her zaman dost acı söylemeli mi?

Eğer kendine gelmezsen çocuklar için Sosyal Hizmetlere başvuracağım deyin . Dünyaya getirdiğine bakmayan kişiye de anne diyesim gelmiyor. O çocukların günahı ne ki ?
Madem kocasını istiyor gitsin beraber kuma hayatı yaşasın . Aaaa deli mi ne ?
Şu dünyada hiç bir şey çocukları madur etme sebebi değildir .

Sevgili Hanımlar,

Fikirlerinize ihtiyacım var. Benim kardeşim gibi sevdiğim, yıllardır dostum olan, birlikte büyüdüğümüz arkadaşımın eşi 1.5 senedir bir başkasıyla beraber. Son derece eğitimli, kültürlü arkadaşım malesef bunu bir türlü aşamıyor ve eşiyle boşanmadı. Dostumla yeri geldi birlikte ağladım, yeri geldi kızdım, yeri geldi çok ağır konuştum. Kendine haksızlık ediyor bu durumu bitirmiyor diye çok üzülüyorum. Eşine yalvardı, yakardi, yuvasını bozmak istemiyor. Eşi resmen kendine bir hayat kurdu, aşık oldum diyor, ama arkadaşım kahroldu, igne ipliğe döndü, eridi üzüntüden, yine de hala esini bekliyor.
Dost acı söyler deyip açıkça konuşuyorum, bana mısın demiyor. Laylaylom yapıp, o sana dönecek filan diye kandırsam benden iyisi yok ama gönlüm razı değil. Çocuklarına çok kötü ve ilgisiz davranıyor malesef dostum, varsa yoksa onu aldatan eşi...
Bu durumda ne yapmalıyım? Sonuçta yetişkin bir kadın ama kardesim gibi, haline çok üzülüyorum.
Bence siz üstünüze düşeni fazlasıyla yapmışsınız. Bundan sonra en fazla yapabileceğiniz tedaviye ikna etmek olur. Ben böyle insanlarla yakın arkadaşlık kuramıyorum yaa sinirlerim bozuluyo.

Gözlerimi açıyorsunuz 🙏 Gercekten kendi aileme bu kadar enerji harcamıyorum, yordu beni..
Benim gözümde hasta bir insan değil de tipik, kocası için çocuklarını bile gözü görmeyen, normal zamanlarda da kendine sürekli üzülecek bir şeyler bulup sürekli depresif takılan ömür törpüsü bir insan canlandı. Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama ilaç olmasa bile psikolog iyi gelebilir belki. Terapilerle de iyiye gidebilir

Bence Neden vicdan azabi cekiyorsunuz onu da analiz etmek gerekir. Ailenizde buna benzer biri var miydi? Ya da annenizin de buna benzer bir tecrube si oldu da siz ondan gordugunuzu mu yapiyorsunuz acaba?
Çok şükür ailemde hic böyle birsey yaşamadım. Rahmetli babacığım annemi el üstünde tutardı, gözünün içine bakardı. Bende mutlu bir evlilik yaşıyorum cok şükür. Sadece arkadaşımdan soğuduğum icin ona karşı suçlu hissediyorum, ona bu zor zamanında bir tekmede ben atıyormuş gibi hissediyorum yanında olmamayi düşündükçe; cok insani bir yaklaşım degil mi?

Sevgili Hanımlar,

Fikirlerinize ihtiyacım var. Benim kardeşim gibi sevdiğim, yıllardır dostum olan, birlikte büyüdüğümüz arkadaşımın eşi 1.5 senedir bir başkasıyla beraber. Son derece eğitimli, kültürlü arkadaşım malesef bunu bir türlü aşamıyor ve eşiyle boşanmadı. Dostumla yeri geldi birlikte ağladım, yeri geldi kızdım, yeri geldi çok ağır konuştum. Kendine haksızlık ediyor bu durumu bitirmiyor diye çok üzülüyorum. Eşine yalvardı, yakardi, yuvasını bozmak istemiyor. Eşi resmen kendine bir hayat kurdu, aşık oldum diyor, ama arkadaşım kahroldu, igne ipliğe döndü, eridi üzüntüden, yine de hala esini bekliyor.
Dost acı söyler deyip açıkça konuşuyorum, bana mısın demiyor. Laylaylom yapıp, o sana dönecek filan diye kandırsam benden iyisi yok ama gönlüm razı değil. Çocuklarına çok kötü ve ilgisiz davranıyor malesef dostum, varsa yoksa onu aldatan eşi...
Bu durumda ne yapmalıyım? Sonuçta yetişkin bir kadın ama kardesim gibi, haline çok üzülüyorum.
Onun sıkıntısı dinlemek ve dürüstce fikrinizi söylemeye devam edin bence ve destek alması için tafsiyede bulunun.

