Hiçbir İşim Rast Gitmiyor

Barbie1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2022
47
44
23
Ailemden sürekli azar işitiyorum başarısız olduğumu bir türlü iş bulamadığımı söylüyorlar 2 yıldır işsizim nereye başvursam biri de mi almaz o kadar bunaldım ki normalde benim eve uzak bir yer olacak gibiydi giriş çıkış olmaz diye kabul etmiyorlar ama işe giremiyorum diye isyan ediyorlar gerçekten çok çabalıyorum o kadar bunaldım ki anlatamam. Kpss den bir puan aldım o bile işe yaramıyor artık kılık kıyafetime bile karışıyorlar whatsap profil resmime bile bugün karıştı annem. Ne haddine ya benim resmim ben seçmişim ben beğenmişim. O kadar kızgınım ki hayata karşı herkes atandı çevremde iyi para alıyorlar geziyorlar ben hep başarısız ne yapsam olmuyor isyan ediyorum hayatımdan. Geçen haftalarda kuzenimin düğünü vardı herkes kıyafet hakkında yorum yapıyor size ne ya ben beğenmişim yetmez mi. Ama yok illa onların dedikleri olacak kuaförün yaptığı makyajı bile beğenmediler sanki ben yapmışım gibi davranıyorlar. Dua ediyorum olmuyor. Çevreme bakıyorum onların hayatı çok güzel benim niye değil hep ben mi sabır çekmek zorundayım. Ama bana da yeter ya. Birini sevdim onla da ayrıldım toplum ne der boşanmış birine çocuğu olan birine diye ya yoruldum gerçekten. İnsanlar benim derdim yokmuş gibi davranıyorlar. Ben de insanım ben de bıkıyorum bu hayattan arkadaşım isyan ediyordu üniversite yurdunda kalırken derdini anlattı benimki onun yanında daha beter kalıyordu annesi ona neden arabayı siyah almış diye annesiyle tartıştı. Ben de buna mı isyan ediyorsun yani kimsenin malında gözüm yok . Ki arkadaşımın şuan en lüksünden 3 arabası var ve aynı yaştayız. Hayat hep bana mı zor olacak gerçekten merak ediyorum. 22 yaşındayım ve gerçekten çöktüm ben de gençlik hevesi diye bir şey kalmadı. Bildiğiniz bir dua esma zikir varsa yazın lütfen. İşlerimin rast gitmesi için Meditasyona başladım biraz iyi geldi ama bugün yine annemle tartıştık moralim düştü. Bugün spor uygulaması indirdim yapayım diye onu yapacağım fazla kilom yok ona bile laf ediyorlar beden kitle indeksine göre normalim yok çok kilo aldın diyip duruyorlar. Bir lafını dinlemesem ikinciyi dinliyorum Bir kulaktan girsin bir kulaktan çıksın diyeceksiniz siz yapabiliyor musunuz ailenizle yaşıyanlar bir kez bu şekilde yaparsın ikinci şekilde olmuyor insanız biz de . Psikologtan randevu almaya düşündüm devlet olmaz online terapi alıyım dedim ama çalışmadığım için o da yok çevremde arkadaşım kalmadı bunları anlatacak o kötü bu kötü diye diye arkadaşlarımdan soğuttular bu yüzden buraya yazdım Allaha inancım var ama ben de insanım yoruldum bunu yazarken ağlıyorum hep ben mi sabır çekeceğim diye bu şekilde de inanç eksikliğine neden oluyorum biliyorum. Skolyoz tedavisi görüyorum kamburum şimdi bir de polikistik over sendromu çıktı başıma çocuk sahibi olmak zormuş bu şekilde bekarım ama şimdiden önlemini alacağım adet döneminin 3.günü hormonlarıma bakacaklar ona göre ilaç tedavisi başlayacakmış Biliyor musunuz beni kimse beğeenmiyor çevremde herkesi beğeniyorlar erkekler beni beğenmiyorlar kamburumda fazlasıyla var bu yüzden galiba ben üniversitenin son zamanlarında ilk sevgilim oldu o beni beğenmiş arkadaşlarım sonra tanıştırdı onunla da ayrıldık annesi felç geçirmiş babası engelli onların yanından ayrılamıyordu onun ahını mı aldım bilmiyorum. Dediğim gibi bildiğiniz bir dua zikir esma varsa yazarsanız beni çok mutlu edersiniz .Teşekkür ederim .

