Herkes bakımlı mi

Mavimorumsu

Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2020
60
37
32
Merhaba Hanımlar son zamanlarda kendimi çirkin hissediyorum.instagramda bakıyorum kadınlar göbeği açık kıyafetler giyiyo dümdüz göbekleri saçları vs nasıl hoşlar ben bi türlü öyle olamıyorum göbeğimde var 3 yaşında bebegimde kendimi mutsuz hissediyorum.siz bakımlı mısınız nasıl bir düzeniniz var herkes mi yediğine giydiğine dikkat ediyor

Cocuklar kucukken bende saldım bayıra Mevlam kayiraydim... Büyüdükçe uşaklar "bakımlı" hatuna doğru bir geçiş yaptım.

Üzülme herşey zamanla oturuyor dengeye, sanal dünyadaki herseye cok itibar etme. Herkes oldugundan farklı.. Kin güdeni var, koca ardinda iş cevireni var, filtre ile gözelleşip inceleni var. Var oğlu var yani...

Canım benim de ilk doğum yaptığım da ilk sene diyebilirim bakımı bırak uyku isterdim sadece kişisel bakım yapardım saç kıl tüy bakım makyaj saç düskeştirne yapmazdım hiç Diyet yapmadım yedim süreli ama aksine doğum öncesi kilolum da altında düştüm

Bende de öyle olur umarım bebeğim alerjikti emdiği için çok kısıtlı şeyler tükettim bende şükür geçti artık.bende bakımlı ve fit olmak istiyorum ama üstümde ölü toprağı var resmen nerden başlıycam nasıl bi düzenim olmalı bilmiyorum

Ben sosyal medyanın gerçek olduğunu düşünmüyorum, bu nedenle ilgilenmiyorum.
Rutine oturtmak lazım bakım işlerini, öteki türlü bir hafta istikrarlı olup 10 hafta erteleyince bir anlamı ve esprisi kalmıyor.
Cilt bakım videoları saç bakım videoları herkes bakım yapıp paylasiyo gibi geliyor.ama gerçekten istikrar çok onemli

Merhaba Hanımlar son zamanlarda kendimi çirkin hissediyorum.instagramda bakıyorum kadınlar göbeği açık kıyafetler giyiyo dümdüz göbekleri saçları vs nasıl hoşlar ben bi türlü öyle olamıyorum göbeğimde var 3 yaşında bebegimde kendimi mutsuz hissediyorum.siz bakımlı mısınız nasıl bir düzeniniz var herkes mi yediğine giydiğine dikkat ediyor
Sosyal medya gördüğünüz bayanlar ile kendinizi kıyaslamak sağlıklı bir düşünce değil. Bunun sonu yok, siz öyle olsanız yarın eşinizi hatta çocuğunuzu kıyaslamaya başlarsınız. Yarışmayı bırakıp bir an önce gerçek hayata dönmenizi temenni ediyorum

Evladiniz artik bebek degil.3 yasinda Allah bagislasin.Belki salmanizin nedeni budur.Etrafiniz aman yeni dogum yaptin,verirsin diye diye 3 sene gecmis.Bunu nerden biliyorum.Kendimden.🤷‍♀️19 aylik benimkiler. Bana da senin ikizlerin var ,tek bakiyosun,kilodur verilir vs laflarla kendimi salmama sebep oldular.Bir yerden baslamak lazim.He su var ki ben hic suslu,asiri bakimli biri olmadim ama su kiloda da olmadim.Biraz kilo alsam aninda kendimi toparlardim,spor yapardim.Su anda tek dusundugum bebeklerimden firsat kaldigi 5 dakika keske ayaklarimi uzayip yayilabilsem.

Cocuklar kucukken bende saldım bayıra Mevlam kayiraydim... Büyüdükçe uşaklar "bakımlı" hatuna doğru bir geçiş yaptım.

Üzülme herşey zamanla oturuyor dengeye, sanal dünyadaki herseye cok itibar etme. Herkes oldugundan farklı.. Kin güdeni var, koca ardinda iş cevireni var, filtre ile gözelleşip inceleni var. Var oğlu var yani...
fılıtre ıle guzellesıyolar :)

Sosyal medya gördüğünüz bayanlar ile kendinizi kıyaslamak sağlıklı bir düşünce değil. Bunun sonu yok, siz öyle olsanız yarın eşinizi hatta çocuğunuzu kıyaslamaya başlarsınız. Yarışmayı bırakıp bir an önce gerçek hayata dönmenizi temenni ediyorum
Aslında yarışmak ve kıyaslamak değil benimkisi merak ediyorum insanlar nasıl bu düzenini koruyabiliyor

