Çocuk Hastalıkları Hipospadias ameliyatı sürecimiz

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Yepyep

Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2019
83
73
33
Daha anne karnındayken doktorumuz hipospadias ile doğacağını söyledi . Halk arasında nerdeyse mübarek sayılıp adı peygamber sünneti olsa da ; bu bir rahatsızlık . Ve hayatını oldukça olumsuz etkileyebilir . Erken müdahale edilmeli demişti kadın doğumcumuz. Erken doğup küvözde kalınca o iş düşüneceğimiz son şey oldu . Yasama tutunsun başka derdimiz yoktu . 2 ay sonunda geldi kuzumuz bu sefer pandemi ... Hem de çok zayıftı ...6 aylık olunca doktor araştırmaya başladık. Özeller nedense hiç güven vermiyor bana ... Güvenemiyorum . Ütopik de fiyatlar veriyorlar . Emin olsam tamam o da olmuyor . Yoğun araştırmalar sonrası 9Eylül Üniversite Hastanesi Çocuk Cerrahi Bölümünde Profesör Dr. Mustafa Olguner hocamız ve Doçent Dr. Oktay Ulusoy doktorumuz ve ekibi tarafından gerçekleştirildi . Bir kaç ameliyat gerektirebilecek ağır derece bir hipospadiastı. Şükürler olsun tek ameliyat ile çözüldüğünü söylediler .
Ameliyattan önceki gece en son 2 de mama, anne sütü ise 4’te verebileceğiz ; en son suyu da saat 6da verebileceğiz söylendi . Sabah 10:15 ‘te bebeğimizi aldılar . Yanımızda uyusturdular biZden ayrıldığını anlamadı ... Ameliyat ne kadar sürdü bilmem ama bebeğimizi bırakıp aldığımız süre 3,5 saati buldu. Çok ağlayarak çıktı , doktor anestezisi etkisinden olduğunu acısının olmadığını söyledi . Ama sesi kısılmıştı... süpürge sesi ile biraz sakinleşip uyuttuk . Ama maalesef 17:00 ye kadar aç kalmaya devam edecekti. Serum bağladılar. 17:00 ye kadar zor geçti . Arada uyudu ama ağzı kupkuru olduğu için sürekli emmek istedi . Beslemeyi de kusmaması için yavaş yavaş yapın dediler . Şükür kusmadı . Karnı doyduktan sonra sürekli uyuyup uyanıyor ama genelde uyku halinde ...
Pipisinin durumuna gelirsek pansumanlı geldi görmedik ama sondası var . O 7gün kalacakmış ... 2 bez arasına aldılar . Ben henüz bir değişim yapmadım nasıl kolay mı bilmiyorum ...
Bunu hastane odasında yazıyorum . Kaç gün kalacağız henüz bilmiyorum. Herkese çok geçmiş olsun ... Yetenekli cerrahlarımızın elleri dert görmesin 🙏🏻

Maşallah canım çok geçmiş olsun şimdi nasıl oğluşun benimde oğlumda vardı pipisinde hiç bir eğrilik gerginlik vs yoktu sadece sünnet derisi yoktu az birşey sünnet derisi vardı kenarlarda bizde üniversitede profa yaptırmıştık sünnetini pipi deliği 1 2 mm aşağıda gibiymiş bir dikiş atmışlar alttan 1 hafta bir boru takılı kaldı pipisinde dışardan ucu görünüyordu sonra çıkardılar
Sizin pipisinde eğrilik felan var mıydı

X