Öncelikle pkos hastasıyım senede 2 defa regl oluyorum 2.çocuğuma korunurken hamile kaldım,şimdiden bunun stresine girme zaman zaman herkesin hayatında zorlu dönemler olabilir yaşın daha çok küçük iş konusunda bi yerden başlaman lazım daha iyi işlere basamak gibi düşün

Bence başta kafa yapınızı değiştirmelisiniz. Sürekli karamsar olmak dertleri çağırıyor. Ben sizde karamsarlıktan başka duygu görmedim. İnsanlarda şu var bu var derseniz işimiz var. Herkesin şartları herkesten farklı. Mesela benim de iyi bir eşim var ama annem öldü. Eşi olmayan bana bakıp eşimi kıskansa annesizliğimin acısını anlayamaz. Yaşınız daha çok küçük. 22 yaşında hayat en durağan zamanlarından biridir. 2 yıllık mı bitirdiniz üniversiteyi onu anlamadım ama bence okumaya devam etmeliydiniz.

Ve ayrıca herkesin hayatında bir çok bilmiş herşeye karışan var. Yok diyen kendisidir. Büyüdükçe bunları takmamayı öğreniyoruz.

Ben sizi çok karamsar buldum,bu düşünce yapısıyla iyi olacak olan şeyleri bile görmeyebilir, imkanları kacirabilirsiniz.İnsanlarin size karışması yine sizden kaynaklanıyor bu fırsatı siz veriyorsunuz, Kendinizi o kadar aciz görüyorsunuz ki onlar bu gücü buluyor.Günümüz şartları zor bir tek siz değilsiniz bunları yaşayan,herşeyin zamanı var ama zamanı off puff la geçirmeyin kurslara gidin, evde dil öğrenin vb.

sizin durumunuzu birçok kişi yaşıyor ama ben sizi çok karamsar buldum

Merhaba bence öncelikle bir sakin olun. Her şey üst üste gelmiş ve bunalımdasınız şu an. Sürekli aynı evin içerisindesiniz, çalışmıyor ve okumuyorsunuz bu yüzden aslında yaşadıklarınız sizinle aynı şartlarda olan bütün gençlerin haliyle aynı. Ama siz görmediğiniz için herkesi 3 arabası var veya iyi bir işi, anlaşabildiği bir ailesi var zannediyorsunuz. Hiç öyle değil. Sizin karşılaştığınız örneklerin üst seviye olması sizi karamsarlığa itmesin. Biraz da kendinizden kötü halde olanları düşünün.

Yaşınız daha çok genç, bunu unutmayın. Ne okudunuz bilmiyorum ama KPSS ile atanma şansınız varsa tekrar deneyebilirsiniz. Evde zıtlaşma olmaması için kütüphaneye vs çalışmak için gidebilirsiniz. Çalışmak için de kendinizi sıkmayın bazen insanın şanssızlığı tutar ama siz her yeri deneyin. Bu işlerde referans da çok önemli o yüzden sadece ilan aramayın isterseniz. Çalışan, sizinle aynı alanda bir şeyler yapan arkadaşlarınıza da duyurun belki bir faydası olur. Sınıf grubunuz falan varsa yazabilirsiniz. İnsanlar evde kaldıkça ve yapacak da bir şey olmadıkça doğal olarak birbirlerine sarıyorlar. Anneyle de olur bu anlaşamama, kardeşle de, babayla da olabilir. Zıtlaşırsanız yeni zıtlaşmalar doğacaktır, kabul ederseniz de yeni yaptırımlar. O yüzden sakince problemlerinizi konuşmayı deneyin. Unutmayın ki kimse mükemmel değil. 23 yaşındayım. Fakülteyi birinci bitirmiştim ve ben aramadığım halde karşıma uygun iş fırsatları çıkmıştı. Sonra aniden bir hastalık süreci ve annemi kaybettim. Şu an sizin yerinizde olmayı isteyecek kadar özlüyorum onu :KK43: Hayatta neyin şans olduğunu onu kaybetmeden anlayamazsınız.

gunesvemai gunesvemai neyini beğenmediniz acaba yorumumun ne rahatsız etti sizi
annenizi kaybetmişsiniz allah sabır versin
arkadaşa sormuşsunuz ama ben onun beğenmedim atmasını anladım
ailesinden yana muzdarip birine benim ailem şöyle harika böyle mükemmel demeseniz de olurdu...

