her gün banyo...

aysenfb

Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2012
51
0
arkadaşlar merhaba,

oğlum 3,5 aylık ve ben nerdeyse doğduğundan beri istisnalar hariç bebeğimi hergün yıkıyorum. öyle hergün sabunla şampuanla değil ama. 3 günde bir sabunluyorum diğer günler sadece ılık suyla duş gibi. çok rahatlıyor, mışıl mışıl uyuyor, gazını güzel çıkartıyor. ayrıca çokta seviyor suyu. bugün bir arkadaşım hergün yıkama zayıflar dedi. yağlar erirmiş. bana pek mantıklı gelmedi ama.. bende bebekler suyla daha güzel büyür diye okumuştum. bu konuda fikriniz var mı?

Son düzenleme:

Sibelim84

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2011
9.786
3.623
ne alakaymış zayıflamasıyla. ama ben hasta olur dıye korkumdan sıksık yıkamadım.yanı oyle hergun yıkamadım.yenıdoğanlar cabuk üşütur dıkkat etmek gerekır

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-11-2021

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 183 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları vücut büyüklüğüne göre nihayi oranına erişti fakat bacakları hala vücuduna göre daha kısa. Bebeğinizin dalağı artık tamamen işlevsel. Hamileliğiniz sırasında rahminizin ağırlığı yaklaşık 360 kat artarak yaklaşık 28 gr dan yaklaşık 1,13 kg a çıkacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Eses07

Ne mutlu Türküm diyene!
Pro Üye
24 Kasım 2013
79.396
57.445
misss süt kokulum,bende yıkarım olsa :KK43::KK43: hergün öper koklarım :KK14::KK14::KK14:

disiua1905

Guru
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2008
2.402
104
arkadaşlar merhaba,

oğlum 3,5 aylık ve ben nerdeyse doğduğundan beri istisnalar hariç bebeğimi hergün yıkıyorum. öyle hergün sabunla şampuanla değil ama. 3 günde bir sabunluyorum diğer günler sadece ılık suyla duş gibi. çok rahatlıyor, mışıl mışıl uyuyor, gazını güzel çıkartıyor. ayrıca çokta seviyor suyu. bugün bir arkadaşım hergün yıkama zayıflar dedi. yağlar erirmiş. bana pek mantıklı gelmedi ama.. bende bebekler suyla daha güzel büyür diye okumuştum. bu konuda fikriniz var mı?

Annem hep çocuk yıkandıkça ve uyudukça büyür der.. :KK23:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-06-2021

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 52 gün kaldı.

Bu günlede bebeğiniz başparmağını emerek, emme egzersizi yapıyor. Kendinizi çok yorgun hissetseniz bile, uyumakta güçlük çekiyorsunuz. Bunu sebebi sırt ağrıları, bebeğin hareketleri, sıcak hissetmek, baş ağrıları, bacak krampları ve rahat posizyon bulamamaktır. Unutmayın, yattığınız zaman sol tarafınıza dönerek uzanın. Bu sizin ve bebeğin kan dolaşımını rahatlatacak, sindirim ve solumunuza yardımcı olacaktır. Artık bebeğinizin böbrekleri tam olarak gelişmiştir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

renksizgokkusagi

Goddess of Wisdom
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Ağustos 2013
5.529
19.586
Alakası yok.
Onu diyen arkadaşınız biraz cahilmiş kusura bakmayın.
Yıkandıkça stresi, ağrısı gider bebeğinizin. Rahatlar ve daha uzun kaliteli uyur. Daha uzun uyudukça da gelişir. Ben de oğlumu her gün neredeyse gün aşırı yıkadım doğduğundan beri. Maaşallah hiç de zayıf değil.

sevnur22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2012
195
19
arkadaşlar merhaba,

Bende rahat uyuması için özellikle akşamları yıkıyorum. Çok rahatlıyor. Mışıl mışıl uyuyor.
Zayıflaması gibi bir durum olabilirmi allah aşkına. Çok rahatlıyor kuzular.

Sevgiler...

edsofi

baslangic:76.2 guncel:77 ideal:66. boy:163
Kayıtlı Üye
21 Mart 2014
4.095
15.583
misss süt kokulum,bende yıkarım olsa :KK43::KK43: hergün öper koklarım :KK14::KK14::KK14:
canım benm yaaa allah hayırlısını versin inşallah bende bir kaç ay önce senin gibiydim zor ewet ama herşein allah tarafından bi sınavı var mtlaka olucak sadce zamanını bilmiorum ama allah büyüktür allahu ekber

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2431 gün geçti.

Eses07

Ne mutlu Türküm diyene!
Pro Üye
24 Kasım 2013
79.396
57.445
canım benm yaaa allah hayırlısını versin inşallah bende bir kaç ay önce senin gibiydim zor ewet ama herşein allah tarafından bi sınavı var mtlaka olucak sadce zamanını bilmiorum ama allah büyüktür allahu ekber

hamile misin cnm sen :44::KK31:

edsofi

Kayıtlı Üye
21 Mart 2014
4.095
15.583
hamile misin cnm sen :44::KK31:
ewet canmbenmde 2senesonra oldu bide kis ameliyatı oldum ... neler yaptım neler olmadı en sonunda hacetnamazıkıldım o ay hamile kaldım kendiliğimden

Eses07

Ne mutlu Türküm diyene!
Pro Üye
24 Kasım 2013
79.396
57.445
ewet canmbenmde 2senesonra oldu bide kis ameliyatı oldum ... neler yaptım neler olmadı en sonunda hacetnamazıkıldım o ay hamile kaldım kendiliğimden

gözünüz aydın cnm sağsalim al kucağına bebişini :KK16:
HACET NAMAZINI NE ZAMANLARDA NASIL KILDINIZ CNM .. :KK31:

edsofi

Kayıtlı Üye
21 Mart 2014
4.095
15.583
gözünüz aydın cnm sağsalim al kucağına bebişini :KK16:
HACET NAMAZINI NE ZAMANLARDA NASIL KILDINIZ CNM .. :KK31:
farketmez canm ama perşembeyi cumaya bağlayan gece olursa daha hoş olur ama gerçekten o an allaha ruhunu teslim edercesine yapıcaksın o samimiyle içtenlikle .ben uykuda doktorumu görmüştüm :):):)http://www.hacetnamazi.com/

edsofi

Kayıtlı Üye
21 Mart 2014
4.095
15.583
farketmez canm ama perşembeyi cumaya bağlayan gece olursa daha hoş olur ama gerçekten o an allaha ruhunu teslim edercesine yapıcaksın o samimiyle içtenlikle .ben uykuda doktorumu görmüştüm :):):)http://www.hacetnamazi.com/

bu sitede ypacakların yazıo ordan yaparsın duasıda var :KK66::KK19:

Shokolade

Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2014
68
0
Hiç alakası yok.yıka bebişini canım .sadece dikkat et üşütme

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi