Herşey bitti

oylesinebiriiste

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2020
18
24
Önceki yazdığım mesajdan bilenler bilir. Eşimle ailesi yüzünden ayrılma aşamasındaydık ailesiyle yaşıyordum ve ailesinin bir takım yaptığı şeylerden ötürü onlarla görüşmek istemedim. Annemin evine geldim onların yaptıkları yüzünden. Ayrı eve çıkıcaktık ama eşm ailem diye tutturdu. Konuşmuyorsun ailemle olmaz dedi. Bende sen konuş ama ben istemiyorum bana karışma dedim. Haklı sebeplerim vardı. Benim yuvam önemli yuvama bakmak zorundayım kimse kimseyle konuşmıyorsa konışmasın ben konuşurum ziyarete gider gelirim diyen adam herşeyi bana yıktı ve konuşmak istemiyorum diye boşanmaya razı geldi. Bana sahip çıkmadı hep ezdirdi. Şuanda da sahip çıkmadı. Bütün eşyalarım o evdeydi eşyalarımı gönder demiştim. Eli bile titremeden kolilemişler ve kamyonla bugun gidip aldık. Karısına sahip çıkamayan bi kocayla evlenmişim. Ne olursa olsun beni böyle ortada bırakmamalıydı. Sizce ilerde pişman olur mu değmediğini anlarmı. Ona beddua da ettim sözler de söyledim yüzükte attım. Çünkü beni hiç korumadı sahip çıkmadı hep ezdirdi. Şimdi beni suçluyor. İnsan sebepiz yapar mı. Olan bana oldu. Köpek gibi fırlatıldım o evden. Kamyona eşyalarmı yükleyip annemin evine getirmek çok koydu bana. Çok üzüntülüyüm. Bu süreci nasıl atlatıcam bilmiyorum.. ah be bi sahip çıkmadı bana. Seven insanın gözü bişey görür mü. Nerde sevgi burda? Evlenmek için evlenmiş resmen. Anasının eteği altından çıkamayanlar evlenmesin ya.

Pişman olsa ne olur. Gerizekalı annesi ile eşi arasında ayrım yapamayan erkeklerin..... töbe töbeee.. Sinirlendim.. Bırak ne halleri varsa görsünler. Çok sinirlendim.. Sen hayatına bak, üzülme önüne bak.. Yaşa hayatını.. ilerde önüne öyle birisi çıkacak ki bu günlere şükredeceksin.

Bi arkadaşım var eşyalarını hala alamadı.Kıyafetleri ,butun çeyızı ,İç çamasırı ,duzlestırıcısıne kadar.Evlenırken aldıkları mobılyaları ıle kayınvalıdesı her gun resım cekınıp facebooktan paylaşıo.Pişman olsa ne olucakki .Senı bu hale getırdıkten sonra.Çocugun varmıydı?Kaç ay evlı kaldın?

Pişman olsa ne olur. Gerizekalı annesi ile eşi arasında ayrım yapamayan erkeklerin..... töbe töbeee.. Sinirlendim.. Bırak ne halleri varsa görsünler. Çok sinirlendim.. Sen hayatına bak, üzülme önüne bak.. Yaşa hayatını.. ilerde önüne öyle birisi çıkacak ki bu günlere şükredeceksin.
Ya konuşmuyorsam konuşmuyorum ne olcak. Sözde en değerlisi bendim yapamazdı bensiz ölürdü. Eşyalarını sen istedin diyip beni suçladı. Ben istedim de insanın eli varmazdı be. Çok zoruma gitti kamyonda kıyafetlerim çeyizim.