ailesinden yana muzdarip birine benim ailem şöyle harika böyle mükemmel demeseniz de olurdu...
ben harika falan demedim demem de kimse harika değil benimde annemde sevmediğim yönler var benimde anlaşamadığım konular var
sadece öyle bir dönemde yanımdaydı onu söyledim

ben harika falan demedim demem de kimse harika değil benimde annemde sevmediğim yönler var benimde anlaşamadığım konular var
sadece öyle bir dönemde yanımdaydı onu söyledim
tamam işte konu sahibi bu konuda muzdarip, bu dönemlerinde ailesi desteklemiyor yanında değil ... onu anladığınızı aile desteğine ihtiyaç duyulmasının normal olduğunu ama ne yaparsa bu durumun üstesinden gelebileceğini söylemek yerinde benimde annem şöyle güzel yanımda durdu böyle harika destekledi canım anam diye anlatınca yakışıksız olduğunu söyledim ama sanırım yine anlatamadım ...

tamam işte konu sahibi bu konuda muzdarip, bu dönemlerinde ailesi desteklemiyor yanında değil ... onu anladığınızı aile desteğine ihtiyaç duyulmasının normal olduğunu ama ne yaparsa bu durumun üstesinden gelebileceğini söylemek yerinde benimde annem şöyle güzel yanımda durdu böyle harika destekledi canım anam diye anlatınca yakışıksız olduğunu söyledim ama sanırım yine anlatamadım ...
sizi anlıyorum hanımefendi anlama kısmında bi sorunum yok merak etmeyin

Gider..
Çok üzülüyordum,neden bir isim yok diyerekten kıvranıyordum,bir anda işe girdim..
Çok üzülüyordum,hakkimin yendiğini düşünüyordum,bir anda satış müdürünü usulsuzlukten kovdular.
Yani kalbin temizse illa ki bir yerden kısmetin çıkıyor.

konuyu okuyunca iyi ki annem benim annem demeye geldim 5 yıl işsizlik kpss gibi dertlerle uğraştım kendi kendime çok üzüldüm çok ağladım ama anacım vakti vardır olur aç değilsin açıkta değilsin dedi şu an anneme şükrediyorum canım annem

Kocası düşüncesizlik eden üyeye de kocanızı övmüşsünüz.
İnsanların eksik yanlarını bulup egonuzu mu okşuyorsunuz?

Şu an ülkede iyi kazanan, rahat yasayan yok gibi bir şey. Sizin arkadaş aşırı standart üstü, ona bakmayın bence. Yazdıklarınizi herkes yaşıyor ama sizde farklı olarak dikkatimi çeken şu ki çok karamsarsiniz. Sihirli değnek dokunup da guzellesmiyor hayatlar. Emek veriyorsunuz, küçük küçük değişimler oluyor.
Bir de insanlar çok gereksiz şeyler peşinde ömürlerini harcıyor. Bu dünyada güzel iz bırakmak, birilerinin hayatına olumlu iz bırakmak olsun amacınız. O zaman derdiniz kederiniz kalmaz.
İmkanlar çok olsa güzel olur ama bir hırka bir lokma diye gezen dervişlerin tasaları olmuyor. Yani demem o ki çalışın cabalayin ama kendinizi geçici şeyler için paralamayin

Son düzenleme:
ailesinden yana muzdarip birine benim ailem
Kocası düşüncesizlik eden üyeye de kocanızı övmüşsünüz.
İnsanların eksik yanlarını bulup egonuzu mu okşuyorsunuz?
cocuğu olmayan
şöyle harika böyle mükemmel demeseniz de olurdu..

konuyu okuyunca iyi ki annem benim annem demeye geldim 5 yıl işsizlik kpss gibi dertlerle uğraştım kendi kendime çok üzüldüm çok ağladım ama anacım vakti vardır olur aç değilsin açıkta değilsin dedi şu an anneme şükrediyorum canım annem
ne kadar berbat bir yorum. şu cümlenin hamile kalmakta sıkıntı yaşayan bir kadının yanında ay kocam ceketini atsa hamile kalırım diye viyaklayan akrabadan bir farkı yok. AYIP.

ne kadar berbat bir yorum. şu cümlenin hamile kalmakta sıkıntı yaşayan bir kadının yanında ay kocam ceketini atsa hamile kalırım diye viyaklayan akrabadan bir farkı yok. AYIP.
yanlış alıntılamışsınız ,sizinle aynı fikirdeyim...

