Her Telden Ekonomi...

Meyraa-

Nirvana
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2008
3.658
7.153
34
merhaba arkadaşlar....

can sıkıntısı paylaşma isteği ne derseniz deyin ben de bir konu açmak istedim... :)

ekonomi,birikim,yatırım,gezme,tozma,dertler,geyik vs. ne ararsanız olsun, her telden, adına yakışır.... :)

ve bir soruyla başlayalım mesela... bir eviniz olsa oturmadığınız satar borçlarınızı öder kalanını yer miydiniz yoksa borcu bir şekilde nasılsa kapatırım ev dursun kira getirisi olsun mu derdiniz? :)

merhaba canım...
öncelikle topiğin hayırlı olsun...seni görmekten mutluluk duyduğumu da söyleyeyim :)
artık buraya da takılacağım inşallah....
soruna gelince...ben olsam, asla olanı elden çıkarmayı düşünmezdim...eldekini, daha güzelini alacaksam satma taraftarıyım sadece...borç için asla satmam...kolay alınmıyor, kolay da hem gözden hem elden çıkarmamak gerekir diye düşünüyorum....hele ki getirisi de varsa...
benim sloganım : "Alınmış, alınmıştır..." :)
sağlıcakla kal...sevgiler...

topiğin hayırlı olsun. ben de bir yudum mutluluk bir yudum mutluluk gibi düşünüyorum. beni batırmayacak, dibe vurmyacak bir borç için elimdekini satmayı düşünmem. hiç bir şey kolay alınmıyor. bir de borcu kapatıp kalanı yemekten bahsediyorsun hele bu olacak iş değil:stop:bunun yerine sağlam tasarruf edip, gerekirse kıt kanaat geçinip borcumu kaparım.

merhaba canım...
öncelikle topiğin hayırlı olsun...seni görmekten mutluluk duyduğumu da söyleyeyim :)
artık buraya da takılacağım inşallah....
soruna gelince...ben olsam, asla olanı elden çıkarmayı düşünmezdim...eldekini, daha güzelini alacaksam satma taraftarıyım sadece...borç için asla satmam...kolay alınmıyor, kolay da hem gözden hem elden çıkarmamak gerekir diye düşünüyorum....hele ki getirisi de varsa...
benim sloganım : "Alınmış, alınmıştır..." :)
sağlıcakla kal...sevgiler...

sağol canım... hoşgeldin.... :)
ya diğer topiklere de uğruyorum arada ama çok yavaş ilerliyor... ben akrep burcuyum hızı severim... :) şaka bir yana bugün ruh halim bi tuhaf içimden topik açmak geldi... :))

ya aslına bakarsan daha büyük bir ev aldım ve taşındım...eski evi eski dediğim 9 yıllık bina :) özellikle borç ödemek için değil de uğraşmamak için satmayı düşünmüştüm
bi daha düşüneyim ben bu konuyu... teşekkür edeerim :)

topiğin hayırlı olsun. ben de bir yudum mutluluk bir yudum mutluluk gibi düşünüyorum. beni batırmayacak, dibe vurmyacak bir borç için elimdekini satmayı düşünmem. hiç bir şey kolay alınmıyor. bir de borcu kapatıp kalanı yemekten bahsediyorsun hele bu olacak iş değil:stop:bunun yerine sağlam tasarruf edip, gerekirse kıt kanaat geçinip borcumu kaparım.

sağol canım, çok teşekkür ederim fikirlerin için... bir daha düşüneceğim... :)
ofisteyim çıkıyorum görüşürüz inşallah....

0
merhaba arkadaşlar....

can sıkıntısı paylaşma isteği ne derseniz deyin ben de bir konu açmak istedim... :)

ekonomi,birikim,yatırım,gezme,tozma,dertler,geyik vs. ne ararsanız olsun, her telden, adına yakışır.... :)

ve bir soruyla başlayalım mesela... bir eviniz olsa oturmadığınız satar borçlarınızı öder kalanını yer miydiniz yoksa borcu bir şekilde nasılsa kapatırım ev dursun kira getirisi olsun mu derdiniz? :)
Asla satılmaz bnce cnm çünkü borca girmeden bir şeyleré sahip olunmuyor birde eldekini satarsak asla tekrar alınmaz diye düşünüyorum

merhaba arkadaşlar....

