Hindi Cumhuriyeti Değiliz!

Hindi Cumhuriyeti Değiliz! Bu konuda Birşeyler Yapılmalı .

• Ankete Katılan
    261

BenOzgurce

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2007
2.870
11
50
Arkadaşlar :)Bu konuda birşeyler yapmak isteyenler lütfen son sayfalara baksın. Ne kadar kalabalık olursak sesimiz o kadar gür çıkacak. Hepinize duyarlılığınızdan ötürü teşekkür ediyorum şimdiden. :)Bundan sonrada kampanyalarımız olacaktır.İstediğimizi elde edene kadar yılmak yok. :)
Republıc of Türkiye olmalı

Turkey kelimesi Osmanlı imparatorluğunun son dönemlerinde ilk defa İngiliz kaynaklarında,birazda alay ifade ederek kullanılmıştır.
bazı ülkeler kendilerini "great=büyük,önemli" olarak nitelerken,ülkemizin bir kümes hayvanı ismiyle anılması kabul edilemez.
Özel isimler başka dillerde de aynı şekildedir.
Uluslar arası toplantılarda ülkemizi temsil eden başta cumhurbaşkanımız olmak üzere,tüm görevlilerin önünde "HİNDİ" anlamında "Turkey" yazıyor.Bundan rahatsız olmamak mümkün mü?
Uluslar arası toplantılarda ülkemizin ismi Türkiye olarak geçmelidir.
Avrupa birliği toplantısında Türkiye delegesinin önünde Turkey=hindi yazarken ,Yunanistan delegesinin önünde bırakın latin harflerini,Yunan alfabesiyle Ellas yazıyor.
Aslında yapılacak şey,hükümetin bir açıklama yaparak,bir yıllık geçiş süresinin sonunda, Turkey yazılı hiçbir postanın kabul edilmeyeceğini dünyaya açıklamasıdır.
HABEŞİSTAN böyle yaptı Etiyopya oldu.
Medyayı ve hükümeti göreve davet edelim.

Republıc of Turkey= Hindi cumhuriyeti
bu ismi istemiyoruz.

Republıc of TÜRKİYE olmalı
ALINTI :)

Bu konuda bu kadar küçükte olsa birşeyler yapmak vicdanımızı rahatlatacaktır. İlerde bir gün herkese HİNDİ CUMHURİYETİ olmadığımızı göstereceğiz.

Son düzenleme:
Daha önce de başka bir yerde bunu okuyup düşünmüştüm..
Aslında evet..
Bizim ülkemizin adı TÜRKİYE..
Turkey'in kelime anlamını hesaba katarsak hiç de hoş olmayan bir anlam çıkıyor..Ha hakarete mi,küfüre mi çıkıyor açılan bu kapı..Hayır!

Ama bizim adımız TÜRKİYE yani,yabancı dilde nasıl kullanılıp,ne anlama geldiği beni ilgilendirmiyor,aslında rahatsız ediyor diyelim...

Türkiye Cumhuriyeti ise Republıc of TÜRKİYE olmalı elbette..Bence de bu duruma bi yaptırım uygulanmalı..

Teşekkürler özgürce katılıyorum açtığın bu konuya:)

evet arkadaslar bende size yürekten katiliyorum republic of türkiye olmali :eek:klava::eek:klava: hindi degil :mymeka:

evet bende katılıyorum protestona anlamını öğrendiğimden beri rahatsızlık duyuyordum böyle konuşulup tartışılıp duyurulursa rahatsızlık duyulduğu bir çözüme ulaşılır umarım .

