Her kadının hayatını değiştirecek makyaj hileleri! (Özel beceriler veya pahalı araçlar gerekmiyor)

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
33.747
26.594
57
Bir insanın niçin iyi görünmek istediğini ve ayna önünde geçirilen sayısız saatin neden zaman kaybı olmadığını anlamak oldukça kolay olmalı. Makyaj, kişiliğinize en uygun farklı görünümleri ve stilleri denemek için harika bir yol. Makyaj kadınlar için, özellikle iyi hissetmedikleri ya da daha güzel görünmek istedikleri günlerde en büyük kurtarıcı. Sizin için görünümünüzü daha iyi hissettirecek bazı ipuçları topladık. İşte küçük hileler...


Göbek kontürlemeİnce ve düz bir karın oluşturmak için görseldeki gibi farklı renkleri uygulayın. Ve bir sünger yardımıyla renkleri yedirin.

Gözlerdeki sulanmayı önleme

Göz makyajı uygulamadan önce bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bir havlu veya bezi ılık suyla ıslatın, gözünüzün üzerine koyun ve bölgeye hafifçe masaj yapın. Sadece bir dakikanızı alacak bu uygulama sayesinde göz makyajınızın akmasını önleyeceksiniz.

Kaşlara yumuşak bir görünüm

Düz bir çizgi oluşturmak için cımbız kullanabilirsiniz. Cımbızın ucuna kaş jeli veya kalem sürün ve kaşınız boyunca uygulayın.

Dudaklar için bebek yağıDudaklarınıza yumuşaklık kazandırmak için 1/2 yemek kaşığı şeker ve 1 çorba kaşığı bebe yağını karıştırın. Birkaç damla limon suyu veya 1 tatlı kaşığı vazelin ekleyin. Karışımı parmağınızla dudaklarınıza uygulayın ve ovalayın. Macunu yıkadıktan sonra dudak kremi kullanın.

Dişlere ruj bulaşmaması içinDişlerinize ruj bulaştırmamak için dudaklarınızla O şekli oluşturun, parmağınızı ağzınıza koyun fazla olan rujun parmağınızda kaldığını göreceksiniz.

Gözlerinizin altına kapatıcı uygulamakGözün iç ve dış köşelerinden yanakların üst kısmına doğru çizgiler çizin. Bunun üçgen gibi göründüğünden emin olduktan sonra kapatıcıyı üçgenin içine uygulayın ve yedirin.

Fardan rujBazen göz farınızla rujunuzun aynı renk olmasını isteyebilirsiniz. Ancak kusursuz tonu bulmak oldukça zor olabilir. Bunun için renksiz bir dudak kremini cam bir kaba koyun üzerine biraz göz farı ekleyin. Yaklaşık 2 dakika mikrodalgada tutun. Sonra karıştırın ve boş bir ruj kabına dökün. Ruj soğuyana kadar bekleyin. İşte aynı tonlarda mükemmel ruj ve far rengi.

Göz kalemini kusursuz kullanmak içinKuru göz kalemi kullanmanın zor olduğunu biliyoruz. Bu durumda, bir saç kurutma makinesi alabilir kaleminizi ısıtabilirsiniz. Şimdi herhangi bir sorun olmadan kullanabilirsiniz.

Kalemle kusursuz göz kanadı oluşturmak

Herhangi bir zorluk çekmeden pürüzsüz göz kanatlarını çizmek için sıradan bir kalem kullanabilirsiniz. Kolunuza bir miktar eyeliner uygulayın ve kurşun kaleminizi bu renge bulayın. Kalemi gözünüzün kenarına koyun ve dikkatlice bir kanat çizin.

Daha büyük gözler için beyaz eyelinerSiyah eyelinerın gözlerimizi daha küçük gösterdiği bilinen bir gerçektir. Karşı bir etki oluşturmak için beyaz bir kalem kullanabilirsiniz. Beyaz kalemi iç göz kapağına uygulayın gözleriniz daha büyük görünecektir.
mynet.com