Öncelikle yeni topiğimiz hayırlı olsun. Soruna gelince... Bende satılmaması taraftarıyım. Heleki günümüzde. Çunku kolay kolay elde edilmiyor bazı şeyler... Borçlara gelince yavaş yavaş ödenir gider. Oradan glecek kirayı borca yatırırdım. Ya da maaşımdan karşılardım borcumu oradan gelecek kirayı düzenli olarak birikim yapardım. Altın döviz filan yapardım.

Öncelikle yeni topiğimiz hayırlı olsun. Soruna gelince... Bende satılmaması taraftarıyım. Heleki günümüzde. Çunku kolay kolay elde edilmiyor bazı şeyler... Borçlara gelince yavaş yavaş ödenir gider. Oradan glecek kirayı borca yatırırdım. Ya da maaşımdan karşılardım borcumu oradan gelecek kirayı düzenli olarak birikim yapardım. Altın döviz filan yapardım.

teşekkür ederim pınarcım... :)

aslında şöyle...ben evi satmaya karar verince 400-450 arası gider dediler... yeni aldığım evin borcu o kadar değil...daha az.... satmadan da borcu halledebiliriz... ama kiracılarla uğraşmak vs ne bileyim sıkıntı çekmek istemiyorum galiba... siz yorum yapan arkadaşlar sayesinde şimdi evi bir kaç yıl kiraya verip sonra istersem yine satarım diye düşünmeye başladım...ev 9 yıllık daha yeni sayılır... hayırlısı... :)

Meyracım, hayırlı olsun arkadaşım.
seni yüz yüze tanımasam da ekrandan bile pozitif bir elektrik alıyorum senden, önce onu belirteyim.
sonra soruna gelirsek, eğer borcu çok çok sıkışmadan ödeyebileceğim gücüm varsa evimi asla satmazdım. o senin ve çocuklarının gelecek talimatı. hazır para çabuk tükenir. sen evini elinde tutu derim naçizane. Hımm kiracıyla uğraşmak istemiyorum demişsin. o zaman satıp direkt evin ederinde iyi bir yerden arsa almanı tavsiye edebilirim.

Meyracım, hayırlı olsun arkadaşım.
seni yüz yüze tanımasam da ekrandan bile pozitif bir elektrik alıyorum senden, önce onu belirteyim.
sonra soruna gelirsek, eğer borcu çok çok sıkışmadan ödeyebileceğim gücüm varsa evimi asla satmazdım. o senin ve çocuklarının gelecek talimatı. hazır para çabuk tükenir. sen evini elinde tutu derim naçizane. Hımm kiracıyla uğraşmak istemiyorum demişsin. o zaman satıp direkt evin ederinde iyi bir yerden arsa almanı tavsiye edebilirim.

çok teşekkür ederim canım... duygular karşılıklı... benim de buradan görmediğim halde pozitif enerji andığım insanlar var hem senin gibi eski tanıdıklardan hem de yenilerden... :)

tavsiyen için de ayrıca teşekkür ederim...

dün sebepsiz mutsuzdum, bugün sebepsiz mutluyum...
demek ki neymiş, benim elimden gelen bir şey yokmuş kalbe hükmetme konusunda... Rabbime sonsuz şükürler olsun....

fonda da "Avareyim,biçareyim,aşkınla ben divaneyim,göster cemalin göreyim,aşka düşen pervaneyim..." çok iyi gitti... :)

akşama 25 kişilik misafir gurubu ağırlayacağım ve ben hala ofisteyim,hiç çıkasım da yok... :)

Bugün evi satan yarın pişman olur. Konut fıyatları her sene daha pahalı hale gelirken borç için evi satmak olsa olsa deliliktir.
En iyisi o evi kiraya vermek ve kira + maaş ile hem borçları kapatmak hem geçinmeye çalışmak.

kesinlikle zaruri ihtiyaç olmadan gayrimenkul satılmamalı bencede...kolay alınan bişey değil zaten.hatta daha büyüğünü almak için satıp parayı eritenleri bilirim..
biz her kiracı çıktığında yeniliyoruz bile.çünkü ev sizinse çaktığınız bir çivi bile o evin değerini arttırır..mesela eski diye beğenmediğiniz eviniz varsa ufak bir tadilatla daha fazla ücretle kiraya verebilirsiniz

X