Her Nasip Vaktine Esirdir

seni çok iyi anlııyorum kader arkadasım yazdıklarını okurken gözyaşlarıma engel olamıyorum
Bizimde bebeğimiz çok zor oldu 1.5 yıl bekledik hiç beklenmedik anda allahım bize nasp etti,hamıleliğim çok güzel geçiyordu hiç bir sorun yasamadım hersey normal sadece 5 kılo aldım sorunsuz takii 37. haftama kadar.1 hafta sonra doğum için sezeryan gunu almıştık ama nasıp olmadı
boğaz ağrısıı ateş şikayetiyle gittiğim hastanede tansıyonum yüksek çıktı dr. yatış verdı 2 saat sonra ani kanama gerçekleşti ve acil sezeryana alındım kendime geldığımde bebeğim benden gitmişti ,3 ay hastanede yattım tedavi gördüm kanamaya bağlı böbrek yetmezliği gelişti
o kadar kotu gunlerdiki o hastaneden elin boş çıkması bebek seslerini duymam çok zor allahıım kımseye yaşatmasın
1 yılı geçti şimdi tekrar tedavi görüyorum allahım tekrar evlat nasıp eder ınsallah
ağlayarak okudum, :KK43:
Rabbımın sevgılı kulusunuz sızı ımtıhan etmıs ve sız bunu başarılı bir şekilde sabır ve tevekkul ıle geçmişsiniz..
inşallah bende sabır ıle sonunda saglıkla yavruma kavuşurum.amiinn

Ayaklarının altına Cenneti serilecek güzel anne. Gözlerim yaşla okudum ayrıntılı öykünü ve yaşadığım 3.5 yıla imtihan mıymış benimki dedim. Rabbime bin şükür olsun inşallah sağlıkla kucağımıza alacağız yavrularımızı. 🙏 🙏 🙏 🙏
bende ağlayarak okduum ve kendı derdımden utandım,
Rabbım herkese sınavından kolayca gecmeyı nasıp etsın,
amiinnnn

"teseli değil, ama birilerine umut olur inşallah.

Herkes gibi Çocuk sahibi olmaya karar verince, doktora gittik, bende bir sorun görülmemiștı, Eşimden spermiogram testi istendi. Eşim çalıştığı için, sonucu ben almıştım ve direk kadın doğum doktoruna gösterdim. Altını 3 kere çizerek bana kocaman bir sıfır gösterdi.
Azo Sperm ile tanışmıştık böylece. Bu durumda doğal yolla asla olamayacağını ,ayrıca tüp bebek tedavisi sırasında eşim ameliyata girip sperm bulunmasa, evlat edinmeyi düşünmemizi söylemiști..
Dünyanın sonu değil elbet ama beklenmedik bir şey sonuçta.
Hıçkıra hıçkıra kendimi eve nasıl atığımı ,bir Allah bir ben bilirim..

Eşimle hemen iyi bir hastane ve doktor aramaya başladık. (Bu arada komşuma durumu anlatim, bana bahçe den taze çilek getirdi ,yaklaşık 2hafta boyunca eşim hergün bir kase yedi).

¬Mayıs 2014 Ankara HRS hastanesinde ilk tedavim başlamıştı. Doktorum Tarık Aksu. 17yumurtam oluştu herşey sorunsuz gitti ve büyük gün geldi. Benim, Yumurta toplama ve eşimde mikro tese olacaktı...ikimiz de ameliyata girdik.Ben uyanınca eşim yanıbaşımdaydı ve tabiki ilk sorduğum şey “bulundu mu?” eşim ameliyata girmediğini ve beni aldıktan sonra Eşimden sperm örneği istediklerini anlattı ve Rabbime şükür bir kaç canlı sperm de olsa, çıkış olduğunu söyledi.
10yumurtam döllendi 2 Embriyo 5.gün 1.kalite transferi yapılmıştı.
İlk tüp bebek tedavim transferin 10.gün kanamayla bitti.. Negatif .Beta HCG 0.01

Biraz toparlandıktan sonra eşimle Bitkisel Kürler vs için araştırmaya kalktık, madem Azo Spermden kurtulduk ozaman daha da fazlası olabilir dedik. Aklınıza gelen ne varsa yedi içti Eşim. Keçiboynuzu kürü. Cakşir suyu .Havuç suyu. L-arginin. Bal polen karışımı. Ibrahim Saracoğlu`dan macunlar. Evicap. Proxeed Plus. Propolis. Arginmax. Muhteşem 3lü .Trental. Haşlanmış nohut yedi yani aklınıza ne gelirse denemediğimiz yok gibi. Bunlar aklıma gelen sadece, 1 buçuk senemizi bunlara verdik ,düzenli ve “bir arada olmayacak” şekilde hepsini denedik en yüksek sonuç 4Mil. İleri hiz %10 olmuştu ama sürekli düşüş de vardı aynı zamanda.

