Hiçbir şeye yetişemiyorum.

siyahibiri

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2020
395
22
Merhaba.. 8 aylık bi bebe annesiyim ilk çocuğum. Bebeğim bana çok düşkün benden başkasında durmuyor kendi kendine pek oyalanmıyor. Çevrem de devamlı sana gelemedik deyip gelmek isteklerini beyan ediyorlar.. eşim desen her şey temiz düzenli olsun ister.. bi düzen oluşturayım diyorum asla devamı gelmiyor. Çocuğu yedir et derken üstünü başını her tarafı batırıyor anca bunları temizliyorum. Onunla uğraş derken Bakıyorum akşam olmuş yemek yap ye topla bi de eşle ilgilen gün bitiyor. Erken de kalkıyorum ama hiçbir şeye yetişemiyorum çocuğumun uykusu yarım saat o sırada yarış atı gibi koşturuyorum ne yapacağım kalbim çarpıntı yapıyor artık kendime sıkıntı yapıyorum yetersiz hissediyorum

Merhaba.. 8 aylık bi bebe annesiyim ilk çocuğum. Bebeğim bana çok düşkün benden başkasında durmuyor kendi kendine pek oyalanmıyor. Çevrem de devamlı sana gelemedik deyip gelmek isteklerini beyan ediyorlar.. eşim desen her şey temiz düzenli olsun ister.. bi düzen oluşturayım diyorum asla devamı gelmiyor. Çocuğu yedir et derken üstünü başını her tarafı batırıyor anca bunları temizliyorum. Onunla uğraş derken Bakıyorum akşam olmuş yemek yap ye topla bi de eşle ilgilen gün bitiyor. Erken de kalkıyorum ama hiçbir şeye yetişemiyorum çocuğumun uykusu yarım saat o sırada yarış atı gibi koşturuyorum ne yapacağım kalbim çarpıntı yapıyor artık kendime sıkıntı yapıyorum yetersiz hissediyorum
kaç yasındasınız? eşiniz size istediğiniz gibi yardım etmiyor mu?

Bu sürecte normal. Esiniz de ev islerine yardim etsin veya cocukla ilgilensin siz islerinizi yapana kadar. Insanlarin size pandemi ortaminda gelmelerine zaten izin vermeyin. Artik daha cok bebek ve kücük cocuk da tedavi olmak zorunda kaliyor bosuna riski girmeyin. Siz tek basiniza herseye yetismek zorunda degilsiniz

Çocuk olunca bunlar çok normal canım.herseye yetişmek çok zor oluyor.kendini yetersiz hissetme.hepimize oluyor çoğu zaman.
Benim kızım büyüdü elimi kolumu da bağlamaz ama bende bazen ev işi yemek ıvır zıvır yetisemedigim oluyor.
Sen bide işleri yapicam yetişecek derken kendine vakit ayiramazsin.esin de destek olursa üstesinden gelirsiniz üzülme.

25 yaşındayım. Eşim de çalışıyor neticede yoruluyor bi de çocuk durmadığı için kısıtlı ilgilenebiliyor. O sırada anca yediklerimizi topluyorum.

25 yaşındayım. Eşim de çalışıyor neticede yoruluyor bi de çocuk durmadığı için kısıtlı ilgilenebiliyor. O sırada anca yediklerimizi topluyorum.
yaşına göre normal. daha genc olduğun için byle bir yük sni korkutmuş. keşke biraz bekleseydin.

Pandemi geçsin görüşürüz insallah diyin..Onlar da size gelemedikleri için ayıp ettıklerını düşünüyorlardır bu konuda onları rahatlatın pandemı de ınsallah bıterse,bırbırlerını tanıyanları hep bırlıkte cagırırsınız buzluga börek kek kurabıye fln atar bır de kısır yapar oyle cagırırsınız bu büyütülecek bır sorun degıl bence.Ilk cocugunuzmus acemılıktır bence neden yetersız olasınız kolay degıl cocukla evle ugrasmak

