Her turlu dilek istek ama en onemlisi Allah Rizasi icin benimle hatime baslayacak arkadaslar var mi?

papyonkilikli

kulillah summe zerhum....
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
7.898
15.456
LISTE VE KONU BITTI ARKADASLAR HAKKINIZI HELAL EDIN. YENI HATIM LISTESI VE KONU ICIN C cansu_tr ISIMLI ARKADASLA ILETISIME GECEBILIRSINIZ...
YENI KONU LINKI;
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/hatim.924921/

Guzel arkadaslarim ben burada cok iyi insanlarla tanistim sukrolsun. Hepimizin bir derdi tasasi var. Ben hatim baslatmak istiyorum. Bir haftada herkes 1 cuz alsa tamamlariz. Arapcadan okumak sart degil bilmiyorsak latincede okunur onemli olan yureginizin niyeti bana katilan olur mu? Herkes kendi iategi dilegi ya da Allah rizasi icin hangisi olursa hatim sonrasi dualar kabul gorurmus. Nautilus Nautilus dnzderya dnzderya aysesahra aysesahra S Sky_sun sevdakusum sevdakusum Avrenim Avrenim birkadin birkadin aklima gelen kisiler bunlar zorlama degil fikrinizi almak istedim olur mu sizce?

-------------------------
DÜZENLEME
canlar şükrolsun katılım çok güzel oldu. hata yapmamak için listeyi bu mesaj üzerinden düzelterek devam edicem. Rabbim hatmimizi kabul eylesin okuyan ağızlarınız yürekleriniz hep müjdelerle aydınlansın inşallah...

1. Cüz - papyonkilikli papyonkilikli OKUDU ( Allah Kabul Etsin)
2. Cüz - S Sky_sun OKUDU ( Allah Kabul Etsin)
3. Cüz - Avrenim Avrenim (Ebru) OKUDU (Allah Kabul Etsin)
4. Cüz - Nautilus Nautilus OKUDU (Allah Kabul Etsin)
5. Cüz - tubatesbih tubatesbih OKUDU (Allah Kabul Etsin)
6. Cüz - gulbera gulbera OKUNDU (Allah Kabul Etsin)
7. Cüz - eilenn eilenn OKUDU (Allah Kabul Etsin)
8. Cüz - Z zencefiltarcin OKUDU (Allah Kabul Etsin)
9. Cüz - Senfonim Senfonim OKUDU (Allah Kabul Etsin)
10. Cüz - bayanhope bayanhope (Pınar) OKUDU (Allah Kabul Etsin)
11. Cüz - Veson Veson (Tuğba) OKUDU ( Allah Kabul Etsin)
12. Cüz - A arzm61 OKUDU (Allah Kabul Etsin)
13. Cüz - @meryemkursun OKUDU (Allah Kabul Etsin)
14. Cüz - betul8516 betul8516 OKUDU (Allah Kabul Etsin)
15. Cüz - G guzbahar & Sealand Sealand OKUDU (Allah Kabul Etsin)
16. Cüz - papyonkilikli papyonkilikli (Neslihan) OKUDU (Allah Kabul Etsin)
17. Cüz - betul8516 betul8516 OKUDU (Allah Kabul Etsin)
18. Cüz - M meleek9090 OKUDU (Allah Kabul Etsin)
19. Cüz - I Irmak-986 OKUDU ( Allah Kabul Etsin)
20. Cüz - whiterose00 whiterose00 OKUDU (Allah Kabul Etsin)
21. Cüz - mor868061 mor868061 (Merve) OKUDU (Allah Kabul Etsin)
22. Cüz - Nautilus Nautilus (Kubra) OKUDU (Allah Kabul Etsin)
23. Cüz - C cansu_tr OKUDU (Allah kabul etsin)
24. Cüz - Enfal97 Enfal97 OKUDU (Allah Kabul Etsin)
25. Cüz - @aysemzumram OKUDU (Allah Kabul Etsin)
26. Cüz - @lisaa-89 (Gizem) OKUDU (Allah Kabul Etsin)
27. Cüz - @hsevda OKUDU (Allah Kabul Etsin)
28. Cüz- Hannaz Hannaz OKUDU (Allah Kabul Etsin)
29. Cüz - sevdakusum sevdakusum OKUDU (Allah Kabul Etsin)
30. Cüz- G goxall OKUDU ( Allah Kabul Etsin)