¬2015 şubat ayında Kaan Aydos da tedavi olmayı seçtik. Bütün tahliler ve muayene sonucunda Sperm DNA hasarı tespit edildi doktor bu hasar oldukça, ilerleme olamayacağını söyledi.
Yine zorlu ve sabır gereken bir süreç başlamıştı .. %21sperm dna hasar ile başladık ve normal değer yalnış değilsem %15 altında olmalı.
%21 %28 %24 %34 %48 . ..
Evet keşke ilk sonuçla kalsaydik ama olmadı %48 Sperm DNA hasarı ile Kaan Aydos macerasını da kapatik. Bu kadar iğne, ilac, tahlil ..
Yorucu ve büyük sabır isteyen koca bir sene daha geçti verdiğimiz paralar bir araya gelse bir tüp bebek tedavisi çıkardı diye kendimizi yedik bitirdik..

¬4.Senemize girmiştik artık ,sadece tüp bebek tedavisine yönlenelim dedik ve Başkent üniversitesi hastanesinde Göğüşen Önalan da ilk görüşme gittik. İlk muayenemde büyük şok yaşadığımı sandım ki beterin beteri varmış!! Bunu aynı gün öğrenmek kadar yorucu birşey yoktu..
Rahmimde polip vardı ve alınmadan yapılan tüp bebek tedavisi başarısız olma ihtimali çok büyük dedi. Tamam aldiralim dedik ve birdahaki adetime randevu aldık.
Ve beterin beteri var demiştim ya eşim de Varioksel çıktı ..Bu kadar doktora göründü eşim, her sperm tahlilinde muayene oldu hiç biri görmedi mi lanet olası damarı..
Evet bende polip haberi, Eşimde Varioksel haberi, kocaman bir umutsuzluk yaratmıştı..

¬2016 Mart. Adetimin 5.günü polip aldırmak için Ofis oldum. Herşey sorunsuz gitti şükür. Bidahaki adetimle tüp bebek tedavisine başlayacaktık artık.

¬2016 Nisan da ikinci tüp bebek tedavimiz başlayacaktı herşey yolunda gideceğini sandik ilk tedavimiz gibi.. Ama olmadı. Eşim rahatsızlandı ve böbrek taşı ameliyatı oldu. Benim adetim gelmez oldu .. Adet Söktürücüye başladım bir yandan ,eşim ameliaytan çıktı ve malesef uzak durmaya calıştığımız antibiyotik ilaçlardan avuç avuç almak zorunda kaldı eşim.

¬2016Nisan sonu tedaviye başladık.
10yumurtam oluştu 6`si döllendi 2Embriyo 3.gün transferi yapıldı 29.Nisanda 1.kalite yine. Bu arada eşimin verdiği sperm örneğinde 800bin sperm çıktı!!

Malesef ilk tedavi gibi sorunsuz geçmedi bekleyiş.
Transferden 2gün sonra baygınlık geçirdim. Tabi yıkıldım, bitti dedim ..
Transferin 4.günü nefes darlığı çekerek uyandığımda hemen doktoruma haber ettim ve acile gitmemi istedi.
Sonuc: Gebelik hormonlarim sıvı üretilmesi sonucu nefes almada zorlanma. (OHSS) Ankara Başkent üniversitesi hastanesine sevk edildim.
Röntgen tahlil vs derken 2gün hastanede kaldim .Tabi gebelik artık aklımın ucundan geçmiyordu..
Transferin 6.günü eve geldik tabi ilaçların hepsini kestim sadece dostinex kullanıyordum.

Trasferden 10gün sonra 9 Mayıs hastane sonuç sorduğu için Beta HCG yaptırdım 0.01 çıktı. Negatif.
Tevekkül düştü bize .Ben adet olmadım hiç takmadım da çünkü serum ilaç vs derken dengem bozuldu diye kendime zaman tanımaya karar verdim. Eşimle bir tatil yaptik, termal havuza gittik.
Transferden tam 21 gün sonra yani 20 Mayıs da rüyamda gebelik testi yaptığımı gördüm. Uyandığımda kesinlikle test alıp tek çizgiyi görmem gerektiğini düşündüm, görsem rahatlarım dedim, belki adet görürüm, test alıp yaptım tabi hiç umut bağlamamıştim. O yüzden testi yapıp iki dk bulaşık yikadim.
Işte o an.
Allahım o iki çizgiyi görmek için herşeyini vermeye hazır olan bütün kardeşlerime nasip etsin inşallah.

