Her Şeyde Nazlanan İnsanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Reis erkek cocuk istemiyorum demissin de erkek olsaydi napicaktin cidden merakimdan soruyorum.
Şu sıralar çok ama çok karşılaşıyorum bununla ya, bir erkek çocuğunu dışlama mevzuları falan. Arkadaşlarım özellikle 2-3 kızı olanlar hep "Asla erkek istemem, yine kız olsun" derler. E erkek olsa ne olacak? Evlat işte.
Hayır eski ağır feministlerdenim ama böylede olmaz, zira tatliş bir oğlum var :)

Tamam kız çocuklarına göre biraz daha saf saf bakıyor etrafa, hareketli daha haylaz falan ama bir okadar da sevgi dolu.

Doğumuma az kaldı çok şükür hamileliğim iyi geçti bulantım olduğunda yemek yerdim geçerdi olmadı ilaç içerdim öyle abartı bir bulantım olmadı yani.
Hamileyken temizlik de yemek de yaptım yürüyüşe de çıktım şükür ödem falan olmadı.
Doğumum sezaryen olacak bazı insanlara bakıyorum normal doğumdan sonra bile 40 gün kalkmıyorlar.

Bunlar neden hep aynı insanlarda aynı şekilde oluyor?
Mesela hamileyken çok nazlanmayan doğumda da hemen ayaklanıyor.
Ama hamileyken tv bile silemiyorum diyen normal doğuran arkadaş 40 gün kalkmadı yerinden.

Gerçekten doğumları hamilelikleri bu kadar mı zor geçiyor mesela bir arkadaşım senin de ödem olur herkesin olur çatlak olur demişti uyu uyu hamileliğin son zamanlarında uyuyamazsın demişti hiçbiri olmadı bende.
Doğumunu abarttı abarttı ama sezaryen olanlar bile kolay dediler sonuçta hiç ağrısız olmaz can çıkıyor içinden.
Şimdi ne zaman konuşsam yoruluyorum yoruluyorum diyor içime fenalık geliyor evindesin çalışmıyorsun bi tane bebeğin var bu kadar neye yoruluyorsun anlamıyorum.
Neden bu kadar nazlılar insan gerçek sanıyor yaşayınca anlıyor...

Şimdi de sezaryeni ölüm gibi anlatanlar var bakıyorum her şeyleri zor hep olumsuz insanlar böyle anlatıyorlar...
2 kez sezeryan oldum birkez kürtaj bir kez de yara vardı yatırdım hiç nazlanmadım evet gerçekten var böyleleri bende çok hayret ederdim benmi çok gayretliyim acaba diye ailemden kimse olmadan tek başına büyüttüm çocuklarımı üstelik 2 side küçüktü nazlanma lüksüm yoktu belkide bilemedim ama kadın isterse herşeyin üstesinden gelir

Bu arada yazmayı unuttum hayırla sağlıkla gelsin inşallah hiç korkmayın kim nederse desin banada çok anlatan olurdu ilk olunca tedirgin oluyor insan Allah kurtarsın hiç takılma olacağına varır elbet ikinci doğum bile ilkinden farklı geçiyor herkeste aynı şeyler yaşaanmıyor tamam sezeryan yarası sızlıyo ilk gün ama sonra geçiyor elbet

Ay pardon da size ne insanların naz niyazından ? Siz "nazlanmazsınız" olur biter. Niye dert oluyor yani ?

Gebeliğimde kan sulandırıcı iğne vurmak harici bir sorun yaşamadım, koca göbeğimle cam siliyordum (iyi halt yiyorum, o başka bir başlığın konusu tabi ). Gayet keyifli bir hamilelikti.

Fakat son anda genel anesteziyle sezaryene girdim, ardından yoğun bakıma alındım, bebeğimi en son ben görebildim. Fiziksel olarak da her şey fazlasıyla acı vericiydi. Bebeğime tek bakıyorum eşim bile uzakta, benim için oldukça travmatik şeyleri tek başıma yaşadım, yıkılmadım ama italik duruyorum 🙄

Demem o ki, kolay geçen hamileliğinize bakıp da, doğum işini hafife almayın. Normali sezaryeni yok, doğumun kolayı yok bana kalırsa. Sizi korkutmak istemiyorum sadece fazlaca fesat geldiniz bana ve cok üstten üstten konuşuyorsunuz. Sağlıklı bir doğum dilerim size.

2 gündür hamile insana linç yapın sonra çocuğu olmayanı savunun yok öyle dünya. Hamile bu insan dediniz mi yok. Şimdi ben de size istediğim gibi cevap veririm.
Kadin ağır manyak.
Uğraşmayın hanımlar değmez, karakteri beş para etmiyor çünkü
Eyyorlamam bu kadar.
Ben gidenzi.

Düşünün biricik oğlunuz evleniyor. Gelininiz konu sahibi.

Düşünün çocuğunuz okula başlıyor. Tonlarca para döküyorsunuz tek isteginiz iyi bir egitim almasi. Öğretmeni konu sahibi.

Düşünün yeni atanmış öğretmensiniz. Zümreniz konu sahibi.

Düşünün dünyaya geliyorsunuz anneniz konu sahibi.

Hayat, hayatını etkilediginiz insanlar için ne kadar zordur.

Arkadasinizin yüzüne soyleyemediklerinizi gelmis burada yazmışsınız dedikodusunu yapmissiniz, geberik demissiniz hatta.

Anne olamadigini yazan bir kadina hadsizce once bir hamile kal demissiniz.

Hiç mi düşünmediniz onun kalbinin kirilmasinin size nasil döneceğini?