IKINCI HATIM LISTESI
1. Cuz Zeynep G Zeynep G OKUNDU (Allah kabul etsin)
2. Cuz G guzbahar OKUNDU ( Allah kabul etsin)
3. Cuz adyas adyas
4. Cuz feraheymen feraheymen OKUNDU (Allah Kabul Etsin)
5. Cuz Veson Veson OKUNDU (Allah Kabul Etsin)
6. Cuz bayanhope bayanhope OKUNDU ( Allah Kabul Etsin)
7. Cuz H HERA0312 OKUNDU (Allah Kabul Etsin)
8. Cuz sultan1356 sultan1356 OKUNDU (Allah Kabul Etsin)
9. Cuz (Tilavet Secdesi) Enfal97 Enfal97
10. Cuz papyonkilikli papyonkilikli OKUNDU (Allah Kabul Etsin)
11. Cuz @lisaa-89 OKUDU (Allah kabul etsin)
12. Cuz eilenn eilenn OKUNDU (Allah kabul etsin)
13. Cuz (Tilavet Secdesi) Senfonim Senfonim OKUNDU (Allah Kabul Etsin)
14. Cuz (Tilavet Secdesi) @aysemzumram OKUNDU ( Allah kabul etsin)
15. Cuz (Tilavet Secdesi) tubatesbih tubatesbih OKUNDU (Allah Kabul Etsin)
16. Cuz (Tilavet Secdesi) Sealand Sealand OKUNDU (Allah kabul etsin)
17. Cuz (Tilavet Secdesi) gulbera gulbera OKUNFU (Allah Kabul Etsin)
18. Cuz Nautilus Nautilus OKUNDU ( Allah kabul Etsin)
19. Cuz (Tilavet Secdesi 2adet) @meryemkursun
20. Cuz altunn altunn
21. Cuz (Tilavet Secdesi) Z zencefiltarcin OKUNDU (Allah kabul etsin)
22 . Cuz whiterose00 whiterose00
23. Cuz (Tilavet Secdesi) mor868061 mor868061 OKUNDU ( Allah kabul etsin)
24. Cuz (Tilavet Secdesi) C cansu_tr OKUNDU (Alah kabul etsin)
25. Cuz @hsevda
26. Cuz Avrenim Avrenim OKUNDU (Allah Kabul Etsin)
27. Cuz (Tilavet Secdesi) betul8516 betul8516
28. Cuz GURBET KUSU GURBET KUSU OKUNDU (Allah Kabul Etsin)
29. Cuz G goxall OKUNDU (Allah kabul etsin)
30. Cuz (Tilavet Secdesi2adet) Hannaz Hannaz OKUNDU (Allah kabul Etsin)
3. CÜZ C cansu_tr OKUNDU
4. CÜZ Veson Veson OKUNDU
5. CÜZ bayanhope bayanhope OKUNDU
6. CÜZ Senfonim Senfonim OKUNDU
7. CÜZ Nautilus Nautilus OKUNDU
8. CÜZ Nautilus Nautilus OKUNDU
9. CÜZ (tilavet secdesi)@lisaa-89OKUNDU
10. CÜZ Enfal97 Enfal97 OKUNDU
11. CÜZ A arzm61 OKUNDU
12. CÜZ Sealand Sealand OKUNDU
13. CÜZ (tilavet secdesi) math27 math27 OKUNDU
14. CÜZ (tilavet secdesi) Enfal97 Enfal97 OKUNDU
15. CÜZ (tilavet secdesi) betul8516 betul8516 OKUNDU
16. CÜZ (tilavet secdesi) betul8516 betul8516 OKUNDU
17. CÜZ (tilavet secdesi) @papyonkilikliOKUNDU
18. CÜZ G goxall arkadaşı OKUNDU

19. CÜZ (tilavet secdesi 2 adet) G guzbahar OKUNDU
20. CÜZ G guzbahar OKUNDU
21. CÜZ (tilavet secdesi) @papyonkilikliOKUNDU

22. CÜZ eilenn eilenn OKUNDU
23. CÜZ (tilavet secdesi) @aysemzumramokundu

24. CÜZ (tilavet secdesi) Veson Veson OKUNDU
25. CÜZ gulbera gulbera OKUNDU
Kuranı kerimde bazı cüzlerde secde ayetleri bulunmaktadır bu secde ayetlerinin geçtiği sureleri şöyle sıralayabiliriz.

