Hiçbir şeye yetişemiyorum.

Coook normal canım benim de 11 aylık bebeğim var. Gün bitiyor iş bitmiyor kendime zaman ayiramiyorum. Depresyondayım. Yardım edecek kimsem yokk. Eğer annen varsa ya da kayinvaliden ile aran iyiyse arada bir çağır çocuğa baksınlar sen de ev işi yap bitir kendine zaman ayir benim öyle bir şansım yok maalesef. Değilse eşi dostu boşver Corona var zaten yok görüşecem diyosan bütün dağınıklığı tek bı açılmayacak odaya topla hazır yaş pasta al akşam çaya çağır. Ben valla aileleri çağırmıyorum artık onları görmeye ben gidiyorum. Sürekli yakınıyorum yapamıyorum yetişemiyorum diye kimse benden bir şey beklemiyor o yüzden. Artık sürekli iş yapmamaya da başladım baktım olmuyo bebemi uyutuyorum işleri bırakıp kahve içiyorum 😂
Annem yakınımda oturuyor ama gidip gelmez pek oturmaya gelir öyle çocuğa bakayım falan diye gelmez sık da gelmez zaten ayda yılda bi

Yemeği iki güne yetecek şekilde yapın. Benim eşim ailesinden alışmış, her güne yeni yemek isterdi. Ben de buna alıştırdım. Hiç itiraz edemiyor. Yemek yapmadığınız gün iş yaparsınız.

Gerekirse her gün makarna yapın yiyin ama kimseyi bu virüste hele ki 8 aylık bir bebeğinizin olduğu eve davet etmeyin.
Çok kızıyorum bu pandemi de hala akraba gönlünü hoş tutmak isteyenlere.
Vakalar 50 bini geçecek, ölümler artacak deniyor.
İnan ben kimseyle görüşmüyorum.
Sosyal tek tarafım işim.
Lütfen şu aşamada sadece bebeğine odaklan.
Ağlar eder onlar normal.
Şuan yemeği de salla biraz.
Makarna, çorba, salata bol bol, sulu yemekler, kahvaltı hazırla, patates kızart geçiştirin.

Üzülme hepsi geçecek.

Gerekirse her gün makarna yapın yiyin ama kimseyi bu virüste hele ki 8 aylık bir bebeğinizin olduğu eve davet etmeyin.
Çok kızıyorum bu pandemi de hala akraba gönlünü hoş tutmak isteyenlere.
Vakalar 50 bini geçecek, ölümler artacak deniyor.
İnan ben kimseyle görüşmüyorum.
Sosyal tek tarafım işim.
Lütfen şu aşamada sadece bebeğine odaklan.
Ağlar eder onlar normal.
Şuan yemeği de salla biraz.
Makarna, çorba, salata bol bol, sulu yemekler, kahvaltı hazırla, patates kızart geçiştirin.

Üzülme hepsi geçecek.
İnşaallah🤲🏻

Size vereceğim tek öneri:
O yarım saatlik uykularda oturun.
Bi kahve yapın.
Bi müzik dinleyin.
Veya sadece oturun.
Yetişmiyoruz hiçbir yere.
Düzen seven kendi düzenini kursun, eşinizin düzen hevesini tatmin etmek zorunda değilsiniz.
Yarım saatlik uykusunda koştursanız da otursanız da olacağı aşağı yukarı aynı, bari kendinize vakit ayırmış olun.

Annem yakınımda oturuyor ama gidip gelmez pek oturmaya gelir öyle çocuğa bakayım falan diye gelmez sık da gelmez zaten ayda yılda bi
O zaman kocana pis buluyosan kendin yap temalı bı sinir krizi geçir kimseyi davet etme canın isteyince evin topluyken hazir pasta al çağır boşver sen kendi değerini bilmezsen kimse bilmez

Şöyle ki gelecekler 20-25 kişi düşünüp getireceklerini de zannetmiyorum ama şükür ki şimdilik iptal oldu
Normal şartlarda bile 20 kişi misafir kabul edilir mi ya ? Mevlid gbi birşey olur o .Kendi kuzenlerimi bile toplu çağırmam ben maksimum 6 kişi .Kendinizi yormayın sakin.Ayri ayrı gelin dersiniz .

Merhaba.. 8 aylık bi bebe annesiyim ilk çocuğum. Bebeğim bana çok düşkün benden başkasında durmuyor kendi kendine pek oyalanmıyor. Çevrem de devamlı sana gelemedik deyip gelmek isteklerini beyan ediyorlar.. eşim desen her şey temiz düzenli olsun ister.. bi düzen oluşturayım diyorum asla devamı gelmiyor. Çocuğu yedir et derken üstünü başını her tarafı batırıyor anca bunları temizliyorum. Onunla uğraş derken Bakıyorum akşam olmuş yemek yap ye topla bi de eşle ilgilen gün bitiyor. Erken de kalkıyorum ama hiçbir şeye yetişemiyorum çocuğumun uykusu yarım saat o sırada yarış atı gibi koşturuyorum ne yapacağım kalbim çarpıntı yapıyor artık kendime sıkıntı yapıyorum yetersiz hissediyorum
Ya bu adamlar ne yiyip ne içiyor;vallahi bu kafadan varsa bende istiyorum.Herşeyin temiz,düzenli olmasını isteyen buyursun yapsın.Yapmayan da bir zahmet ses etmesin .Siz de kendinizi yetersiz hissetmeyin lütfen.Zaten her an herşeye yetişemezsiniz,kimse yetişemez.Elinizden geldiği kadar yapın, kalan da kalsın.Sizin sağlığınızdan,çocuğunuzdan daha kıymetli değil.

Merhaba.. 8 aylık bi bebe annesiyim ilk çocuğum. Bebeğim bana çok düşkün benden başkasında durmuyor kendi kendine pek oyalanmıyor. Çevrem de devamlı sana gelemedik deyip gelmek isteklerini beyan ediyorlar.. eşim desen her şey temiz düzenli olsun ister.. bi düzen oluşturayım diyorum asla devamı gelmiyor. Çocuğu yedir et derken üstünü başını her tarafı batırıyor anca bunları temizliyorum. Onunla uğraş derken Bakıyorum akşam olmuş yemek yap ye topla bi de eşle ilgilen gün bitiyor. Erken de kalkıyorum ama hiçbir şeye yetişemiyorum çocuğumun uykusu yarım saat o sırada yarış atı gibi koşturuyorum ne yapacağım kalbim çarpıntı yapıyor artık kendime sıkıntı yapıyorum yetersiz hissediyorum

5,5 aylık bebeğim var. bebeğinize dair anlattığınız her şey çok normal. Şu mesajınızda anormal olan iki şey var;
şu ortamda "sana gelemedik" diyebilen insanlar ve yardım etmek yerine düzen bekleyen koca :işsiz:
beyefendi elini taşın altına koyacak biraz. siz daha lohusasınız, kendinizi üzmeyin. Bebeğinizle bol bol ilgilenin, gerisi hikaye

X