Herkesi Ağaç Kardeşliği'ne davet etti

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.203
27.470
57
Antalya’da düzenlenen Runatolia Maratonu’nda sinema ve tiyatro oyuncusu Yiğit Özşener, TEMA Vakfı’nın Ağaç Kardeşliği Projesi için iyilik peşinde koştu. Özşener, herkesi Ağaç Kardeşliği’ni desteklemeye davet etti.

herkesi-agac-kardesligi-ne-davet-etti-8705586.JpegBu yıl 12’ncisi düzenlenen Uluslararası Runatolia Antalya Maratonu, 5 Mart Pazar günü Antalya’da gerçekleştirildi. Adım Adım Oluşumu'nun Runatolia kapsamında düzenlediği yardımseverlik koşusunda TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği Projesi ile yer aldı.


TEMA Vakfı’nın Ağaç Kardeşliği Projesi’ni ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Yiğit Özşener de koşarak destekledi. Maraton sonrası konuşan ünlü oyuncu, “TEMA Vakfı’nın Ağaç Kardeşliği Projesi için Runatolia’da koştum. Ben üzerime düşeni yaptım, şimdi sıra sizde. Destek olun” sözleriyle herkesi Ağaç Kardeşliği’ni desteklemeye davet etti.

"DOĞA VE GELECEK NESİLLER İÇİN İYİLİK PEŞİNDE KOŞTUM"

Herkesin doğa ve gelecek nesiller için harekete geçmesi gerektiğinin altını çizen Yiğit Özşener, “Bu nedenle Runatolia Maratonu’nda Ağaç Kardeşliği Projesi’ni desteklemek için iyilik peşinde koştum. Çünkü proje kapsamında çocuklarımız için Balıkesir’de 5400 fidanlık ‘Çocuklar Hatıra Ormanı' oluşturacağız. Ayrıca 50 ilden toplam 5400 çocuğumuz“Orman Ekosistemi ve Yaşamın Çeşitliliği” konulu doğa eğitim programına katılacak. Böylece doğa ve gelecek nesiller için çok önemli adımlar atılmış olacak" şeklinde konuştu.

"DOĞAYA OLAN BORCUMUZU ÖDEMELİYİZ"

Doğanın tüm canlılara hiçbir karşılık beklemeden hizmet verdiğini hatırlatan Yiğit Özşener, son dönemde yapılan uygulamalar nedeniyle doğal varlıkların ciddi bir biçimde zarar gördüğünü belirterek, "Doğal varlıkları korumanın en etkili yolu doğa eğitimleri düzenleyerek gelecek nesillerin doğayla olan bağlarını güçlendirmekten geçiyor. TEMA Vakfı,Ağaç Kardeşliği Projesi’ni bu kapsamda hayata geçiriyor. Çocuklara yönelik bir doğa eğitimi ve ağaçlandırma projesi olan Ağaç Kardeşliği’ni destekleyerek doğaya olan borcumuzu ödeyebiliriz” dedi.
milliyet.com.tr