Hemen acilde Beta HCG yaptirdik 306.3 .. Bu ne şimdi ben hamama gittim ,dakikalarca sıcak suda yüzdüm ,perde astım ,koltuk çektim ve adet göreyim diye pekmez ve zeytin yağ içtim..
Yeterki ol desin. Rabbim büyük o herşeye kadir.. Çok şükür bin şükür o anı yaşamak herşeye değer mutlu sonla bitmemiş olsa da..

Normal bir gebelik değildi çünkü gebelik kesesi bebeğin haftasına göre dar kalmıştı. Böyle bir durum nadir olduğu için internete dolaşmadığım sayfa kalmamıştı hep bebek geriden geliyor diye konular. Ama benim tam tersi bir durumdu kese gelişmediği için Bebeğimin pitpit atan kalbi duracakti ve gerisi kürtaj..
12.haftaya kadar ,haftada iki kere doktora gidiyordum ve pruloton igne vuruyordum kalçadan, tabi herzaman kurtaja girecek hazır halde olarak gidiyordum doktora..
14.haftamda da İlk defa doktor 'dan çıkıp eşimle mutluluk göz yaşı döktük evet artık kese bebeğin haftasına göre uyumluydu Allahım sen kerimsin. Sadece dua ettim kızlar nasibi varsa onu bana bırak Ya Rabbi dedim..
16. Haftada kızımız olacağını öğrendik artık büyük korkular endişeler kalktı artık bebek için alışverişe başlayabilirim dedim. Bidahaki randevu 20.haftaya alınmıştı.
18.haftamda İlk kez bebeğim canım kızım, meleğim onu hissetim ben buradayım “Anne” dedi.. Yani ben öyle sandım.. Meğerse benden vedalaştı yavrum benim..“hoşçakal Annemmm”

¬ ..06.09.2016
21 haftalık hamileydim artık, bebeğim 5aylik olmuştu onu kucağıma almama 20hafta kalmıştı .. yarısı bitmişti ah yavrum benim ,sana oda yapacaktık , Ocak 2017 ortası doğacaktın, kış bebeği olacaktin ,sana yelekler örecektim, sen babanın prensesi olacaktin ,evimizin neşesi olacaktin.. Ama olmadı .. Doktorum ".. bir sorun var kalp atışını alamıyorum.." dediğinde bunlar geçmişti aklımdan..
“Hayııırr...!” diye haykırışlarım hala kulağımda. “Beni uyutun onu görmek istemiyorum” diye yalvardım doktoruma. Bebeğim vefat etmişti ve rahmime yapışmaya başlamıştı artık ,ayrıca ilerlemiş gebelik lerde normal doğum yapılır diye anlatı ,bir sorun olursa sadece acil sezaryan olur dedi doktor.
Aynı gün yatış yapıldı ,bebek beni zehirlemeye başlamıştı.
Saat 10da suni sancı verildi ve büyük bekleyiş başladı.
Akşam saat 18 gibi sancılarım sık sık gelmeye başladı ve doğumhaneye alındım. Bir yandan hemşire ve ebeye yalvarıyorum bebeği bana göstermeyin diye. Bi yandan da ne olup bittğini anlamaya çalışıyorum. Bebeğim kesesiyle geldi ve doğum anında suyum geldi.
O an bebeğim benden koptu...
“Bitti hadi beni uyutun ben uyumak istiyorum” diye söylenmeye başladım. Bir an önce kendi yatağıma geçip acımı yaşamak hayaliyle kendimi avutum. Bu arada beklerken gelip doğum yapan anneler ve yeni doğmuş bebekleri önümden tek tek geçiyordu!!.. Allahım böyle bir açıyı kimseye yaşatma. Herkes bana “yine olur” diye teselli vermesi Beni kat kat dahada kahretti..
2 Saat daha müşade altında kaldıktan sonra eve geldim saat 21 olmuştu 06eylül 2016 böylece bitmişti benim için.

Doğum yaptım ama bebeğim yok .. Sütüm oluk oluk geldi 2hafta boyunca ama kollarım boş kalmıştı..