Secde ayetleri Kuranı Kerimin 14 yerinde farklı surelerde geçmektedir bunlar şöyle;

1.Araf suresi 206.ayet ve 9.cücde
2.Rad suresi 15.ayet 13.cüzde
3.Nahl suresi 49.ayet 14.cüzde
4.İsra suresi 107.ayet 15.cüzde
5.Meryem suresi 58.ayet 16.cüz
6.Hacsuresi 18.ayet 17.cüz
7.Furkan suresi 60.ayet 19.cüz
8.Neml suresi 25.ayet 19.cüz
9.Secde suresi 15.ayet 21.cüz
10.Sad suresi 24.ayet 23.cüzünde
11.Fussilet suresi 37.ayet 24.cüz
12.Necm suresi 62.ayet 27.cüz
13.İnşikak suresi 21.ayet 30.cüz
ve son olarak.
14.Alak suresi 19.ayet 30.cüzde secde ayetleri geçmektedir.

Tilavet secdesinin yapılışı: Namaz dışında secde ayetini okuyan veya secde ayetini işiten kişi, tilavet secdesine niyet ederek abdestli olarak, kıbleye karşı ayakta durup, elleri kulaklara kaldırmadan "Allahü ekber" diyerek secdeye gider. Üç defa "sübhâne rabbiye'l-a'lâ" dedikten sonra tekbir alarak secdeden kalkar ve "semi'nâ ve ata'nâ gufrâneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr" der. (Bakara, 2/286)

