Her testi normal olup PCOS tanısı konulanlarr!

Aysssgulll

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2018
237
261
27
Selam kızlar🙋🏻‍♀️
Sizlere uzun zamandır uğraştığım fakat tekrar tekrar hüsrana uğradığım bir derdimi paylaşmak isterim.
2 yıllık evliyim yaşım 24. Eşimle en başından beri çocuk için uğraşıyoruz ama hiçbir şekilde hamile kalamadım.
6ay geçti ,7 ay, 8,9,10 derken tam 1 buçuk yıl geçti aradan. Reglim düzenlidir şimdiye kadarda sıkıntılı olmadı hiç. Doktora görünmek istediğimi belirttim eşime.
Bilirsiniz kadın doğumcular bir yıl ya da iki yıl doğal yollarla olmamasını normal karşılayıp tedavi olmadan gönderirler evlerimize.
İlk önce devlete gittik derdimi anlattım doktora normal olmaması diyip gönderecekti belkide ama direttim bir sorun olabilir bakın diye. İyi ki diretmişim. Alttan muayene oldum kist gördü doppler istedi çektirdim kötü huylu dedi kan tahlili istedi dünyam yıkıldı...(Sonuç olarak tahlil temiz çıktı)
Eşimle özele gitmeye karar verdik. Tekrar aynı tahlili istemedi Allah’tan.
Kan tahlili yapıldı tüm hormonlara bakıldı sonuç yine temiz çıktı ve her değerimin olması gerektiği gibi olduğunu söyleyerek bir sonra ki randevuya regl iken gelmemi söyledi. Gittik.
Bi baktık ultrason görüntüsünde inci gibi dizilmiş kistler var ve meğer hamileliğe engelmiş.
1.si ben kilolu değilim insülin direncim yok
2.si adetim düzenlidir
3.sü kıllanma tüylenme de yok
Bunların bende olmamasına rağmen PCOS lu çıktım.
Yumurta gelişimi için Klomen yazıldı. Kullandım fakat tekrar dr gidemedik bi aksaklık oldu zaten reglim gelmişti yine hüsrandı.
Yapılacak olan son bir işlem var artık Hsg denilen rahim filmi.
Allah hakkımızda inşallah hayırlısını verir. En doğru zamanda vereceğinden hiç şüphem yok fakat sağlıksal bir sorun olunca korkmaya başlıyor insan.
Tek aklımdaki soru bende pco hastalarının olduğu belirtilerin olmamasına rağmen pco lu çıkmam. Varmı sizin de etrafınızda benim gibi olan.
En azından bana da umut olur yol olur:)

Benim de yumurtalığımda kist var, adetlerim düzenli, hiçbir belirtim yok, bekarım, öylesine bir kontrolde çıktı şok oldum, tahliller yapıldı MR çekildi, bir problem çıkmadı. Şimdi büyümüş, doktor evlendikten sonra gel dedi.
Yani bende de belirti yok ama hastalık var :)

Benim de yumurtalığımda kist var, adetlerim düzenli, hiçbir belirtim yok, bekarım, öylesine bir kontrolde çıktı şok oldum, tahliller yapıldı MR çekildi, bir problem çıkmadı. Şimdi büyümüş, doktor evlendikten sonra gel dedi.
Yani bende de belirti yok ama hastalık var :)
Öncelikle çok geçmiş olsun yalnız değilmişimm :))evlendikten sonra mutlaka gitmelisiniz:)çocuk için:)

Onu da sordum, engel mi dedim. Çocuk için engel oalcağını düşünmüyorum dedi ama, ayrıntılı bakılması lazım, belli olmaz öyle tahminle, gideceğim yine inşallah. :))

Bende de polikistik over var ama testosteronum yuksek cikiyor kan tahlilinde, inanılmaz adet duzensizligim var ve regl iken de degilken de gitsem birsuru minik minik kist(yumurtaliklar) çıkıyor ultrasonda. Kan tahliliniz temizse degilsinizdie yuksek ihtimalle. Bence imkaniniz varsa ozel baska bir hastanenin baska bir doktoruna da gorunun intenretten yorumlarina bakip.
Ha bir de insülin direncim yok ama kendimi bildim bileli cok zor kilo veririm asiri kolay alirim. Kilolu degilim ama belirgin gobegim var asla incecik olmadim

Bende de polikistik over var ama testosteronum yuksek cikiyor kan tahlilinde, inanılmaz adet duzensizligim var ve regl iken de degilken de gitsem birsuru minik minik kist(yumurtaliklar) çıkıyor ultrasonda. Kan tahliliniz temizse degilsinizdie yuksek ihtimalle. Bence imkaniniz varsa ozel baska bir hastanenin baska bir doktoruna da gorunun intenretten yorumlarina bakip.
Ha bir de insülin direncim yok ama kendimi bildim bileli cok zor kilo veririm asiri kolay alirim. Kilolu degilim ama belirgin gobegim var asla incecik olmadim
Öncelikle çok geçmiş olsunn:) yazdıklarınız içinde ayrıyeten teşekkür ederim:) başka özel hastanenin doktoruna da göründüğümde yine tahlillerim temiz ve yine pcolu olduğumu söyledi . Hep zayıfımdır o çıtı pıtı denilenlerden ne kilo aldım ne de verdim tuhaf bi durum yaşıyorum sanırım💁🏻‍♀️