O bakimli sut gibi hatunlar 37534 kez shop yapip ancak oyle oluyolar yahu biyigi cikmayan kadinmi var ya 🤷🏻 varsada dogustan sansli gruptur onlarinda illaki bi baska kusuru vardir yada estetikle kum saati halini aliyorlar. Yuzlerinde botox dolgu dudak goz burun anam onlari bizde yaptirsak taş gibi oluruz zaten😂

Cirkin kadin yoktur ya estetiksiz kadin vardir yada shopsuz😂

Buradaki verimli rutin sayfasını takip etmenizi öneririm😊 bence en önemlisi plan yapıp görünür bir yere yazmak bu motive ediyor. Ve sabah çocuktan bi 40 dk falan önce kalkıp ılık limonlu suyunuzu içip biraz spor, yüz bakımı gibi şeyler yapar pijamaları çıkarırsanız psikolojik olarak enerjik başlıyorsunuz güne. Sonrası da abur cubur tatlı gibi şeyleri yemezseniz zaten kilo düzene girer.

Bu crop top modası ile ilgili ben de çok üzgünüm 😅 Benim birkaç kilo fazlam var öyle kilolu değilim ama yine de göbeğimi hiç beğenmiyorum. Bu seneki modeller de hep öyle. Diyet ve spora başlayacağım. İnsanlar giderek sağlıklı beslenme konusunda daha bilinçli oluyorlar ve spor ile ilgileniyor herkes. Elimde cipsimle Chloe Ting videosu izlemek istemiyorum artık.

Evladiniz artik bebek degil.3 yasinda Allah bagislasin.Belki salmanizin nedeni budur.Etrafiniz aman yeni dogum yaptin,verirsin diye diye 3 sene gecmis.Bunu nerden biliyorum.Kendimden.🤷‍♀️19 aylik benimkiler. Bana da senin ikizlerin var ,tek bakiyosun,kilodur verilir vs laflarla kendimi salmama sebep oldular.Bir yerden baslamak lazim.He su var ki ben hic suslu,asiri bakimli biri olmadim ama su kiloda da olmadim.Biraz kilo alsam aninda kendimi toparlardim,spor yapardim.Su anda tek dusundugum bebeklerimden firsat kaldigi 5 dakika keske ayaklarimi uzayip yayilabilsem.
Saolun hepimizinkini.aslinda bebegimle vakit geçirmekten o kadar mutlu oluyorum ki şimdiye kadar daha çok zamn ayırabilmek için kendimi öteledim hep.ama artık icimdeki bende burdayım demeye basladi

Bende sezeryanla Doğum yaptım 3 yaşında oğlum doğumun 3-4 günü sıkı bi korseyle neredeyse 1.5-2 ay yaşadım gece yatma ve banyo hariç çok şükür sarkık bi göbeğim olmadı ama onun haricide mekik çekmeye çok çalıştım sizde korse ve mekik yöntemini kullanabilirsiniz bakım olarakta tam tersi Doğumdan sonra çok fazla üstüne düştüm ve genelde bu tarz şeyler istekle alakalı yaptıkça ertesi gün yine yapası yine süslenesi geliyo insanın bi saç düzleştirmek yeni aldığım değişik parçaları giymek bi toka takmak emin olun yakışsada yakışmasada çok iyi gelicek ve zamanla kendinize yakıştıracaksınız eşiniz bile bu değişimi farkedicek:)

Cilt bakım videoları saç bakım videoları herkes bakım yapıp paylasiyo gibi geliyor.ama gerçekten istikrar çok onemli
Çocuklu hayatı bilmiyorum o konuda yorum yapamam ama bakım işi düzen işi. Ben öyle abartılı saatler süren bakımlar yapmam ama dikkat ederim.

Saçıma köpüren hiç bir şey sürmem mesela. Bilindik şampuanlar girmez bizim eve. Sles, sls, sülfat, paraben içermeyen şampuan kullanırım. Saça zarar vermeyince bakımı da kolay oluyor. Haftada bir karışım yağ maskesi yaparım gece, topuz yapar sarar yatarım. Sabah yıkarım. Saç bakım rutini bu kadar. Isı uygulamam. Düzleştirici maşa vs nadiren kullanırım.

Cilt bakım rutinim sabah akşam yıka tonikle nemlendir şeklinde. İşe geç de kalsam, uykusuzluktan gözümü de açamasam iki dakika yaparım bunları. Öyle çok zaman alan şeyler değil zaten. Haftada bir de tüp içinde kil maskeleri var onlardan birini sürerim. Evde ufak tefek işler yaparken kurumasını beklerim. Kuruyunca duşa girerim. Aklıma esince duşta vücut peelingi yaparım. Hemen hemen her duştan sonra (bir yere yetişmeyeceksem) vücudumu nemlendiririm.

Bunların hepsini toplasanız günde 15 dakika falan sürüyor. Bebekle de yapılır yani bence.

X