarımsak.jpg
Sarımsağın faydaları saymakla bitmiyor ama halk arasında da en çok bilineni herhalde tansiyon düşürücü özelliğidir. Kan basıncını kontrol altında tutmanın en kolay ve güvenli yoludur. En güzel tarafı hem günde bir kere alıyorsunuz hem de diğer kullandığınız ilaçlar gibi yan etkisi de olmuyor.

İltihaplanmanın her türlüsü sarımsakla önlenebiliyor ve iyileştirilebiliyor. Artrit şikayeti olan kişiler sarımsaktan büyük fayda görebiliyor. Boş mideye sarımsak tüketmek sadece artrit belirtilerine iyi gelmekle kalmıyor artrit nedeniyle oluşan ağrıları da azaltıyor.

sarimsak.jpgBu mucizevi bitki mantar, siğil, bakteri ve benzeri tüm bakteriyel enfeksiyonları sizden uzak tutuyor. Eğer bu tür bir rahatsızlığınız varsa günde bir tane sarımsak yemeye başlayın ve bir kaç gün içinde gelişmeleri kendiniz görün.

Bağışıklık sistemini zayıf düşmesi artık çok rastlanan bir durum haline geldi. Bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla beraber de soğuk algınlığı, grip, nazal alerjiler ve daha ciddi rahatsızlıklar daha fazla ortaya çıkmaya başladı. Bağışıklık sisteminiz ne kadar güçlü olursa, sizi o kadar fazla hastalıklardan koruyabilir.

Sarımsak yine burada devreye girer ve size güç verir. 1 diş sarımsakta 12 mg potasyum, 5 mg kalsiyum ve 100 kükürt bileşeni vardır.

Akciğer için de oldukça yararlıdır. Solunum yolu rahatsızlıklarının tedavisine ve önlenmesine yardımcı olur. Zatürre, bronşit, öksürük ve benzeri rahatsızlıkları önlemede de etkilidir.

Sarımsak herhangi bir yan etkisi olmadan hipertansiyona iyi gelen ve kan basıncını kontrol altında tutan en iyi doğal ilaçtır.

Kaynak:bilen kadınlar