Bi arkadaşım var eşyalarını hala alamadı.Kıyafetleri ,butun çeyızı ,İç çamasırı ,duzlestırıcısıne kadar.Evlenırken aldıkları mobılyaları ıle kayınvalıdesı her gun resım cekınıp facebooktan paylaşıo.Pişman olsa ne olucakki .Senı bu hale getırdıkten sonra.Çocugun varmıydı?Kaç ay evlı kaldın?
Allah ıslah etsin hepsini. 6 buçuk aylık evliydim daha ya ailesi sebep oldu rabbim bırakmasın yanlarına. Kolilerimle annemin evindeyim bukadar şeyi nasıl sığdırcam onu düşünüyorum şimdi. Karısına sahip çıkamayan kocalar işte ne olcak. Ananın eteğinden gidmiyosan evlenme ya

Pisman olmayacak. Ailesi simdiden ona yine ezebilecekleri birinin arayisina girmistir bile. Cok gördüm öyle. Adamlar daha bosanmamis aileler ortaya düsüyor yeniden evlenmek icin . Size cok gecmis olsun
Benim gibi saf salak zor bulurlar düğünsüz gelinliksi z sade nikahla evlenen bide altınları satılan ama ses etmeyen birini.

Allah ıslah etsin hepsini. 6 buçuk aylık evliydim daha ya ailesi sebep oldu rabbim bırakmasın yanlarına. Kolilerimle annemin evindeyim bukadar şeyi nasıl sığdırcam onu düşünüyorum şimdi. Karısına sahip çıkamayan kocalar işte ne olcak. Ananın eteğinden gidmiyosan evlenme ya
Allah elbet soracak herşeyin hesabını. Onları Allah'a havale et..

Önceki yazdığım mesajdan bilenler bilir. Eşimle ailesi yüzünden ayrılma aşamasındaydık ailesiyle yaşıyordum ve ailesinin bir takım yaptığı şeylerden ötürü onlarla görüşmek istemedim. Annemin evine geldim onların yaptıkları yüzünden. Ayrı eve çıkıcaktık ama eşm ailem diye tutturdu. Konuşmuyorsun ailemle olmaz dedi. Bende sen konuş ama ben istemiyorum bana karışma dedim. Haklı sebeplerim vardı. Benim yuvam önemli yuvama bakmak zorundayım kimse kimseyle konuşmıyorsa konışmasın ben konuşurum ziyarete gider gelirim diyen adam herşeyi bana yıktı ve konuşmak istemiyorum diye boşanmaya razı geldi. Bana sahip çıkmadı hep ezdirdi. Şuanda da sahip çıkmadı. Bütün eşyalarım o evdeydi eşyalarımı gönder demiştim. Eli bile titremeden kolilemişler ve kamyonla bugun gidip aldık. Karısına sahip çıkamayan bi kocayla evlenmişim. Ne olursa olsun beni böyle ortada bırakmamalıydı. Sizce ilerde pişman olur mu değmediğini anlarmı. Ona beddua da ettim sözler de söyledim yüzükte attım. Çünkü beni hiç korumadı sahip çıkmadı hep ezdirdi. Şimdi beni suçluyor. İnsan sebepiz yapar mı. Olan bana oldu. Köpek gibi fırlatıldım o evden. Kamyona eşyalarmı yükleyip annemin evine getirmek çok koydu bana. Çok üzüntülüyüm. Bu süreci nasıl atlatıcam bilmiyorum.. ah be bi sahip çıkmadı bana. Seven insanın gözü bişey görür mü. Nerde sevgi burda? Evlenmek için evlenmiş resmen. Anasının eteği altından çıkamayanlar evlenmesin ya.
Çok haklısın. Ama onlarla yaşayacağını bilerek evlenmişsin. Ve aynı evin içinde nasıl görüşmeyecektinki. Biraz daha ılımlı olmalıydınız eşinde sende. Ama üzülme su akar yolunu bulur. Eşyalarını isteyince tabiki getirecekler di. Bırak eşya filan kendini toplamaya çalış. Kendi içine bak oda baksın biraz dinlenin.

Ya konuşmuyorsam konuşmuyorum ne olcak. Sözde en değerlisi bendim yapamazdı bensiz ölürdü. Eşyalarını sen istedin diyip beni suçladı. Ben istedim de insanın eli varmazdı be. Çok zoruma gitti kamyonda kıyafetlerim çeyizim.
Üzme kendini zoruna da gitmesin. Kurtulduğuna sevin.

