Hijyen, pislik, mikroplar, sabun... kafayı yemek üzereyim

pamuk musun nesin

Şimdiden başka zaman yok
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
20.632
61.461
Merhaba hanimlar, bu aslinda bir çözümü olmayan konudur. Niyetim anlatip biraz olsun rahatlamak.

Bir süredir kv ve kp bizdeler. Aslinda onlari seviyorum. Bana hiç kötülükleri yoktur, çok severler.

Tek sorunumuz var; hijyen. O kadar pisler ki anlatamam. Asla el yıkamıyorlar. Tuvalette sifona basıp hemen kalkıp kapiyi açıyorlar.

Sabuna, musluğa dokunmuyorlar kesinlikle.

O pis ellerle kapı kolları, kumanda, çaydanlık, tuzluk, ekmek heer yere dokunuyorlar.

Her sabah tuvaleti yıkasam da 1 kez girseler mahvediyorlar. Kendi evimde sanki umumi tuvalete oturuyormuş gibi klozete peçete seriyorum.😔

Onlardan sonra tuvalete girdigimde klozetin oturma yerinin damla damla idrar oldugunu görüyorum. 😶

Nadiren olan bir sey degil bu. Günde kaç kez idrar yapıyorlarsa o kadar oluyor.

Alkollü spreylerle temizliyorum, peçete seriyorum, oyle oturabiliyorum.

Uzak yoldan geldiler duşa bile girmediler. Günler oldu hala hiç yikanmadilar.

Gündüz iş telaşı, tv sesi falan derken el yıkamadiklarini farketmiyorum. Ama gece olduğunda, sessizlik çöktüğünde tuvaletin bütün sesini duyuyorum.

Dur bakayim belki bu sefer yikarlar diye bekliyorum ama yok. Yıkanmıyor asla.

Sadece sabah ayilmak için yüzlerini yıkarken elleri ıslanıyor, o kadar.

Kendi evlerinde bunun beş beteri bir durum var. Hiç girmek istemiyorum ona.

Ne yapacağımı bilmiyorum. Bunun uyarısını yapabilecek biri degilim. Mizacım ona uygun degil ne yazik ki.

Eşime anlatamam. Zaten kendi evlerinde ne kadar huzursuz oldugumu biliyor. Bir şey yapamiyor, uyarsa da anlatsa da boyle alışmışlar, değişmiyor. Eşim onlar gibi değil çok şükür.

Ailelerindeki herkes biliyor el hijyeni konusundaki hassasiyetimi. Bildikleri halde böyleler, çünkü hijyen nedir bilmiyorlar.

Her gece gerim gerim geriliyorum. Evimde mikroplar fink atıyor resmen.

Henüz evlenmemiş, evlenme plani olan her kadına tavsiyemdir, kişisel hijyenini sağlayabilen bir eş+ailesini seçin.

Bu adam el yikiyorsa ailesi öğretmiştir onlar da temizdir demeyin. Ben boyle düşündüm. Sonra neler gördüm neler... Hayal bile edemezsiniz.

Hamişler ve hijyen hassasiyeti olanlar, midenizi bulandirdiysam özür dilerim.🥲

Benm eş aileside benzer ve ben hep bı aradaym sevme konusuna deginmiyim ... Vbenmde eşim titiz hatta benden bile titiz
El yıkama olayı var ama WC temzligi berbat benzerleri görünce yazmak istedim 🥺
Bende nerdeyse her girdiklerinde yikayasim geliyor ama kuvvetim yetmiyor
Hele köydeki evde tamamen rezalet

Ben uyarmadm hiç ama kızı uyardı ona rağmen böyle devam ediyor alıştım artık yine de temiz tutmaya çalışıyorum yapcak bişi yok malesef
Ne diyim gidince kirklican evi artık
Bizimde ebevyn banyomiz vs klozet var Allah'tan oraya gitmiyoruz artık 🥺🙄

Merhaba hanimlar, bu aslinda bir çözümü olmayan konudur. Niyetim anlatip biraz olsun rahatlamak.

Bir süredir kv ve kp bizdeler. Aslinda onlari seviyorum. Bana hiç kötülükleri yoktur, çok severler.

Tek sorunumuz var; hijyen. O kadar pisler ki anlatamam. Asla el yıkamıyorlar. Tuvalette sifona basıp hemen kalkıp kapiyi açıyorlar.

Sabuna, musluğa dokunmuyorlar kesinlikle.

O pis ellerle kapı kolları, kumanda, çaydanlık, tuzluk, ekmek heer yere dokunuyorlar.

Her sabah tuvaleti yıkasam da 1 kez girseler mahvediyorlar. Kendi evimde sanki umumi tuvalete oturuyormuş gibi klozete peçete seriyorum.😔

Onlardan sonra tuvalete girdigimde klozetin oturma yerinin damla damla idrar oldugunu görüyorum. 😶

Nadiren olan bir sey degil bu. Günde kaç kez idrar yapıyorlarsa o kadar oluyor.