Pandemi geçsin görüşürüz insallah diyin..Onlar da size gelemedikleri için ayıp ettıklerını düşünüyorlardır bu konuda onları rahatlatın pandemı de ınsallah bıterse,bırbırlerını tanıyanları hep bırlıkte cagırırsınız buzluga börek kek kurabıye fln atar bır de kısır yapar oyle cagırırsınız bu büyütülecek bır sorun degıl bence.Ilk cocugunuzmus acemılıktır bence neden yetersız olasınız kolay degıl cocukla evle ugrasmak
Evet olabilir aslında yapıp atıyorum ama daha işe kalkışmadan gözümde buyuyor her güne bi iş yapayım diyorum bakıyorum yine anca topla süpür yemek yap olmuş üstüne ekleyemiyorum. Kalabalık gelecekler bi de ne kadar çeşit saysam yetmez yetmez deyip duruyorlar bu da gözümü korkutuyor bakıyorum herkes çocuğuyla sürekli misafir ağırlıyor ben hep yatılı kaldım okurken elim aşırı yatkın değil kuzenim bile bebeği 15 günlük ne zaman geleceğiz diyor darlandım

Merhabalar bebeğinin günde kaç uyku yapıyor acaba
3 er defa
Pandemi de bebek görmek isteyenler vaka tablosuna baksın hala idrak edemedik salgın var bebek çocuk dinlemeden herkese bulaşıyor
Temizlik konusu bitmez dağınıklık toplanıyorsa her iş bitmiştir
sormayın çocuğum 3 haftadır grip oldu mahvoldu çocukcağızm çağırmıştım iptal ettim şimdi bekliyorlar illa ki...

Evet olabilir aslında yapıp atıyorum ama daha işe kalkışmadan gözümde buyuyor her güne bi iş yapayım diyorum bakıyorum yine anca topla süpür yemek yap olmuş üstüne ekleyemiyorum. Kalabalık gelecekler bi de ne kadar çeşit saysam yetmez yetmez deyip duruyorlar bu da gözümü korkutuyor bakıyorum herkes çocuğuyla sürekli misafir ağırlıyor ben hep yatılı kaldım okurken elim aşırı yatkın değil kuzenim bile bebeği 15 günlük ne zaman geleceğiz diyor darlandım
Canım onlar nasıl misafir..Ne demek sen sayıyorsun onlar yetmez diyor..Kusura bakmayın bebeğim zor bir bebek diyeceksin.Onlara saymana bıle gerek yok yap önlerine koy öyle ınsanları ne yapsan memnun edemezsın..Bu yüzden sen sıkıntıya gırmıssın bellıkı..O zaman samımıyetınıze dayanarak mutfaga sok:) Madem aranızda yetmez dıye cesıt ısteme samımıyetı var gelın sız yapın ben de uzun zamandır kek börek yemıyordum dersın.) Onlar yüzsüzse sen daha cok yüzsüz ol herkese anladıgı dılden konus..

Gelmek isteyenlere kabul etmiyorum demelisiniz
Gelemedik diyene
Şartlar gereği gelmişsiniz kabul ettik içiniz rahat olsun diyip geçiştirin
Eşin her şey düzenli olsun diyorsa akşam kendi toplasın iş bölümü yapmalısınız
Ya yemek yapacak ya da yemek sonrası bulaşıkları halledecek
8 aylık bebeği olan arkadaşım ev işi yapmıyor sadece bebekle ilgileniyor ev işleri eşine ait yemeği de eşi yapıyor. Düzenleri harika. Ayrıca bebeği de görmek için teklif dahi etmiyoruz zaten kabul etmez ki biz de bu duruma alınmayız
Bebeklerin en tatlı dönemleri anı zamanda en zor süreci. Zamanın tadını çıkarın bebeğinizin bu halini çok özleyeceksiniz

ben bir sıkıntı göremedim desem

yani evet aynen dediğiniz gibi tüm gün bitiyor

sıkmayın kendinizi, bebekli evin normali yaşadığınız, dert etmeyin

ev derli toplu pırıl pırıl olmayıversin

siz ve hali ile de bebek huzurlu olsun yeter

bu arada misafirlere net olun

önemli olan hazırlık vs değil VİRÜS

ezilip büzülmeyin VİRÜS VAR SONRA deyin

olmaz deyin, eşim kızar deyin gerekirse kötü polis o olsun, doktor yasakladı deyin çok sıkışırsanız

ne o öyle kaç çeşit yapsam yetmez diyorlar vs vs

biraz yüzsüz ol öyle diyene birer çeşit de siz elinize alın da gelin deyiver

pratik olmak için de aynı tarz ama farklı görünen şeyler yap

yani birer demet dereotu maydanoz doğra

bir iki kırmızı biber doğra biraz salatalık turşusu mısır vs

bunlarla çeşit çeşit salata olur

şehriye salatası olur mercimek salatası olur çin salatası olur kısır olur mayonezli yoğurt kat patatesli ya da makarnalı salata olur