Hamile kalmayı sizin basariniz mi saniyorsunuz?
Ama doğru, bir yorumda Allah olmuşsunuz. Sizin basariniz bu aynen.

2 gündür hamile insana linç yapın sonra çocuğu olmayanı savunun yok öyle dünya. Hamile bu insan dediniz mi yok. Şimdi ben de size istediğim gibi cevap veririm.
Hamilesiniz diye nazlanmayın. Yaptığınız terbiyesizliğin hamilelikle açıklanacak bir tarafı yok zaten.

Size nazlanip iş beklemiyorlarsa, sizlik bir durum yok. Benim her hamileligim farklı geçiyor. Mesela bu hamileliğimde yürümek, yatmak, oturmak eziyet benim için. Hem durun bakalım daha ilk dogumunuz olacak ne yaşayacağınızi biliyormusunuz? Bu kadar geniş konuşuyorsunuz. Normal doğum yapıp 40 dikiş atılan da var sezeryan olup 3-4 saat sonra ayaklanan da.

Tamam da bunlardan size ne ? Bu kadar dert edip konu açacak ne vardı ki ? İnsanların nazlı olup olmaması, ödeminin olup olmaması veya sezaryen yorumları niye sizi bu kadar alakadar etti ki ? Herkesin acı eşiği farklıdır. Herkesin hamileliği de farklı geçer. Siz yorulmuyorsunuz diye herkes aynı olmak zorunda değil. Madem insanlar sizi bu kadar etkiliyor ve dibe çekiyorsa konuşmazsınız olur biter.

Niye diyelim?
Niye desinler?
Siz hasta olan insana "naz" yapıyor derken gerçekten hasta olabileceğini düşündünüz mü? Yoo. Ee o zaman? Sizi neden düşünsünler. Oldu siz insanlar hakkında herşeyi söyleyin sonra linçlenince "ama hamile insana yapılır mı buğğğğ" diye "nazlanın." bu arada evet, asıl nazlanan sizsiniz. İstediğini söyleyen istemediğini işitirmiş, arkadaşlar az bile söylemiş size. Hepsi haklı.

Benimki doğmadı canım :))))) ayrıca arkadaşım beni arıyor yoruluyorum yoruluyorum bütün olumsuz enerjisini veriyor geberik. Engelledim numarasını
Geberikmiş.
Hem kadını dinliyorsunuz hemde arkasından geberik diyorsunuz. Diğer insanlar nazlıysa bunun adı ne oluyor siz söyleyin bakalım? Gerçi kadına büyük bir iyilik yapmışsınız, bunları duysaydı sizinle asla arkadaş kalmak isteyeceğini engellediğiniz iyi olmuş. Kadını kurtarmışsınız. :KK70:
Önceki konunuzda yazmışsınız ya eş ailesi bize değer vermiyor diye, kim bilir belki bu garip tavırlarınızdan dolayı değer görmüyorsunuzdur hiç düşündünüz mü? Kendinizi sorguladınız mı?
Ben sizin yerinizde olsam millete nazlı demek yerine kendimi sorgulardım ajdjsjhd.

Son düzenleme:
Yoooo bakan bakıyor

Kısmet ama biliyor musun benim gibileri iyi bebekler bulur ayrıca annem bakacak bebeğime geceleri :)
Demek ki siz bakamıyormuşsunuz ki annenize baktırıyorsunuz bebeğinizi. Sizin söylediğinizden bu anlam çıkıyor.

Burada ben bebeğime şöyle yapıcam, benim bebeğim böyle olur şöyle olur ben bakabilirim diyen kadın bebeğini geceleri annesine baktıracak öyle mi? Bir de benim gibileri iyi bebekler bulur demişsiniz bebeğin iyisi kötüsü mü olur? Bu nasıl bir ego bu nasıl bir tezatlıktır ya Rab. Allah'a bırakıyorum sizi.

napacaktık başka? buranın amacı bu değil mi zaten??

siz ne kadar terbiyesiz bir insansınız yahu! haddinizi bilin,şimdi de gelecek mi bilmeye başladınız??

hani nazlanmıyordunuz? vallahi etrafınızdakilere Allah sabır versin. ayrıca size niye sinir olalım?? sadece endişeleniyoruz, yarın bir gün evlatlarımızın öğretmeni siz ve sizin gibi biri olursa diye! kendinizi bu kadar önemsemeyin zira gerçekten acınacak bir haldesiniz.

oturduğu yerden görümcesine ANNE VE BABASI tarafından verilen harçlığa hasetlenip, sinsice planlar yapan size de aslında hiç cevap vermeye gerek yok.

bence fake'siniz.

resmen kaç senedir bir kez bile banlanmadım,bu gece banlanma sebebim olacaksınız. olsun. buna değer. sizin gibi insanlarla aynı havayı solumak bile insanı üzüyor. oh içimde kalmadı söyledim.
Eğer gerçekse çocuğa üzüldüm. İnsanın ailesini seçememesi ne kötü.
İnsanların, çevresindekilerin konu sahibini neden kaale almadığı o kadar belli ki. Ben olsam bende bu denli kibirli, gaddar bir insanı hayatımda istemezdim.

E olmayan bebeğe nasıl bakayım ne saçmalık bu bebekle ilgilen diyorsun bebek yok ortada bütün kitapları okudum aldığım
Abla sen aldığın bebek bakımı kitaplarını okuduğuna emin misin?
Zira bebekler için olan kitapları okumuş gibisin. 🙄 Gerçi.. Neyse. 😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X