Alkollü spreylerle temizliyorum, peçete seriyorum, oyle oturabiliyorum.

Uzak yoldan geldiler duşa bile girmediler. Günler oldu hala hiç yikanmadilar.

Gündüz iş telaşı, tv sesi falan derken el yıkamadiklarini farketmiyorum. Ama gece olduğunda, sessizlik çöktüğünde tuvaletin bütün sesini duyuyorum.

Dur bakayim belki bu sefer yikarlar diye bekliyorum ama yok. Yıkanmıyor asla.

Sadece sabah ayilmak için yüzlerini yıkarken elleri ıslanıyor, o kadar.

Kendi evlerinde bunun beş beteri bir durum var. Hiç girmek istemiyorum ona.

Ne yapacağımı bilmiyorum. Bunun uyarısını yapabilecek biri degilim. Mizacım ona uygun degil ne yazik ki.

Eşime anlatamam. Zaten kendi evlerinde ne kadar huzursuz oldugumu biliyor. Bir şey yapamiyor, uyarsa da anlatsa da boyle alışmışlar, değişmiyor. Eşim onlar gibi değil çok şükür.

Ailelerindeki herkes biliyor el hijyeni konusundaki hassasiyetimi. Bildikleri halde böyleler, çünkü hijyen nedir bilmiyorlar.

Her gece gerim gerim geriliyorum. Evimde mikroplar fink atıyor resmen.

Henüz evlenmemiş, evlenme plani olan her kadına tavsiyemdir, kişisel hijyenini sağlayabilen bir eş+ailesini seçin.

Bu adam el yikiyorsa ailesi öğretmiştir onlar da temizdir demeyin. Ben boyle düşündüm. Sonra neler gördüm neler... Hayal bile edemezsiniz.

Hamişler ve hijyen hassasiyeti olanlar, midenizi bulandirdiysam özür dilerim.🥲
Düşünüyorum da gerçekten zor bir durum. Belki size bakarak anlarlar diyeceğim ama böyle alışmışlar. Allah sabır versin. Ben de olsam gerilir, sıkılırdım. Tuhaf geldi cidden. Tahret de almıyorlar o zaman 🙁

Düşünüyorum da gerçekten zor bir durum. Belki size bakarak anlarlar diyeceğim ama böyle alışmışlar. Allah sabır versin. Ben de olsam gerilir, sıkılırdım. Tuhaf geldi cidden. Tahret de almıyorlar o zaman 🙁
Arada bir taharet muslugu sesi duyuyorum ama yikaniyorlar sanirim yalnizca. Ekstra bir elle yikama, hadi onu geçtim kurulama falan yok.

Simdi kp girdi çıktı. Ve ellerini yikamadi. Sifona bastı çat diye kapıyı açtı. 🥲

Gerçekten yaşlı kesimde o var. Temizlik kültürleri yok. Adam eliyle avret yerini, poposunu taharetliyor ama katiyen elini sabunla yıkamıyor. Kesinlikle hak veriyorum, ben çok titiz bir kadınım, her gün iki kere yıkıyorum klozeti, kapı kollarını, sifonu siliyorum.

Geçenlerde yine buna benzer bir konu vardı. Kayınvalidesi çok pis biri açmıştı.
Yaşlılar sanırım kişisel hijyenlerine pek önem vermiyor. Tuvalette de klozeti tutturamıyorlar.
Islak mendil ya da dezenfektan verebilirsiniz belki tuvaletten çıktıktan sonra. Hiç yoktan iyidir. Klozete de şu benzinliklik tuvaletlerinde olan kağıttan takabilirsiniz. En azından mevcut sorunlarınızı yok etmese bile daha azaltır.

Söyle kocana ya b.klu elle tuvaletten çıkıyolarsa geldikleri gibi gitsinler.
Gezmeye gelmediler mecburi bir sebepten geldiler Merve. Gidemiyorlar ve ne zaman gidecekleri belirsiz. Kendi evlerinde defalarca uyardı eşim. Kız igreniyor temiz olun diye. Ama bunlarin pislikleri oyle bir boyutta ki bu onlara pis gelmiyor. Kari koca ve esim disindaki çocukları hayati boyle yasiyor. Hepsi böyle.

Benm eş aileside benzer ve ben hep bı aradaym sevme konusuna deginmiyim ... Vbenmde eşim titiz hatta benden bile titiz
El yıkama olayı var ama WC temzligi berbat benzerleri görünce yazmak istedim 🥺
Bende nerdeyse her girdiklerinde yikayasim geliyor ama kuvvetim yetmiyor
Hele köydeki evde tamamen rezalet

Ben uyarmadm hiç ama kızı uyardı ona rağmen böyle devam ediyor alıştım artık yine de temiz tutmaya çalışıyorum yapcak bişi yok malesef
Ne diyim gidince kirklican evi artık
Bizimde ebevyn banyomiz vs klozet var Allah'tan oraya gitmiyoruz artık 🥺🙄
Keske ebeveyn banyomda tuvalet olsaydi. Gunlerdir onu sayıklıyorum içimden.