Çok haklısın. Ama onlarla yaşayacağını bilerek evlenmişsin. Ve aynı evin içinde nasıl görüşmeyecektinki. Biraz daha ılımlı olmalıydınız eşinde sende. Ama üzülme su akar yolunu bulur. Eşyalarını isteyince tabiki getirecekler di. Bırak eşya filan kendini toplamaya çalış. Kendi içine bak oda baksın biraz dinlenin.
hayır ayrı eve çıkacaktık ben ailenle görüşmek istemiyorum ama sana karışamam dedim. Ben yuvama bakmak istiyorum dedim. Vay efendim nasıl görüşmücen diyeç kapıya koydu resmen

ne kadar zor da olsa sizin için, her şerde bir hayır vardır bunu bilir bunu söylerim
şimdi bitirmeseydiniz eminim ki hiçbir zaman mutlu olmayacaktınız.. şimdi biraz üzülür, hayata kaldığınız yerden daha güzel devam edersiniz
kendiniz diyorsunuz aile anne eteği altında, siz istediğiniz kadar konuşmayın bu hep problem olacaktı başınıza

Valla büyük geçmiş olsun canım benim amiin inşallah Allah kimsenin yaptığını yanına bırakmasın inşallah 🤲 Rabb'im çok adaletli vardır bunda da bir hayır de ya seneler sonra seni gönderse ezdirse.. şimdi foruma bakıyorda ya bu ailelere bu adamlara ne oluyor böyle nereye gidiyoruz kimsede aile eş kavramı kalmamış bir sahiplenme kabullenme yok sürekli bir bahane bir sebep hop boşan ne halin varsa gör oluyor herşey evlenene kadar ya madem ailenle mutlusun ya da evlilik sorumluluk vs sana göre değil evlenmeyin biz kadınlar son damlaya kadar idare ediyoruz ama adam gibi adam yok ki

😂😂😂 benimde kocam bebek akili tek degilsin üzülme Ben 7 aylik evliydim balayindan daha yeni gelmıstık corona yüzünden dügünden sonra gidememistık balayına 7 ay sonra gittik ve balayından döndük den 1 hafta sonra ayrıldık ve ben ayrilik sebebimi bile bılmıyorum annesı babası kocamı ortadan kaldırdılar esımın adına o daha ıstemıyo dedıler esımle son görüsmem bıle olmadı aynı ıs yerınde calısıyoruz kacıyo hıc bır türülü o günden sonra görmedım kendısını karsıma gecıb bır sebeb söylemedı ve beni hep ezdı 7 ay burnumdan getırdı bosver sende hıc üzülme bunlar ana kuzusu Annelerının eteklerının arkasına saklanıyolar bazen ınsanın kafası ıster ıstemez takılıyor soru ısaretlerıle yapıcak bırsey yok

yetti artık yetti..... evlenmeyin be evlenmeyin... madem kadını yuva aile görmüyosunuz... ananız kıymetli.... girmeyin kadınların günahına... bu ne ya... bu kaçıncı... annesine hastalıklı düzeyde bağımlı heriften koca olamz ... olmadı... olmayacak... bırakın analarıyla yaşlansınlar...

Hiçbirimiz mal değiliz bu yüzden birinin bizi sahiplenmesine, sahip çıkmasına ihtiyacımız yok. Bundan sonra yola güçlü bir kadın olarak devam etmek istiyorsanız öncelikle bunu kendinize empoze edin. Bu saatten sonra ileride pişman olup olmayacağı artık onun bileceği iştir sizi hiç ilgilendirmesin. Kötü bir bitiş olmuş, evet keşke her evlilik sonsuza dek sürse ama bu sonucu değiştirmez iyi ya da kötü olacaktı artık siz bu durumdan nasıl daha az etkilenirsiniz onu zira 'kendinizi' düşüneceksiniz. Ayrılırken kimin nasıl ayrıldığı o kişinin karakteriyle alakalıdır siz size yani önünüze bakın.

X