Hatimden önce üç İhlas suresi okunur ve arkasından tekbir getirilir. "Allahu ekber Allahu ekber, lâ ilâhe illallahu vallahu ekber, Allahu ekber ve lillahil hamd" denir.
Daha sonra Felak suresi okunup aynı tekbir getirilir.
Sonra Nas suresi okunarak tekbir getirilir.
En son Fatiha suresi ve Elif lam mim (Bakara'nın ilk sayfası) okunur ve arkasından hatim duası okunarak en sonunda yine Fatiha okunarak bitirilir.
Örnek Türkçe Hatim Duası
Ey Yüce Rabbimiz !
Sen bütün mahlukatına merhametli bilhassa inanmış kullarına pek lütufkarsın, el açtık kapına geldik sana dua ve niyazlarımızla yalvarıyoruz, dualarımızı kabul ederek bizlere af kapından bos çevirme Allah’ım!
Kıyamet gününün tek hakimi ve sahibi sensin, bizlere orada acı, cehennem azabından koru Ya Rabbi!
Biz yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardim dileriz, bizleri ibadet ve itaatin yolundan hiç bir zaman ayirma Allah’ım!
Hidayet üzere devamlı kalmayı, muttaki kullarından olmayı, dünya ömrümüzü iffet ve şerefimizle geçirmeyi cümlemize nasip eyle Allah’ım!
Gadabından hoşnutluğuna, cezandan affına, şeytanın şerlerinden senin sonsuz rahmetine sığınıyoruz, sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizleri de affeyle Allah’ım!
Okunan hatimi serifi dergahında kabul eyle.
Hasıl olan sevabı evvelen sevgiliPeygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) Efendimizin temiz ruhuna hediyeye eyledik sen vasıl eyle Ya Rabbi!
Diğer peygamberlerin, sahabeyi kiram ile tabiinin ruhlarına, dini İslam’a ilimleriyle ve kılıçlarıyla hizmet eden alimlerle, şehitlerin ruhlarına hediyeye eyledik sen vasıl eyle Ya Rabbi!
Amin diyen cemaatimizin ahrete göç eylemiş geçmişlerinin ruhlarına, bu topluluğumuza sebep olanların bütün ölmüşlerinin ruhlarına, dünyada anacak kimsesi kalmamış Müslüman kardeşlerimizin ruhlarına hediyeye eyledik, sen ulaştır Ya Rabbi!
Ve hassaten bu hatimin yapılmasında emeği geçen ve katılan herkesin geçmişlerinin ruhuna hediyeye eyledik sen ulaştır Ya Rabbi! Günahları varsa, onları hasenata tebdil eyle Allah'ım!
Hatime katılan tüm kardeşlerimizin gönüllerindeki muratlarına hayırla birlikte kavuşmalarını, iki cihanda senin nurunla pür nur olmalarını nasip eyle Allah'ım! Varsa bütün sıkıntılarını sen gider Ya Rabbi!
Senin affına merhametine ve lütfüne daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu zamanda bizleri sensiz bırakma Ya Rabbi! Sana yalvarıyoruz, kapına geldik bizleri boş çevirme Ya Rabbi!
Allahim sende biliyorsun ki senden başkasına rabb demedik, sadece sana kulluk ettik ve sadece senden yardım istedik, ve biliyoruz ki Allah'ım senin razı olmadığın işler yaptık, ama sen bizim Rabb'imizsin senden başkasına gidecek halimiz yok ki, ceza vermende sen bizim Rabb'imizsin, affetmende rabbimizsin, bizi bağışlarsan sen gafur ve rahimsin.
Sen affedicisin, affi seversin bizleri affeyle Ya Rabbi...
Ahirete göç eylemiş, kemikleri çürümüş bir fatihaya muhtaç olanların kabirlerini Kur’an’ın nuru ile aydınlat, makamlarını cennet eyle Allah’ım!
Kabirlerinde imanlarının ve Kur’an’ın nurunu onlara ortak eyle! Kabirlerini cennet bahçelerinden eyle. Cehennem çukuruna benzetme Ya Rabbi!
Beşer olarak, şaşarak işledikleri kusurları sebebiyle kabir azabı çekenler varsa, okunan Kur’an hürmetine sen onları kurtar Allah’ım! Sevgili Peygamber (asm)'in hürmetine onları affet Allah’ım! Kabe-i Muazzama, Ravza-i mutahhera ve diğer mukaddes yerler hürmetine sen onlara acı Allah’ım!
Dünyanın dört bir yanında zulme maruz kalmış bütün Müslüman kardeşlerimizin halleri sana arz ediyoruz Allah'm! Zulmedenleri ıslah eyle Ya Rabbi! Islah olmaları mümkün değilse, onları Kahhar isminle kahreyle Ya Rabbi!
Özellikle şuan dünyanın dört bir tarafında, biz burada rahat bir mekanda karnımız tok, başımızda çatı dua etmek bile nefsimize ağır gelirken ya onlar, ya onlar Allah'ım! Gecenin bir saatinde, soğukta, karnı aç ve bir köşede ölmeyi bekleyen Müslüman kardeşim “Ben burada bu haldeyken benden bir duasını bile esirgeyen Müslüman kardeşimden hesabimi soracak günü bekliyorum.” diyorsa, bunun hesabını nasıl veririz Allah'ım! Bizlere bu şuuru nasip eyle Allah'ım!
Son nefesimizde kelim-i şehadetle buyrun « Eşhedu en la ilahe illallah ve eşhedu anne Muhammeden abduhu ve rasuluh » diyerek bu dünyadan göç etmeyi, imanın ve İslamın doğru, temiz ve nurlu yolundan ayrılmadan göç etmeyi cümlemize nasip eyle Ya Rabbi!
Şerefimiz olan dinimizi, dünyamızı ahretimizi mamur eyle.
Gözümüzün, kulağımızın kalbimizin ve diger bütün azalarımızın şerlerinden bizleri koru.
Ey kalpleri tasarrufunda bulunduran Mevlamız, bizleri ve aile fertlerimizi sana itaatle hoşnutluğuna sebep olan işlerde ve doğru yolunda daim eyle!
Kabul olmayacak dua ile sana el kaldırmaktan, insanlığa ve İslamlığa faydalı olmayan bilgiden, bir Müslümana yakışmayan acizlikten, tembellikten, cimrilikten sana sığınıyoruz, bizleri de koru Ya Rabbi!
Amin diyen kullarını iki cihanda aziz eyle.
Cennetinle cemalinle bizleri müşerref eyle ve duamızı yüce dergahında kabul eyle Ya Rabbi!
Hulasa duaların özü; sevgili Peygamberimizin (asm) senden istediği hayırlı işlerin tamamını biz de Senden istiyoruz, bizlere de nasip eyle Ya Rabbi!
Sevgili Peygamberimizin (asm) sana sığındığı bütün şerlerden, fitne, fesat ve nifaktan bizde Sana sığınıyoruz, hepimizi koru Allah’ım!
Hatim duasına katılan katılmayan herkesin günahlarını geniş mağfiretinle affeyle Ya Rabbi!
Bizlere hiçbir zaman düşünemediğimiz kadar büyük ve geniş nimetler ihsan eyle Ya Rabbi!
Hiçbir gölgenin olmadığı o dehşetli hesap gününde, senin gölgenin altında bulunmayı nasip eyle Allah’ım.
Bu hatime katılan arkadaşlarla beraberCennette de komşu olmayı nasip eyle Ya Rabbi
"Subhane Rabbike Rabbi’l-izzeti amma yesifun ve salamın ale’l-mirselin ve’l-hamdu lillahi Rabbi’l-alemin"
Bütün ölmüşlerimizin ve SevgiliPeygamberimizin (asm) ruhu için, Allah Teala’nın rızası için. El Fatiha.