Öncelikle çok geçmiş olsunn:) yazdıklarınız içinde ayrıyeten teşekkür ederim:) başka özel hastanenin doktoruna da göründüğümde yine tahlillerim temiz ve yine pcolu olduğumu söyledi . Hep zayıfımdır o çıtı pıtı denilenlerden ne kilo aldım ne de verdim tuhaf bi durum yaşıyorum sanırım💁🏻‍♀️
Cok sasirdim ilk defa duydum böyle hic belirti olmadan pcos olunabildigini. O zaman iyi yonunden bakin, hicbir kotu etkisini hissetmiyorsunuz umarim hep boyle devam eder vucudunuz hic belirtisiz surer gider 🥰

Cok sasirdim ilk defa duydum böyle hic belirti olmadan pcos olunabildigini. O zaman iyi yonunden bakin, hicbir kotu etkisini hissetmiyorsunuz umarim hep boyle devam eder vucudunuz hic belirtisiz surer gider 🥰
Kötü etki olarak çocuğum olmuyor aşılama vs onlara geçilmedi daha hsg çektirmeye karar verdik çektirince gebelık oranı yükselıyor ve tıkalıysa tüpler bi nebze açılıyor deniliyor. Tek şansım hsg kaldı eşimdede herhangi sıkıntı çıkmadı. Açıkcası ne aşılama ne de tüp bebek yaptırmak istemiyorum:) regli olurken biraz fazla ağrı çekiyorum başka da belirti yok maalesef😏

Benimde oyle bi sorunum var butun hormon degerlerim ultrason hepsi normal tüylenme kilo hic biri yok ama amh degerin 10 küsür 🤔 yani pko oluyo ay sonu doktor randevum var ne dicek cok merak ediyorum

Benimde oyle bi sorunum var butun hormon degerlerim ultrason hepsi normal tüylenme kilo hic biri yok ama amh degerin 10 küsür 🤔 yani pko oluyo ay sonu doktor randevum var ne dicek cok merak ediyorum
İnşallah güzel haberler alırsın canım :) yanılmıyorsam seninde hamile kalmaya yönelik topiğin vardı sende umutla bekliyorsun değilmi

İnşallah güzel haberler alırsın canım :) yanılmıyorsam seninde hamile kalmaya yönelik topiğin vardı sende umutla bekliyorsun değilmi
Evet canim dogru hatirliyosun ☺️ topikim var..
Insallah canim burda evlat hasretiyle yanan herkes icin amin 🙏

Tüplerin de tıkalı olabilir büyük ihtimal bende diğer ay baktırıcam nasip olursa
Olabilir tabi canim baktirmakda fayda var ben yurtdisindayim ya doktor yonlerdirmeden kafama gore yaptiramiyorum bizde sigorta herseyi karsiladigi icinde özel doktor cok yok yani parali yaptircak bi yer bile bulamadim 🤦‍♀️ bekliyorum mecbur

Benim hromon degerlerim normldi ama kilo tuylnme ve insülin direnci vardı ultrasonda temizdi bni kadın dogumcu endokrinoloji ye yönlendirdi 10 ay dogumm kontrol ve glukofen kullandım sonra evlenmeden 6 ay önce bıraktım yaşım 32 ve pcos korkusuyla çocuğum zor olur dedim daha 1 buçuk aylık evliyken 86 kilo ile hamile kaldım

Ben buna benzer başlık açtım. Aynı durumdayım.
Spor veya yürüyüş,
sağlıklı beslenme,
alabiliyorsan organik deterjan kullanmaya özen göster.

Extra yaptığım şeyler 1 ay düzenli soğan kürü yaptım. Bir şey değişmedi. Bunun dışında bal, propolis, ari sütü ve polen kullanıyorum karışım olarak. Yumurta kalitesi için.

Kötü etki olarak çocuğum olmuyor aşılama vs onlara geçilmedi daha hsg çektirmeye karar verdik çektirince gebelık oranı yükselıyor ve tıkalıysa tüpler bi nebze açılıyor deniliyor. Tek şansım hsg kaldı eşimdede herhangi sıkıntı çıkmadı. Açıkcası ne aşılama ne de tüp bebek yaptırmak istemiyorum:) regli olurken biraz fazla ağrı çekiyorum başka da belirti yok maalesef😏
Daha gençsin zaten biraz daha bekle vanim bu sırada hayatını yaşa. Hsg çektirdim ben. Önemli birşey.

Olabilir tabi canim baktirmakda fayda var ben yurtdisindayim ya doktor yonlerdirmeden kafama gore yaptiramiyorum bizde sigorta herseyi karsiladigi icinde özel doktor cok yok yani parali yaptircak bi yer bile bulamadim 🤦‍♀️ bekliyorum mecbur
Anladım canım senin işinde zor tabii türkiyeye geldiğinde yakın bi zamanda yaptırabilirsin inşallah hayırlı haberler verirsin:)

X