37gün lohusa kaldim evet ara sıra ağlama krizine giriyordum ama Allaha şükür dinimiz okadar geniş ki her konuda sabır ve tevekkül etmeyi öğretiyor.
Bebeğimin patoloji sonucu gelmişti ve kemik yapısında bozukluk tespit edildi.. Çok açı gerçekten ama o kağıtta boyu ,parmakların uzunluğu, kilosu vs vs yazması bana dahada açı geldi herseyi oluşmuştu, ah annemmm sefaatcı mı olacaksın bana♡

¬2017 Mart 3.tedavim Diyarbakir Bahceci Zekki Akkum da başladık. 6 yumurta 3 embriyo 3.gün donduruldu.
¬2017 Nisan. 2 tane 3.gün dondurulmuş embriyo transferi yapıldı. (Geriye kalan tek Embriyo 5.gün donduruldu, ilk defa kalan 1tane de olsa Embriyo olmuştu ve Tabiki onu dondurulmuş olarak bekletmeye karar verdik).
9.günüm silik çizgi gördüm♡ ALLAHA BIN ŞÜKÜR ve kızlar transferin 3.gününden beri hastaydım bildiğiniz grip ile yatiyordum.KÜN FE YEKÜN.♡ Tekrar hamileydim. Evet bir kaybım oldu ve vesvese etmekten kendimi alamadım Malesef. Sürekli elim yüreğimdeydi..

¬26.10.2017... Oğlum 2 ay erken doğdu. Kalbimdeki şüpheyle kalkıp doktora gittim. Ve evet bebeğim gerçekten tehlikedeydi. Suyu bitmiş, kan akımı da durmuştu. 30 haftalik olması gerekirken 28haftalik 35cm 950gr. doğdu.
Küvezde yatı ve ona dokunamiyordum..

70. günün sonunda oğlumu eve getirdim♡
1 hafta sonra çift taraflı kasık fıtığı ameliyatı olmuştu. Henüz 42cm 1850gr iken. Ben küvezde yattığı zaman süresinde her 3 saate bir 10ar dk iki göğüsümü sağiyordum. Sütüm iyidi , oğlum küvezde sadece anne sütüyle beslendi ve 1 aylık yetecek kadar da dondurdum.Ama malesef eve getirdiğim hafta azalma oldu oğlum hiç göğsümü tutmadı ve ameliyat oldu derken kesildi sütüm..
Şuan oğlum kilo olarak geride ama cok canlı bir çocuk. Çok şükür ..

¬2019 Kasım.. oğlum 2 yaşına girdi ona bu dünyada yoldaş olacak, miras olarak bir kardeş bırakmayı istedik. Ve onun tedavisinden kalan dondurulmuş 5.gün tek embriyo için ya nasip dedik..
¬2 Kasım 2019 da transfer oldu ve Rabbime şükürler olsun 6.günüm de silik çizgi gördüm.. 11.gün betaHCG 66
14.gün 258 17.gün 845 tekrar nasip olmuştu bana ve hamileydim..

¬23.06.2020 33 haftalık olmuştuk, şükür sorunsuz bir gebelik yaşamıștım o güne kadar. Kontrolde suyumun bittiğini öğrendim ve acil sezeryan oldum. 43 cm 1900gr doğdu Oğlum ve 7 gün küvezde kaldı, ben o ara toparlandım ve süt sağdim. Çok şükür evimize sağ salim döndük. Bana hayal ve rüya gibi uzak olan günleri yaşıyorum, elhamdülillah. Artık 2 çocuk annesiyim.

Benim için bu zorlu süreç kapandı artık çocuklarımı büyütmekle meşgul olacam çok şükür. Darısı isteyenlere 🤲

*Allah herkese hayırlı sağlıklı bir gebelik ve doğum nasip etsin. Rabbim kimseyi mahrum bırakmasın..
Ahh. Zaten ağlamaya hazır durumdayım. Mahvoldum. Allahım…🥹 Çok çok şükür çok şükür sonunda mutlu sona ulaşmışsın canım. Allahım evlatlarına sağlıklı huzurlu ömürler versin sizlere bağışlasın onları. Çok üzüldüm ama umut doğdu içim. 🌻 umut her zaman vardır… allahım sizlere yaşadığınız bu acıların misliyle mutluluk versin. Bizlere de hayırlı evlat nasip etsin. Amin. 🙏🏼🥹🤍

Ahh. Zaten ağlamaya hazır durumdayım. Mahvoldum. Allahım…🥹 Çok çok şükür çok şükür sonunda mutlu sona ulaşmışsın canım. Allahım evlatlarına sağlıklı huzurlu ömürler versin sizlere bağışlasın onları. Çok üzüldüm ama umut doğdu içim. 🌻 umut her zaman vardır… allahım sizlere yaşadığınız bu acıların misliyle mutluluk versin. Bizlere de hayırlı evlat nasip etsin. Amin. 🙏🏼🥹🤍

Amin amin amin, rabbim en hayırlı zamanda nasip etsin ♡

X