Ailemden sürekli azar işitiyorum başarısız olduğumu bir türlü iş bulamadığımı söylüyorlar 2 yıldır işsizim nereye başvursam biri de mi almaz o kadar bunaldım ki normalde benim eve uzak bir yer olacak gibiydi giriş çıkış olmaz diye kabul etmiyorlar ama işe giremiyorum diye isyan ediyorlar gerçekten çok çabalıyorum o kadar bunaldım ki anlatamam. Kpss den bir puan aldım o bile işe yaramıyor artık kılık kıyafetime bile karışıyorlar whatsap profil resmime bile bugün karıştı annem. Ne haddine ya benim resmim ben seçmişim ben beğenmişim. O kadar kızgınım ki hayata karşı herkes atandı çevremde iyi para alıyorlar geziyorlar ben hep başarısız ne yapsam olmuyor isyan ediyorum hayatımdan. Geçen haftalarda kuzenimin düğünü vardı herkes kıyafet hakkında yorum yapıyor size ne ya ben beğenmişim yetmez mi. Ama yok illa onların dedikleri olacak kuaförün yaptığı makyajı bile beğenmediler sanki ben yapmışım gibi davranıyorlar. Dua ediyorum olmuyor. Çevreme bakıyorum onların hayatı çok güzel benim niye değil hep ben mi sabır çekmek zorundayım. Ama bana da yeter ya. Birini sevdim onla da ayrıldım toplum ne der boşanmış birine çocuğu olan birine diye ya yoruldum gerçekten. İnsanlar benim derdim yokmuş gibi davranıyorlar. Ben de insanım ben de bıkıyorum bu hayattan arkadaşım isyan ediyordu üniversite yurdunda kalırken derdini anlattı benimki onun yanında daha beter kalıyordu annesi ona neden arabayı siyah almış diye annesiyle tartıştı. Ben de buna mı isyan ediyorsun yani kimsenin malında gözüm yok . Ki arkadaşımın şuan en lüksünden 3 arabası var ve aynı yaştayız. Hayat hep bana mı zor olacak gerçekten merak ediyorum. 22 yaşındayım ve gerçekten çöktüm ben de gençlik hevesi diye bir şey kalmadı. Bildiğiniz bir dua esma zikir varsa yazın lütfen. İşlerimin rast gitmesi için Meditasyona başladım biraz iyi geldi ama bugün yine annemle tartıştık moralim düştü. Bugün spor uygulaması indirdim yapayım diye onu yapacağım fazla kilom yok ona bile laf ediyorlar beden kitle indeksine göre normalim yok çok kilo aldın diyip duruyorlar. Bir lafını dinlemesem ikinciyi dinliyorum Bir kulaktan girsin bir kulaktan çıksın diyeceksiniz siz yapabiliyor musunuz ailenizle yaşıyanlar bir kez bu şekilde yaparsın ikinci şekilde olmuyor insanız biz de . Psikologtan randevu almaya düşündüm devlet olmaz online terapi alıyım dedim ama çalışmadığım için o da yok çevremde arkadaşım kalmadı bunları anlatacak o kötü bu kötü diye diye arkadaşlarımdan soğuttular bu yüzden buraya yazdım Allaha inancım var ama ben de insanım yoruldum bunu yazarken ağlıyorum hep ben mi sabır çekeceğim diye bu şekilde de inanç eksikliğine neden oluyorum biliyorum. Skolyoz tedavisi görüyorum kamburum şimdi bir de polikistik over sendromu çıktı başıma çocuk sahibi olmak zormuş bu şekilde bekarım ama şimdiden önlemini alacağım adet döneminin 3.günü hormonlarıma bakacaklar ona göre ilaç tedavisi başlayacakmış Biliyor musunuz beni kimse beğeenmiyor çevremde herkesi beğeniyorlar erkekler beni beğenmiyorlar kamburumda fazlasıyla var bu yüzden galiba ben üniversitenin son zamanlarında ilk sevgilim oldu o beni beğenmiş arkadaşlarım sonra tanıştırdı onunla da ayrıldık annesi felç geçirmiş babası engelli onların yanından ayrılamıyordu onun ahını mı aldım bilmiyorum. Dediğim gibi bildiğiniz bir dua zikir esma varsa yazarsanız beni çok mutlu edersiniz .Teşekkür ederim .
naçizane tavsiyem böyle durumlarda acil müdahale. o da paradır. en kısa sürede idareten para akışı oluşturacak bir iş bulun. başka türlü ne kafanız açılır biraz kendinize gelirsiniz ne de aileniz birazcık susar.

X