İlk öğrendiğimde daha çocuktum.Ve o zamandan beri rahatsızlık duyarım.Yalnız gözümden kaçan şeyler varmış.Bunu değiştiremeyiz sanıyordum.Habeşistan örneği gözümü açtı açıkçası.Bu konu benim konum değil arkadaşlar bu konu hepimizin konusu.Çevremizdekileri de bu konuda uyaralım. :enbuyukkk:

Görüntülenme sayısına bakılınca pek fazla kişiye ulaşamamış olmamın üzüntüsü içindeyim.Yinede konuyu okuyan arkadaşlarıma duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum.Teşekkür bütonunu kullanamadığım için mecburen mesaj yazıyorum kusura bakmayın:))Bir ülkenin gururu ancak böyle yerlerde olabilir.Şimdiye kadar bu konuda bir düzeltmeye gitmeyen aydınlarımız,politikacılarımız, uyuyorlar mıydı acaba.Bu kahraman millet haketmiyor arkadaşlar.Hiç mi rahatsızlık duymadılar merak ediyorum.

katılıyorum özgürcem bu konu aslında ufak gibi görünen ciddi bi olay bencede

Republıc of TÜRKİYE..........!

protestona canı gönülden katılıyorum
Republıc of TÜRKİYE olmalı hindi değil

Haklısınız,bende hiç hoşlanmıyorum bu durumdan,ingilizce olarak adımız sorulduğunda adımızı olduğu gibi yazıyoruz,ingilizce karşılığını mı söylüyoruz,hayır, ülkemizin adı da aynı mantıkta...
Özel isimler olduğu gibi yazılır:1closedeyes:
Republic of Turkey değil:kızgın:
Republic of TÜRKİYE

protestona katılıyorum şiddetle destekliyorum canım!Turkey değil TÜRKİYE bizim ülkemizin adı TÜRKİYE!!!

Katılıyorum Özgürce. Ne kadar güzel bir konuya değinmişsin.

Umarım sevgili yöneticiler bu konuda gerekeni yapmaya üşenmezler.

ya zaten bizim adimiz artik republik of türkiye olsada ne yapcak biz yaranamayiz diger ülkelere

resmen cekemiyorlar bizi

ülkemizin güzeligini
tarihimizi
insanlarimizin misafir perverligini
dinimizi
kültürümü
insanligmizi
aile baglarimizi
kadinlarimizin güzelligini
yemeklerimizi
kendimizi gelistirmemizi
tatil yerlerimizi

ya neler neler

onun icin diyorum ben

catlasinlar patlasinlar bizim türk cumhuriyetini cekemeyenler

Republic of TÜRKİYE
olmalı bencede
böle bi kampanya varmı acaba yada nasıl açılabilir bi araştıralım ::))))))))))))
yoksa kk olarak el atalım bu konuya ne dersiniz :::)))))))))))))

canım benim protestona sonuna kadar katılıyorum ülkemiz hindi cumhuriyeti değil, TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve doğru olarak kullanılacak inşallah öyle umud ediyoruz

bence de site olarak yani kk olaraktan bu durumdan ne kadar rahatsız olduğumuzu belirtmek adına ,bir dilekçe gibi yada imza toplar gibi yapıp , email ile başbakanlığa gönderilsin .bu tür konular sanırım tbmm de görüşülüyor.bakarsınız belki oylamaya sunulur da ülkemizin adı republic of türkiye olur . ha ne dersiniz? yaşasın Republic of Türkiye...

Güzel bir düşünce kazen yada curly ne der acaba?Birileri yol gösterirse ne güzel olur.a.s

bu "hindi" meselesi oldum olası rahatsız etmiştir beni..seni beni rahatsız ediyo da koskoca bi ülkenin yetkili isimlerini onlarca yıldır niye hiç rahatsız etmiyo anlıyabilmiş değilim açıkçası..protestona katılıyorum özgürCe... a.s.

protestona canı gönülden katılıyorum canım ayrıca duyarlılığın için de teşekkür ederim ülkemiz türkiye turkey değil bunun için bir kampanya başlatılsa eminim ki bütün ülke destek olur ama politikacılarımızın hiç sesi çıkmıyor ses çıkarırlarsa ab ye giremeyiz diye korkuyorlar heralde girince ne olacaksa

X