Hiç Bitmeyen Uyku

TheKnack

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2016
1.992
6.152
Merhaba arkadaşlar. Ben normalde sadece geceleri uyuyan, gündüzleri istese bile uyuyamayan, erken uyanan bir insandım. Ancak geçtiğimiz eylül ayından beri durum değişti. İnanılmaz derecede fazla uyuyorum. Kafamı masaya koyduğum an uyuyabiliyorum. Boş olduğum günler günüm yemek yeme, arada telefona bakma dışında tamamen uykuyla geçiyor. Evde olduğum günler aralıklarla yaklaşık 13-14 saatim uykuyla geçiyor. Engel olamadığım bir uyku hâli var üzerimde. Bir şeyler yapmaya başladığımda hemen uykum geliyor ve yaptığım işin devamını getiremiyorum. Ekim başlarında doktora gittiğimde kan vermiştim ve B12 eksikliği çıkmıştı. Doktor B12 hapları verdi Apikobal adında. 30 tane vardı sanırım içinde. Kullandım bitti ama pek yararını görmedim. Bu durum yaşam kalitemi çok kötü etkiliyor ve benim için çok büyük bir dert şu anda. Sizin bu durum daha önce başınıza geldi mi? Bana verebileceğiniz tavsiyeler var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

O uyku durumu bende de var .Sizinki kadar değil belki ama sürekli uyumak istiyorum bende .Yorgun hissediyorum , enerji düşüklüğü var.Ara ara doktora gidiyorum bende .Ferritin,B12 ve D vitamini düşmüş oluyor baya .Şu an yine ilaçlara başladım , daha iyiyim .Ama sanırım benim karakter yapım uyuşuk onu anladım 🤦‍♀️

Bir ara bende B12 ilaçları kullanmıştım.Uyku rekorum 18 saat.
Sonradan farkettim ki yaşadığım şehir ve çalışma şartları yüzünden aslında depresyondaymışım. Sizin içinde böyle bir durum olabilir mi?
Olabilir çünkü ben de mecburi olarak içinde bulunduğum çevreden hiç haz etmiyorum. Hatta neredeyse nefret ediyorum diyebilirim de.

O uyku durumu bende de var .Sizinki kadar değil belki ama sürekli uyumak istiyorum bende .Yorgun hissediyorum , enerji düşüklüğü var.Ara ara doktora gidiyorum bende .Ferritin,B12 ve D vitamini düşmüş oluyor baya .Şu an yine ilaçlara başladım , daha iyiyim .Ama sanırım benim karakter yapım uyuşuk onu anladım 🤦‍♀️
Geçmiş olsun ☺️

Durumunuzun psikolojik olduğunu düşünüyorum.
Iliskimin kötü gittiği zamanlar ben de çok uyurdum. Şimdi ise geç bile yatsam erkenden, kendiligimden uyanıyorum.

Depresyon, stres gibi bir durumunuz var mı?
Yaygın anksiyete bozukluğu nedeniyle tedavi görüyorum geçtiğimiz nisan ayından beri. Onunla alakası var mı acaba? Gerçi öncesine göre kendimi çok çok çok iyi hissediyorum ama🤔

Yaygın anksiyete bozukluğu nedeniyle tedavi görüyorum geçtiğimiz nisan ayından beri. Onunla alakası var mı acaba? Gerçi öncesine göre kendimi çok çok çok iyi hissediyorum ama🤔
Anksiyetenizle alakalı ilaç alıyorsanız onun dönemsel bir yan etkisi olabilir belki.
Ben de hep az uykuyla yetinen insanlardan olmak istemişimdir. Uyandıktan birkaç saat sonra bile yatsam yine uyurum, bünyem uykuyu seviyor.:110: Yatış kalkış saatlerinizi düzenleyebilirsiniz, çünkü dengesiz yaşam da buna çanak tutuyor. Ayrıca kendinizi sürekli meşgul tutmanızı öneririm, uykunuz geldiğinde biraz uyuyayım demek yerine kahve için, hareket edin biraz, sevdiğiniz diziden bir kesit izleyin uykunuz açılsın. Uyku uykuyu getirir derler :KK51:

Anksiyetenizle alakalı ilaç alıyorsanız onun dönemsel bir yan etkisi olabilir belki.
Ben de hep az uykuyla yetinen insanlardan olmak istemişimdir. Uyandıktan birkaç saat sonra bile yatsam yine uyurum, bünyem uykuyu seviyor.:110: Yatış kalkış saatlerinizi düzenleyebilirsiniz, çünkü dengesiz yaşam da buna çanak tutuyor. Ayrıca kendinizi sürekli meşgul tutmanızı öneririm, uykunuz geldiğinde biraz uyuyayım demek yerine kahve için, hareket edin biraz, sevdiğiniz diziden bir kesit izleyin uykunuz açılsın. Uyku uykuyu getirir derler :KK51:
Teşekkür ederim, haklısınız, uyudukça uyuyası geliyor gerçekten insanın. Tavsiyelerinizi deneyeceğim ☺️

B12 tedavisi sadece bir ay olmaz. Folik asistle beraber en az 3 ay olmalı, iğne ile başlanmalı. Tekrar başka birine gidin ve tedavinize devam edin.

X