Son düzenleme:
Guzel arkadaslarim ben burada cok iyi insanlarla tanistim sukrolsun. Hepimizin bir derdi tasasi var. Ben hatim baslatmak istiyorum. Bir haftada herkes 1 cuz alsa tamamlariz. Arapcadan okumak sart degil bilmiyorsak latincede okunur onemli olan yureginizin niyeti bana katilan olur mu? Herkes kendi iategi dilegi ya da Allah rizasi icin hangisi olursa hatim sonrasi dualar kabul gorurmus. Nautilus Nautilus dnzderya dnzderya aysesahra aysesahra S Sky_sun sevdakusum sevdakusum Avrenim Avrenim birkadin birkadin aklima gelen kisiler bunlar zorlama degil fikrinizi almak istedim olur mu sizce?
tatlım ben bu şekilde bir hatime katılıyorum her hafta bir cüz okuyorum ama o birikti bayağı onu bitirmeye çalışıyorum.. 1 haftaya kadar okurum. 1 hafta sonra buraya katılabilirim.şimdi zorlar beni biraz

Canım katılırim fakat bi cüz u bir hafta bitirecez dimi nasıl olacak ?

Canim cok tesekkur ederim dusumdugun icin seve seve okurum demek isterdim ama her hafta soz verdigim grup var onun disinda bu hafta bugun yarin bebekler gelmek uzere o yuzden soz verip de kalmak var :KK43:

Arkadaşım ben latinceden okuyabilirim. Bu şekilde sorun olmazsa seve seve katilirim.

Canim cok tesekkur ederim dusumdugun icin seve seve okurum demek isterdim ama her hafta soz verdigim grup var onun disinda bu hafta bugun yarin bebekler gelmek uzere o yuzden soz verip de kalmak var :KK43:
biliyorum canım mazeretini ama katılacağını düşündüğün insanlar olursa haber verebilir misin? ben de beklemedeyim en azından ilk listeyi oluşturabilşrsek ikşnci listede devredebilirim diye düşünüyorum. 30 kişi bulsak yeterli olur.

beni de ekle Allah senden razı olsun . Kuran'ı biliyorum ama cok yavaş okuyorum 1 cüz 1 haftada olursa okurum Allah'ın izniyle , bu vesileyle ins Kuran'ı okuruz
eklerim tabi tedavin hayırlı olsun inşallah , bir sorun olursa ben ve 2015 şubatta tüp bebk yaptıranlar konusunda istediğin kadar destek alabilirsin :KK66: Hepimşzden razı olsun.

biliyorum canım mazeretini ama katılacağını düşündüğün insanlar olursa haber verebilir misin? ben de beklemedeyim en azından ilk listeyi oluşturabilşrsek ikşnci listede devredebilirim diye düşünüyorum. 30 kişi bulsak yeterli olur.
Cok guzel dusunmussun keske daha once olsaydi defim ben de. Cumaya bitirmem gereken sozlerim var artik acilar icindeyim cok zorlaniyorum :KK43: okuyabileceklere sorarim tabiki

papyonkilikli papyonkilikli iyi sabahlar,dün akşam güzel sözlerin için teşekkür etmeyi unutmuşum çok sağol çok incesin çok da güzel düşünmüşsün,inşallah şubatta başlıyoruz tedavimize,Rabbim hayırlısını versin,sabah-ı şeriflerin yüzü gözü hürmetine duamızı,okuyacağımız Kur-an'ı Kerim'i kabul buyursun

ben varımm inşallah şuan mazeretliyim 2 gün sonra başlarım inşallah

Allah ım ne büyük....
Okumalıyım...katılmalıyım bu topiğe...
gözlerım doldu resmen benım..
Allah razı olsun vesile olanlardan , sizlerden...

X