Her Türk geldiğinde yağmur yağıyor

cemre_SU

halasının kuzusu:)
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2007
4.903
8
39
Arkadaşlar gercekten yaşanmış bir olay.İnsan bunları düşündükce kafayı yiyecek gibi oluyor....Bu olay bir bayanın başından geciyor ve bu olayı daha önce internette yayınlanmıştır

KADININ ANLATIMI !
Birkac yil önce Temmuz ayinda Japonya'ya gittim.
Benim icin hazirlanan programa, 1890 yilinda Ertugrul faciasının Firkateyni yasandıgı ve 587 Osmanli askerinin sehit oldugu Kusimoto sehrini ziyaretde
dahil edilmisti. Japonya'da yasayan gazeteci bir arkadasim Kusimoto'ya ne zaman bir Turk gitse (yilin hangi mevsimi ya da hangi ayi olursa olsun)
yagmur yagdigini söyledi. Ona göre bu yagmur, orada yatan askerlerin
bir Turk gördugu icin aglamasindan kaynaklaniyordu. Buna bizzat kendisi de sahit olmus.Bu olayin tek istisnasi, dönemin Deniz Kuvvetleri Komutani Guven Erkaya'nin ziyareti sirasinda yasanmis.Bunun nedenini de, "Asker komutaninin önunde aglamaz"diye aciklamisti. Acikcasi anlattiklarina gulup gecmistim. Ta ki asiri sicak ve gunesli bir gunde,sehitler icin dikilen anita cicek birakirken aniden
bastiran yagmurun altinda sırılsıklam olana kadar.Dusundukce hala tuylerim diken diken oluyor ve gözlerim doluyor

ewet bi kac yil once bi gazetede okudum dogruymus sehit subaylarin gozyaslari ne zaman bi turk oraya giderse yagmur yagarmis turkbayragi

dünyanın heryerinde şehitlerimiz var allah onlara rahmet eylesin tusunami oluncada oradada şehitliğimiz olduğunu görmüştük

X