Bence eşiyle alakalı bir şey söylemeyin, çünkü siz acı bir şekilde söyleseniz bile bir şey değişmeyecek gibi duruyor. Ama çocuklarına davranış şekliyle alakalı uyarın bence

Dost acı söyler ama acıtmaz. Bunun ayırdına iyi varmak lazım. Tabi ki doğruları konuşun ama sevecen bir tavırda olun. Bu arada herşeye rağmen kendisine acı çektirmek istiyorsa siz de kendinizi kaptırıp onunla birlikte acı çekmeyin. Bu onun hayatı bunu da unutmayın.

Siz elinizden geleni yapmışsınız. Bence artik yavas yavas bu konudan ve arkadaşinizdan kendinizi geri cekin. Herkes kendi seçimlerinin sonucunu yaşar. Arkadaşınızda bu yolu seçmis siz bir sey yapamazsınız.

Arkadasliginizi bitirmeyin bu onu daha cok bunalima sokabilir ama kocası konusuna mudahil olmayin olumlu olumsuz yorum yapmayin kendi acarsa sadece dinleyin yorum yapmayin ve kendi ruh sagliginiz icin asiri derece kendinize bi konuyu dert etmeyin.

Ne yazıkki insan oğlunu tanıdiysam olur ya yarin kocası sıkılır arkadaşınıza geri döner hic gozunuzun yasina bakmaz sana kalsaydı bosanacaktim yuvamı yıkacaktım senin yüzünden der sok olursunuz. kendini bu kadar kocasina bağimli yapan kadından hersey beklenir.

Bütün hıncını çocuklardan çıkarmak da nesi?
Eşi hayatına bakarken,arkadaşınız takıntı yapmış üstelik ona muhtaç yavruları ihmal etmiş ne yapıp ne edip destek almaya ikna edin

Bende açıkçası canim ciğerim arkadaşımdan korkunç soğudum ve vicdan azabı çekiyorum o yüzden açtım konuyu açıkçası. Sözleriniz yalniz olmadığımı hissettirdi. Zaten cok çekmiştim kendimi ama bende kalmaya gelecek kendi isteğiyle, mutlaka konuşacağız tabi, son defa dürüstçe paylaşmalı miyim diye fikir almak istedim. Yoksa malesef eskisi gibi değil icim ama üzülüyorum da, hele çocuklara..
benim de var böyle bir arkadaşım
severim de kendisini ama nasıl uzaklaştım bu konular yüzünden
sert çıkın yeter.. artık bu konuları dinlemek istemiyorum diyin
benim arkadaş anlatmıyor elinden geldiğince toparladı
inşallah siz de de faydası olur

çocuklar kaç yaşında? onlardan çıkarmasın hırsını

Hirsini cocuklardan cikaran bir kadini dusunmek..enterasan buda onun imtihani sen ne yapabilrsin ki? Bence birsey yapman gerekiyorsa çocuklari ondan koruman ne münasebet ya eş için çocuga kiyilirmi dünyada eş mi yok ne eşmiş be kurban ederim cocuklarima esini aldatan heriften ne hayir gelir arkadasiniz uzulsun birakin aciyi yasamakta bir olgunluk biçimi bu esnada hic karismayin.Ciftin bir araya gelmesi mumkun degil olunmaza olmusa cevirmeyin bu ne sacmalik insan sınırını bilmeli onu mutlu etmeliyim diyorsan ruh destege ihtiyac var

Hanımlar yazdığınız tüm yorumlar için teşekkür ederim. Arkadaşım geldi, bende kaldı, konuştuk ve ben artık asla ama asla ona tek kelime etmemeye karar verdim. Artık o birlikte büyüdüğüm dostum degil, baska birisi. Kendi yolunu kendi çiziyor ve kendisi bilir. Herkese sevgiler iyi bayramlar

X