ama ne olur gerilmeyin

sizden bir tane var ve o bebeğin size ihtiyacı var

ne misafire ne evdeki temizliğe evin toplu olmasına

Canım onlar nasıl misafir..Ne demek sen sayıyorsun onlar yetmez diyor..Kusura bakmayın bebeğim zor bir bebek diyeceksin.Onlara saymana bıle gerek yok yap önlerine koy öyle ınsanları ne yapsan memnun edemezsın..Bu yüzden sen sıkıntıya gırmıssın bellıkı..O zaman samımıyetınıze dayanarak mutfaga sok:) Madem aranızda yetmez dıye cesıt ısteme samımıyetı var gelın sız yapın ben de uzun zamandır kek börek yemıyordum dersın.) Onlar yüzsüzse sen daha cok yüzsüz ol herkese anladıgı dılden konus..
Yok onlar değil ailem yetmez cok yap diyor☺️Yanlış anlattım.

8 aylık bir bebeğin annesine bağlı olması çok normal. Planlı hareket etmezseniz sıkıntı olur. Tabi planlı deyince de gün gün saat saat olamaz imkansız.
Öncelikle malum bir salgın sürecindeyiz dışarıdan evinize kimseyi almamalısınız bu çok net.
İkinciside bebeğinizin bir düzeni vardır muhakkak. Mesela 8 aylık bir bebek "en geç" akşam 20 de uykuda olması gerek. O saatten sonrası tamamen size ait. Ertesi günün yemeğini yapıp evi toparlayabilirsiniz, eşinizle başbaşa vakit geçirebilirsiniz. Gün içerisine çok iş bırakmamış olursunuz böylece. Her akşam bir odayı temizleyebilirsiniz mesela. Bu da bir çözüm olabilir.

korona varken insanların gelip gitmesi pek akıl karı değil bence

3 er defa

sormayın çocuğum 3 haftadır grip oldu mahvoldu çocukcağızm çağırmıştım iptal ettim şimdi bekliyorlar illa ki...
Bebek 3 kez uyuyorsa ki benim oğlum da aynen öyleydi . Sabah erken kalkıyorduk kahvaltı yaptırıyordum ve oğlum cidden iştahsız ve o zamanlar hele hiç yemezdi çok zorlanırdım kulak zarına kadar yemek oluyordu . Kahvaltısı gittikten sonra o mama sandalyesinde otururken önüne salatalık vs veriyordum oyalanması için . Koşa koşa çorba kavanoz maması filan hazırlıyordum o gün ne yemesi gerekiyorsa . 1. Uyku başlayınca hemen kahvaltı yapardım 10 dk da . Bazen akşam yemeğini yapardım pilav yapacaksam mesela pilavı kavururdum akşam yemeği saatine yakın suyu dökerim veya ütü yapardım ama çok hızlı koşa koşa. Oğlum uyanırdı hemen emzirip yatak toplardım ışık hızı ile evi süpürürdüm çünkü emekliyordu herşeyi ağzına götürüyordu . Oda benim arkamdan oda Oda gezerdi . Öğlen yemeği saati gelirdi yemeği yedirip duşa götürürdüm çünkü heryeri yemek olurdu 😞 onu uyutup hızla ben yemek yerdim . Akşam yemeği yapmamışsam onu yapardım 1 saat zaten çocuk uyanırdı bazen 45 dk uyurdu ay o zamanlar uykuları uzatmaya çalışıyordum oğlanı uyuttup bizim yataktayken koşarak mutfağa giderdim ekmek arası yapar yatağa gelirdim ki uyandığı al pış pış yapayım dalsın diye . Öğleden 30 dk son uyku olurdu onda da hemen yemek masası hazırlardım üzerimi değişip makyaj yapardım . Sonra eşim geliyordu yemek faslı vs vs 20:00 da oğlum uyur ben oyuncakları toplar bulaşık makinası boşaltıp çay koyardım . Misafir hiç kabul etmedim pandemi var zaten edemem kimse kusura bakmasın 😏 önceden 3 çeşit yemek yapardım ardık 2 filan ancak çorba yapmıyorum mesela tatlı nadir oğlan uyuduktan sonra hemen bi helva kavuruyorum veya mozaik filan dolapta oluyor gibi gibi . Her saniye çocukla zaman geçirmek istiyorum yoksa üzülüyorum ben . Şuan 15 aylık

X