Benimle ayni dertten muzdarip birini görmek bu sefer rahatlatmadi. Keske rahatlayacagimiz bir konu olsaydi.

Detaylandirsak kim bilir iki ailenin de neleri neleri ayni sekilde leş gibi çıkar...

Gerçekten yaşlı kesimde o var. Temizlik kültürleri yok. Adam eliyle avret yerini, poposunu taharetliyor ama katiyen elini sabunla yıkamıyor. Kesinlikle hak veriyorum, ben çok titiz bir kadınım, her gün iki kere yıkıyorum klozeti, kapı kollarını, sifonu siliyorum.
Bir de siz kendi evinizde hijyenik insanlar olarak 2 kere yikiyorsunuz. Sizin bu yaptığınız duysalar delilik derecesinde hijyen takintiniz oldugunu düşünürler. Pislik boyutlari cok farkli çünkü.

Keske ebeveyn banyomda tuvalet olsaydi. Gunlerdir onu sayıklıyorum içimden.

Benimle ayni dertten muzdarip birini görmek bu sefer rahatlatmadi. Keske rahatlayacagimiz bir konu olsaydi.

Detaylandirsak kim bilir iki ailenin de neleri neleri ayni sekilde leş gibi çıkar...
Aynen çözümü yok malesef .... Geçen sene zor bela yaptırdım banyoyu da 😒

Ama iyiki dedim şimdi imkanınız varsa taktırın klozet derim

Detay girersek cikamayiz zaten 😬 ama zor evet ben 4 senedir yaşıyorm sanırım yasicamds daha çünkü kendi kızı torunu bile anlayamadı anlatamadı kadına yaş 88 anlamazds artık ... Allah yardımcımız olsun ne diyim

Geçenlerde yine buna benzer bir konu vardı. Kayınvalidesi çok pis biri açmıştı.
Yaşlılar sanırım kişisel hijyenlerine pek önem vermiyor. Tuvalette de klozeti tutturamıyorlar.
Islak mendil ya da dezenfektan verebilirsiniz belki tuvaletten çıktıktan sonra. Hiç yoktan iyidir. Klozete de şu benzinliklik tuvaletlerinde olan kağıttan takabilirsiniz. En azından mevcut sorunlarınızı yok etmese bile daha azaltır.
Iste benim asıl sorunum, onlarin pisliginden rahatsiz oldugumu anladiklari zaman duyacaklari üzüntü. Bunu belli edecek bir sey yapamıyorum. Eşime karşı mahcup olmak istemiyorum. Onlar üzülse o da çok üzülür. Bu sorunu yok etmek icin cok çabaladı ama olmadı malesef.

Aynilarini bizzat yasadim,hayat enerjim kemirildi,yasamiyordum sanki,yemeden icmeden kesilmistim.45 kiloydum erimistim.Ogullarida bir o kadar titizdir yani.Is nedeniyle 7 ay yasadim onlarla cehennem gibiydi.

Balkona tukurmelerimi dersiniz,mutfak lavabosunda abdestmi neler gordu bu gozlerrr..

Evlerinden kabuklu ceviz yemezsin.Nasi cocuklari boyle titiz anlamiyorum.Bazen geldigin evi unutma diyorum beni elestirdiginde.Benim mutfagim ve vc camasir suyu kokar mistir mis.

Desin lotus istemiyo sizi desin. Kötü gelin hayırsız gelin ilan edilsin lotus gerekirse bi daha da gelmesinler. Bu idare edilebelecek bi konu değil ki. Bu insalarla aynı sofraya oturuluyo. Kap kacak ay delirdim.
Geçen dilimlenmemiş bütün ekmeğe ellerini sürdüler. O ekmeğe asla dokunmadim. Sofradan aç kalkiyorum. Hayatta en tahammül edemedigim sey buydu, bu da basima geldi.

Ellerini yika diyemiyorum. Kaç gündür banyo yapin, temiz lif her sey var diyorum. Banyo yapacak bir durum yok ki gelmeden once yıkandık diyorlar. 😑

Aynilarini bizzat yasadim,hayat enerjim kemirildi,yasamiyordum sanki,yemeden icmeden kesilmistim.45 kiloydum erimistim.Ogullarida bir o kadar titizdir yani.Is nedeniyle 7 ay yasadim onlarla cehennem gibiydi.

Evlerinden kabuklu ceviz yemezsin.Nasi cocuklari boyle titiz anlamiyorum.Bazen geldigin evi unutma diyorum beni elestirdiginde.Benim mutfagim ve vc camasir suyu kokar mistir mis.
Benim esim de kardeşine ve anne babasina göre aşırı titizdir. Bence karşıt bir tavir, tutum gelisitiriyorlar.

X